Barys – Novosibirsk 2:1 (po pr.) | Jekatěrinburg – Novokuzněck 7:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Omsk 2:3 (po pr.)
Ufa – Kazaň 3:1 (kon.) | Čerepovec – N.Novgorod 2:3 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 4:3 (kon.)
Minsk – Toljatti 8:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Chabarovsk 3:2 (kon.) | Jokerit – Nižněkamsk 3:2 (po pr.)
Petrohrad – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Viťaz – Kunlun 5:3 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 4:5 (po pr.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Avangard Omsk
Úterý 14.02.2017, 15:00 • Arena Jugra • KHL

Zápas nakonec šťastně vyhráli hosté, kteří gólem v prodloužení vyhráli utkání 2:3. Domácí ale nehráli vůbec špatně a hosty z Omsku výrazně přestříleli. V brance Omsku ale k výhře pomohl dnes skvělý Dominik Furch, který si připsal 34 úspěšných zákroků. Dařilo se i Vladimíru Sobotkovi, který v dnešním zápase nasbíral 2 body za gól a asistenci. Mohli jsme tak vidět další úspěšné tažení českých zástupců v KHL.

Avangard právě vstřelil branku!
    Avangard Omsk vítězí tento zápas v prodloužení. Oslabení se stalo domácím osudným, hosté si vytvořili velký tlak před domácí brankou a po přihrávce Gustafssona se střelou zápěstím trefil ANTON BURDASOV, který prostřelil domácího Bojaršinova. Asistence: Erik Gustafsson, Vladimír Sobotka.

62:35
    Omsk hraje přesilovku 4 na 3 a kombinuje v útočné třetině.

61:40
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Nikita Chlystov – 2 min., hákování).

61:23
    Avangard Omsk v ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

61:03
    Další zákrok domácího golmana zastavuje snahu hostů.

60:48
    Na druhé straně zasahuje Bojaršinov, který do výstroje pokryl nahození Martynova.

60:20
    Chanty-Mansijsk začal prodloužení opět aktivně a ohrozil Furcha, který si se střelou v pohodě poradil.

60:01

Po třetí třetině nemáme vítěze, a tak o výsledku zápasu rozhodne prodloužení, či případné nájezdy. Ve třetí třetině byli lepším týmem domácí, kteří ale skvělého Furcha překonat nedokázali. Zápas tak putuje do prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:43
    Počet hráčů na ledě se vyrovnává a Jugra se pokouší o poslední útok.

59:00

58:51
    Jugra neváhá a posílá na Furcha jednu střelu za druhou, ten i s příspěním obránců zatím drží nerozhodný stav 2:2.

58:15
    Další zákrok Furcha, tentokrát si pohlídal střelu z levého úhlu.

57:49
    Roman Ljudučin tvrdě vystřelil z pozice kruhu, ale jeho střelu vyrazil Furch do ochranné sítě.

Jakub Vocásek

Branky a nahrávky: 3. Panov (Ljudučin), 27. A. Alexejev (N. Chlystov, Lapenkov) – 20. Ahnelöv (I. Michejev, Zubov), 32. Sobotka (Pěrežogin), 63. Burdasov (Gustafsson, Sobotka)

Jugra Chanty-Mansijsk: Bojaršinov (Šaryčenkov) – Šulakov, N. Chlystov, Kulik, Ugolnikov, Al. Makarov, Valentěnko (C), Pogorišnyj – Panov, Ljudučin (A), Koroljov (A) – A. Alexejev, Lapenkov, Kupcov – Buljanskij, Beljajev, Dvurečenskij – Jaremčuk, Varfolomejev, Fefelov – J. Ivanov.
    Avangard Omsk: Furch (D. Kostin) – Gustafsson, Grigorjev, A. Osipov, Nikitin, Ahnelöv, Martynov – Lemťugov, Sobotka (C), Pěrežogin (A) – Pjanov, Zubov (A), I. Michejev – Chochrjakov, Kučerjavenko, Burdasov – Pestuško, Juňkov, Booth.

Rozhodčí: Vasilyev A., Rogachyov A.