Lipt. Mikuláš – Žilina 4:5 (kon.) | Poprad – Košice 3:2 (kon.) | Banská Bystrica – Nitra 3:2 (po pr.)
Martin – Trenčín 2:4 (kon.) | Nové Zámky – Zvolen 1:0 (kon.)
HK Poprad
3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
HC Košice
sk Pátek 17.02.2017, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 46. kolo

Kamzíci zvládli poslednú tretinu a podarilo sa im udržať stav 3:2 do záverečného klaksónu. Oceliari dnes spod Tatier odchádzajú bez bodového zisku.

Ďakujeme za pozornosť, pekný zvyšok piatku! (19:14:35)

59:27
    Diváci už začínajú tlieskať domácim hokejistom. Košice už aj odvolali Habala.

58:36
    Domáci hokejisti majú puk na hokejkách v útočnom pásme, no vyzerá to tak, že sa ani nesnažia vytvoriť si streleckú pozíciu. Ide im najmä o nazbieranie cenných sekúnd.

57:14
    Kamzíci budú hrať presilovku. Jakub Suja odchádza na dve minúty za napadnutie.

56:44
    Jenčík šiel s Hričinom do prečíslenia. Svitana v poslednej chvíli vložil hokejku do prihrávku a zmaril strelecký pokus Hričinovi.

55:46
    Košice musia v týchto chvíľach častokrát len preberať puky vo svojom obrannom pásme po tom, čo ich Popradčania iba vyhadzujú po mantineloch a takto sa bránia.

54:37
    Bartoš nie zlou prihrávkou hľadal rozbiehajúceho sa Šoltésa, ktorý korčuľoval pred bránku. Puk však nedorazil na hokejku tak, ako mal.

52:51
    Šedivého strela od modrej čiary nebola presná. Košičanom sa však podarilo získať puk a rozohrať akciu opäť. Od modrej pálil znovu Šedivý, no Fokin mal lapačku na správnom mieste.

52:16
    Peter Lichanec nepríjemne trafil Vargu do tváre a dostáva trest. Dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

50:48
    Domáci hokejisti v týchto minútach výrazne poľavili zo svojej ofenzívnej hry. Väčšinou iba získavajú puky v obrannom pásme a zo stredného pásma vyhadzujú k Habalovi.

49:43
    Šedivého delovka po Šoltésovej prihrávke bola zblokovaná a puk skončil len na plexiskle. Popradčania sa následne oslobodili bez icingu.

48:29
    Jakub Suja získal rýchlosť a po osi klziska smeroval do útočného pásma. Jeho následná strela bola zblokovaná.

Dnešné stretnutie sleduje 1 760 divákov.

46:36
    Matej Paločko zo stredného pásma iba nahodil do útočnej tretiny a nik už následne za pukom nešiel. Oba tímy prestriedali.

45:26
    Pred Lacom Nagyom sa otvoril priestor na ľavom krídle, a tak si to skúsený kapitán Košíc namieril dopredu a vystrelil z ostrého uhla. Fokin však stál na správnom mieste a strelu zlikvidoval.

44:51
    Kroták nahodil od modrej čiary puk na bránku. Habal si postrážil svoju svätyňu a bezpečne zastavil puk lapačkou.

44:02
    Matúš Paločko sa natlačil popred bránku. Dorážať sa snažil ešte Bjalončík, no Habal všetky pokusy domácich pokryl.

43:02
    Gólman Fokin vytiahol proti Dudášovi a Boltunovi sériu skvelých zákrokov, ktorými nedal Košičanom šancu skórovať. Popradčania sa zatiaľ úspešne bránia vo štvorici.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 18. Zagrapan (Lichanec, Davydov), 19. Bjalončík (Hvila, Henderson), 37. Svitana (Kroták, Suchý) – 6. Bicek (Suja, Šedivý), 28. Nagy (Boltun, Spilar)

HK Poprad: Fokin (Šúrek) – Suchý (A), Fabian (A), Davydov, Ibragimov, Guliajev, Dinda, Pokovič, Ježek – Kroták (C), Mlynarovič, Svitana – Lichanec, Zagrapan, Matúš Paločko – Hvila, Bjalončík, Henderson – Matej Paločko, Murček, Abramov
    HC Košice: Kopřiva (18. Habal) – Šmach, Dudáš, Jankovič, Matejka, Vašíček, Deyl, Vrábeľ, Koch – Nagy (C), Boltun, Spilar – Varga, Suja, Bicek (A) – Šedivý, Jenčík, Hričina – Milý, Bartoš (A), Šoltés

Rozhodčí: Lokšík, Majling – Holienka, Kollár

Diváci: 1 760