Magnitogorsk – Čeljabinsk 1:0 (2:1 po s.n.)
Metallurg Magnitogorsk
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Pátek 17.02.2017, 15:00 • Traktor Arena • KHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, u dalších on-line přenosů se bude opět těšit Petr Sumbal. (17:26:03)

Zdlouhavé utkání posledního kola základní části KHL konečně dospělo do svého konce. Diváci na stadionu se museli hodně nudit, protože hokejisté obou týmů jim rozhodně neservírovali nějak zajímavý hokej. Ze hry nepadl ani jeden gól, nerozhodlo ani prodloužení, a tak se ke slovu dostaly nájezdy. V těch nakonec byl úspěšnější domácí Metallurg, vítězný nájezd proměnil Chris Lee.

Chris LEE - 1:0

V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
    Autorem vítězné branky je CHRIS LEE.

3. série
    2:1
    Derek Roy ani pořádně nezakončil, protože mu utekl kotouč. Samsonov tak měl situaci usnadněnou a jeho tým se může radovat z dvoubodové výhry.

2. série
    2:1
    Chris Lee je na druhé straně úspěšný, takže příští nájezd musí Traktor proměnit.

2. série
    1:1
    Alexej Kručinin zkusil roztáhnout Samsonova, ale jeho beton se mu přehodit nepovedlo.

1. série
    1:1
    Tommi Santala také převedl celkem jednoduché nájezd, ale účelný, trefil přesně mezírku mezi betony Děmčenka.

1. série
    0:1
    Vitalij Kravcov nevymýšlel nic velkého a po krátkém naznačení vystřelil. Na Samsonova to stačilo. 1:0 pro Čeljabinsk.

Samostatné nájezdy začínají.

65 minut hry nepřineslo ani jeden gól, takže o vítězi musí rozhodnout samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:34
    Sergej Mozjakin střílel tvrdě z levé strany, ale puk branku Traktoru netrefil.

64:14
    Magnitogorsk vyhazuje puk a tohle oslabení už ubrání.

63:57
    Další střela Jakuceni. Tentokrát byla nepřesná.

63:34
    Hostům utíká kotouč do středního pásma a budou muset zakládat novou akci.

63:01
    Ani teď se Jakuceňa gólu nedočkal proti jeho střele z první z pravého kruhu se dokázal Samsonov přesunout.

62:18
    Velkou šanci na vítězství mají hosté. Budou totiž hrát přesilovku čtyři na tři. Chris Lee je vyloučen za podražení.

62:10
    Po Mozjakinově přihrávce pálil nebezpečně Viktor Antipin, ale ani on rozhodnout utkání nedokázal.

62:04
    Jenže Samsonov mohl zůstat v klidu, žádná střela na něj nešla a už puku zase vládnou domácí.

61:50
    Traktor konečně získal kotouč a vyráží dopředu.

60:52
    Rozhodnout mohl Tommi Santala, ale z dobré pozice na levém kruhu nedokázal Děmčenka překonat.

60:39
    Domácí jsou na puku v útočném pásmu.

60:05
    Připomínám, že prodloužení se hraje tři na tři.

60:01

Podle očekávání bude muset utkání rozhodnout až prodloužení, případně samostatné nájezdy. Pokud si někdo zasloužil vyhrát po základní hrací době, byl to asi Magnitogorsk, který měl přece jen více šancí. Ale Traktor několika výbornými zákroky podržel brankář Děmčenko, a tak je prodloužení na světě.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:42
    Traktor už si hlídá kotouč na holi a nikam se nežene.

58:24
    Kritický moment Čeljabinsk přežil a nyní už to opravdu vypadá, že prodloužení nás nemine.

57:26
    Po přihrávce Mozjakina střílel z levé strany Sjomin, ale trvalo mu příliš dlouho, než si srovnal puk na holi a Vasilij Děmčenko se stihl ke své pravé tyči přesunout.

56:52
    Hosté vyhazují kotouč, ale celá čtveřice hráčů vystřídat nestihne.

56:35
    Nakonec na sebe zodpovědnost vzal Mozjakin a pak ještě dorážel Viktor Antipin. Děmčenko ale znovu puk za svá záda nepustil.

56:10
    Domácí svírají hosty před Děmčenkem, zatím ale nenašli ideální palebnou pozici.

55:08
    Magnitogorsk bude mít dobrou šanci, jak překlopit vývoj utkání na svou stranu. Kolcov je vyloučen za podražení.

54:58
    Sjomin dostal přihkrávku mezi kruhy, kde měl trochu prostoru. Jeho střela však Děmčenka nezaskočila a mladý brankář Traktoru si drží i nadál čisté konto.

53:40
    Jenže znovu z toho nic nebylo, Děmčenko si ani nemusel sáhnout na puk.

53:15
    Rozhodčí si teď nejspíš nevšiml lehkého ofsajdu Magintky a tak mohou domácí rozjíždět kombinaci v útočném pásmu.

52:34
    Stále čekáme na první gól utkání a v posledních minutách bohužel i na nějakou střelu na bránu. Zatím vše směřuje do prodloužení. Uvidíme, jestli se na tom ještě něco změní. Času je ještě dost.

50:53
    Zatímco první polovina třetí třetiny patřila spíše Magnitogorsku, v posledních minutkách jsou mírně aktivnějším mužstvem hosté.

49:20
    Vladislav Kaletnik, třináctý útočník Magnitogorsku, který se ve třetí třetině objevuje na ledě, inkasoval nepříjemný zásah pukem do ruky a chvíli se nemohl zvednout z ledu. Nakonec ale snad bude v pořádku.

48:39
    Danil Mamajev si střelu rozmyslel a ještě nahodil kotouč do rohu kluziště.

47:08
    Ihned po vhazování pálil od modré čáry Viktor Antipin, ale Děmčenko předvedl jistý zákrok lapačkou.

47:05
    Santalova střela z levé strany skončila až v ochranné síti.

46:28
    Určitě nejaktivnějším hokejistou hostů jen Maxim Jakuceňa. Nyní znovu střílel, ale pouze do dobře postaveného Samsonova.

45:50
    Jan Kovář o sobě dal znovu vědět, ani jeho střela však gólem neskončila. Jako by byly dnes obě branky doslova prokleté.

45:22
    Magnitka měla přečíslení tři na dva, které nakonec zakončil střelou z pravé strany Vladislav Kaletnik, ale ani on na Děmčenkova nevyzrál.

43:37
    Děmčenko znovu podržel svoje mužstvo, když chytil střelu Magnitky z pravé strany.

41:25
    Aktivnější nástup do třetí třetiny má domácí Magnitogorsk, ovšem obrana Traktoru v čele s Děmčenkem zatím odolává.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 16:35.

Také po druhé třetině svítí na kostce nad ledem dvě velké nuly. Zatím se opravdu nejedná o nijak strhující hokej, jakoby hráči chtěli toto utkání odehrát už jen z povinnosti. Komu to určitě nevadí, to jsou gólmani. Jak Samsonov, tak Děmčenko zatím chytají spolehlivě a čisté konto by jim určitě přišlo vhod, ačkoliv nejspíš začnou vyřazovací boje jako náhradní brankáři.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:45
    Bogdan Potěchin směřoval přihrávku před branku Děmčenka, tam se sice nacházel jeden z jeho spoluhráčů, ale k puku ani ke střele se nedostal.

38:13
    Znovu se dnes osvědčila spolupráce po ose Paul Szczechura – Maxim Jakuceňa. Tentokrát zakončoval druhý jmenovaný, ale ani on neprolomil bezgólový stav.
    37:25 Mozjakin ve velké šanci pálil pouze do lapačky Děmčenka!

37:25
    Situaci dva na dva zakončoval nejproduktivnější hráč celé KHL ,Sergej Mozjakin, sám, ale našel jen rychlou lapačku připraveného Děmčenka.

36:51
    Dlouho ovšem přesilovka Traktoru netrvala. Rozhodčí si všimli hry vysokou holí Konstantina Klimontova a počet hráčů na ledě se srovná. Poté si zahraje Magnitogorsk zkrácenou přesilovku.

36:00
    Poprvé se dnes vylučuje. Na trestnou lavici musí usednout za držení Jaroslav Chabarov. Je to tedy početní výhoda pro Traktor Čeljabinsk.

35:23
    Traktor se usadil v pásmu Metallurgu, ale nakonec vrcholem všeho byla jen nepřesná střela od modré čáry.

34:23
    Platonov střelou k pravé tyči Děmčenka nepřekonal, ale puk se k němu odrazil znovu a bude moci pokračovat v akci.

32:41
    Chris Lee nahodil kotouč do pásma, tam ale u něj byl jako první Jakuceňa a Čeljabinsk dokázal dostal kotouč z pásma.

31:42
    Píská se zakázané uvolnění Traktoru, bude se vhazovat v jeho obranném pásmu.

30:58
    Osala se snažil překvapit Děmčenka střelou z úhlu, ten se však zaskočit nenechal a tu střelu chytil.

30:40
    Dmitrij Pestunov na druhé straně zase prověřil pozornost Samsonova. I ten svůj zákrok zvládl.

29:25
    Děmčenko měl po delší době zase práci, musel likvidovat šanci Filippiho.

27:50
    Paul Szczechura hledal před brankou Jakuceňu, ten ale jeho přihrávkou nezachytil. Jinak by byl v dobré pozici pro střelu.

26:56
    Střela Vitalije Kravcova z levého kruhu netrefila branku Samsonova.

26:16
    Nyní se píská icing Magnitogorsku a těžiště hry se tak přestěhuje před Samsonova.

25:37
    Utkání pokračuje v poklidném tempu, o čemž svědčí i to, že se ještě ani jednou nevylučovalo.

23:55
    Magnitogorsk docela zdlouhavě rozehrává, čeká až se objeví nějaká skulinka, kterou by mohli projít přes střední pásmo.

22:40
    Tvrdě vystřelil od modré čáry Petrov. Samsonov schytal tu ránu do plastronu, což bylo sice nepříjemné, ale hlavní pro něj vylo, že puk nepustil za svá záda.

21:18
    Sjominovu střelu z pravého kruhu dokázal Děmčenko vyrazit.

20:47
    Magnitogorsk nahodil kotouč do pásma, ale tam se mu jej získat nepovedlo.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 15:46.

První třetina už je minulostí, hrál se hodně opatrný hokej, oba týmy se spíše šetří na play-off. Když už si některý z týmů vypracoval šanci, vždy zatím ztroskotal na brankáři soupeře. Zejména Samsonov se musel předvést proti dorážce Szczechury.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:35
    V posledních desítkách sekund se hra odehrávala především ve středním pásmu. Nakonec ještě vyslal jednu střelu na Děmčenka Mozjakin. Brankář Traktoru si udržel čisté konto.

18:14
    Alexandr Šinin vyčkává za brankou Děmčenka, než jeho spoluhráči dokončí střídání, aby mohl rozehrát útočnou akci.

16:45
    Oskar Osala střílel z mezikruží, ale puk si nenašel cestu mezi tři tyče.

15:40
    Je vidět, že v utkání už v podstatě o nic nejde, pozice v tabulce mají už oba týmy jasné. Ne, že by se hrálo úplně vlažně, což dokazuje hit na Sjomina, ale je vidět, že nikdo se nechce zbytečně před play-off zranit.

14:40
    Sjomin byl poslán na led čistým hitem, i když domácím fanouškům se to nelíbí, vylučovat se nebude.

13:51
    Mozjakinova střela zápěstím z levého kruhu minula Děmčenkovu branku.

13:10
    Znovu pálil na Samsonova Jakuceňa, ten měl dost práce hlavně s následnou dorážkou Paula Szczechury, ale i s tou si poradil.

12:47
    Alexej Bereglazov byl při rozehrávce pod tlakem a v podstatě jen odevzdal kotouč. Ten si našel Maxim Jakuceňa a z pravé strany vypálil na Samosonova.

11:33
    Magnitogorsk přeci jen přidal na aktivitě a Děmčenko musel znovu zasahovat, tentokrát proti střele od modré čáry.
    10:25 Vitalij Kravcov předvedl nádhernou individuální akci.

10:25
    Jan Kovář měl zatím největší šanci Metellurgu v zápase, dostal pas za obranu Traktoru, ale bekhendovým zakončením Děmčenka nepřekonal a na opačné straně se nádhernou individuální akcí prezentoval Vitalij Kravcov!

10:09
    Nyní domácí krátce pobyli v útočném pásmu, ale Děmčenko mohl zůstat v klidu.

09:25
    Traktor je zatím aktivnějším týmem, Magnitogorsk jako by hrál se zataženou ruční brzdou.

07:50
    Jiří Novotný se sice díval na čárové rozhodčí dost nevěřícně, ti ale byli neoblomní a odpískali ofsajd Čeljabinsku.
    06:48 Samsonov fantastickým zákrokem vychytal Jakuceňu!

06:48
    Kirill Kolcov naznačil střelu, ale poté ještě vylepšil situaci přihrávkou na Jakuceňu. Proti jeho střele dokázal Ilja Samsonov zasáhnout.

05:25
    Nahození Traktoru sebral Jaroslav Chabarov a čeká za svou brankou, až jeho spoluhráči dostřídají.

04:05
    Puk má v držení v obranné pásmu Magnitky Chris Lee a bude zakládat útočnou akce svého týmu.

02:44
    Píská se zakázané uvolnění Traktoru, hra se přesune před Děmčenka.

00:58
    První minuta utkání byla spíše zahřívací, žádný brankář nemusel zasahovat.

00:01

Obě mužstva už jsou připraveny naskočit do hry a vyslechnout si hymnu ruské federace.

Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (Zagidulin) – J. Birjukov, Antipin, Lee, Bereglazov, Chabarov, S. Těreščenko, Dronov – Potěchin, Jan Kovář, Mozjakin – Osala, A. Sjomin, Santala – Kosov, Filippi, Timkin – Platonov, Železkov, De. Kazionov.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Kolcov, Borodkin, N. Bělov, Šinin, Žuldikov, A. Petrov, Klimontov, Mamajev – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – Gubarev, Pestunov, Šarov – Roy, Novotný, Tridčikov – Kravcov, J. Petrov, Černikov..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Vzájemné zápasy:

V této sezoně se oba týmy už utkaly třikrát, vždy se z výhry radoval domácí celek, takže dvakrát Traktor a jednou Magnitogorsk. Jinak se ale Magnitce proti Čeljabinsku v posledních domácích utkáních spíše nedařilo, z posledních čtyř vyhrála po základní hrací době jen jedno, to poslední.

Traktor Čeljabinsk:

Traktor si už také postup do play-off zajistil s předstihem, takže může hrát v klidu. Navíc už má i jistotu, že se umístí na 4. místě Východní konference, takže může hrát úplně v klidu. Případná výhra nad silným Magnitogorskem by mu nicméně jistě zvedla sebevědomí a to se před vyřazovacími boji hodí. Čeljabinsk je navíc na dobré vlně, vyhrál poslední tři utkání. Venku se mu ale naopak vůbec nedaří, tam prohrál čtyři z pěti posledních utkání.

Metallurg Magnitogorsk:

Magnitogorsk vede s náskokem Východní konferenci a už dávno může vyhlížet soupeře pro play-off. Ani tak ale příliš neubírá plyn, z posledních pěti utkání získal devět bodů, což mu na udržování náskoku bohatě stačí. Doma Magnitka v podstatě neprohrává, z posledních třinácti domácích utkání prohrála jen dvě.

Zdravím a vítám všechny hokejové fanoušky u sledování utkání KHL mezi Traktorem Člejabinsk a Metallurgem Magnitogorsk. Utkáním vás psaným komentářem provede Petr Sumbal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.