Vítkovice – Litvínov 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 6:3 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 1:0 (kon.)
Zlín – Sparta 0:5 (kon.) | Chomutov – Třinec 2:1 (1:0 po s.n.) | Liberec – Olomouc 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Pardubice 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 17.02.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Tipsport extraliga • 47. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:32:23)

Střely na branku (ve 3. třetíně): 5 – 10
    Střely na branku (celkem): 31 – 21

Hokejisté Komety ve třetí třetině přidali čtvrtou branku a i když v 51. minutě inkasovali po trefě Nahodila, dramatizaci duelu nepřipustili. Modrobílí tak poprvé od 8. ledna, kdy porazili Liberec, zvítězili za tři body! V tabulce extraligy si po dnešku upevňují šestou pozici, když mají o bod více než sedmý Chomutov. Pardubice zůstávají předposlední o bod před Karlovými Vary.

Nejlepším hráčem Pardubic vyhlášen Lukáš Nahodil, na straně Komety Marcel Haščák.

59:24
    Trška nabil do mezikruží Hruškovi, jehož střelu z mezikruží eliminoval Hübl lapačkou.

59:08
    Malec skočil na ledovou plochu, a Kometa hraje v plném počtu.

58:30
    Druhou polovinu oslabení domácí kontrolují a pravidelně vyhazují puk pryč z pásma.

58:07
    Hosté se dopustili při přechodu modré čáry ofsajdu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:47
    Erat vyskočil z trestné lavice a ihned se zapojil do hry, když zavezl puk až za Hüblovu bránu. Modrobílí hrají ve čtyřech.

57:29
    Pardubice rozvinuly tlak, Trončinský pálil z pravého kruhu, Vejmelka jeho pokus vyrazil.

57:08
    Pardubický trenér Miloš Holaň cítí šanci na zdramatizování duelu, a tak si vzal oddechový čas.

57:08
    No a pozor. Modrobílí budou hrát bez vteřiny půlminutu oslabení tři na pět. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Tomáš Malec.

56:47
    Domácí se vymanili z tlaku východočeského celku a odjíždějí střídat.

56:25
    Špirko nabil za pravý kruh Schaussovi, jehož dělovku z první Vejmelka vyrazil mimo nebezpečí.

56:03
    Trončinský následně poslal od modré čáry puk do skrumáže před Vejmelkou, kde si brněnský brankář pohlídal kotouč, a rychle jej pokryl.

55:50
    Domácí vyhráli buly a odpravili puk pryč z pásma.

55:37
    Podobně jako před chvíli Havlík i Erat se podívá podruhé v tomto zápase na trestnou lavici. Tentokrát se produktivní brněnský forvard dopustil útočného faulu za bránou. Rozhodčí ho vyloučil na dvě minuty za krosček.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 6. Vondráček (Haščák), 34. H. Zohorna (Hruška, M. Erat), 35. Haščák (Dočekal, Vondráček), 41. Vincour (Gulaši, Kováčik) – 51. Nahodil (Trončinský)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Trška, O. Němec, F. Král, Kováčik, Malec, Bartejs, Gulaši, D. Mikyska – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – J. Káňa, Čermák, Vincour – Brabenec, V. Němec, H. Zohorna – Haščák, Dočekal, Vondráček.
    HC Dynamo Pardubice: J. Hübl (Martin Růžička) – Trončinský, Chaloupka, Ščotka, Schaus, Zajíc, Havlík, J. Sýkora, Nedbal – Rolinek, Špirko, P. Sýkora – Hubáček, Tomášek, Beran – Bárta, Nahodil, Zadina – M. Kaut, T. Kaut, Starý.

Rozhodčí: Hodek, Kaukokari – Frodl, Zavřel