Vítkovice – Litvínov 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 6:3 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 1:0 (kon.)
Zlín – Sparta 0:5 (kon.) | Chomutov – Třinec 2:1 (1:0 po s.n.) | Liberec – Olomouc 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Pardubice 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 17.02.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 47. kolo

57:08
    Pardubický trenér Miloš Holaň cítí šanci na zdramatizování duelu, a tak si vzal oddechový čas.

57:08
    No a pozor. Modrobílí budou hrát bez vteřiny půlminutu oslabení tři na pět. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Tomáš Malec.

55:37
    Podobně jako před chvíli Havlík i Erat se podívá podruhé v tomto zápase na trestnou lavici. Tentokrát se produktivní brněnský forvard dopustil útočného faulu za bránou. Rozhodčí ho vyloučil na dvě minuty za krosček.

52:40
    Čermák posunul puk před bránu Haščákovi, který zblízka nedostal kotouč bekhendem za Hübla.

51:44
    Početní převahu si zahraje Kometa. Dvě minuty za podražení obdržel Ladislav Havlík, který dnes podruhé míří za katr.
    50:32 Lukáš NAHODIL - 4:1
    Zdroj: Hokejka TV

50:32
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Čestný úspěch pro Pardubice. Modrobílí nechali ojedinělé okénko ve své defenzívě, což Dynamo potrestalo. V ponechané výhodě se dostali Východočeši do přečíslení dva na jednoho, v němž Trončinský přihrál LUKÁŠI NAHODILOVI, jenž se do odkryté brány nemýlil. Asistence: Marek Trončinský.

49:47
    Následně se ocitl ve výborné šanci před bránou rovněž Erat, jehož ovšem vychytal Hübl.

49:18
    Po skončení oslabení skočil na led Král a hned vysunul do samostatného brejku Vincoura, který ovšem zakončoval do tyče.

47:05
    V krátkém časovém úseku si hosté zahrají další početní převahu, Filip Král obdržel dvouminutový trest za hru vysokou holí.

43:49
    Šance pro Pardubice vrátit se do utkání. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Martin Erat.
    40:45 Tomáš VINCOUR - 4:0

40:45
    Kometa právě vstřelila branku!
    Modrobílí přesilovou hru rychle využívají, a vedou již o čtyři branky. Gulašiho střelu od modré čáry tečoval za Hüblova záda TOMÁŠ VINCOUR. Asistence: Michal Gulaši, Jozef Kováčik.

40:32
    Přesilovka pro Kometu. Dvě minuty za držení obdržel Marek Trončinský.

38:23
    Následně Erat nabil na modrou Ondřeji Němcovi, po jehož střele se ke dvěma dorážkám z bezprostřední blízkosti dostal Hruška. Na dvakrát ovšem nezvedl puk přes beton ležícího Hübla.

36:26
    Čtvrtá formace Komety si ale vykoledovala faul, a domácí čeká další početní převaha. Dvě minuty za krosček obdržel Nicholas Charles Schaus.
    34:03 Marcel HAŠČÁK - 3:0

34:03
    Modrobílí jsou nyní ve velkém laufu, což potvrdili další trefou. Dočekal převzal u mantinelu kotouč, objel bránu a zpoza brankové čáry přihrál bekhendem před Hüblovu svatyni MARCELU HAŠČÁKOVI, jenž se zblízka nemýlil. Asistence: Martin Dočekal, Tomáš Vondráček.
    33:42 Hynek ZOHORNA - 2:0

33:42
    Domácí následně přesilovkový tlak přetavili v branku, i když tento gól oficiálně nebude počítán jako přesilovkový, protože se domácí radovali chvíli po skončení přesilovky. Na konci ukázkové přesilovkové kombinace stál HYNEK ZOHORNA, jenž se prosadil z mezikruží po přihrávce Hrušky. Asistence: Jan Hruška, Martin Erat.

33:24
    Erat si vyměnil puk s Kvapilem, který nebezpečně zakončoval z levého kruhu, Hübl se dokázal přesunout.

31:50
    Nádherná přesilovková kombinace, při níž Čermák našel před bránou volného Vincoura, jenž z první poslal puk na Hübla, který ale stačil vytáhnou levý beton a podržel své mužstvo.

31:38
    Přesilovku si pro změnu zahrají hokejisté Komety. Dvě minuty za krosček dostal Ladislav Havlík.

30:45
    Po vypršení trestu se z trestné lavice dostal do samostatného úniku Kováčik, jako zakončení volil střelu, s kterou si Hübl poradil, když ukryl puk ve výstroji.

29:55
    Po Ščotkově střele a následně dorážce se puk odrazil na Hubáčka, který měl před sebou odkrytou bránu, ale netrefil ideálně kotouč.

28:38
    Početní převaha pro Pardubice. Modrobílí špatně vystřídali, přičemž chvíli hráli v šesti. Rozhodčí udělil střídačce domácího týmu dvouminutový trest, který odpyká Jozef Kováčik.

23:59
    Haščák si z pravého kruhu šikovně nabruslil až před Hübla, z dobré pozice ale poslal puk mimo bránu.

20:20
    Početní převaha Komety je u konce. Ondřej Němec dostal dvě minuty za podražení. Následně schytal brněnský bek nepříjemný zásah pukem do choulostivých míst, a na trestnou lavici odjel v bolestech.

19:35
    Kvapilovu střelu Hübl vyrazil před sebe, dorážející Zohorna ovšem zblízka pardubického gólmana nepřekonal.

19:27
    Na samém konci první třetiny si domácí zahrají první početní převahu. Dvě minuty za podražení obdržel Tomáš Rolinek.
    05:36 Tomáš VONDRÁČEK - 1:0

05:36
    Další okno v defenzívě Pardubic už domácí využili k otevírací brance. Haščák svůj samostatný nájezd ještě neproměnil, následně ale dokázal vleže ještě poslat puk zpoza brány před ležícího Hübla, jehož TOMÁŠ VONDRÁČEK zblízka překonal, a spustil vlnu euforie v DRFG Areně. Asistence: Marcel Haščák.

04:55
    Vojtěch Němec využil okénka v obraně a prodral se až před Hübla, jehož zblízka nepřekonal.

03:16
    Velkou šanci si vytvořili rovněž Pardubičtí. Velkou hrubku vyrobil Erat, který namazal do pravého kruhu Martinu Kautovi, jehož nebezpečnou ránu na zadní tyč eliminoval dobrým zákrokem Vejmelka.

02:41
    Hruška nabil do mezikruží Eratovi, který vypálil těsně mimo bránu.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 6. Vondráček (Haščák), 34. H. Zohorna (Hruška, M. Erat), 35. Haščák (Dočekal, Vondráček), 41. Vincour (Gulaši, Kováčik) – 51. Nahodil (Trončinský)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Trška, O. Němec, F. Král, Kováčik, Malec, Bartejs, Gulaši, D. Mikyska – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – J. Káňa, Čermák, Vincour – Brabenec, V. Němec, H. Zohorna – Haščák, Dočekal, Vondráček.
    HC Dynamo Pardubice: J. Hübl (Martin Růžička) – Trončinský, Chaloupka, Ščotka, Schaus, Zajíc, Havlík, J. Sýkora, Nedbal – Rolinek, Špirko, P. Sýkora – Hubáček, Tomášek, Beran – Bárta, Nahodil, Zadina – M. Kaut, T. Kaut, Starý.

Rozhodčí: Hodek, Kaukokari – Frodl, Zavřel