Benátky n/J – Litoměřice 4:2 (kon.) | Motor ČB – Havířov 5:3 (kon.) | Prostějov – Kladno 2:1 (kon.)
Přerov – Slavia 1:2 (kon.) | Ústí n/L – Jihlava 5:6 (po pr.) | Frýdek-M. – Třebíč 1:2 (1:2 po s.n.)
Kadaň – Most 5:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
5:3 (3:0, 0:2, 2:1)
AZ Havířov
Sobota 11.02.2017, 17:00 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Chance liga • 51. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

AZ HAVÍŘOV
    Už teď se dá tvrdit, že pro tým z Havířova nebyl letošní ročník úspěšný. Jeho postavení v tabulce je neradostné. Dvanácté místo jistě není to, co by si vedení klubu před sezonou přálo. Postup do předkola je již nemožný, a tak poslední dvě kola bude mužstvo jen dohrávat bez možnosti lepšího umístění. V tabulce soutěže v boji o udržení se počítají všechny získané body, takže úplně bez motivace Havířovští určitě nejsou a možná se budou i snažit ukázat se na ledě lídra soutěže.

Na to, že Havířovu patří až dvanácté místo, má překvapivě vyrovnanou bilanci vstřelených a obdržených branek. Pokud bychom mohli za něco tým pochválit, tak za využití přesilových her na hřištích soupeřů – vstřelil 17 branek, což je třetí nejvyšší počet. Co se týká vyloučených hráčů, patří Havířov k mužstvům, která předvádějí spíše slušnější hokej a trestné lavice příliš nezahřívají.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
    Poslední dva zápasy Motor ubojoval a získal v nich maximální počet šesti bodů. Dvě kola před koncem základní části to znamená, že k udržení prvního místa stačí Jihočechům jediný bodík. Ovšem na to se určitě spoléhat nebudou a cílem je vítězství v posledním zápase na svém ledě, dost možná před vyprodanou Budvar arénou. Už to samo o sobě tým zavazuje k tomu, nic nevypustit a získat všechny tři body. Pomalu se vracejí marodi a rozehrávají se. Trenéři tak budou moci v době trvání předkola play-off dát dohromady možná složení útoků a zapracovat hlavně na přesilovce. Ta v poslední době nejde úplně optimálně.

Při současném rozložení sil ve WSM lize je první místo důležité vzhledem k další části. Za předpokladu, že první čtyři týmy Motor, Jihlava, Kladno i Slavia vyhrají svoje série play-off, dojde na souboj Motoru se Slavií a Kladna s Jihlavou. Vzhledem k letošní vzájemné bilanci se zdá být Slavia pro Jihočechy rozhodně hratelnějším týmem než Kladno či Jihlava. I cesta do Prahy je pro početný zástup fanoušků Motoru jistě příjemnější než do výše zmíněných destinací.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha – Šulek, Rob, Čermák (A) – Nouza (A), Vak, Heřman – Babka, Škoda, Žovinec – Dostálek, Vlček, Hřebejk – Guman, Fronk.

AZ Havířov: Šafránek (M. Laco) – Dudek, Petran, Krisl (A), Bahounek, Chroboček, Seman (C) – Kalus, Rác, Kanko – Dvořáček, Maruna, Kotala – Gago, Haas (A), Štumpf – Bednář, Pořízek.

Rozhodčí: Bejček, Jílek – Svoboda, Maštalíř.
    Fillman nastupuje v prvním obranném páru.

Utkání dnes budou řídit čtyři sudí. Hlavní budou Bejček a Jílek, kterým na čarách budou pomáhat Svoboda a Maštalíř.

Zajímavé dnes bude sledovat především českobudějovického Tomáše Nouzu, který má dvě kola na to, aby zabojoval o krále střelců WSM ligy. S aktuálními 20 zásahy mu chybí na prvního Jana Kloze jediný gól. Vysoko na střelecké listině je i domácí Miloslav Čermák (18) a Vladimír Škoda (17).

00:01

00:12
    Po úvodním vhazování se dostali do útoční třetiny Havířovští, ale Kváča zatím zasahovat nemusel.

01:10
    Hosté si zatím v rozporu s předzápasovými předpoklady počínají aktivněji. Motor má problémy s rojetím vlastního útoku.

01:40
    Nakonec jako první vystřelil od pravého mantinelu Vladimír Škoda, ale Šafránek byl pozorný.

02:23
    Roman Vráblík pálil od modré čáry a brankář Šafránek úspěšně zasáhl pravým betonem.

03:05
    Střela Miloslava Čermáka skončila na brusli hostujícího beka.

03:28
    Další střela Miloslava Čermáka. A byla hodně nebezpečná, protože jen těsně minula branku. Krátce poté naprosto zbytečně havířovský Jiří Krisl atakoval Luboše Roba. Sudí ale nevylučuje.

03:37
    Domácí střelec Tomáš Nouza dostal ideální přihrávku mezi kruhy, ale jeho rána z první byla zblokovaná.

03:53
    Pavel Pýcha si sjel z modré čáry do dobré šance, ale na konci akce stál znovu gólman AZet.

04:24
    Motor je aktivnější. Tvrdá rána Dušana Žovince z první se zastavila o blokujícího obránce Havířova.

04:58
    Hostující kapitán Daniel Seman fauloval. Menší trest si odpyká za nedovolené bránění.

05:45
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Teprve druhý zápas po zotavení ze zranění hraje ONDŘEJ ŠULEK a hned skóruje! Motoráci skvěle využili přesilovou hru, když obránce Fillman narýsoval z postu pravého beka nádhernou diagonálu na levý kruh, a již zmiňovaný mladý forvard domácího celku ranou z první prostřelil Šafránka mezi betony. Asistence: Mitchell Fillman a Filip Novák.

06:29
    Tomáš Vak oslabí domácí tým a hosté budou mít možnost vyrovnat. Centr Motor dostává dvě minuty za hákování.

07:32
    Českobudějovičtí hrají početní nevýhodu dobře a zatím Havířov k ničemu nepustili.

08:07
    Martin Heřman unikl v oslabení po pravém křídle, ale vypálil jen přímo do klína gólmana Šafránka.

08:11
    Střely na branku: 7 – 0

08:29
    Havířov nehrál početní výhodu dobře a nepřipsal si jedinou střelu.

09:00
    Nebezpečné nahození od modré v podání Žigy Pavlina Šafránkovi málem propadlo. Nejistý zákrok ale nakonec stačil k zastavení puku.

09:30
    Rána Romana Vráblíka se znovu zastavila o bránící hráče před brankou.

09:40
    První střela Havířova. Kváča si připsal zákrok po pokusu Jana Maruny.

10:50
    Jiří Krisl je dalším vyloučeným hráčem. Hráči Motoru totiž podržel hůl a půjde za to pykat.

11:47
    České Budějovice se dlouho držely v útočné třetině, ale nic závratného nevymysleli. Nyní pokračují v náporu od vlastní branky.

12:19
    Druhá využitá přesilovka – druhé jesle! Obránce Vráblík vyvážel puk zpoza branky a ve střední pásmu našel na levém křídle najetého TOMÁŠE NOUZU. Zkušený českobudějovický lišák zvolil důraznou střelu mezi betony a znovu uspěl! Šafránka domácí podruhé nachytali na švestkách a do brány jde Laco. Nouza aktuálně dotáhl kladenského Kloze na čele listiny ligových střelců! Asistence: Roman Vráblík.

12:19
    Střídání v týmu AZ Havířov: ze hřiště odchází Dušan Šafránek, přichází Marek Laco.

13:07
    Další dvouminutový trest pro hostující tým. David Dvořáček dostává trest za hákování. Budou České Budějovice slavit třetí úspěch?

14:00
    Luboš Rob to výborně zkoušel ze špatného úhlu a Laco zřejmě ani nevěděl, jak zasáhl.

14:30
    Střely na branku: 13 – 1

14:48
    Poměr sil na ledě se vyrovná, ale jen na chvíli, protože po 19 sekundách budou hosté hrát přesilovku. Ruku do obličeje protihráče dal obránce Žiga Pavlin a dostává menší trest.

15:07
    Havířov je v plném počtu a jeho přesilová hra začíná.

15:35
    Motor bude hrát ve třech! Jánko Mucha podrazil v oslabení protihráče a výrazně svému týmu přitížil. Havířov bude mít 1:13 početní výhodu pět na tři.

15:54
    Po chvilce boje o kotouč u mantinelu se domácí osvobozují.

16:23
    Havířov už je ale zpět v útočné třetině...

16:41
    Obránce Daniel Seman pálil tvrdě od modré čáry, ale jeho spoluhráč před brankou nedokázal tečovat. Kváča puk drží ve výstroji.

16:48
    Motor je ve čtyřech a zřejmě je z nejhoršího venku!

16:59
    Hosté se vystavili do ofsajdu a budou se muset znovu probojovat do pásma Motoru.

17:35
    Domácí tým přežil dvojnásobné oslabení a nyní je v plném počtu.

18:23
    Motor dlouho kroužil s pukem v útočné třetině, a tak Pavel Pýcha už raději vypálil na bránu. Gólman Marek Laco si připisuje úspěšný zásah.

19:00
    Přesně minutu před koncem první periody jdou domácí do tříbrankového vedení! Motor měl tlak v útočné třetině a po důrazné Muchově střele od modré čáry si puk před Lacem sebral osamocený FILIP VLČEK, který pohodlně poslal puk do odkryté klece. Písecký forvard se trefuje ve druhém domácím utkání v řadě! Asistence: Ján Mucha.

19:43
    Po ráně Filipa Nováka od modré čáry puk prošel Lacovi mezi nohama a skončil na tyči!

20:00

První dvacetiminutovka nabídla přesně takový hokej, jaký se dal od dnešního zápasu lídra WSM ligy s klubem, který již o nic nehraje, očekávat. Domácí byli od počátku utkání aktivnější a první dvě vyloučení Havířova potrestali. Po dvou inkasovaných gólech mezi betony dokonce vyhnali z branky gólmana Šafránka.

Českobudějovičtí se trefili ještě potřetí, a to minut před koncem první třetiny. Pár sekund před jejím koncem nakonec ještě nastřelili tyč. Důležité pro domácí také je, že skóroval Tomáš Nouza, který se tak dělí o čelo ve střelecké tabulce ligy!

20:33
    Marek Kalus jen tak prověřil Kváču lehkým nahozením od modré čáry.

21:31
    Martin Heřman od pravého mantinelu zkoušel Marka Laca, ale ten na puk dobře viděl a vytěsnil jej.

21:59
    Vakova tvrdá přízemní bomba od modré čáry znovu nadělala brankáři Havířova problémy. Hostující gólman si nebyl vůbec jistý, že má puk ve výstroji, ale opět při něm stálo štěstí.

22:12
    Lukáš Bednář střílel od levého mantinelu, ale kotouč se masky brankáře Petra Kváči odrazil mimo nebezpečí pro Motor.

23:15
    Roman Rác šikovně tečoval puk těsně před Kváčou a následně se dostal i k vyraženému kotouči...

23:45
    Havířov právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na rozdíl dvou branek. Haas dostal puk do druhé vlny a okamžitě pálil na Kváču z mezikruží, poté se k dorážce před odkrytou klecí dostal Kalus, ale brankář Motoru zázračným zákrokem udržel puk před čarou! Obránci mu ale poté měli pomoci více, protože k dorážce se jako třetí dostal ještě DANIEL ŠTUMPF, na což už byl Kváča pochopitelně krátký. Asistence: Marek Kalus a Marek Haas.

24:50
    Havířovské ale gól příliš nenakopl, hra je dále v režii Motoru, který aktuálně operuje v útočné třetině.

25:59
    Havířov prověřil gólmana Motoru střelou přes celé hřiště a Kváča raději puk přes dotírajícími protihráči přikryl.

26:12
    Tomáš Vak střílel z mezikruží a Laco chytil puk do připravené lapačky.

26:12
    Střely na branku ve druhé třetině: 4 – 9

27:43
    Motor se snaží a má nápor, ale zatím žádná další střela na Marka Laca.

28:51
    Havířovští teď dobře brání a snaží se hlídat vlastní modrou čáru.

29:41
    Českobudějovičtí si zkomplikovali situaci ve vlastní třetině a Mitch Fillman v nouzi po přihrávce Nouzy vyhodil puk mimo hřiště. Přesilovka pro Havířov.

30:24
    Daniel Štumpf v přesilové hře pálil přes hráče, ale puk se zastavil o Štěpána Hřebejka.

30:56
    Střelec Petr Kanko, který v přesilovce operuje na modré čáře, si sjel s pukem až na hranici kruhů, ale netrefil ranou branku Petra Kváči.

31:41
    Domácí jsou v plném počtu, Fillman se znovu zapojil do hry.

32:24
    Tomáš Nouza využil špatné rozehrávky soupeře a byl úplně sám před Lacem! Toho si chtěl vymíchat, ale bekhendem zamířil jen do jeho klína.

32:43
    Nedáš – dostaneš. Motor teď může promarněné šance hodně litovat. Jakub Dudek vypálil z vrcholu pravého kruhu a puk se před brankou zastavil o DANIELA ŠTUMPFA, jenž pohotově uklidil puk za Kváču. Havířovský střelec střílí svůj druhý dnešní gól a dostává AZet zpátky do zápasu! Asistence: Jakub Dudek.

33:24
    Přesilová hra pro Motor. Havířov dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Marek Kalus.

34:00
    Tomáš Nouza dostal zpoza branky přihrávku od Heřmana a okamžitě pálil! Jeho tvrdá rána ale těsně minula klec.

35:24
    Motor početní výhodu nevyužil a Havířov už je v pěti.

36:06
    Jánko Mucha pálil od modré čáry a jeho ránu betonem zkrotil Marek Laco.

37:08
    Českobudějovičtí jsou v útočné třetině, ale ne a ne se dostat ke střele. Havířovští se urputně brání.

37:54
    Filip Vlček se jako hladový vlk rval o puk v prostoru brankoviště. Nakonec kotouč protlačil až k Lacovi, který jej ukryl do výstroje. Buly po levici brankáře Havířova.

38:24
    Lehké nahození Mitchella Fillmana od modré čáry chytil snadno Laco do lapačky.

39:10
    Běží poslední minuta druhé třetiny a Motor je na puku v útočné třetině.

39:59
    Na začátku třetí třetiny bude mít Motor dvouminutovou přesilovou hru. Menší trest za podražení dostává Marcel Petran.

40:00

Druhá třetina už se nesla v o poznání jiném duchu. Českobudějovičtí sice měli více ze hry, ale nepodařilo se jim dostat za solidně chytajícího Laca ani jeden puk. To Havířov se trefil hned dvakrát Danielem Štumpfem, čímž se dostal zpět do zápasu. Třetí dějství bude určitě ještě hodně zajímavé.

Střely na branku: 27 – 17
    Vyloučení: 4 – 5

40:01

40:36
    Luboš Rob zkoušel nahazovat puk do ohně před brankou, ale žádný z jeho spoluhráčů jej netrefil. Vzápětí tvrdě pálil Mitch Fillman, ale puk Laco vyrazil.

41:20
    David Dvořáček si vzal kotouč v útočné třetině a bleskově přijel do útočné třetiny. Jeho následnou střelu vyrazil Kváča.

42:00
    Hosté jsou v plném počtu.

42:53
    Jihočeši se snaží o útočné výpady, ale Laco je zatím od 19. minuty zápasu nepřekonatelný.

43:33
    Bekhendový pokus Vlastimila Dostálka Laco vyrazil za branku.

43:54
    A je zčistajasna vyrovnáno! České Budějovice neproměnily své šance, a tak se ke slovu dostal Havířov. Nejprve měl v bezprostřední blízkosti Kváči velkou šanci, poté Rác přihrál na modrou čáru JAKUBU DUDKOVI, jenž tvrdou ranou nad vyrážečku překonal brankáře Jihočechů. Asistence: Roman Rác a Petr Kanko.

44:25
    Na poslední utkání v Budvar aréně v základní části nakonec vyprodáno není, i tak ale přišla nadstandardní návštěva v podobě 6 041 diváků!

44:59
    Motor vrací úder a jde znovu do vedení! Kapitán Novák nahodil od červené puk na zadní mantinel, kde si jej sebral Škoda. Ten se nerozpakoval a okamžitě bekhendovou přihrávkou zpoza branky našel JAKUBA BABKU, který nadvakrát překonal Marka Laca. Asistence: Vladimír Škoda a Filip Novák.

46:38
    Domácí teď drtili Havířov v jeho pásmu a ještě dlouho po signalizovaném vyloučení hostů se drželi na kotouči.

46:38
    Jan Maruna dostává dvě minuty za nedovolení bránění. České Budějovice mají šanci dostat se zpět do bezpečného vedení.

46:44
    Tvrdou střelu Romana Vráblíka od modré čáry betonem vyrazil Marek Laco.

47:44
    Střely na branku ve třetí třetině: 8 – 4

48:23
    Domácím se nezadařilo v útočném pásmu a zřejmě už přesilovku nevyužijí.

48:38
    Havířov už je v pěti hráčích na kluzišti.

49:59
    Motor se stále v útočné třetině, Havířov už delší dobu neměl střelu.

50:57
    Teď trochu polevili i Jihočeši. Probíhá boj o střední pásmo...

51:54
    Českobudějovičtí se konečně prodrali do útočné třetiny, ale Roman Vráblík nastřelil prvního hráče.

52:50
    V zápase mezi Prostějovem a Kladnem právě skóroval Jan Kloz, který tak znovu přeskočil českobudějovického Tomáše Nouzu v tabulce střelců.

53:49
    Střely na branku ve třetí třetině: 8 – 5

54:59
    České Budějovice jsou trochu pod tlakem a nemohou se vymanit z aktivního napadání Havířova.

55:24
    Na ledě se poprvé objevuje domácí forvard Jiří Fronk, který se dnes nevešel mezi čtyři útočné formace.

55:57
    Výborná akce Motoru hned po vhazování! Tomáš Nouza na sebe za brankou natáhl hráče a poslal před ní puk přímo na hůl Tomáše Vaka, který byl tísněn dvěma protihráči, přesto se silou dokázal prosadit a dostat se k zakončení. Laco se štěstím udržel puk před čarou.

56:32
    Marcel Petran vypálil tvrdě od modré a domácí měli štěstí, že puk minul levou tyč.

57:30
    Vladimír Škoda zkoušel překonat Laca ze špatného úhle, ale nepodařilo se mu to.

58:11
    Havířov jde do čtyř. Jakub Kotala dostává menší trest za hákování.

58:32
    Martin Heřman pálil z nápřahu, ale při střele zlomil hůl.

59:44
    Českobudějovičtí jen potvrzují vítězství v dnešním zápase. V přesilovce vyšachovali Havířovské, kteří si ale nešťastně srazili puk do vlastní branky. MILOSLAV ČERMÁK totiž směřoval svou přihrávku před branku na hůl Ondřeje Šulka, jenže brusle obránce hostů nešťastně nasměrovala puk do vlastní sítě. Na gól nahrával Vlastimil Dostálek, asistence mu ale přiřknuta nebyla. Bez asistence.

59:48
    Havířov si bere oddechový čas zkusí to v šesti mužích!

Po konci zápasu se ještě strhla mela uprostřed hřiště. Z domácích hráčů je nejaktivnější Filip Novák, z hostujících Marek Kalus.

Utkání 51. kola WSM ligy je u konce. Domácí Motor potěšil své fanoušky a vyhrál poslední zápas základní části na svém ledě. Zároveň se stává již jistým vítězem základní části druhé nejvyšší soutěže! České Budějovice byly dnes střelecky aktivnější a vítězí po zásluze.

Střely na branku: 40 – 24 (19:28:51)

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 6. Šulek (Fillman, F. Novák), 13. Nouza (Vráblík), 19. Vlček (Mucha), 45. Babka (Škoda, F. Novák), 60. Čermák – 24. Štumpf (Kalus, Haas), 33. Štumpf (Dudek), 44. Dudek (Rác, Kanko)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha – Šulek, Rob, Čermák (A) – Nouza (A), Vak, Heřman – Babka, Škoda, Žovinec – Dostálek, Vlček, Hřebejk – Guman, Fronk.
    AZ Havířov: Šafránek (13. M. Laco) – Dudek, Petran, Krisl (A), Bahounek, Chroboček, D. Seman (C) – Kalus, Rác, Kanko – Dvořáček, Maruna, Kotala – Gago, Haas (A), Štumpf – L. Bednář, Pořízek.

Rozhodčí: Bejček, Jílek – Svoboda, Maštalíř

Diváci: 6 041