Poruba 2011 – Vsetín 2:3 (po pr.) | SHK Hodonín – Šumperk 1:5 (kon.) | Nový Jičín – Val. Meziříčí 2:3 (kon.)
Kopřivnice – Opava 3:6 (kon.) | Havlíčkův Brod – Žďár n/S 2:4 (kon.) | Kolín – Písek 7:0 (kon.)
Bílina – Jablonec n/N 3:4 (po pr.) | Klatovy – Řisuty 3:5 (kon.) | Kobra – Trutnov 6:2 (kon.)
Vrchlabí – Klášterec nO 3:2 (kon.) | Děčín – Sokolov 6:0 (kon.) | David Servis – Nymburk 2:10 (kon.)
Tábor – Mor. Budějovice 1:2 (kon.) | Jindř. Hradec – Pelhřimov 6:5 (kon.)
HC Kobra Praha
6:2 (3:0, 2:2, 1:0)
HC Trutnov
Sobota 11.02.2017, 18:00 • ZS HC Kobra Praha • 2. liga skupina Západ • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V dnešním 34. kole přivítá HC Kobra Praha na svém ledě HC BAK Trutnov.

Pražský celek si stále drží první příčku, i když po středeční prohře s Jabloncem na nájezdy má náskok na právě tento tým již jen 3 body. Dá se tak očekávat těsný finiš, oba soupeři se navíc potkají další středu v dohrávce odloženého 24. kola.

Kromě Jablonce padla Kobra za posledních pět zápasů ještě jednou, doma nestačila v prodloužení na Klatovy. Zbylé zápasy, s Děčínem, ve Vrchlabí a v Bílině, vyhrála za plné tři body. Má tak aktuální formu 11 bodů z 15, k tomu skóre 21:11.

HC BAK Trutnov

Trutnovští se aktuálně nachází na šesté pozici. Před nimi je s šestibodovým náskokem Klášterec, s pětibodovou ztrátou sedmé jsou pak Řisuty. S třemi zápasy do konce se už asi moc pořadí nezmění, i tak ale mají možnost ještě stoupnout na lepší příčku pro play off.

S aktuální formou jsou na čtvrtém místě, za posledních pět zápasů nasbírali 11 bodů za tři výhry (Klatovy, Děčín a v Sokolově), výhru na nájezdy (Klášterec) a prohru s Vrchlabím. Během této série získali skóre 17:10.

Kobra se s Trutnovem pravidelně utkává od sezóny 2014/15. V té vyhrál Trutnov na Kobře 2:1, na svém ledě padl 6:2. Další sezónu vyhrála Kobra oba zápasy 4:1, letos vyhrál Trutnov na svém ledě 5:4 v prodloužení a 6:5, v Praze pak vyhráli domácí 3:2 na nájezdy. Od zmiňované sezóny 2014/15 tak získala ve vzájemných zápasech Kobra 12 bodů, Trutnov 9.

HC Kobra Praha: Bílek P. (Langer) – Cafourek (A), Verbík J., Šteiner, Bílek D., Švaříček, Verbík R. – Jedlička, Antončík, Jakeš (C), Vlach, Matějček, Hlinka, Tuma, Slanina (A), Kysela, Kuchta, Pulkrab, Matějek, Kučera
    Trenér: Šeba Miloslav

HC BAK Trutnov: Bechý (Jesche) – Píša, Poul (A), Abrahám, Sakaev, Vácha, Beneš, Junek – Ukhin, Půlpán A. (C), Hlaváček, Zahradník, Půlpán T., Janoušek, Smékal, Tatar, Kastner, Konečný
    Trenér: Petera Luboš

Rozhodčí: Sýkora – Žídek, Horažďovský.

00:01

00:27
    Přerušeno pro hru vysokou holí, vhazuje se před Bechým.

00:35
    Matějček dostává trest za hákování, přesilovka pro Trutnov.

01:02
    Kobra vyhazuje, Vlach se ještě snažil dobruslit puk, ale Bechý u něj byl dřív.

01:35
    Trutnov je stále ve svém pásmu.

01:45
    Až nyní se dostali hosté před Bílka.

02:35

02:55
    Hlinka střílel z nulového úhlu z těsné blízkosti backhandem, Bechý kryje lapačkou.

03:06
    Nyní si připisuje zákrok Bílek, přerušuje hru.

03:33
    Kobra právě vstřelila branku!
    Domácí se ujímají vedení! JAKUB JEDLIČKA se napřáhl na mezikruží a propálil Bechého.
    Asistence: Šimon Antončík.

04:10
    Poul střílel z půlky hřiště, trefil prudce Bílka do hrudi. DOmácí brankář rozehrává.

04:39
    Přesilovka pro domácí, Junek se provinil podražením.

05:40
    Tomáš Půlpán se dostal do útoku, nahráli Aleši Půlpánovi, ten trefil pouze Bílka.

06:19
    Domácí si nyní rozebrali Trutnovskou obranu. Vlach nahrál křížem doleva Hlinkovi, ten vrátil puk zpátky na MARTINA MATĚJČEKA, který se nemýlil a strefil prázdnou bránu nal ležícího brankáře.
    Asistence: Filip Hlinka, Daniel Vlach.

07:23
    Trutnovská akce končí na Bílkovi, vhazuje se po jeho pravici.

07:34
    Další trest, Cafourek usedá na trestnou za držení.

08:20
    Vlach se dostal do úniku, když si počkal na puk na modré čáře! Byl ale tísněn dvěma obránci a nedokázal tak ideálně zakončit.

09:08
    Domácí ofsajd, vyhodnocený jako úmyslný. Trutnovu se ani tato přesilovka příliš nedaří.

09:13
    Antončík je vyloučen za podražení, Trutnov tak čeká 21 sekund přesilovka 5 na 3.

09:30
    Píša dvakrát pálil od modré, ani jednou úspěšně.

09:34
    Domácí ve čtyřech.

10:10
    Kastnerova dělovka šla pouze do zadního mantinelu.

11:13

12:18
    Poul přišel o hůl a následně spadl na puk. Nikdo se k němu nedostal, rozhodčí přerušuje.

12:30
    Opět se vylučuje, Kobra si zahraje přesilovku po Kastnerově držení.

13:30
    Trutnov podruhé během krátkého sledu vyhazuje.

13:39
    Kobra se v přesilovce přeci jen prosazuje! Úspěšným střelcem je JAKUB JEDLIČKA.
    Asistence: Šimon Antončík, Pavel Bílek.

15:02
    Vlach dostal pěknou nabídku před bránu, Bechého ale nepřekonal!

15:26
    Odpískána hra vysokou holí. Vhazuje se před Bechým.

15:50
    Janoušek se dostal do úniku! Nejížděl mu ještě spoluhráč, on však volil střelu. Jenže ta mu vůbec nesedla a Bílek v klidu vyráží

17:50
    Kobra se drží u puku, do útoku se ale nedostává.

20:00

První třetina nám přinesla hned tři góly, všechny do brány hostů. Kobra má zatím jasnou převahu, svého soupeře z Trutnova prakticky k ničemu nepustila. Úspěšnými střelci zatím byli 2x Jakub Jedlička a Martin Matějček. Hlavní sudí Sýkora již stihl rozdat pět dvouminutových trestů, Kobra obě své výhody využila.
    Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:37
    Jedlička se prokličkoval mezi kruhy a vystřelil zápěstím, jeho pokus končí v Bechého lapačce.

21:40
    Kobra kombinuje v útočném pásmu.

22:21
    Hlaváček dostává trest za hákování, další přesilovka pro Kobru.

23:20
    Puk se po skrumáží před bránou proklouzal přes brankoviště!

24:00
    Trutnov vyhazuje až k Bílkovi.

24:21

25:23
    Trutnov právě vstřelil branku!
    Trutnovu se daří snížit! Na modré čáře se nepřáhl Junek a po teči RADOSLAVA KONEČNÉHO propálil vše, co mu stálo v cestě!
    Asistence: Lukáš Junek, Martin Hlaváček.

26:18
    Ofsajd Trutnova.

27:00
    Trutnov vstřelenou brankou ožil, Smékalova dělovka šla těsně mimo klec.

28:30
    Bílek vyráží vyrážečkou po Píšově střele od modré.

29:02
    Obrovské zaváhání domácího brankáře! Bílek sjel za bránu, kde k němu rychle jel Aleš Půlpán. Bílek vyhodil vysoko podél mantinelu, ale k puku se dostal LUKÁŠ KASTNER, a z úhlu trefil branku těsně před tím, než se bílek stihl vrátit.
    Bez asistence.

Probíhá rychlá úprava ledu, rozhodčí zadělávají díru u středového bodu pro vhazování.

29:28
    Další šance hostů jde od Bílkovy vyrážečky do ochranné sítě.

29:51
    Icing Trutnova, vhazovat se bude u Bechého.

30:30
    Roman Verbík po souboji spadl a narazil hlavou přímo do mantinelu. Zůstal ležet na zemi, přiběhl k němu okamžitě zdravotník. To vůbec nevypadalo pěkně.

Zdravotník odběhl na marodku, Verbík zůstává ležet na zemi.

Rozhodčí se radí, zda se bude vylučovat, není jasné, zda šlo o faul.

Verbík za podpory Tumy a Antončíka odjíždí v předklonu na střídačku, uvidíme, zda ještě zasáhne do hry.

30:30
    Hlaváček dostává nakonec trest ve hře, Kobru tak čeká pětiminutové přesilovka. Trest za něj odpyká Sakaev.

30:53
    ŠIMON ANTONČÍK dostal od Jakeše přihrávky mezi kruhy a krásně se trefil pod břevno.
    Asistence: Jiří Jakeš.

31:38
    Cafourek vypálil od modré, Bechý chytá do lapačky.

Roman Verbík odchází ze střídačky s ledem za krkem.

32:42
    Kobra kombinuje v útoku, mají ještě dvě a půl minuty přesilovky.

33:18
    Trutnov se osvobozuje a střídá.

34:21
    Antončík získal puk v rohu, posunul ho Jedličkovi, ten přihrál křížem zcela volnému JIŘÍMU JAKEŠOVI, který bez přípravy vypálil a překonal Bechého.
    Asistence: Jakub Jedlička, Šimon Antončík.

35:30
    Hosté v plném počtu. Kobra dokázala dlouhou přesilovku dvakrát využít.

35:42
    Váchovu střelu tečoval obránce, puk letící padáčkem čapnul Bílek do lapačky. Vácha ještě naštvane praštil holí o led.

36:34
    K Bílkovi se doklouzal puk, domácí gólman ho přikryl lapačkou a počkal na hvizd.

37:11
    Bílek opět zakročil, sthla se u něj ještě krátká strkanice, která ale skončila stejně rychle, jako skončila.

38:18
    Trutnov se dostal do útočného pásma.

38:39
    Konečný je vyloučený za hákování, další přesilovka pro Kobru.

39:30
    Jedlička si nejl z boku, Bechého nepřekonal.

40:00

Druhá třetina nám přinesla o branku víc než ta první, po dvou na každé straně. Na začátku byla stále aktivnější Kobra, pak ale snížil Radoslav Konečný, po kterém Trutnov rázem ožil. Na jednogólový rozdíl dostal zápas Lukáš Kastner. Pak ale přišlo zranení Verbíka a možná trochu sporné vyloučení Hlaváčka do konce zápasu. Během pětiminutové přesilovky si Kobra vzala zpět tříbrankový náskok po gólech Šimona Antončíka a Jiřího Jakeše.

Další třetina začne přibližně v 19:37 a uvidíme, co nám přinese. Zda se Trutnovu podaří opět snížit, nebo dokonce i vyrovnat, či zda si Kobra svůj pohodlný náskok již udrží.

40:01

40:39

41:08
    Rovnovážný stav dlouho nevydržel, Cafourek dostává dvě minuty za držení.

41:45
    Kobra vyhazuje.

42:32
    Aleš Půlpán pálil od modré, Bílek chytá do lapačky a rozehrává.

43:08

43:45
    Další trest pro domácí, za hákování usedá na trestnou Jedlička.

43:52
    Jakeš vyhazuje přes celé hřiště.

44:35
    Trutnov se dostal přes útočnou modrou, Kobra ale znovu vyhazuje.

45:34
    Kastnerova děloka od modré šla do plexiskla za bránou.

45:40
    Píšova střela od modré mění směr po Bíkově zásahu vyrážečkou.

45:45

46:20
    Kysela právě trefil tyčku!

47:40
    Hraje se z jednoho konce na druhý, týmy si vyměňují kotouč.

49:10
    Hlinka dostal nabídku, jeho střelu blokuje Bechý.

49:57
    Ofsajd Kobry.

50:55
    Dva útočníci Trutnova nyní byli v úniku, gólovou šanci jim ale zkazil rybičkou Šteiner.

51:21
    Opět se bude vylučovat na domácí straně, za podražení usedá Švaříček.

51:45
    Jakeš se uvolnil po pravém křídle a zkoušel pálit, Bechý vyrazil. K puku se dostal Jedlička, ale obránci mu znemožnili v poslední chvíli zakončit.

52:40

52:54
    Píša rozehrával zpoza brány, trefil ale přímo Vlachovu hůl. Poté si však domácího útočníka pokryl.

53:21

53:40
    Jakub Verbík dostává trest za hrubost, opět bude hrát Trutnov přesilovku.

55:00
    Trutnov není v této přesilovce nebezpečný.

55:40

55:53

Dnešní utkání sleduje v hale 159 diváků.

56:39
    Tuma se dostal k puku, Bechý chytá bez problémů.

57:20
    Oba týmy se snaží ještě vstřelit branku.

57:30
    A domácím se to podařilo! JIŘÍ JAKEŠ z úhlu prostřelil Bechý, zdálo se mi, že mezi betony.
    Asistence: Filip Švaříček.

57:55
    Hlinkova střela šla od Bechého vyrážečky do ochranné sítě.

59:00
    I přes již jasný výsledek jsou domácí velmi aktivní v útočném pásmu.

59:15
    Konečný dostal křižnou přihrávku a pálil, Bílek nechal vyniknout svou lapačku.

59:40
    Hraje se před Bílkem.

59:48
    Cafourek se popral s Tomášem Půlpánem, oba jsou vyloučení za hrubost. Cafourek dostává 2+2, Půlpán 2 minuty.

Nejlepší hráči utkáíní byli vyhlášení Šimon Antončík (1+3) a Tomáš Půlpán (0+0).

V poslední třetině padla pouze jedna branka, tu vsítil Jiří Jakeš. Domácí se tak díky další výhře drží stále na první příčce. Druhý je aktuálně Jablonec, který prohrával v Bílině 3:0 ale dokázal otočit a vyhrát 4:3 v prodloužení. Týmy dělí od sebe tři zápasy před koncem čtyři body. Důležité tak bude středeční vzájemné utkání, které pokud Kobra vyhraje, zaručí si postup z nejlepší možné pozice. (20:12:29)

Šimon Sýkora

Branky a nahrávky: 4. Jedlička (Antončík), 7. Matějček (Hlinka, Vlach), 14. Jedlička (Antončík, Bílek P.), 31. Antončík (Jakeš), 35. Jakeš (Jedlička, Antončík), 58. Jakeš (Švaříček) – 26. Konečný (Junek, Hlaváček), 30. Kastner

HC Trutnov: Bechý (Jesche) – Píša, Poul (A), Abrahám, Sakaev, Vácha, Beneš, Junek – Ukhin, Půlpán A. (C), Hlaváček, Zahradník, Půlpán T., Janoušek, Smékal, Tatar, Kastner, Konečný

Rozhodčí: Sýkora – Žídek, Horažďovský