Minnesota – Tampa 2:1 (1:0 po s.n.) | Winnipeg – Chicago 2:5 (kon.) | Boston – Vancouver 4:3 (kon.)
Ottawa – NY Islanders 3:0 (kon.) | Philadelphia – San Jose 2:1 (po pr.) | Dallas – Carolina 5:2 (kon.)
Nashville – Florida 4:7 (kon.) | Columbus – Detroit 2:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
Minnesota Wild
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Tampa Bay Lightning
Sobota 11.02.2017, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Zdravím všechny fanoušky National Hockey League! V noci z pátku na sobotu jsou na programu zámořské soutěže jen 2 zápasy. Zde budeme sledovat souboj týmů z odlišných konferencí, který jistě bude bavit. Minnesota Wild přivítá na svém ledě v XCel Energy Center Tampu Bay Lightning. Zápas začne krátce po druhé hodině ranní, nenechte si to ujít! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Minnesota Wild (35-12-6)

1. místo v západní konferenci, 76 bodů

Minnesota se nachází v čele Centrální divize, kde má 5i bodový náskok na Chicago Blackhawks. V tomto ročníku už posbírala 76 bodů, což je jen o 11 bodů méně než v loňské sezoně. A to jí stále zbývá odehrát 29 zápasů základní části! V posledním zápase odstartovala s Blackhawks svou osmizápasovou sérii zápasů před domácími fanoušky. Ve vyrovnaném utkání však podlehla černým jestřábům 3:4 v prodloužení.
    Divočina se může opřít o skvělé výkony brankářské jedničky Devana Dubnyka. Ten se svými čísly řadí mezi 3 nejlepší gólmany této sezony. Skvělou sezonu zažívá též Fin Mikael Granlund, nejproduktivnější hráč Minnesoty. Jason Zucker je nejlepším hráčem soutěže v kategorii +/- (32 kladných bodů). V této statistice navíc najdeme na 2. a 3. místě další jeho spoluhráče: Ryana Sutera (+31) a Jareda Spurgeona (+31).
    Wild v průměru inkasují 2,32 branek za zápas a v této statistice jsou druzí nejlepší v NHL (za Washingtonem Capitals). Také do útoku hrají velmi kvalitně (průměr 3,34 branek za zápas je řadí na čtvrté místo).

14. místo ve východní konferenci, 54 bodů

Loňský finalista východní konference v letošní sezoně poněkud tápe. Dnešním utkáním začíná pro Lightning čtyř zápasový trip. Po zápase s Wild se dále postupně utkají s Winnipegem, Dallasem a Coloradem. V posledních dvou zápasech dokázali svěřenci Jona Coopera porazit Anaheim 3:2 po samostatných nájezdech a poté Los Angeles 5:0. Ben Bishop si proti Kings připsal svou první vychytanou nulu v sezoně.
    Lightning inkasují v průměru 2,87 branek za zápas a v tomto ohledu jsou devátí nejhorší v NHL. Pokud chtějí pomýšlet na lepší příčky, musí také zlepšit hru v oslabení. V té se řadí na 21. příčku, když ubrání jen 80,2% přesilových her soupeře. Přesilová hra Tampě funguje, je osmá nejlepší v soutěži (21,4%).
    Blesky se stále musí obejít bez kapitána Stevena Stamkose, který si v polovině listopadu poranil koleno a musel podstoupit operaci ve Vail, Coloradu. Mimo je i zkušený Ryan Callahan. V průběhu sezony se Bolts museli také na pár zápasů obejít bez klíčového beka Victora Hedmana či útočníků Nikity Kucherova, Jonathana Drouina nebo Ondřeje Paláta. Jediný hráč, který odehrál všech 54 zápasů je Tyler Johnson. V dresu Tampy se v této sezoně vystřídalo celkem 31 hráčů.

Vzájemné zápasy:

Wild a Lightning se dnes utkají v prvním vzájemném utkání sezony. Poté se spolu ještě střetnou 9. března v Amalie Areně.
    V loňské sezoně se oba týmy střetly také dvakrát. V prvním případě se po vítězství 1:0 radovali Wild, v druhém zápase pak zvítězili Lightning 3:2 v prodloužení. Pokud se podíváme ještě více do historie, tak se z posledních 7i zápasů radoval z vítězství vždy domácí tým.

Do utkání nenastoupí, informace k sestavám:

Na straně Wild se na listině zraněných hráčů nachází obránci Victor Bartley (zranění v horní části těla – v letošním ročníku ještě nenastoupil) a Jonas Brodin (prst). Druhý jmenovaný se zranil 17. ledna v utkání proti New Jersey Devils. Do sestavy Bruce Boudreaua by se měl vrátit za nějakých 7 – 10 dní. Do utkání by jako zdravý náhradník neměl zasáhnout švédský obránce Christian Folin, který zůstal na tribuně už v minulém zápase proti Chicagu Blackhawks. První útok by měl nastoupit ve složení Niedderreiter/Staal/Coyle. Do branky Minnesoty se postaví Devan Dubnyk, který má letos fantastická čísla. Navíc z posledních 5i duelů prohrál jen jediný.

Již bylo zmíněno, že se Lightning budou muset v zápase obejít bez kapitána Stevena Stamkose a zkušeného Ryana Callahana. Stamkos se zranil 15. listopadu a doba jeho rekonvalescence se v té době odhadovala na 4 měsíce. Callahan vynechá již čtrnáctý zápas kvůli zranění v horní části těla. Ondřej Palát vynechal poslední 2 zápasy Bolts a v minulém zápase chyběl bleskům také útočník Alex Killorn. Oba se však zúčastnili ranního rozbruslení a do utkání by měli nastoupit. Jon Cooper však bude postrádat Tylera Johnsona. Rodák ze Spokane se sice ráno na tréninku objevil, ale lodivod Lightning jeho start v dnešním utkání vyloučil. Důvodem je lehké zranění, které si přivodil v minulém utkání. Ve středu 8. 2. poslali Lightning na farmu do Syracuse útočníky Micheala Bournivala a Joela Vermina. Opačným směrem putoval o den později útočník Eric Condra. Jako zdravý náhradník by měl mimo sestavu zůstat obránce Luke Witkowski. Jon Cooper také zmínil, že do dnešního utkání nastoupí v brance Andrei Vasilevskiy.

Zajímavosti:

Minnesotě se před domácími fanoušky daří. V letošní sezoně odehrála na domácím ledě 24 zápasů a dokázala zvítězit v 17i případech.

Útočník Wild Jason Pominville získal z posledních 10i zápasů 14 kanadských bodů za 4 branky a 10 asistencí.

Z posledních 11i zápasů na hřišti soupeře dokázali Bolts zvítězit jen dvakrát.

Rick Bowness, asistent trenéra Lightning, se dnes postaví na lavičku ke 2165. utkání v NHL a posune se tak na 1. místo mezi trenéry (dle počtu odkoučovaných zápasů) před legendárního Scottyho Bowmana. Dvaašedesátiletý Bowness se postupně objevil jako hlavní kouč na lavičce Winnipegu, Bostonu, Ottawy, New Yorku Islanders a Phoenixu. Od roku 2006 působil jako asistent trenéra Vancouveru, odkud byl na konci sezony 2012/2013 vyhozen. K Lightning se připojil 3. června 2013. K jeho už tak úspěšné trenérské kariéře ale stále něco chybí – vyhrát Stanley Cup. Nejblíže k jeho dosažení byl s Vancouverem Canucks v roce 2011 a v roce 2015 právě s Tampou.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Olofsson, Prosser – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Parise (A), Haula, Pominville – Stewart, Graovac, Schroeder.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Hedman, Dotchin, Coburn, Strålman (A), Garrison, Šustr – Palát (A), Naměstnikov, Kučerov – Killorn, Point, Drouin – Boyle (A), Filppula, Condra – Dumont, Paquette, J.T. Brown.

Rozhodčí: #40 Steve Kozari, #3 Mike Leggo, #82 Ryan Galloway, #64 Brandon Gawryletz.

Vasilevskiy-Garrison/Stralman-Boyle/Filppula/Condra

Oba týmy už nastoupily na led XCel Energy Center. Na řadě je americká státní hymna.

Úvodnímu vhazování, na které se staví Haula a Filppula, už nic nebrání. Jdeme na to!

00:01

00:18
    Lightning kombinují v útočném pásmu.

00:43
    O první střelu se postaral Bryan Boyle a Dubnyk si připsal první zákrok.

01:11
    Namestnikov zavezl puk do útočného pásma Bolts a Dubnyk musel opět zasahovat.

01:39
    Palátova střela minula branku.

02:08
    Scandellova přihrávka nenašla nikoho z domácích.

03:10
    Olofsson trefil jen svého spoluhráče před brankou. Vasilevskiy tak zasahovat nemusel.

03:50
    Haula zavezl kotouč do útočného pásma a poté nadvakrát střílel Pominville. Vasilevskiy byl připraven.

04:09
    Suterovo nahození, brankář blesků s ním neměl žádné problémy.

05:05
    Kotouč skončil mimo v ochozech. Vhazuje se v obraném pásmu Wild.

05:20
    O střelu se pokusil Mikael Granlund, nejproduktivnější hráč Minnesoty. Vasilevskiy schoval kotouč v lapačce, vhazovat se bude po jeho pravici.

05:34
    Další zákrok ruského mladíka ve službách Lightning. Tentokrát střílel Spurgeon.

07:27
    Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

07:27
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Andrej Šustr – 2 min., vysoká hůl).

08:28
    Začíná druhá minuta Šustrova trestu. Lightning se zatím brání bez problémů.

08:52
    Kotouč skončil mimo hrací plochu, vhazovat se však bude v útočném pásmu Wild.

09:21
    Tvrdý hit Paláta na Matta Dumbu. Zdá se, že přesilovou hru divočiny Lightning ubrání.

09:27

10:35
    Tampa se na chvíli dostala do útočného pásma, než se podařilo Eriku Haulovi dostat puk do středního pásma. Domácí tak stihli vystřídat.

11:51
    Eric Staal nenašel nikoho ze spoluhráčů. Dopředu tak mohou spěchat blesky.

13:04
    Dubnyk si připsal zákrok po střele Boylea.

13:51
    Zakázané uvolnění Lightning.

14:39
    Nepřesná přihrávka Spurgeona, puk se dostal až k Vasilevskému a od něj mohou založit hosté další útok.

15:32
    Hedman si vyměnil několikrát kotouč s Drouinem. Střela švédského beka ve službách Lightning však byla zblokována.

15:47
    Na druhé straně si připsal Vasilevskiy už desátý zákrok v zápase. Hra je následně přerušena a následuje další reklamní přestávka.

15:47
    Hraje se zatím celkem pohledný hokej. Domácí Minnesota je zatím ze střeleckého pohledu aktivnějším celkem.

16:18
    Wild kombinují v útočném pásmu.

16:43
    Teď ale na druhé straně zahrozil Dotchin. Po jeho střele se snažil tečovat Boyle.

16:52
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Marco Scandella – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Brian Boyle – 5 min., bitka).

16:52
    Do pěstního souboje se dostali Marco Scandella a Bryan Boyle. Oba borci si vyměnili pár úderů a nyní se půjdou zchladit na trestnou lavici. Po další kratičké přestávce se bude pokračovat v pěti na obou stranách.

16:54
    Vhazovalo se ve středním pásmu, na puku domácí Minnesota.

17:29
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jason Zucker – 2 min., držení protihráče).

18:15
    První přesilová hra v utkání také pro Bolts, těm se však stále nepodařilo výrazněji ohrozit Dubnyka. O jedinou střelu se zatím postaral Palát.

19:29

19:45
    Domácí se ubránili první přesilové hře Lightning bez problémů a ještě mohou zkusit ohrozit Vasilevského branku.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina nám branku nepřinesla. Sledujeme ale velmi vyrovnaný hokej. Oba celky měly k dispozici každý jednu přesilovou hru, v nich si ale žádný větší tlak nepřipravily. V 17. minutě opepřil první periodu pěstní souboj Scandelly a Boylea. Druhá třetina začne přibližně ve 3:00, buďte tak připraveni na svých místech!

Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku: Minnesota – 11, Tampa – 9
    Zblokované střely: Minnesota – 5, Tampa – 4
    Hity: Minnesota – 7, Tampa – 6
    Vyhraná vhazování (%): Minnesota – 67%, Tampa – 33%
    Trestné minuty: Minnesota – 7, Tampa – 7

Obránce Wild Ryan Suter strávil v první třetině na ledě 10 minut a 1 vteřinu. Na druhé straně má nejvyšší ice time švédský bek anton Stralman (8 minut a 9 vteřin).
    Nejvíce střel v první periodě vyprodukovali Mikael Granlund (MNS) a Bryan Boyle (TBL). Oba si do statistik zapsali 3 střely.

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše. Druhá třetina začne co nevidět!

20:01

20:48
    Filppula se stihl vrátit před dotírajícím Granlundem, Tampa na kotouči.

21:05
    Vasilevskiy musel vytáhnout proti střele Pominvilla dobrý zákrok!

23:05
    Lightning se dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:15
    Schroeder přihrával před branku na Graovace a ten měl na holi první branku zápasu! Vasilevskiy včas zasáhl.

24:41
    Špatná rozehrávka domácích, k puku se tak dostávají Bolts.

25:42
    Coburn napálil kotouč do útočného pásma blesků.

26:15
    Ti se nyní usazují v útočném pásmu, střely zatím žádné nepřichází.

27:57
    Wild s kotoučem na holích, oba celky stihnou vystřídat.

28:50
    Bryan Boyle to zkusil bekhendem. Dubnyk bez problému zasáhl. Po komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu Tampy.

28:50
    V druhé třetině tempo trochu opadlo. Také jsme viděli dohromady jen pět střel – tři na straně Lightning, dvě na straně Wild.

29:17
    Coyle vystřelil, ale jeho střelu zblokoval jeden z obránců blesků mimo.

29:56
    Anton Stralman s pukem za vlastní brankou.

30:18
    Hra je opět přerušena po zásahu vysokou holí jednoho z domácích hráčů. Následuje další kratičká přestávka, po které se bude vhazovat v útočném pásmu Lightning.

30:28
    Wild byli úspěšní na vhazování, ke kotouči se však dostali svěřenci Jona Coopera a obléhají Dubnykovu branku.

31:48
    Drouin nabil Killornovi. Jeho střela však byla zblokována jedním z domácích beků.

32:08
    Na druhé straně to zkoušel Schroeder. Vasilevskiy byl na svém místě.

32:20
    Zakázané uvolnění Tampy, vhazování po pravici Vasilevského.

32:42
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Brian Boyle – 2 min., podražení).

33:14
    Nepřesná přihrávka Erica Staala a Wild se tak sami připravují o útočné pásmo.

33:38
    Teď už se Lightning osvobodili sami, díky Antonu Stralmanovi.

34:04
    Granlund zavezl puk do útočného pásma.

34:31
    Minnesota právě vstřelila branku!
    V závěru přesilové hry pálil z první Mikael Granlund. Jeho střelu vyrazil Vasilevskiy jen před sebe a tam byl připraven NINO NIEDERREITER, který prostřeluje brankáře blesků mezi betony. Osmnáctá branka pro Niederreitera a Wild se tak ujímají vedení. Asistence: Mikael Granlund, Jason Pominville.
    34:31 Nino NIEDERREITER - 1:0

36:02
    Dumba s kotoučem za vlastní brankou, domácí zakládají útok.

36:24
    Vasilevskiy si ponechal kotouč a přerušuje hru. Na řadě je reklamní přestávka.

36:26
    Vhazovalo se v útočném pásmu Wild a domácí byli úspěšní na buly.

37:05
    Teď už ale na druhou stranu spěchá Filppula.

37:16
    Tampa právě vstřelila branku!
    A je opět vyrovnáno! Od levého mantinelu nahazoval na Dubnyka Garrison a před brankou tečující BRAYDEN POINT překonává gólmana domácích. Asistence: Jason Garrison, Alex Killorn.
    37:16 Brayden POINT - 1:1

37:41
    A Bolts jsou opět nastěhovaní v útočném pásmu.

38:28
    Teď se musel mít Vasilveskiy na pozoru. Jason Zucker se dostal do dobré pozice, ale trefil jen Victora Hedmana, který tak pomohl svému brankáři.

38:31
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Jason Pominville – 2 min., vysoká hůl).

38:48
    Kotouč mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.

39:32
    Drouin zavezl kotouč do útočného pásma a do dobré šance se dostal Kucherov.

39:40
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Victor Hedman – 2 min., držení protihráče).

39:41
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

I po druhé třetině je skóre vyrovnané. Na střely chudší druhá perioda však přinesla po jedné brance na obou stranách. Domácí nejprve dostal do vedení při končící přesilové hře Nino Niederreiter. Tampa srovnala krok za 3 minuty a 15 vteřin, prosadil se tečující Brayden Point. Třetí třetina tak slibuje napínavý hokej!

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: Minnesota – 20, Tampa – 16
    Zblokované střely: Minnesota – 13, Tampa – 6
    Hity: Minnesota – 12, Tampa – 11
    Vyhraná vhazování (%): Minnesota – 70%, Tampa – 30%
    Trestné minuty: Minnesota – 9, Tampa – 11

I po druhé třetině má nejvyšší ice time ze všech hráčů Ryan Suter. Bek domácích na ledě strávil 19 minut a 25 vteřin. Na straně Lightning figuruje s nejvyšším pobytem na ledě nadále Anton Stralman (15 minut a 41 vteřin).
    Mikael Granlund a Bryan Boyle už mají v zápase na kontě oba 5 střel.

Ještě 31 vteřin se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, poté začne 1 minutu a 9 vteřin dlouhá přesilová hra domácích. Třetí třetina v XCel Energy Center začíná!

40:01

40:31

40:45
    Dumba zavezl kotouč do útočného pásma, jenže ke kotouči se následně dostali hosté z Tampy a vyhazují přes všechny čáry.

41:40

41:46
    Hraje se už v pěti na obou stranách, Minnesota si žádné šance ve zkrácené přesilové hře nepřipravila.

42:27
    Zucker nahodil od mantinelu na Vasilevského. Ten kotouč podržel a vhazovat se tak bude po jeho pravici.

42:40
    JT Brown zahrál vysokou holí a hra je přerušena.

43:11
    Domácí obrana ztratila kotouč v obraném pásmu a dobře napadající Cedric Paquette vybídl ke střele Dumonta. Ten ale narazil na připraveného Dubnyka.

43:31
    Vhazování po levici domácího brankáře.

44:42
    Špatná rozehrávka obránců Tampy, ale Minnesota nabídnutou šanci nevyužila ve svůj prospěch.

45:37
    Drouin nabral rychlost ve střením pásmu. Jeho střela ale byla zblokována do ochranné sítě.

45:57
    Vhazování po pravici Dubnyka.

46:15
    Dobrá šance pro Granlunda! Kotouč ale skončil mimo.

46:57
    Nyní to zkoušel také Haula, Vasilevskiy byl ale pozorný.

47:08
    Po komerční přestávce, to zkouší zase Lightning, jmenovitě JT Brown, který se protlačil do útočného pásma.

47:57
    Další útok blesků zastavuje postavení mimo hru. Vhazování ve středním pásmu.

48:15
    Další ofsajd od Lightning. Následující branka bude klíčová!

48:41
    Střela Kucherova zblokována Ryanem Suterem. Vhazovat se bude v obraném pásmu Wild.

49:19
    Na druhé straně se pokusil o střelu Haula. Vasilevskiy kotouč vyrazil.

49:53
    Před Dubnykem se snažil zakončovat Paquette. K puku se však nedostal. Vhazování po levici brankáře domácích

50:40
    Vasilevskiy si kotouč ponechal a přerušil hru. Na řadě je reklamní přestávka.

50:40
    Skóre mezi Wild a Lightning je stále vyrovnané, 1:1. Do konce třetí třetiny zbývá odehrát necelých 10 minut. Kdo za to vezme?

51:00
    Další vhazování se uskuteční ve středním pásmu. Domácí jsou v kruhu pro vhazování dnes výrazně lepší.

51:50
    Lightning se usazují v útočném pásmu.

52:04
    Dobré střídání Tampy. Dotchin nabízel Kucherovovi, ten se dostal do dobré příležitosti! Domácí obrana však odolala.

53:04
    Drouin to zkoušel z úhlu. Hra přerušena, vhazovat se bude v obraném pásmu domácích.

53:13
    Nyní střílel od modré Šustr. Dubnyk schoval puk v lapačce.

53:28
    Lightning jsou teď lepším celkem, domácí obrana se musí mít na pozoru.

54:42
    Po delší odmlce se do útočného pásma dostali také domácí, než byli o puk obráni obranou Lightning.

55:30
    Stralmanova střela, Dubnyk vyráží.

55:45
    Teď se ale na druhé straně dostal do dobré příležitosti Zach Parise, který střílel z kruhu pro vhazování. Vasilevskiy podržel svůj tým!

55:58
    Na řadě je reklamní přestávka.

56:42
    Vasilevskiy si připsal proti Coyleovi osmadvacátý zákrok v utkání.

56:55
    Zakázané uvolnění divočiny.

57:30
    Hedmanova střela a teč Kucherova, puk skončil mimo branku Dubnyka.

58:10
    Wild v akci 2 na 1, Suter a Granlund. Granlund zvolil střelu a Vasilevskiy si připisuje veledůležitý zákrok!

58:30
    JT Brown se snažil dostat svůj tým do útčoného pásma, obrana domácích však byla pozorná.

58:56
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Charlie Coyle – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Gabriel Dumont – 2 min., nesportovní chování).

58:56
    Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách, vhazování ve středním pásmu.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

59:41
    Střela Sutera, Vasilevskiy připraven. Dorážka Granlunda zablokována Stralmanem!

59:51
    Vhazování po pravici brankáře hostů.

59:54
    Další zákrok Vasilevského a další vhazování v obraném pásmu Lightning.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina branku nepřinesla. K vidění však bylo velké množství šancí na obou stranách. Rozhodnout bude muset prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:01

60:36
    Na kotouči jsou domácí Wild. Střelu jsme zatím žádnou neviděli.

60:54
    Oba týmy střídají.

61:16
    Domácí s kotoučem v útočném pásmu.

61:31
    Zkoušel to opět Granlund, Vasilevskiy připraven. Oba týmy opět střídají, na holi mají kotouč Lightning.

62:12
    Střela od Dumby, Vasilevskiy máchl po kotouči lapačkou. Vhazovat se bude po jeho pravici.

62:22
    Zach Parise v obrovské příležitosti! Vasilevskiy ho vychytal levým betonem!
    62:22 Parise si vylámal zuby na levém betonu Vasilevskiho!

62:23
    Domácí jsou nadále lepším celkem na vhazování. To je obrovská výhoda v prodloužení.

62:58
    Na druhou stranu sprintuje Alex Killorn.

63:10
    Další souboj Parise vs Vasilevskiy! Brankář Lightning je v dnešním zápase výtečný!

63:22
    Vhazovalo se ve středním pásmu, blesky úspěšnější na vhazování.

64:01
    Poslední minuta prodloužení!

64:33
    Kucherov obral o kotouč Niederreitera, Lightning tak mohou ještě zkusit zaútočit.

64:59
    V posledních vteřinách se ještě dostal do velké šance Mikael Granlund! Vasilevskiy ho vychytal!
    64:59 Vasilevskij spektakulárním zákrokem vychytal Granlunda!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení vítěze neurčilo, na řadě tak jsou samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Pominville zkusil vystřelit, Vasilevskiy chytá.

1. série
    0:0
    Brayden Point netrefil branku.

2. série
    1:0
    Mikko Koivu a jeho bekhendový blafák vyšel!

2. série
    1:0
    Také Drouin to zkoušel bekhendem, nebyl však úspěšný.

3. série
    1:0
    Parise to zkoušel do forhendu, Vasilevskiy zakročil pravým betonem.

3. série
    1:0
    Nikita Kucherov blafékem do bekhendu také neuspěl!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Minnesota Wild.
    Autorem vítězné branky je MIKKO KOIVU.
    65:00 Mikko KOIVU - 2:1

Velmi pohledné utkání mezi Wild a Lightning skončilo. Domácí se mohou radovat po vítězství 2:1 po samostatných nájezdech z dalších 2 bodů! Lightning dlouho držel v zápase výtečný Vasilevskiy, který si nakonec připsal 37 úspěšných zákroků. Na druhé straně podal také dobrý výkon Devan Dubynk (26 zákroků). Branky padaly jen v prostřední periodě. Nejprve dostal domácí do vedení Nino Niederreiter, za hosty srovnal Brayden Point. Prodloužení přineslo několik šancí pro domácí, branku jsme však neviděli. V samostatných nájezdech byl úspěšný pouze ve druhé sérii kapitán Wild Mikko Koivu.

Trestné minuty: Minnesota – 11, Tampa – 13

V dalším utkání 12. února přivítají Wild na domácím ledě Detroit Red Wings.
    Lightning odcestují k dalšímu utkání do Winnipegu, které je čeká už zítra.

Ode mě je to již vše, děkuji za pozornost. U dalšího onlajnu se těší Jiří Sameš. (05:09:23)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 35. Niederreiter (Mikael Granlund, Pominville), rozh. náj. M. Koivu – 38. Point (Garrison, Killorn)