Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 7:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ufa – Kazaň 3:1 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 4:3 (kon.)
Minsk – Toljatti 8:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Viťaz – Kunlun 5:3 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 4:5 (po pr.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
7:2 (1:1, 2:0, 4:1)
Metallurg Novokuzněck
Úterý 14.02.2017, 15:00 • Uralec Arena • KHL

Československá stopa
    Petr Koukal (JEK) – 0 + 1
    Michal Čajkovský (JEK) – 0 + 1 (17:23:40)

V poslední třetině jsme viděli hned 5 branek. Ve 44. minutě navyšoval náskok domácích Tičar, o 2 minuty později se prosadil Mingalejeva skóre ukazovalo 5:1. Ve stejné minutě se prosadil i Torčeňuk a přidal 6. gól domácích. O minutu později 7. přesný zásah domácích přidal Michnov a o minutu později za hosty snižoval Michejev. Zápas tak skončil jednoznačně pro domácí tým, který byl po celý zápas aktivnější a výhru si zasloužil.
    Střely po třetí třetině: JEK – 39, NOV – 27.

59:10
    Hosté kombinují s pukem ve vlastní třetině.

58:10
    Střela Timašova nebyla přesná a vyhnala celý tým zpět do středního pásma.

57:10
    Koukal vystihl nahrávku soupeře a vyváží kotouč k soupeři.

56:15
    Hosté se po delší době dostali s pukem za modrou čáru, ale pouze nahodili touš do třetiny.

55:50
    Domácí dobře brání vlastní modrou čáru a hosty k vlastnímu gólmanovi vůbec nepouští.

55:00
    Chakimov kryje střelu Česalina od modré.

54:05
    Kalašnikovi utekl kotouč a hosté po minutě vyhazují kotouč!

53:20
    Domácí kombinují ve třetině hostů, ale ke střele se zatím nikdo neodhodlal.

53:00
    Zemčenko (NOV) (2 minuty, hákování.)

52:12
    Chakimov předvedl pěkný zákrok lapačkou proti střele Michnova.

51:50
    Lisutin podržel puk po střele Fatkulina.

51:00
    Domácí se ihned po vypršení trestu vydali do útoku.

50:20
    Lisutin skvěle vychytal Titova, který se ocitl s pukem před domácím gólmanem!

49:30
    Domácí se osvobozují.

48:59
    Kivistö (JEK) (2 minuty, hákování.)
    47:06 Arťom MICHEJEV - 7:2

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 19. Tičar (Alexej Vasilevskij), 24. Mingalejev (Andersén, Gubin), 34. Golyšev (Koukal), 44. Tičar (Michnov, Čajkovský), 46. Mingalejev (Alexej Vasilevskij), 46. Torčeňuk (Andersén, Simakov), 47. Michnov (Čistov) – 15. Zemčenko (Kalašnikov), 48. A. Michejev

Avtomobilist Jekatěrinburg: Lisutin (Sochatskij) – Megalinskij, Kivistö, Alexej Vasilevskij, Čajkovský, Timašov, Andersén, Ščemerov, Žuravljov – Golyšev, Michnov, Koukal – Monja, Tičar, Čistov – Simakov, Torčeňuk, Česalin – Mingalejev, Gubin, Ivašov.
    Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (Chakimov) – Skutar, Fatkullin, Kalašnikov, Ljamkin, Titov, Michajlov, Ščukin, Kuklev – K. Semjonov, Skorochodov, A. Michejev – Zemčenko, Solovjov, Komaristyj – Lebeděv, Poliščuk, Razumov – Taratuchin, Jazkov, Ionin.

Rozhodčí: Gusev, Komarov – Tomilov,Vilyugin