Columbus – Toronto 5:2 (kon.) | Detroit – St. Louis 0:2 (kon.) | Calgary – Philadelphia 3:1 (kon.)

Jakub Voráček (PHI) 0+0, 4 střely, čas na ledě 20:05
    Radko Gudas (PHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 19:07 (06:40:18)

1. Brian Elliott (CGY) 33 zák., 1 gól, 97,1%
    2. Matthew Tkachuk (CGY) 1+1
    3. Michal Neuvirth (PHI) 20 zák., 2 góly, 90,9%

Statistiky: Střely na bránu: 23-34; Zablokované střely: 25-16; Vhazování: 45%-55%; Hity: 21-15; Přesilové hry: 0/3-0/4; Trestné minuty: 26-13.

Matthew Tkachuk odehrál v dresu Calgary Flames fantastický zápas, když nejprve v páté minutě utkání odpověděl na úvodní branku Nicka Cousinse svým jedenáctým gólem v sezóně a v polovině zápasu přihrál na vítězný gól, který vstřelil TJ Brodie. Na výhře Flames se také podílel obrovskou měrou Brian Elliott, který pochytal 33 střel a pustil jeden gól. Konečný výsledek: Calgary Flames 3 Philadelphia Flyers 1.

59:50
    Michael Neuvirth je opět na střídačce a Flyers se pokouší při hře bez brankáře o nemožné!

59:21
    Philadelphia Flyers si ihned po inkasování třetí branky vyžádala oddechový čas.
    59:21 Mark GIORDANO - 3:1

59:21
    Calgary právě vstřelilo branku!
    MARK GIORDANO po skvělém zákroku Briana Elliotta z levé strany obranného pásma zamířil téměř přes celou ledovou plochu do prázdné brány. Calgary už dnes o výhru nic nepřipraví!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:58
    Michael Neuvirth naskočil na střídačku a Philadelphia to před koncem utkání zkouší při hře bez brankáře!

58:13
    Michael Frolík se před pár okamžiky řítil do samostatného úniku, ve kterém ho zezadu s pomocí drobného háčku o šanci připravil Ivan Provorov.

57:51
    Ivan Provorov na levém křídle vypálil od modré čáry po zpětné přihrávce podél hrazení a jeho táhlá střela zápěstím zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.

56:21
    Calgary nedokázalo podél střídaček přesně rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění.

56:05
    Kris Versteeg nabral na levém křídle velkou rychlost, v blízkosti levé tyče se ale do zakončení nedostal a Michael Neuvirth volný puk na ledě rychle zmrazil lapačkou.

54:55
    Matthew Tkachuk ihned po vhazování vypálil z pravého kruhu pro vhazování, ovšem pouze do Neuvirthovy náruče.

54:50
    Český brankář v blízkosti své levé tyče zmrazil puk a po přerušení hry přichází krátká reklamní přestávka.

54:37
    Vyloučený Nick Cousing, který odpykal trest za brankáře Michala Neuvirtha je zpět na ledové ploše.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. Tkachuk (Backlund, D. Hamilton), 33. Brodie (Tkachuk, Engelland), 60. Giordano – 2. Cousins (Read)

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Engelland, Kulak, D. Wideman – J. Gaudreau, Monahan (A), Brouwer (A) – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Chiasson – Bouma, Stajan, Ferland. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.
    Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Provorov, MacDonald, Streit (A), Gostisbehere, Manning, Gudas – B. Schenn, Giroux (C), Simmonds (A) – Weal, Couturier, Voráček – Raffl, Cousins, Read – VandeVelde, Bellemare, Ljubimov. Hlavní trenér: Dave Hakstol.

Rozhodčí: Mike Leggo, Tim Peel. Čároví: Devin Berg, Lonnie Cameron

Diváci: 18815