Minnesota – Tampa 2:1 (1:0 po s.n.) | Winnipeg – Chicago 2:5 (kon.) | Boston – Vancouver 4:3 (kon.)
Ottawa – NY Islanders 3:0 (kon.) | Philadelphia – San Jose 2:1 (po pr.) | Dallas – Carolina 5:2 (kon.)
Nashville – Florida 4:7 (kon.) | Columbus – Detroit 2:1 (kon.)
Boston Bruins
4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Vancouver Canucks
Sobota 11.02.2017, 19:00 • TD Garden, Boston • NHL

Ode mě je to už pro tohle utkání všechno, pěkný zbytek sobotního večera, třeba při sledování dalších utkání NHL, přeje Petr Sumbal. (21:52:56)

3. Bo Horvat (VAN) 1+1

Utkání je u konce, viděli jsme vyrovnanou bitvu, kterou rozhodl až gól Davida Pastrňáka dvě minuty před koncem. Český útočník původem z Havířova tak rozhodl přetahovanou, ve které žádný tým nikdy nevedl více než o jednu branku. Vedení se jako první ujal Vancouver, ale Bostonu se povedlo ještě v první třetině skóre otočit. Ve druhé třetině Kosatky sekundu před koncem vyrovnaly a i když i ve třetí části brzy prohrávaly, znovu se nevzdaly a opět dostaly zápas do nerozhodného stavu. A pak už přišla na řadu Pastrňákova paráda, která rozhodla zápas.

59:52
    Tlak Vancouveru vrcholí, ale obrana Bostonu v čele s Chudobnem zatím odolává.

59:37
    Marchand vyhazuje puk alespoň do střední třetiny kluziště.

59:30
    Vancouver si bere oddechový čas, dál bude samozřejmě hrát s prázdnou brankou v zádech.

59:15
    Ale pozor, mohlo být hned zase vyrovnáno. Henrik Sedin pálil z hodně velkého úhlu, ale i tak málem vyrovnal. Jenže trefil jen tyčku a tak se musí snažit dál.
    58:00 David PASTRŇÁK - 4:3

58:00
    Bruins právě vstřelili branku!
    Prodloužení možná opravdu nebude na programu DAVID PASTRŇÁK si šikovně zpracoval dlouhou přihrávku Krejčího z obranného pásma až na útočnou modrou. Poté zasekl kotouč na střed a rychlou střelou překonal Ryana Millera. Asistence: David Krejčí, Adam McQuaid.

57:09
    Kotouč skončil na střídačce Vancouveru, vhazovat se bude ve středím pásmu.

56:26
    Boston se snaží utkání rozhodnout ještě před prodloužením, tentokrát se pokusil prolomit nerozhodný stav Marchand, ale neuspěl.

55:55
    Pastrňák posílal puk před bránu, kde byl jeho krajan Krejčí. Miller ale tuto zapeklitou situaci dokázal vyřešit výborným zákrokem betonem.

54:55
    Tečovanou střelu Davida Krejčího dokázal Ryan Miller vyrazit a drží nerozhodný stav.
    54:23 Markus GRANLUND - 3:3

54:23
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Edler našel dobrou přihrávkou mezi kruhy volného finského útočníka MARKUSE GRANLUNDA. Ten měl dostatek času na to, aby přesně zamířil a střelou, která se odrazila od tyče srovnal stav na 3:3. Asistence: Alexander Edler, Ben Hutton.

53:47
    Boucherova střela byla nepřesná.

53:03
    Henrik Sedin vystřelil z pravé strany zápěstím, Chudobin dokázal puk chytit.

52:54
    Tim Schaller přesekl Skilleho hůl vejpůl a za tento prohřešek poputuje po komerční přestávce na trestnou lavici. To je dobrá šance pro Vancouver na srovnání zápasu.

52:52
    Jack Skille střílel velmi tvrdě z levé strany. Chudobin měl co dělat, ale kotouč dokázal zastavit.

51:26
    Tentokrát už Miller musel zasahovat, se střelou Davida Backese z pravé strany si poradil.

50:50
    Bergeron dostal přihrávku na osu hřiště, ale z protiútoku vypálil vedle branky Millera.

50:20
    Po Edlerově přihrávce střílel Troy Stecher, ale puk po jeho střele z pravého kruhu na Chudobina neprošel.

49:22
    Chaput se pokoušel o dorážku střely svého spoluhráče, ale McQuaid tentokrát předvedl dobrou práci na opačné straně kluziště a jeho snaze zamezil.

48:38
    Adam McQuaid málem navýšil vedení Bostonu, jeho střelu z pravé strany ale dokázal nakonec Ryan Miller vyrazit.

47:31
    Kevan Miller pálil od modré nepřesně, Bruins ale zůstávají v pásmu a na puku.

46:42
    Icing je pískán proti Vancouveru, takže se hra stěhuje před Ryana Millera.

45:46
    Chaput přihrával na Megnu, ten už ale odjížděl střídat, takže o puku, který na něj míří nevěděl. Tohle byla zbytečná ztráta Vancouveru.

44:59
    Dobrou práci v defenzivě předvedl kapitán Bostonu Zdeno Chára a Canucks budou muset zakládat další akci až ze svého obranného pásma.

44:12
    Boston si znovu hýčká těsné vedení a můžeme znovu očekávat zvýšenou aktivitu hráčů Vancouveru.
    42:12 Colin MILLER - 3:2

42:12
    Hutton ztratil ve svém obranném pásmu puk, Hayes poté nahrál zadovkou puk na modrou a odtud vrátil COLIN MILLER tvrdou ranou Bostonu vedení. Prosadili se tedy dnes oba Millerové v sestavě Bostonu. Asistence. Jimmy Hayes, Frank Vatrano.

41:18
    Chárova střela od modré čáry byla tečovaná, přesto ji Ryan Miller dokázal vyrazit.

40:57
    Vancouver se dopustil zakázaného uvolnění, bude se vhazovat před brankářem Millerem.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 21:07.

Tak už i druhá třetina je za námi. V té jsme viděli jen jednu branku a museli jsme si na ni počkat až do poslední sekundy druhé dvacetiminutovky. Šťastným autorem vyřazování byl nakonec Alex Burrows, který dokázal zpečetit tlak, který v závěru třetiny Vancouver měl, gólem. Na rozuzlení zápasu si tak musíme počkat až do třetí třetiny.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    39:59 Alexandre BURROWS - 2:2

39:59
    Gól platí, do konce druhé třetiny zbývalo ještě 6 desetin. Autorem vyrovnání je ALEXANDRE BURROWS, který v tlačenici před brankou poslal z úhlu kotouč na Chudobina a tomu nějakým způsobem propadl skrz výstroj až do brány. Bez asistence.

39:59
    Vancouver dosáhl branky, ale rozhodčí budou muset zjistit, zda to bylo ještě před vypršením času druhé třetiny.

39:49
    Tanevovu střelu zápěstím zablokoval Dominic Moore.

39:36
    Tlak Canucks dál vzrůstá, tentokrát musel vychytat Horvata a následně ještě i z dorážky Burrowse.

38:35
    Ani Henrik Sedin nedosáhl na vyrovnání. Tentokrát už ale může Chudobin děkovat svému štěstí, protože švédský útočník trefil břevno jeho branky.

38:01
    Markus Granlund převzal kotouč a nevezl si ho na osu hřiště, odkud vypálil. Anton Chudobin předvedl další spolehlivý zákrok.

37:49
    Edlerovo nahození na bránu bylo sraženo mimo. Hosté ale zůstávají u puku.

37:02
    Sutter předvedl dlouhou jízdu s pukem na hokejce a nakonec dokázal nahrnout před Chudobina. Ten musel předvést vynikající zákrok betonem, aby předešel gólu.

36:40
    Pastrňák směřoval svou přihrávku před bránu, ale ta nemohla najít svého adresáta, protože Tanev ji srazil do ochranné sítě.

35:56
    Vancouver znovu nebyl schopen využít přesilovku ani Boston pořádně zatlačit. Pastrňák je zpět na ledě.

34:11
    Hutton dostal kotouč na modrou a ihned vypálil, Chudobin dokázal zasáhnout betonem.

33:36
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Pastrňák – 2 min., držení protihráče).

33:01
    Carlova střela z pravé strany byla nepřesná, takže Miller tentokrát nemusel zasahovat.

31:58
    Brad Marchand ihned po vhazování v útočném pásmu vypálil, Ryan Miller se ale překvapit nenechal.

31:25
    Troy Stecher střílel od modré čáry, ale puk na Chudobina díky dobrému bloku hráčů Bruins neprošel.

30:58
    Jack Skille ihned po přejezdu modré čáry tvrdě vypálil, ani on ale ruského brankáře ve službách Bostonu nepřekonal.

29:58
    Horvat svůj druhý gól prozatím nepřidává, jeho střelu celkem v pohodě chytá Chudobin do své lapačky.

29:08
    Jimmy Hayes se pokusil vystřelit, ale obránce stojící před ním na branku kotouč nepustil.

28:33
    Boston se znovu na pár desítek usadil v útočném pásmu, tentokrát to ovšem k ohrožení brány Ryana Millera nevedlo.

27:40
    Trjamkin udělal chybu v obraně, když se nechal připravit o kotouč a ve velké šanci se ocitl David Krejčí. Z bezprostřední blízkosti ale Millera nepřekonal. Ten předvedl vynikající zákrok.

27:23
    Loui Eriksson si najel na střed a vystřelil, od bruslí Pastrňáka se ale kotouč odrazil mimo braku.

27:10
    Krejčí napadl rozehrávku Canucks bez výsledku, Kosatky se dokázaly z jeho tlaku vymanit a rozehrát kotouč.

26:31
    Po kombinaci se svým dvojčetem zakončoval Daniel Sedin z pravé strany, našel ale jen připravenou lapačku Antona Chudobina.

25:37
    Předvést zákrok musel brankář Bostonu až proti střele Louie Erikssona z mezikruží.

25:27
    Střela Megny z dobré pozice mířila vedle, takže Chudobin nemusel zasahovat.

25:03
    Puk získali hosté a usazují se v pásmu Bostonu.

24:48
    Krejčí ještě udržel pásmo a poslal kotouč do rohu.

23:48
    Marchandova střela zápěstím mířila vedle, stejně jako následný pokus Colina Millera od modré čáry.

23:06
    Edler předvedl dobrou práci v defenzivě, když vystihl přihrávku Bostonu a jeho tým díky němu může zaútočit.

21:57
    Trjamkin hodně na těsno bránil Ryana Spoonera a neumožnil mu vystřelit z levé strany.

20:47
    Boston se ale znovu usadil v útočném pásmu. Jeho pobyt tam skončil, až když kotouč vypadl ze hřiště.

20:18
    Bo Horvat sebral kotouč Marchandovi a může založit útok svého týmu.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 20:11.

První část hry je za námi. Lépe do zápasu vstoupil Vancouver, který díky branky Horvata už z páté minuty vedl. Pak ale pomalu začal Boston přebírat otěže a díky brankám Kevana Millera a Vatrana z přesilovky jdou Medvědi do kabin s jednobrankovým vedením.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:51
    Ještě jednou se v první třetině Ryna Miller zapotil, se střelou zápěstím Tima Schallera si ovšem poradil.
    19:22 Frank VATRANO - 2:1

19:22
    Boston využívá přesilovku a otáčí ještě v první třetině skóre. Krejčí nešel krásnou přihrávkou na pravém kruhu volného FRANKA VATRANA, kterému už jen stačilo trefit odkrytou branku, protože Ryan Miller se nestihl přesunout. Asistence: David Krejčí, Torey Krug

18:16
    Canucks se daří vyhodit kotouč. Ani jeden z týmů dnes nemá dobré přesilovky.

17:53
    Za hákování je vyloučen Tanev. Boston ještě protestoval, že Vancouver hrál v šesti, to ale rozhodčí nakonec trestat nebudou.

17:28
    Pastrňák vystřelil zápěstím z mezikruží, ale nebyl přesný, takže Ryan Miller nemusel zasahovat.

16:48
    Dominic Moore je už zpátky na ledě a Kosatky ani jednou nevystřelily na bránu.

16:24
    Hosté znovu vyhazují kotouč do bezpečí. Tahle přesilovka s Vancouveru moc nedaří.

15:17
    Marchand se dokonce vydal napadal rozehrávku Millera. Ten ji i pod tlakem zvládl.

14:54
    Zdeno Chára vyhazuje kotouč do bezpečí. Oslabení začíná pro Boston dobře.

14:43
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Dominic Moore – 2 min., podražení).
    13:33 Kevan MILLER - 1:1

13:33
    KEVAN MILLER dostal od Spoonera přihrávku na pravý kruh a odtud vypálil. Puk pronikl pod betonem až do sítě Ryana Milelra a Kevan Miller se tak dočkal svého druhého gólu v sezoně. Asistence: Ryan Spooner, Frank Vatrano.

12:48
    Marchand přejel i s pukem na hokejce přes modrou čáru, ale za ní o puk okamžitě přišel.

12:05
    Pastrňákovu střelu Miller chytil, následovat bude komerční pauza.

10:17
    Vancouver je v plném počtu.

09:58
    Domácím tato přesilovka vůbec nevychází. Nedokáží se usadit v útočném pásmu.

09:28
    Canucks se znovu osvobozují.

09:03
    Domácí ztratili kotouč a Bo Horvat tak mohl vyhodit.

08:16
    Za podražení Zdena Cháry je vyloučen Henrik Sedin. Domácí budou hrát přesilovku.

07:45
    Ryan Miller zatím chytá fantasticky! Peter Cehlárik našel před brankou úplně volného Davida Pastrňáka. Ten zkusil bekhendovou kličku, kterou Miller zastavil rychlým pádem na led!

07:02
    Od modré čáry střílel Brandon Carlo. Hostující gólman opět na místě.

06:23
    Na střelu McQuaida měl Miller dobrý výhled a vyrazil puk do rohu.

06:15
    Další zákrok Millera. Ten za svá záda nepustil pokus Davida Krejčího.

05:18
    Domácí odpověděli obrovským tlakem! Po ráně Kevana Millera vytáhl Ryan Miller vynikající zákrok proti dorážce Nashe. Hosté pak se štěstím přestáli i další závar.
    04:56 Bo HORVAT - 0:1

04:56
    A hosté se z následného protiútoku prosazují! Kosatky přečíslily domácí obranu. Po přihrávce Burrowse ještě před Chudobinem neuspěl Jannik Hansen, ale vyražený kotouč vrátil do odkryté klece BO HORVAT. Asistence: Jannik Hansen a Alexandre Burrows.

04:48
    Zajímavé kombinace předváděli v útočném pásmu Krejčí s Pastrňákem. Millera ale neohrozili a dopředu mohou jít hosté.

03:46
    Střelou z pravého kruhu prověřil Chudobina Brandon Sutter. Domácí gólman svým zákrokem přerušil hru.

03:25
    Začalo se poměrně zostra. Ránu obránce Adama McQuaida ztlumil ve výstroji Miller.

02:53
    Bo Horvat pořádně protáhl Chudobina, který zřejmě lehkým škrtnutím vyrážečkou pomohl puku vedle vzdálenější tyče.

02:11
    Nepříjemnou střelo vyslal z levého kruhu Loui Eriksson. Chudobin zasáhl ramenem.

01:08
    Od modré vypálil Carlo, Miller si připisuje úspěšný zákrok.

00:18
    Hned je tu první přerušení hry. Chudobin přidržel kotouč v lapačce.

00:01

Před utkáním byli pozváni na ledovou plochu hráči týmu amerického fotbalu New England Patriots, kteří se před týdnem triumfovali v Superbowlu.

Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – Carlo, Chára (C), K. Miller, McQuaid, C. Miller, Krug – Backes (A), Bergeron (A), Marchand – Cehlárik, Krejčí, Pastrňák – Vatrano, Spooner, Hayes – Schaller, Moore, Nash.

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Biega, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton, Trjamkin – H. Sedin (C), Eriksson, D. Sedin (A) – Hansen, B. Sutter, M. Granlund – Horvat, Megna, Burrows (A) – Boucher, Chaput, Skille.

Rozhodčí: O'Rourke, Peel – Brisebois, Mach.

Dozněly národní hymny Kanady a USA. Za malou chvíli tedy zápas začne.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Vzájemné zápasy:

V této sezoně se tyto dvě mužstva utkala zatím dvakrát a v obou případech zvítězil hostující tým, nejprve Boston a poté Vancouver. Canucks vyhráli tři z posledních čtyř utkání proti Bostonu, když se hrálo na ledě Bruins.

Vancouver Canucks:

Vancouver to bude mít s postupem do play-off už hodně složité, z 10. místa Zápasní konference a 6. místa Pacifické divize na něj ztrácí 6 bodů. A ta ztráta se v poslední době spíš navyšovala, protože forma Vancouveru není vůbec dobrá. Naposledy sice Canucks vyhráli, ale předtím měli sérii čtyř proher po sobě.

Na cizích kluzištích patří Kosatky k vůbec nejhorším týmům Západní konference, mají bilanci 5-2-3-16 a hůř na tom je už jen Arizona. Z posledních deseti venkovních duelů zvítězil Vancouver jen ve dvou případech.

Boston Bruins:

Boston by se po dvou sezonách, kdy chyběl v play-off zase probojoval do vyřazovacích bojů, momentálně se nachází přesně na hraně postupu. Je na 8. místě Východní konference a na 4. místě Atalntické divize. Boj o play-off bude ale ještě velmi tvrdý, protože i poslední Detroit ztrácí na Boston pouze šest bodů.

Z posledních šesti utkání Boston vyhrál čtyři, naposledy porazil San Jose, čímž přerušil sérii dvou porážek proti Washingtonu a Torontu. Na domácím ledě hokejisté Bruins vyhráli tři z posledních čtyř utkání.

Zdravím všechny hokejové nadšence, kteří se rozhodli sledovat utkání NHL mezi Bostonem Bruins a Vancouverem Canucks, který se hraje v příjemném čase od 19 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Martin Augustin

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 14. K. Miller (Spooner, Vatrano), 20. Vatrano (Krejčí, Krug), 43. C. Miller (J. Hayes, Vatrano), 58. Pastrňák (Krejčí, McQuaid) – 5. Horvat (Hansen, Burrows), 40. Burrows, 55. M. Granlund (Edler, B. Hutton)

Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – Carlo, Chára (C), K. Miller, McQuaid, C. Miller, Krug – Backes (A), Bergeron (A), Marchand – Krejčí, Pastrňák, Cehlárik – Vatrano, Spooner, J. Hayes – Riley Nash, Schaller, D. Moore.
    Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Biega, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton, Trjamkin, Edler (C) – H. Sedin, Eriksson (A), D. Sedin – Hansen, B. Sutter, M. Granlund – Horvat, Megna (A), Burrows – Boucher, Chaput, Skille.

Rozhodčí: O'Rourke, Peel – Brisebois, Mach