Třinec – Olomouc 3:2 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 5:3 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 1:2 (kon.)
K. Vary – Vítkovice 3:5 (kon.) | Pardubice – Chomutov 4:7 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:5 (kon.)
HC Sparta Praha
2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Mountfield HK
Středa 15.02.2017, 18:30 • O2 arena • Tipsport extraliga • 46. kolo

Děkuji za pozornost a hezký večer. (20:54:28)

Dlouho to vypadalo na vyrovnané utkání, nakonec ale zvítězil Hradec jasným rozdílem 5:2. Právě Východočeši otevřeli skóre, ale sparťané dvě góly otočili. Vedení trvalo až do konce druhé třetiny, když devatenáct sekund před konce sirény Hradečtí vyrovnali. Ve třetí třetině už Hradec Spartu jasně přehrál a zaslouženě získal tři body, díky kterým se posune na třetí místo Tipsport extrligy právě před Spartu.

Nejlepším hráči jsou Tomáš Knotek z Hradce a Lukáš Klimek ze Sparty.

59:40
    Utkání se už jen dohrává, vítěz zápasu je jasný.

58:47
    Piskáčkova střela míří vysoko nad hradeckou branku.

58:30
    Zakázané uvolnění hostů.

58:00
    Dvě minuty do konce ještě sparťané zahrozili, Miklišovo nahození ale tečoval Ihnačák jen mimo tři tyče.
    57:06 Richard JARŮŠEK - 2:5
    Zdroj: Hokejka TV

57:06
    Hradec právě vstřelil branku!
    A zřejmě je rozhodnuto. Řepíkovi se nepovedla rozehrávka na modré čáře, kterou vystihl RICHARD JARŮŠEK a zvýšil už na 5:2. Bez asistence.

56:47
    Sparťané to zkouší v šesti, Pöpperle je na střídačce.

56:47
    Sparťané se pokouší se zápasem ještě něco udělat a berou ti oddechový čas.

56:47
    Nyní se nehraje zajímavý hokej, tentokrát vyhazují na zakázané uvolnění hosté.

56:20
    A další zakázané uvolnění domácího týmu.

55:33
    Sparťanům se nedaří rozehrát a vyhazují na zakázané uvolnění.

53:58
    Hradečtí se do útoku už příliš nehrnou a stačí jim vyhazovat puky do středního pásma. Sparťané se nemohou dostat do útočného pásma a založit akci.

52:32
    Jeden z hradeckých hráčů byl příliš rychlý a rozhodčí pískají ofsajd.

51:46
    Opět perná chvíle pro Pöpperleho, který vyrazil Pavlíkovu střela nad sebe a chvíli nevěděl, kde kotouč je, naštěstí pro domácí ale byl u odraženého puku dříve domácí hráč a hru zklidnil.

50:25
    Oživit sparťanskou naději mohli Kumstát s Pechem, oba ale mířili vedle hradecké branky.

Dnešní utkání sleduje 7990 diváků.

Jakub Borovský

Branky a nahrávky: 9. P. Vrána (J. Hlinka, Řepík), 13. Klimek (Kalina, Buchtele) – 8. Nedvídek (R. Pavlík, Gregorc), 40. T. Knotek (Jaroslav Bednář), 43. Pláněk (Nedvídek, R. Pavlík), 46. T. Knotek (Jaroslav Bednář, Gregorc), 58. Jarůšek

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Kalina, Švrček, Mikliš, Eminger, Nedomlel – J. Hlinka (C), P. Vrána (A), Řepík – Buchtele, Klimek, Smejkal – Kumstát (A), Pech, Forman – Uher, Ihnačák, Deveaux.
    Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Vydarený, Pláněk, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Čáp – Šimánek, Dragoun, Červený – Dej, Kukumberg, Jaroslav Bednář – Picard, T. Knotek, Jarůšek – R. Pavlík, Nedvídek, Köhler.

Rozhodčí: Bejček, Hodek – Brejcha, Suchánek.