Minnesota – Tampa 2:1 (1:0 po s.n.) | Winnipeg – Chicago 2:5 (kon.) | Boston – Vancouver 4:3 (kon.)
Ottawa – NY Islanders 3:0 (kon.) | Philadelphia – San Jose 2:1 (po pr.) | Dallas – Carolina 5:2 (kon.)
Nashville – Florida 4:7 (kon.) | Columbus – Detroit 2:1 (kon.)
Ottawa Senators
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
New York Islanders
Sobota 11.02.2017, 19:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

1. Craig Anderson (OTT) 33 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Tom Pyatt (OTT) 0+1
    3. Jean-Gabriel Pageau (OTT) 1+0 (22:02:42)

Statistiky: Střely na bránu: 24-33; Zablokované střely: 19-17, Vhazování: 54%-46%, Hity: 27-27; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

Perfect in his return. #BeastMode

Fotka zveřejněná uživatelem Ottawa Senators (@senators),

Craig Anderson po návratu mezi tři tyče vychytal čisté konto a společně se svými spoluhráči se radoval z hladkého domácího vítězství nad NY Islanders, do jehož sítě se trefili během 40 minut Mark Stone, Zack Smith a Jean-Gabriel Pageau. Konečný výsledek: Ottawa Senators 3 New York Islanders 0.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:00
    John Tavares dostal přesně dvě minuty před koncem menší trest za sekání a Islanders dohrají utkání v oslabení. Ottawě už dnes vítězství a nikdo nevezme.

57:46
    Thomas Greiss naskočil na střídačku a Islanders to zkouší v závěru utkání při hře bez brankáře.

56:22
    Derick Brassard z pravého křídla a ostrého úhlu posílal puk před bránu, kde se nepříjemně odrazil od brusle jednoho z vracejících se hráčů Islanders směrem na bránu, Thomas Greiss ale skvěle zasáhl levým betonem!

54:17
    Shane Prince naskočil z trestné lavice na ledovou plochu a sekundu na to byla hra přerušena. V dnešním utkání si odbudeme poslední reklamní přestávku, po které už budeme sledovat závěr dnešního střetnutí nerušeně.

53:51
    Ottawa strávila většinu času v přesilové hře v obranném pásmu a jejich početní výhoda se chýlí ke konci.

52:43
    Senators na pravé straně tvrdě vypálili od modré čáry a Thomas Greiss jejich střelu mířící ke vzdálenější levé tyči skvělým zákrokem vyrazil!

???????? #GoSensGo

Video zveřejněné uživatelem Ottawa Senators (@senators),

52:17
    Shane Prince ztratil v pravém kruhu útočného pásma stabilitu a na zádech vleže zasáhl holí do obličeje Erika Karlssona. Následovaly dvě minuty za vysokou hůl.

51:31
    Puk byl sražen na střídačku Islanders a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka.

50:44
    Islanders vypálili ve středu pásma od modré čáry a Craig Anderson pravým betonem puk vyrazil do rohu.

50:18
    Cody Ceci dojel puk a proti New Yorku Islanders bylo odpískáno zakázané uvolnění. Čas se rychle krátí.

48:36
    Islanders se dostali v blízkosti levé tyče ke střele, Craiga Andersona ale nepřekonali.

48:06
    Thomas Hickey byl zřejmě hráčem, který na pravém křídle vypálil od modré čáry, každopádně na přední tyči byl připravený Craig Anderson, který hru rychle přerušil.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. Mark Stone (E. Karlsson), 25. Z. Smith (Turris, Phaneuf), 28. Pageau (Pyatt)

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman, Claesson – Z. Smith, Brassard, Mark Stone – Dzingel, Turris (A), B. Ryan – Hoffman, Pageau, Pyatt – Wingels, Kelly. Hlavní trenér: Guy Boucher.
    New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Boychuk, Hickey, Pelech, de Haan, Seidenberg – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey (A) – Beauvillier, B. Nelson, R. Strome – Ladd (A), Quine, Chimera – Prince, Cizikas, N. Kuljomin. Hlavní trenér: Doug Weight.

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Eric Furlatt. Čároví: Kiel Murchison, Kory Nagy

Diváci: 18211