Bordeaux – Guingamp 3:0 (kon.) | Montpellier – Saint-Étienne 2:1 (kon.) | Lyon – Dijon 4:2 (kon.)
PSG – Toulouse 0:0 (kon.)
Montpellier HSC
2:1 (0:1)
AS Saint-Étienne
Neděle 19.02.2017, 17:00 • Stade de la Mosson, Montpellier • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 26. kolo

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (18:52:35)
    Domácí dnes slaví cenné vítězství

Domácí slaví cenné vítězství, když o třech bodech rozhodli ve druhém poločase. Po tom prvním vedli hosté, kteří první půli zvládli naprosto profesorsky, ovšem ve druhé půli jako by ztratili půdu pod nohama, domácí byli od začátku aktivnější a nakonec ještě svůj tlak zesílili poté, co byl v 51. minutě vyloučen hostující Jorginho. Od té doby bylo na trávníku jen jedno mužstvo, byť se hosté ještě v závěru pokusili o vyrovnání, což se jim nepodařilo.

90+3

90+3
    Sudí nastavil tři minuty nad rámec základní hrací doby, které za malý okamžik vyprší, hosté stále marně dotahují jednobrankovou ztrátu.

90+1
    Steve Mounié (Montpellier) posílá míč nad branku, další rychlý brejk domácích.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, domácí těsně vedou, udrží vedení až do konce?

89
    Souleymane Camara (Montpellier) sprintuje s míčem do vápna soupeře, tam ho zastavil Kévin Malcuit a nedovolil mu zakončit, vše bylo v souladu s pravidly.

88
    Souleymane Camara (Montpellier) v ofsajdu, hosté rychle rozehrávají.
    86. Volný kop ASSE zahrál Hamouma a míč prolétl těsně vedle branky HSC

86
    Volný kop ASSE, z levé strany, na polovině soupeře, míč propadl těsně vedle branky HSC!

85
    Ryad Boudebouz (Montpellier) poslal míč z levé strany do vápna, kde se ale nedokázal srovnat na střelu Souleymane Camara.

84
    Odkop od branky ASSE, které stále ještě živí naději na body, byť aktuálně ztrácí jeden gól.

82
    Rohový kop domácích, Ryad Boudebouz (Montpellier) rozehrává z pravé strany, ale hosté se ubránili.

81
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Nordi Mukiele, přichází Daniel Congré.

80
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Henri Saivet, přichází Vincent Pajot.

79
    Domácí se nyní soustředí na rychlé brejky, hosté se snaží co nejvíce útočit a tím samozřejmě otevírají okénka v defenzivě.

78
    Paul Lasne (Montpellier) pálí z nějakých pětatřiceti metrů, ale Stéphane Ruffier v pohodě chytá.

77
    Laurent Pionnier (Montpellier) se zapojuje do rozehrávky svého týmu, který se nyní stahuje na svou polovinu.

Martin Dvořák

Branky: 49. Lasne (Mbenza), 68. Mounié (Skhiri) – 12. Monnet-Paquet (Théophile-Catherine)

Karty:   24. Sessègnon (MON) – 26. Jorginho (SET)   51. Jorginho (SET)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 12:3. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 6:12.
    Montpellier HSC: Pionnier – Mukiele (81. Congré), Hilton, Pokorný, Roussillon – Skhiri, Sessègnon – Mbenza (66. Camara), Boudebouz, Dolly (46. Lasne) – Mounié.
    Náhradníci: Jourdren – Passi, Congré, Sylla, Lasne, Camara, Rémy.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Malcuit, Théophile-Catherine, Lacroix, F. Pogba – Veretout, Selnæs – Jorginho, Saivet (80. Pajot), Monnet-Paquet (74. Berić) – Roux (74. Hamouma).
    Náhradníci: Moulin – Polomat, Pajot, Lemoine, Hamouma, Berić, Pierre-Gabriel.

Rozhodčí: Letexier – Ocak, Danizan