Vítkovice – Litvínov 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 6:3 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 1:0 (kon.)
Zlín – Sparta 0:5 (kon.) | Chomutov – Třinec 2:1 (1:0 po s.n.) | Liberec – Olomouc 3:1 (kon.)
Kometa Brno – Pardubice 4:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
Piráti Chomutov
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HC Oceláři Třinec
Pátek 17.02.2017, 17:30Tipsport extraliga • 47. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 47. kola Tipsport extraligy mezi chomutovskými Piráty a třineckými Oceláři.

Piráti Chomutov se momentálně nachází v tabulce na sedmé příčce s čtyřiasedmdesáti body. Po šestačtyřiceti odehraných zápasech mají na svém kontě 17 výher v řádné hrací době, 9 výher po prodloužení či nájezdech, 5 prohrer po prodloužení či nájezdech a 15 proher v řádné hrací době. Na domácím kluzišti zatím Piráti odehráli třiadvacet zápasů, ze kterých 9x vyhráli v řádné hrací době, 8x vyhráli po prodloužení či nájezdech, 1x prohráli po prodloužení a 5x prohráli v řádné hrací době.

Posledních 5 zápasů

HC Dynamo Pardubice – Piráti Chomutov 4:7
    HC Sparta Praha – Piráti Chomutov 3:2 po prodloužení
    Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 4:5
    Piráti Chomutov – HC VERVA Litvínov 1:2
    HC Plzeň 1929 – Piráti Chomutov 4:1

Třinec se momentálně nachází v tabulce na druhé příčce se sedmaosmdesáti body. Po šestačtyřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 22 výher v řádné hrací době, 7 výher po prodloužení či nájezdech, 7 proher po prodloužení či nájezdech a 10 proher v řádné hrací době. Venku zatím Třinec odehrál třiadvacet zápasů, ze kterých 10x vyhrál v řádné hrací době, 2x vyhrál po prodloužení či nájezdech, 5x prohrál po prodloužení či nájezdech a 6x prohrál v řádné hrací době.

HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 3:2
    HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 3:4
    HC Energie Karlovy Vary – HC Oceláři Třinec 1:2
    HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 12:3
    HC VERVA Litvínov – HC Oceláři Třinec 1:4
    Milan Doudera vstřelil v letošní sezoně již čtyři branky. Přidá dnes další?

Milan Doudera z @hc_ocelari ???????????? #MadeOfHockey #SuperTacks ???? – Aleš Krecl

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Nejproduktivnější hráči obou mužstev

Na domácí straně to je útočník Michal Vondrka, který má na svém kontě po šestačtyřiceti odehraných zápasech 21 gólů a 23 asistencí.

Na druhé straně to je útočník Jakub Petružálek, který má na svém kontě po pětačtyřiceti odehraných zápasech 13 gólů a 18 asistencí.

x

Poslední 3 vzájemná utkání

HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 3:1
    Piráti Chomutov – HC Oceláři Třinec 5:4 po nájezdech
    HC Oceláři Třinec – Piráti Chomutov 5:1
    Třinec zhruba před dvěma hodinami absolvoval dopolední rozbruslení před utkáním s domácími Piráty.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Rutta, Kudělka, Valach, Dlapa, Mrázek, Skinner, L. Chalupa, R. Havel – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Račuk, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, L. Galvas, Hrabal, Jank, L. Doudera, Linhart – Netík, Kreps, Rákos – Irgl (C), Kane, Adamský (A) – Petružálek (A), Redenbach, Klimenta – Hrňa, Marosz, Dravecký..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned posílají na zakázané uvolnění.

00:21
    Rákos jen nahodil kotouč do útočného pásma a následně odjel se svými spoluhráči střídat.

00:48
    Jank se dostal ke střele z mezikruží. Branku soupeře ale minul.

01:24
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

01:45
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

01:56
    Jeden z hostujících hráčů nahodil kotouč na branku ze středního pásma. Laco následně raději nic neriskoval a kotouč podržel ve své lapačce.

02:29
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

02:39
    Ofsajd domácích. Hra se tak přesune opět do středního pásma.

02:55
    Kotouč skončil v hledišti a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

03:02
    Nahození jednoho z třineckých hráčů Laco dokázal nadvakrát zkrotit.

03:23
    Adamský střílel z levého kruhu. Laco ale jeho pokus pohodlně chytil.

04:02
    Petružálek ztratil kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou domácí.

04:57
    Vondrka napřáhl ke střele z levého kruhu. Jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči ale dokázal Hrubec vyrazit mimo tři tyče.

05:54
    Růžička vyslal na branku střelu z mezikruží. Jeho pokus ale dokázal Hrubec vyrazit nad branku.

06:05
    Střelu Kanea z mezikruží Laco skvěle chytil do své lapačky.

06:05
    Komerční přestávka.

06:32
    Koblasa se nedokázal dostat v útočném pásmu přes jednoho z obránců a hrát tak mohou hosté.

07:07
    Klimenta vyslal na branku nebezpečnou střelu z pravého kruhu. Laco jeho pokus ale dokázal vyrazit mimo tři tyče.

07:19
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Juraj Valach – 2 min., držení protihráče).

07:35
    Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a sami tak kotouč poslali do středního pásma.

07:45

08:15
    Domácí dokázali vyhodit a hosté tak musejí začít od znova.

08:45
    Vondrka se dostal ve vlastním oslabení ke střele od modré. Jeho pokus ale Hrubec pohodlně chytil.

09:02
    Sám Laco teď vyhodil kotouč do středního pásma a domácí tak odjíždějí střídat.

09:19

09:29
    Kudělka vyslal na branku slabou střelu od modré, se kterou si Hrubec poradil.

10:08
    Jank dostal příliš těžkou přihrávku před branku od zadního mantinelu a kotouč tak nedokázal zpracovat.

10:58
    Valach jen nahodil kotouč za branku soupeře, kde se ho ujali hosté.

11:14
    Netík tvrdou střelou z pravého kruhu trefil pouze jednoho z obránců.

11:49
    Hosté se usadili s kotoučem v útočném pásmu, ale na branku se ještě nikdo z nich vystřelit neodvážil.

12:08
    Petružálek svou střelou z levého kruhu minul branku soupeře jen o kousíček!

12:37
    Jakub Lauko převzal kotouč ve středním pásmu. Následně se podél levého mantinelu dostal až před Hrubce, kterého ale překonat nedokázal. Kotouč totiž poslal jen do boční sítě.

13:23
    Kotouč skončil v hledišti. Pokračovat se bude opět po komerční přestávce.

13:51
    Koblasa ukrytou střelou z pravého kruhu nepřekvapil Hrubce, který kotouč vyrazil do rohu kluziště.

14:31
    Irgl ztratil kotouč ve středním pásmu a dopředu tak míří domácí.

15:18
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune před Hrubce.

15:42
    Tomica přišel o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak míří hosté.

16:15
    Draveckému se nepovedla střela od modré a kotouč tak skončil jen u jednoho z domácích hráčů.

16:58
    Petružálek svou skrytou střelou z levého kruhu prověřil Laca, který kotouč na poslední chvíli vyrazil mimo tři tyče.

17:38

18:03
    Adamský střílel po skvělé práci Kanea z mezikruží. Jeho pokus ale zablokoval jeden z obránců.

18:32
    Rákos hledal přihrávkou od levého mantinelu před brankou někoho ze svých spoluhráčů. Našel ale pouze hokejku jednoho z domácích hráčů.

19:12
    Dravecký střílel od modré. Branku soupeře ale přestřelil.

19:18
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Vladimír Dravecký – 2 min., držení protihráče).

19:45
    Piráti právě vstřelili branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a vedou 1:0! Rutta napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus Hrubec vyrazil jen před sebe, kde se nacházel MICHAL VONDRKA, a ten se už následně do odkryté klece nemýlil. Piráti navíc vstřelili svůj 2 000. gól. Asistence: Jan Rutta a Ivan Huml.
    19:45 Michal VONDRKA - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina je za námi. Zápas je zatím velmi vyrovnaný. Domácí se ale přeci jen dočkali branky, a to v samotném závěru první třetiny, kdy se z přesilové hry trefil Michal Vondrka. Hosté se v první třetině dostali do dvou velkých šancí, ale Laca v brance Pirátů překonat nedokázal. Domácí tak vedou po první třetině 1:0.

Střely na branku: 10 – 11

Další třetina začne přibližně v 18:23.

20:01

20:16
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Lacem.

20:40
    Hrabal jen nahodil kotouč za branku soupeře, kde se ho ujal jeden z chomutovských hráčů.

21:31
    Kane zavezl kotouč do útočného pásma. Tam však neměl podporu nikoho ze svých spoluhráčů a o kotouč tak přišel.

21:57
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude po pravici Jána Laca.

22:06
    Dravecký poslal kotouč před branku od pravého mantinelu. Tam se však nenacházel nikdo z jeho spoluhráčů a hrát tak mohou domácí.

22:38
    Dravecký ujel obráncům, ale na Laca nevyzrál. Ten kotouč dokázal vyrazit svým pravým betonem mimo tři tyče.

23:30
    Koblasa střelou z vrcholu levého kruhu trefil pouze jednoho z obránců.

24:06
    Kreps dostal nabito do mezikruží, odkud ale tvrdou střelou branku soupeře netrefil.

24:31
    Linhart tečoval střelu jednoho z jeho spoluhráčů od modré jen do míst, kde se nacházel chomutovský brankář.

24:48
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Lukáš Galvas – 2 min., vysoká hůl).

25:18
    Valach tvrdou střelou od modré nedokázal prostřelit Hrubce.

25:49
    Ofsajd domácích. Hra se tak přesune do středního pásma.

26:10
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Tomáš Linhart – 2 min., podražení).

26:32
    Huml hledal u levé tyče Růžičku. Kotouč ale zastavil v brankovišti Hrubec.

26:40
    Hosté dokázali vyhodit a domácí tak musejí začít od znova.

26:48
    Hosté jsou ve čtyřech.

27:27
    Valachovu střelu od modré ztečoval jeden z třineckých hráčů mimo tři tyče.

27:47
    Kaše vyslal na branku střelu z levého kruhu. Hrubec ale jeho pokus dobře viděl a kotouč pohodlně chytil do své lapačky.

28:10

28:24
    Račuk se s kotoučem prokličkoval až před Hrubce. Místo střely volil ještě přihrávku na Koblasu, který ale svou následnou střelou netrefil poloodkrytou klec.

29:03
    Kudělka teď vyslal na branku dvě střely od modré. Ani jednu ale Hrubec nepropustil za svá záda. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

29:34
    Hosté si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a kotouč poslali až ke svému brankáři.

30:26
    Růžička špatně zpracoval kotouč v mezikruží a vystřelit se mu tak nepodařilo.

30:59

31:19
    Vondrka jedovatou střelou z pravého kruhu ohrozil Hrubce, který kotouč dokázal na poslední chvíli vyrazit svým pravým betonem mimo tři tyče.

32:30

32:49
    Petružálek se dostal ke střele těsně před Lacem, ale branku soupeře svou následnou střelou minul.

33:39
    Hra je nyní hodně přerušovaná. Po dalším zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat před Lacem.

34:03

34:48

35:23
    Kotouč skončil po střele jednoho z domácích hráčů v ochranné síti a vhazovat se tak bude před Hrubcem.

35:56
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Josef Hrabal – 2 min., krosček).

36:03

36:32
    Kämpf našel skvělou přihrávkou od levého mantinelu před brankou Račuka. Ten byl však tísněn jedním z třineckých hráčů a vystřelit tak nedokázal.

37:39
    Irgl vyvezl kotouč do středního pásma a ušetřil nějaké vteřinky.

37:56

38:45
    Hosté kombinují s kotoučem v útočném pásmu.

39:00
    Poslední minutka druhé třetiny.

39:03
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (David Kämpf – 2 min., nedovolené bránění).

39:25
    Roth střelou z pravého kruhu minul branku soupeře.

39:47
    Poletín se dostal spolu s Vondrkou do přečíslení dva na jednoho. Druhý jmenovaný po přihrávce Poletína ale nedokázal vsítit branku!

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá třetina je za námi. Hosté byli ve druhé třetině aktivnějším týmem, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Domácí si ve druhé třetině vytvořili dvě velké šance, ale Hrubce podruhé překonat nedokázali.

Střely na branku: 19 – 17 (v této třetině: 9 – 6)

Další třetina začne přibližně v 19:16.

40:01

40:19
    Tomica vyhodil a domácí tak střídají.

40:44
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jakub Petružálek – 2 min., podražení).

40:48
    Ruttovu střelu z pravého kruhu zblokoval jeden z třineckých hráčů do ochranné sítě.

41:04

41:42
    Domácí se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

41:56
    Hosté dokázali vyhodit a mohou tak jí pohodlně vystřídat.

42:23
    Hosté opět vyhazují a domácí tak musejí začít od znova.

42:44

42:54
    Petružálek střelou z levého nedokázal překonat Laca.

43:05
    Hosté nyní vstřelili branku, ale hlavní rozhodčí ještě bude volat videorozhodčímu.

43:05
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají na 1:1! Jeden z hostujících hráčů poslal kotouč před branku od zadního mantinelu. Ján Laco kotouč neudržel a TYLER REDENBACH ho tak následně dotlačil za brankovou čáru. Asistence: Jakub Petružálek a Tomáš Klimenta.
    43:05 Tyler REDENBACH - 1:1

44:05
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Hrubcem.

44:23
    Huml se dostal s kotoučem středem kluziště do útočného pásma, kde však o něj vzápětí přišel.

45:15
    Další zakázané uvolnění hostů.

45:22
    Poletín střelou z pravého kruhu branku soupeře přestřelil.

45:53
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Rostislav Marosz – 2 min., držení hole).

46:42
    Rutta střelou od modré branku soupeře minul.

47:09
    Rutta nedokázal zpracovat kotouč na modré čáře, a ten mu tak následně utekl do středního pásma.

47:48
    Mrázek tvrdou střelou od modré nedokázal prostřelit Hrubce.

47:53

48:30

48:41
    Vondrka tvrdou střelou z pravého kruhu netrefil branku soupeře.

49:58
    Hra se monentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

50:32
    Doudera střelou od modré trefil pouze jednoho z chomutovských hráčů.

50:56
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

51:15
    Vondrka skvěle vybojoval kotouč v útočném pásmu a následně se s ním ocitl zcela osamocen před Hrubcem. Ten však jeho následný střelecký pokus skvěle chytil a podržel tak svůj tým!

51:57
    Domácí teď vyslali na branku soupeře několik dobře mířených střel, ale Hrubec opět podržel svůj tým!

52:23
    Domácí teď přehrávají svého soupeře a sahají po vedoucím gólu.

53:35
    Dlapa jen nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z hostujících hráčů.

54:20
    Poletín tvrdou střelou od modré nedokázal prostřelit Hrubce.

55:05
    Sklenář se s kotoučem natlačil před Hrubce, kterého ale překonat nedokázal!

55:20
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ondřej Dlapa – 2 min., krosček).

55:20

55:40
    Domácí poslali kotouč do středního pásma a hosté tak musejí začít od znova.

56:16
    Roth střelou od modré branku soupeře minul.

56:31
    Domácí vyhazují a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

57:20

58:00
    Poslední dvě minutky třetí třetiny!

58:47
    Krepsovu střelu od modré zblokoval jeden z obránců do ochranné sítě.