Letňany – Mountfield HK 5:3 (kon.) | HC Litvínov – HC Plzeň 5:6 (kon.) | K. Vary – Kobra 0:1 (kon.)
Jihlava – Třinec 5:4 (kon.) | PZ Kladno – Chomutov 2:4 (kon.) | Liberec – Tábor 13:2 (kon.)
HK MD Šumperk – Vsetín 7:2 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 6:0 (kon.) | Warriors Brno – Poruba 3:2 (po pr.)
Havířov – Vítkovice 1:4 (kon.) | Zlín – Žďár n/S 2:0 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 4:3 (po pr.)
Slavia – Mladá Boleslav 3:0 (kon.) | Olomouc – Přerov 1:4 (kon.)
HC Olomouc
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
HC ZUBR Přerov
Čtvrtek 16.02.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Příjemný čtvrteční večer z olomoucké Plecharény. Před námi je 15. kolo skupiny E extraligy mladšího dorostu mezi HC Olomouc a HC Zubr Přerov.

HC Olomouc – 6. místo (26 bodů)
    Olomouc se letos základní částí spíše protrápila, z osmnácti zápasů se z vítězství radovala jen čtyřikrát a se čtrnácti body skončila na devátém místě, které ji odsuzovalo k bojům o udržení.

Situace se ještě zhoršila ve skupině E nadstavbové části. Na první bod čekali Kohouti čtyři kola, na vítězství pak ještě o dvě zápasy déle, když v posledním zápase roku 2016 porazili právě Přerov. Na přelomu ledna a února se však zvedli a vyhráli tři z posledních čtyř zápasů.

Nejproduktivnější hráč: Jan Vašenka (6+3)
    Nejlepší střelec: Jan Vašenka (6)
    Úspěšnost brankářů:
    Martin Kaplan 87,65% (9 zápasů)
    Jan Špunar 89,58% (5 zápasů)
    Poslední zápas: Výhra nad Porubou 5:0

HC Zubr Přerov – 1. místo (50 bodů)
    Letošní základní část vypadala pro Přerov slibně, s Havířovem dlouho bojovali o poslední postupovou příčku, nakonec na ně ale vyšly jen boje o udržení.

Do nadstavbové části šel Přerov z prvního místa s náskokem dvou bodů před druhým Vsetínem, hned na úvod ale překvapivě podlehl poslední Porubě. V dalším průběhu Zubři bojovali o první příčku s Valachy, většinu ostatních utkání vyhrávali, ale překvapivě ani jednou nestačili na ostravský tým.

Nejproduktivnější hráč: Daniel Indrák (5+9)
    Nejlepší střelec: Jan Štědrý (6)
    Matěj Rachůnek 89,09% (7 zápasů)
    Tomáš Suchánek 85,56% (5 zápasů)
    Poslední zápas: Výhra nad Šumperkem 5:2

Vzájemná utkání
    Oba týmy na sebe letos narazily už čtyřikrát. Dva zápasy základní části vyhrál Přerov, kterému jistě utkvěl v paměti především druhý zápas, v němž na ledě Kohoutů jasně dominoval a odvezl si vysoké vítězství 9:1. V bojích o udržení Olomouc svému soupeři jednu porážku vrátila, v Přerově však podlehla 2:4.

Potvrdí Přerov roli favorita? Nebo Kohouti naváží na předchozí vítězství? Utkání můžete sledovat od 18:00.
    Česká sedmnáctka obsadila na domácím Turnaji pěti zemí třetí místo

I gólman nároďáku U17 Lukáš Dostál je #MadeOfHockey ???? ????: hc-kometa.cz

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

HC Olomouc: Špunar (Kaplan) – Harabiš (C), Hladiš, Nekvapil, L. Přecechtěl, Vinter, Kocián, Pírek – O. Tichý, Handl, Tomajko, Pospíšil, Vašíček, J. Tichý, Dvořák, Ruda, Rosecký.

HC ZUBR Přerov: Postava (Rachůnek) – Šabršula, Kopeček, Vohrabal, Hlaváč, Zeman, Gréč – Kolařík, Ministr, Krupa, Šimanský (C), Barveníček, Kleniar, Hanák, Tarnoczy, Chytil, Štědrý.

Rozhodčí: Cik – Dopitová, Loun.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrává Olomouc.

00:16
    Tomajkova střela končí na chráničích přerovského hráče.

00:42
    Kopeček začíná akci od své branky.

00:57
    Přerovu se rozehrávka nepodařila, ale Tarnoczy ještě bojuje o puk.

01:13
    Přerov právě vstřelil branku!
    PATRIK KLENIAR se prokličkoval až před Špunara a přesnou střelou otevírá skóre. Asistence: Daniel Ministr.

02:00
    Přecechtěl nahazuje za Postavovu branku.

02:17
    Handl s Ondřejem Tichým se snažili protlačit puk do branky, ale jejich pokus ztroskotal na Postavovi.

02:42
    Přerov rozehrává zpoza své branky.

03:05
    Štědrý s Barveníčkem nedopřávají Olomouci čas na rozehrávku a hrát tak může Šabršula.

03:47
    Ministr si nabruslil do pásma a střelou z dálky prověřil Špunara, ten ale pomalý projektil lehce vyrazil.

04:30
    Krupa vyslal na Špunara dělovku, ale v tutéž chvíli sudí přerušili hru, protože Olomouc hrála v šesti. Trest odpyká Ondřej Tichý (OLO).

05:10
    Přerovu se nedaří usadit se v pásmu a Pírek vyhazuje.

05:37
    Rosecký vyrazil za dalším vyhozením a Postava raději přerušil hru.

06:04
    Útočnou akci hostů zastavuje postavení mimo hru.

06:10
    Harabišovi puk sklouzl z hole, na pomalý puk ale nedosáhl nikdo z hostů a ti tak musejí začít opět od své branky.

06:37
    Přecechtěl střílel zprava, ale Postava byl připraven.

07:27
    Pírek vyslal Rudu, ten se ale neprotáhl kolem bránícího hráče a Postava raději přerušil hru.

07:41
    Stejně si poradil také Špunar s protiútokem hostů.

08:08
    Handl s Tomajkem šli dva na jednoho, ale první jemnovaný vzal akci na sebe a minul branku.

08:35
    Pírek se vydal do útoku, ale na modré čáře přišel o puk.

09:12
    Harabiš neprostřelil bránícího hráče.

09:19
    Rozehrávka Přerova končí zakázaným uvolněním.

09:24
    Tarnoczy vyrazil do protiútoku, ale neprošel přes Nekvapila.

09:58
    Pírek se dokázal prokličkovat až mezi kruhy, ale nastřelil horní tyč.

10:23
    Ondřej Tichý se dostal sám před Postavu, ale přerovský brankář ho vychytal.

10:40
    S tvrdou střelou neuspěl ani Tomajko, Postava puk vyrazil před sebe, kde byli jen hráči v modrožlutém.

12:03
    Gréč rozehrává od vlastní branky.

12:27
    Přerov se ale nedostal ani přes střední pásmo a dopředu mohli jít domácí. Postava se vrhl po puku dřív než ho stihl hrát někdo v bíločerveném.

12:48
    Chytil nahazuje do útočného pásma.

13:10
    Tomajko si poradil s dvěma hostujícími útočníky, ale poté nepřesně nahrál a na puku jsou opět hosté.

14:14
    Pírek se opět dokázal skvěle uvolnit a předložil puk volnému Pospíšilovi, který však zamířil příliš vysoko.

14:49
    Také domácí si vyzkouší přesilovku. Dvě minuty za napadení si odsedí Jan Kopeček (PRE).

15:02
    Přerov však ihned vyhazuje puk ke Špunarovi, domácí musejí začínat ve vlastním pásmu.

15:16
    Přechod do pásma se Olomouci nezdařil a začíná opět od Špunara.

15:54
    Pospíšil vybídl ke střele z první Roseckého, ale toho fantastickým zákrokem vychytal Postava!

16:25
    Další snahy domácích zastavuje ofsajd.

16:45
    Ministr opět vyhazuje přes všechny čáry, toto oslabení hosté přečkají v klidu.

17:20
    Krupa nahazuje za Špunarovu branku, ale tam jsou jen hráči v červenobílém.

18:08
    Harabiš se prokličkoval do útočného pásma a pokusil se vyjet před Postavu, ale v poslední chvíli ho připravili o puk hosté.

18:40
    Před brankou číhal na přihrávku Chytil, puk ale nezasáhl ideálně a jeho střelu chytil Špunar.

19:00
    Vzápětí šli do přečíslení dva na jednoho Vašíček s Rudou, ale přes obětavého obránce si nedokázali přihrát.

19:52
    Kopeček veze puk za svou branku a tam už zřejmě první třetina skončí.

20:00

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se už na začátku druhé minuty ujali vedení zásluhou Patrika Kleniara a i poté měli více ze hry, nevyužili však ani početní převahu po špatném střídání domácích. V osmé minutě domácí přidali na tempu a brzy se objevily i první šance na vyrovnání, nevyužili však přečíslení, brejk ani přesilovou hru a tak jde do druhé části o gól spokojenější Přerov.

Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:23
    Chytil se zkusil prokličkovat před Špunara, ale domácí obránci ho připravili o puk.

20:54
    Štědrý zkoušel tečovat před Špunarem, ale nezasáhl puk a olomoucký brankář přerušil hru.

21:15
    Střelu Tarnoczyho zastavil domácí útočník.

21:43
    Olomoučtí nahazují do pásma, ale tam jsou jen hosté.

22:05
    Hanák vyslal do útočného pásma Krupu, ten ale vzápětí ztratil puk.

22:36
    Střela Vohrabalovi nesedla a puk neškodně minul Špunarovu branku.

23:12
    Hosté se budou muset opět bránit ve čtyřech. Dvě minuty za hákování si odsedí Matúš Hlaváč (PRE).

23:26
    To jim však nijak nezabránilo vrhnout se opět do útoku, Špunar si ale střelu pohlídal.

24:01
    Kleniar se dostal do brejku, ale Špunara nepřekonal. Byl však faulován a nájezd si zopakuje.

24:01
    PATRIK KLENIAR zamířil přesně nad vyrážečku a Přerov odskakuje o dvě branky. Bez asistence.

24:57
    Síly na ledě se na chvíli opět vyrovnají, nesportovním chováním se provinil Tadeáš Pospíšil (OLO).

25:27
    Hned na začátku oslabení se hnal do brejku Handl, ale jeho bekhendovou střelu si Postava pohlídal.

26:13
    Štědrý se dostal na puk mezi kruhy a ještě si udělal prostor, ale Špunar ho vychytal.

26:48
    Barveníček napřáhl na vrcholu kruhu a Špunar musel zasáhnout vyrážečkou.

26:52
    Hosté budou hrát opět ve čtyřech, Daniel Ministr (PRE) si odsedí dvě minuty za nesportovní chování.

27:53
    Handl zavezl puk do pásma.

28:00
    Hladiš zkusil vystřelit od modré, ale zasáhl prvního hráče a hosté vyhazují puk ke Špunarovi.

28:55
    Pírek našel volného Dvořáka, ale proti jeho střele si dobře vyjel Postava.

29:18
    Barveníček neprošel přes Kociána, útočit mohou domácí.

29:57
    Špatná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před Špunarem.

30:32
    Kleniar hledal volného Kolaříka, ale pokus o nahrávku vysihl Přecechtěl.

31:28
    Handlova střela se svezla po holi Kopečka a končí v ochranné síti. Vhazovat se bude před Postavou.

31:35
    Pospíšil našel před brankou volného Roseckého, puk mu však poslal jen na paty.

32:15
    Barveníček hledal volného Chytila, ale přihrávku zachytili domácí.

32:41
    Po střele z bezprostřední blízkosti má Špunar puk pod betony.

32:46
    Kopeček střílel od modré a Špunar měl zakrytý výhled. Na poslední chvíli olomoucký brankář vykopl puk do rohu.

33:11
    DANIEL MINISTR prostřelil Špunara a Přerov vede už o tři branky. Asistence: Patrik Tarnoczy.

33:11
    Střídání v týmu HC Olomouc: ze hřiště odchází Špunar, přichází Kaplan.

33:28
    Zakázané uvolnění domácích.

33:43
    Přerov si zahraje další přesilovou hru. Dvě minuty za držení protihráče dostává Lukáš Přecechtěl (OLO).

34:43
    Po krásné akci hostů zůstal mezi kruhy volný Štědrý, ale nastřelil jen tyč.

35:22
    Tomajko zariskoval a předvedl několik kliček v obranném pásmu, vyšlo mu to však a nakonec vyhazuje.

35:45
    Útočnou akci Přerova zastavuje ofsajd.

36:04
    Ofsajd pro změnu na straně Kohoutů.

36:25
    Šimanský prověřil Kaplana zleva, olomoucký brankář jeho střelu vykryl.

37:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ani jedna strana se ale nemůže dostat do útočného pásma.

37:50
    Šabršula nahodil na teč Barveníčkovi, ten ale minul a puk končí za brankou.

38:40
    Krupa se tlačil před Kaplana, ale síť rozvlnil jen zvenčí.

38:49
    Ofsajd Olomouce.

39:20
    Rosecký spěchal za vyhozením, ale dřív byl u puku Kopeček.

39:58
    Handl zkusil vystřelit ze středního pásma, ale minul branku.

40:00

Také do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, nezastavilo je ani vyloučení Hlaváče po třech odehraných minutách, naopak při vlastním oslabení ujel Patrik Kleniar, který sice se svou kličkou neuspěl, ale byl faulován a následné trestné střílení vyřešil přesnou střelou nad vyrážčku Špunara. O chvíli později se brejk nabídl i Handlovi, ale ten svou šanci nevyužil a tak šel ve 34. minutě Přerov do vedení už o tři branky, když Špunara vyhnal z branky Daniel Ministr. O chvíli později mohl zvyšovat Štědrý, který však nastřelil jen tyč, a tak je před třetí třetinou skóre 0:3.

Třetí třetina začne přibližně v 19:31.

40:01

40:26
    Chytil tvrdě střílel zleva, ale netrefil branku.

41:05
    Harabiš špatně rozehrál a chybu mohl potrestat Kleniar, ale domácí ho včas připravili o puk.

41:13

41:24
    Hlaváč nahazoval od modré, ale mířil příliš vysoko.

41:56
    Hladiš se prokličkoval až téměř k Postavovi, na poslední chvíli ho ale připravili o puk hostující obránci.

42:35
    Vašíček přišel ve středním pásmu o puk, ale Barveníčkova střela se odrazila o brusle olomouckého obránce a končí v rohu.

43:22
    Přecechtěl hledal před brankou spoluhráče, ale tam byli jen hráči v modrém.

43:45
    Kleniar se snažil najet si do dobré střelecké pozice, ale přišel o puk.

44:28
    Střela Kolaříka končí v Kaplanově lapačce.

44:33
    Také Šimanský se pokusil nahrát do prostoru před brankou, ale našel jen hole soupeřových hráčů.

45:09
    Střela Krupy končí po teči jednoho z domácích hráčů vysoko v ochranné síti. Vhazuje se před Kaplanem.

45:50
    Hladišovu střelu vyrazil Postava ramenem.

46:18
    Kopečkovu střelu Kaplan vyráží k mantinelu.

46:55
    Kohouti si zahrají přesilovku. Dvě minuty za hrubost si odsedí Patrik Kleniar (PRE).

47:05
    Přerov ale ihned vyváží puk z pásma.

47:27
    Další akce Kohoutům nevyšla, Pírek začíná za svou brankou.

47:42
    Bekhendem zkusil vystřelit Přecechtěl, Postava má puk mezi lapačkou a betonem.

48:09
    Proti Roseckého střele vytáhl Postava rychlou lapačku.

48:28
    Harabišovi se otevřel prostor ke střele a tečovat se snažil Dvořák, Postava má však puk po svými betony.

49:02
    Kleniar se hnal z trestné lavice za vyhozeným pukem, blíž to však měl Kaplan, který puk rozehrál na své spoluhráče.

49:46
    Střela Štědrého končí v Kaplanově lapačce.

50:06
    Ondřej Tichý se prohnal kolem bránících hráčů, ale Postava před ním přikryl puk lapačkou.

50:20
    Šimanský vyslal prudký projektil na Kaplana, ale ten vyrazil puk ramenem.

50:39
    Dvě minuty za sekání si odsedí Denis Vohrabal (PRE). Olomouc čeká další přesilová hra.

50:52
    Přerov posílá puk až ke Kaplanovi.

51:10
    Olomouc právě vstřelila branku!
    TADEÁŠ POSPÍŠIL vyvezl puk z obranného pásma až do útočného a svižnou střelou snižuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Tomáš Dvořák.

51:37
    Kleniarovu střelu Kaplan vyrazil jen se štěstím.

52:10
    Pospíšil zkoušel tečovat před Postavou, ale puk usměrnil jen do betonu.

52:40
    Před brankou čekal úplně volný Rosecký, ale Pospíšil si ho nevšiml a ztratil puk.

53:02
    Ofsajd domácího týmu.

53:15
    Handl nepřešel přes modrou čáru a útočit může Přerov.

53:46
    Pomalé vyhození domácích se doklouzalo až k Postavovi, který raději přerušuje hru kvůli dotírajícímu Tomajkovi.

54:20
    Pospíšil vystřelil od modré, jeho střelu má Postava v lapačce.

54:46
    Přecechtěl nezpracoval nahrávku od Tomajka a Kohouti musejí začínat od Kaplana.

54:58
    Po Handlově střele zvonila za Postavou tyč.

55:52
    Štědrý protečoval do útočného pásma a sám si pro puk dojel.

56:17
    Tomajkova střela z úhlu minula branku.

57:12
    Také Kleniarova střela končí za brankou.

57:28
    Pospíšil mířil příliš vysoko.

58:30
    Handl se vytočil zpoza branky a vystřelil mezi Postavovy betony. Přerovský brankář, ale střelu vyrazil a pohlídal si i dorážku Ondřeje Tichého.