Letňany – Mountfield HK 5:3 (kon.) | HC Litvínov – HC Plzeň 5:6 (kon.) | K. Vary – Kobra 0:1 (kon.)
Jihlava – Třinec 5:4 (kon.) | PZ Kladno – Chomutov 2:4 (kon.) | Liberec – Tábor 13:2 (kon.)
HK MD Šumperk – Vsetín 7:2 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 6:0 (kon.) | Warriors Brno – Poruba 3:2 (po pr.)
Havířov – Vítkovice 1:4 (kon.) | Zlín – Žďár n/S 2:0 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 4:3 (po pr.)
Slavia – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Olomouc – Přerov 1:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:4 (0:0, 3:4, 2:0)
HC Oceláři Třinec
Čtvrtek 16.02.2017, 15:45 • Horácký zimní stadion, Jihlava • ELIOD extraliga mladšího dorostu

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava vyhrála v dnešní nad třineckými Oceláří 5:4, se s Vámi loučí a klidný zbytek dnešního smutného dne, poznamenaného umrtím Josefa Augusty, se s Vámi loučí Tomáš Lysý. (18:22:04)

Výborný hokejový zápas nakonec dotáhla do vítězství Dukla Jihlava! Na začátku třetí třetiny totiž při oslabení srovnal důrazný Daniel Piskač a v čase 46:27 rozhodl o třech jihlavských bodech gól Vítězslava Brože – 5:4.

59:53
    Po oddechovém čase již hosté nemají na srovnání téměř žádný čas.

59:53
    6,7 vteřin před koncem se bude vhazovat ve středním pásmu a domácí střídačka si bere oddechový čas.

59:53
    Ještě jedno vyloučení na obou stranách v témže čase. Domácí Daniel Piskač jde ven na dvě minuty za hrubost, stejně jako Ocelář Pavel Matěj.

Na vyloučení: 4-7.

59:45
    Hned po buly jeden z domácích hráčů obětavě padl do střely Marguše od modré z levé strany.

59:41
    Skákavý puk zapadl ze vzduchu přesně do nastavené lapačky Chaloupka.

59:23
    Ránu Tobiáše Marguše od modré možná vytáhl Ondřej Chaloupek koncem pravého betonu na tyčku. Tak jako tak puk orazítkoval tyč a od ní šel do rohu branky.

59:05
    Tomáš Chlubna střelou z pravé strany od hrazení z útočného pásma minul branku, stínoval jej obránce.

58:55
    Po oddechovém čase Třince zůstává branka Ocelářů prázdná. Hosté to zkusí v šesti bez gólmana. Vyjde jim risk nebo ne?

58:55
    Hosté si vyžádali oddechový čas.

58:55
    Ondřej Chaloupek si v závaru před svojí brankou počínal jako král a má puk ve své moci.

58:25
    Je mi záhadou, proč není odvolán gólman hostí Maxim Kučera, když mají Třinečtí puk v útočném pásmu jasně na svých hokejkách.

58:00
    V probíhajících dvou minutách třetí třetiny sice stačil Patrik Konderla dosáhnout u levé tyče na střílenou přihrávku, ale už jí nestihl nasměrovat na Chaloupka.

57:06
    Za brankou Kučery leží na ledové ploše Alexandr Kašpárek, a to v hodně nezáviděníhodné pozici. Nevím, jak k celé situaci došlo, sledoval jsem puk. Ačkoliv je dost otřesený, vypadá to, že snad bude v pořádku, jak ho tak sleduji na třinecké střídačce. Ale je bez helmy a do hry už dnes asi nezasáhne.

56:55
    Ačkoliv byli domácí obránci Piskač s Chvátalem při rozehrávce hodně atakováni, nakonec se proti soupeři ubránili a mají puk v bezpečí.

56:01
    Při souboji pětadvacítek vystřelil Ondrej Rybnikár z levého kruhu na branku a jeho pokus tečovala Nikola Dýcková za vlastní klec. Šance Třince tak vyšla do ztracena.

55:29
    Oceláři hrají v plném počtu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 24. Zadražil (V. Brož), 26. Juda (Chlubna), 36. V. Brož (Menšík), 43. Piskač, 47. V. Brož (Zadražil, Smolko) – 21. Matěj, 26. Rybnikár (Mikler, Srníček), 36. Králík (Chovaniak, Marguš), 37. Marguš (Rybnikár, Králík)

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – P. Brož, Piskač, Winkler, Smolko, Chvátal, Barák – Chlubna, Juda, Pigl – Svoboda, Dýcková, Krajíček – V. Brož, Zadražil, Menšík – Mihulka. Trenér: Petr Svoboda
    HC Oceláři Třinec: Kučera (Švancara) – Chovaniak, Bulava, Mituchovič, Konderla, Wantulok, Srníček, Weber – Králík, Rybnikár, Marguš – Kašpárek, Macháček, Matěj – Mikler, Wardas, Stročka – Jurzyca. Trenér: Jiří Raszka

Rozhodčí: Pilný – Vepřovský, Holeček