Vsetín – SHK Hodonín 4:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Kopřivnice 6:2 (kon.) | Šumperk – Nový Jičín 6:3 (kon.)
Technika Brno – Poruba 2011 3:4 (kon.) | Kobra – Jablonec n/N 4:2 (kon.) | Mor. Budějovice – Pelhřimov 8:1 (kon.)
Klášterec nO – Vrchlabí 2:4 (kon.) | Sokolov – Děčín 0:6 (kon.) | Nymburk – Kolín 2:0 (kon.)
HC Technika Brno
3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 15.02.2017, 18:00 • Hokejové haly dětí a mládeže • 2. liga skupina Východ • 42. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám všechny fanynky a fanoušky hokeje. Dnes se v rámci dalšího kola 2. ligy skupiny Východ představí před vlastním publikem HC Technika Brno, na jejíž kluziště zavítá HC RT TORAX Poruba.

Technika Brno
    Technika se pomalu, ale jistě smiřuje s baráží, která ji čeká. Sovy by rády Porubě oplatily prohru z minulého kola. Brnu patří beznadějně poslední příčka. Jedinou vzpruhou může být návrat reprezentantů, kteří se vrátili s Univerziády.

„Těším se na to. Dlouho už jsem nehrál a Kazachstán mi dal novou chuť do hokeje. Poruba je těžký soupeř, hrají dobrý hokej, technický. Proti takovým soupeřům se hraje vždy těžko, ale dají se porazit díky důsledné obraně.“ Takto o středečním soupeři mluví navrátilec do sestavy, Peter Bustin.

Poruba v posledních dvou kolech získala pouze bod. Nejdříve Ostravané prohráli v Šumperku 4:6 a posléze doma se Vsetínem uhráli bod, když na lídra soutěže nestačili v prodloužení 2:3. Porubě patří druhé místo, ale má pouze dvoubodový náskok před třetím Šumperkem.

Nejlepším střelcem středečního soupeře Sov je David Zachar, který vstřelil dvacet branek. Nejlepším nahrávačem je Dominik Kafka, ten se podílel na dvaadvaceti brankách.

HC Technika Brno: Novák (Slavíček) – Šidák, Štancl, Sedlaček S., Vlček, Odehnal "A", Švaňhal – Brzobohatý, Benýšek "A", Biolek, Florek, Stehlík "C", Čtvrtníček, Bustin, Medek, Matov, Látal, Švaňhal

Trenér: Luděk Stehlík

HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Putec) Rudl, Dresler, Adamík, Puškár, Kaluža, Bail, Puzič, Peslar – Ballner, Kafka, Piecha "A", Seidler, Illéš, Orság, Jáchym, Slováček, Zachar "C", Sedlář, Vaněk, Tomčák

Trenér: Tomáš Sršeň

Rozhodčí: Děděk – Mikšík, Čelechovský.

Oba celky jsou již na ledě. Domácí nastupují tradičně v bílém, hosté se představí v červeném.

00:01

00:14
    Domácí vyhráli buly a hnali se do první akce, ale Benýšek nedokázal z levé strany přihrát přesně.

00:54
    Technika začala aktivněji, ovšem jejich další akce končí nepřesnou přihrávkou a je pískáno zakázané uvolnění.

01:16
    Brzobohatý projel do pásma, ale ani nadvakrát nedokázal prostřelit blokujícího obránce.

01:51
    Švaňhal zavezl puk do pásma a od modré vypálil příklepem, Čech však jeho ránu pohodlně ukryl v rukavici.

02:21
    Poruba se vydala dopředu, ale Zachar se z levé strany ke střele nedostal. Technika se osvobozuje.

02:48
    A opět domácí vyhodili jen k brankáři Čechovi, ten rychle rozehrává.

02:57
    První si připisuje také Novák, který nahození od mantinelu ukryl v rukavici a vhazuje se po jeho pravici.

03:40
    Úvod je zatím velmi opatrný, Čtvrtníček nyní nahodil kotouč směr branka Poruby, Čech opět přikryl puk a Technika vybojovala buly v útočné pásmu.

04:03
    Hosté ujeli do akce 2 na 1, ale Brzobohatý se skvěle vrátil a vleže zablokoval přihrávku na volného hráče.

04:38
    Poruba je nyní aktivnější a snaží se projít útočného pásma, ale Sovy mají střední třetinu dobře zavřenou a nepouštějí je do útoku po křídlech.

05:10
    Technika právě vstřelila branku!
    Domácí jdou do vedení! Bustin ve středním pásmu podržel puk a poslal jej do jízdy na pravé straně rozjetému ONDŘEJI STEHLÍKOVI, jenž z pravého kruhu rychlým švihem trefil prostor pod vyrážečkou brankáře Čecha – 1:0! Asistence: Peter Bustin.

05:35
    Přesilovka pro Porubu. Vyloučen domácí brankář Josef Novák na dvě minuty za nedovolené bránění. Trest odpyká Robin Medek.

06:16
    Poruba právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Pěkná akce hostů. Dresler od modré čáry našel přihrávkou Illéše, který dokázal krásným křižným pasem uvolnit na pravém kruhu IVANA PUZIČE, jenž zamířil do pouštěné části branky – 1:1! Asistence: Jakub Illéš, Jan Dresler.

07:12
    Hosté jsou nyní aktivnější, ale nedaří se jim v rozehrávce a sami poslali kotouč na zakázané uvolnění.

07:45
    Domácí se po buly usadili v pásmu, ale ke střele se nedostali. Hosté vyvážejí kotouč.

08:06
    Švaňhal přejel přes modrou a dobře vypálil, ale chvíli předtím byl pískán ofsajd.

08:38
    Matěj Florek nahodil v tísni od modré čáry, ale jeho pomalou ránu zastavil jeden z hostů v mezikruží a odpálil kotouč do středního pásma.

09:05
    Biolek zavezl kotouč po pravé straně a zadovkou našel u tyče volného Stehlíka, ten však zblízka nedokázal zvednout puk nad beton Čecha.

09:37
    Mnoho nepřesností ve střední třetině překazily akce obou celků, hosté vyrážejí dopředu po pravé straně.

10:11
    Novák po dalším nebezpečném nahození od modré čáry podržel kotouč v rukavici, hra se stěhuje opět před branku Techniky.

10:51
    Dresler na modré napřáhl k rychlé střele příklepem, ta však po teči jednoho ze spoluhráčů skončila v ochranné síti.

11:20
    Brzobohatý projel do pásma a od levého mantinelu nahodil, ovšem jeho skákavá rána nenadělala Čechovi žádné starosti.

11:55
    Nejprve od modré pálil Švaňhal, následně z levé strany nahazoval Florek, ale ani jeden z těchto pokusů brankou neskončil.

12:33
    Látal dostal přihrávku do jízdy a z levé strany prudce vypálil, nicméně jeho rána skončila přesně na hrudi brankáře Čecha.

13:04
    Brzobohatý dostal krásnou přihrávku do mezikruží, ale ideální moment pro střelu prováhal, a tak byl jeho pokus sražen do ochranné sítě.

13:22
    Zakázané uvolnění domácích.

13:51
    Novák si vybruslil z branky a dobře pokryl nahozený kotouč. Buly po pravici brněnského brankáře.

14:21
    Marek Kaluža se po buly dostal na modré čáře ke střele, ta však byla zblokována jedním z domácích hráčů.

14:51
    Hosté poté sehráli velmi dobrou kombinaci, na konci níž stál před brankou tečující Zachar, ale Novák na poslední chvíli stihl srazit své betony.

15:36
    A znovu pozorný Josef Novák, který ustál tlak Poruby a nakonec pokryl nebezpečné nahození z levé strany svou vyrážečkou.

16:04
    Na druhé straně nahazoval Stehlík od pravého mantinelu, ale Čech stačil utěsnit prostor u své pravé tyče.

16:33
    Hosté měli nyní dobrou možnost v akci 3 na 1, ale celou situaci překombinovali a Švaňhal srazil puk do ochranné sítě.

17:25
    Nepřehlednou pasáž hry ukončuje svým zákrokem až Josef Novák, který opět podržel kotouč pod svou rukavicí.

17:45
    Šance Poruby! Nejprve Seidler netrefil prázdnou branku, aby následně Novák předvedl skvělý zákrok, když kotouč zastavil na brankové čáře lapačkou!

18:20
    Opět byl v permanenci Novák, který si dobře počkal na střelu z pravé strany a ukryl ji ve své rukavici.

18:25
    Hosté otáčejí skóre. Po přihrávce Sedláře se na kruhu dostal ke kotouči IVAN PUZIČ a přesnou ranou k tyči prostřelil Nováka – 1:2! Asistence: Marek Sedlář.

18:32
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Ballner – 2 min., podražení).

19:08
    Domácí rozjeli přesilovku velmi dobře, ale nakonec Čech ucpal prostor u pravé tyče a nedovolil, aby některá z dorážek prošla až do sítě.

19:35
    Hosté se poté dvakrát v krátkém sledu osvobodili a přesilovka domácích se krátí.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:50.

První třetina vyzněla lépe pro hosty. Domácí se zásluhou Stehlíka dostali do vedení, ale Puzič dvěma přesnými zásahy skóre otočil. Uvidíme, co nám nabídne druhá část. Buďte u ní s námi.

20:01

20:10
    Technika se usadila v pásmu soupeře, ale Poruba se rychle osvobodila vyhozením.

20:32

21:04
    Orság se dostal ke kotouči v mezikruží, ale jeho ostrou ránu zastavilo břevno!

21:24
    Na druhé straně si jednoduchý zákrok připsal brankář Čech, jenž příklep Bustina z pravé strany pohodlně pokryl.

22:02
    Benýšek se protáhl mezi obránci a směřoval na branku, ale kotouč mu utekl od hokejky.

22:45
    I druhá třetina je zatím hodně neurovnaná z obou stranu, dopředu nyní po pravé straně míří domácí.

23:39
    Po rychlé akci a přihrávce od Štancla se dostal ke střele Bustin, jeho pokus však skončil vysoko nad branku.

24:02
    V další akci ujel Stehlík s Biolkem, první jmenovaný vzal akci na sebe, ale Čech jeho ránu ukryl v lapačce.

24:36
    Na druhé straně po akci na jeden dotek zakončoval Illéš, ale jeho rána z první se mezi tyče nevešla.

25:12
    Je znovu vyrovnáno! ujel po pravé straně prověřil Čecha prudkou ranou. Hostující brankář vyrazil kotouč jen před sebe, kde byl nejrychleji JIŘÍ ČTVRTNÍČEK a nekompromisně dorazil puk přesně k tyči – 2:2! Asistence: Patrick Brzobohatý, Ondřej Švaňhal.

26:01
    Kafka se dostal k ráně z mezikruží a následně také k dorážce, ale s oběma jeho pokusy si Novák poradil.

26:47
    Poruba ve svém tlaku pokračovala, ale k další střele nedostala.

27:10
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Čech – 2 min., nedovolené bránění). Trest odpyká Piecha.

27:38
    Benýšek dobře obkroužil branku a nechal kotouč za sebou pro Čtvrtníčka, ale ten poloodkrytou branku trestuhodně minul!

28:11
    První Bustinova byla zblokována a následně se slovenský útočník dostal k opakované střele, kterou Čech reflexivně vyrazil svým betonem.

28:56
    Na konci přesilovky pálil od modré prudce Odehnal, Čech na jeho ránu neviděl, ale ta i tak zamířila vedle pravé tyče.

29:10

29:49
    Sedlář se na pravé straně uvolnil a prudce vypálil na zadní tyč, ale branku Techniky výrazně přestřelil.

30:27
    Novák nyní dobře vyrazil z branky a rychle rozehrál, ovšem Sovy se před útočnou modrou dopředu nedostali.

31:20
    Kaluža projel do mezikruží, obehrál obránce, ale jeho prudkou střelu zápěstím zastavilo břevno!

31:48
    Následně ujel úplně sám na branku Zachar, nic neřešil a zkusil prostřelit Nováka mezi betony, ale ten stihl mezírku uzavřít včas!

32:31
    A další šance hostů, kteří ujeli do přečíslení 2 na 1, ale Orság přihrávku před prázdnou branku nezpracoval!

33:14
    Poruba je nyní výrazně aktivnější, ale Novák zatím všem nahozením od modré čáry odolává.

33:44
    Následně ale musel být připraven také Čech, jenž si z prudkou ranou od mantinelu poradil nadvakrát a vhazuje se po jeho pravici.

34:51
    A další akce Poruby končí ofsajdem.

35:29
    Štancl ujel se spoluhráči do akce 4 na 2, ale celou situaci překombinovali a ke střele se vůbec nedostali.

36:28
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Piecha – 2 min., hákování).

36:53
    Domácí se ale v pásmu zatím nemohou usadit a hosté již potřetí vyhodili.

37:20
    A stále se Technice nedaří, začala druhá minuta přesilovky.

37:58
    Následně se na modré dostal při první kloudné akci domácích při přesilovce Štancl, ale jeho rána skončila na betonu Čecha.

38:28

38:53
    Poruba znovu vede! Piech se po pravé straně protáhl do pásma, přebruslil obránce, ale Novák mu puk vypíchl. Ten se však odrazil nešťastně na brankoviště, kde jej do prázdné branky doklepl DAVID BALLNER – 2:3! Asistence: Martin Piecha.

39:30
    Poruba je znovu usazena v pásmu, ale ke střele se zatím nemůže dostat.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:33.

Druhá třetina je minulostí a hosté jsou stále o gól napřed. Domácí se díky vyrovnání Čtvrtníčka vrátili do hry, ale Ballner minutu před koncem druhé části vrátil vedení na stranu Poruby.

40:01

40:17
    Šidák projel do pásma a hledal přihrávkou Bustina, ale ten se ke střele neprobil.

40:49
    Domácí jsou v úvodu třetí části aktivnější, ale nedaří se jim ohrozit branku soupeře.

41:18
    Novák srazil přihrávku z pravé strany pohotově hokejkou, hosté však pokračují ve svém obléhaní.

41:43
    Z levé strany nahodil nebezpečně Kaluža, ale Novák jeho ránu ukryl ve své lapačce.

42:18
    Šidák ostře nahazoval směr branka Poruby, Bustin tečoval, ale usměrnil kotouč vedle branky soupeře.

42:43
    Na ledě zůstává u boxu trestoměřičů Sedlář, hra je přerušena.

43:22
    Hosté navyšují svůj náskok! Jáchym projel do pásma, rychle zasekl a z pravé straně našel v mezikruží volného JAKUBA ILLÉŠE, který se z první ranou k tyči nemýlil – 2:4! Asistence: Tomáš Jáchym.

43:56
    Hosté předvedli další rychlou kombinaci, ale Zachar protečoval kotouč jen mimo branku brankáře Nováka.

45:00
    Poruba třetí třetinu zatím jasně kontroluje a drží kotouč v útočném pásmu, další střela však zatím nepřichází.

45:34
    Opět v permanenci Josef Novák, ale nadvakrát ránu z levého kruhu v podání Illéše pokryl.

46:16
    Hosté si v další akci nerozuměli při rozehrávce, a tak jejich kombinace končí zakázaným uvolněním.

46:45
    Velkou šanci Poruby skvěle zastavil brankář Novk, který se dobře přemístil ke své levé tyči a vyrážečkou odrazil puk do ochranné sítě!

47:37
    A následně akci Toraxu zastavil ofsajd.

48:05
    Čech se na druhé straně dobře přemístil proti ráně Bustina a přikryl kotouč ve své rukavici.

48:51
    A hra se opět otočila, Illéš dobře objel branku a chtěl rychle zasunut, ale Novák byl včas u své tyče.

50:00
    Hra postupně ztrácí na tempu, Poruba hraje to, co potřebuje a nepouští domácí celek do větších střeleckých šancí.

50:24
    Zachar zahrál ve středním pásmu vysokou holí a hra je opět přerušena.

50:55
    Florek dostával povedenou zadovku od Brzobohatého, ale domácí útočník se k dorážce nedostal.

51:35
    V další akci se hnal za kotoučem do pravého rohu Matov, ale nakonec se k němu nedostal.

52:45
    Ballner dostal nabito na pravý kruh před poloodkrytou branku, ale Novák se stačil opět pohotově přemístit.

53:17
    Domácím se čas na případné snížení velmi rychle krátí, akci hostů nyní zastavuje ofsajd.

54:26
    Vyloučení v týmu HC Technika Brno (Sedláček – 2 min., sekání).

54:59
    Jeden z hostů se rychle obtočil kolem branky, Novák však stačil rychle vypíchnout kotouč.

55:38
    Při další kombinaci Poruby vypálil od modré Kaluža, ale jeho ránu zablokoval Bustin.

56:26

57:16
    Stehlík projel do pásma, přes dvou soupeře se dostal ke střele, ale rána byla zblokována, a tak Čech zasahovat nemusel.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a Technika je usazena v útočné třetině.

58:46
    Drama na světě! Čtvrtníček na modré čáře a naslepo nahodil kotouč na brankoviště, kde se zjevil zcela volný ONDŘEJ STEHLÍK a přesnou ranou pod beton Čecha vykřesal pro domácí celek naději – 3:4! Asistence: Jiří Čtvrtníček, Peter Bustin.

58:46
    Oddechový čas pro domácí.

59:14
    Odehnal dobře nahazoval od modré čáry, ale jeh rána byla ztečována nad branku.

59:49
    Domácí se k další střele nedostali ani při hře bez brankáře a na druhé straně akci Poruby zastavil ofsajd.

59:58
    Zakázané uvolnění Poruby.

Utkání je u konce! Poruba splnila roli favorita a na ledě Techniky vítězí těsně 4:3.

Ve třetí třetině nejprve zvyšoval náskok hostů z mezikruží Illéš, aby v předposlední minutě upravil výsledek do konečné podoby Stehlík. Poruba si na ledě posledního celku připisuje důležité tři body.

Ode mne je to pro dnešek vše, na počtenou! (20:36:56)

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 6. Stehlík (Bustin), 26. Čtvrtníček (Brzobohatý, Švaňhal), 59. Stehlík (Čtvrtníček, Bustin) – 7. Puzič (Illéš, Dresler), 19. Puzič (Sedlář), 39. Ballner (Piecha), 44. Illéš (Jáchym)

Rozhodčí: Děděk – Mikšík, Čelechovský