Sturm Graz – Austria 0:4 (kon.) | Rapid – Admira 0:0 (kon.) | Rheindorf Altach – St. Pölten 1:2 (kon.)
Mattersburg – Wolfsberger 2:1 (kon.)
SK Sturm Graz
0:4 (0:0)
FK Austria Vídeň
Sobota 18.02.2017, 16:00 • UPC-Arena, Graz • Rakouská Bundesliga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Krásné sobotní odpoledne u rakouského fotbalu! Dnes je na pořadu dne 22. kolo Tipico Bundesligy, ve kterém domácí Sturm Graz přivítá Austrii Vídeň. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Sturm Graz se momentálně nachází na třetím místě rakouské ligy, zaručující postup do kvalifikace Evropské ligy. Na svém kontě mají 39 bodů a kladné skóre 36:18. Na první a druhé místo mají ztrátu pouze čtyř bodů. Z posledních pěti utkání dokázali získat pouze šest bodů za dvě výhry. Nejlepší střelec týmu i celé ligy je s třinácti góly Alar.

Austria Vídeň se nachází na čtvrtém místě a na svého soupeře mají ztrátu pouze jeden bod, takže dnes půjde o hodně. Na svém kontě mají také kladné skóre 38:30. Z posledních pěti utkání dokázali získat sedm bodů za dvě výhry a remízu. Nejlepší střelec týmu je se sedmi góly Kayode.

Posledních pět vzájemných utkání:
    30.10.16 Austria Vídeň-Sturm Graz 2 : 0
    14.08.16 Sturm Graz-Austria Vídeň 3 : 1
    15.05.16 Austria Vídeň-Sturm Graz 3 : 0
    13.03.16 Sturm Graz-Austria Vídeň 1 : 1
    02.12.15 Austria Vídeň-Sturm Graz 2 : 1

SK Sturm Graz: Luck- Lykogiannis, Schulz, Spendlhofer, Koch- Jeggo- Schmerbock, Ovenstad, Hierlander, Huspek- Alar
    Náhradníci: Schutzenauer- Atik, Gruber, Horvath, Chabbi, Potzmann, Schoissengeyr

FK Austria Vídeň: Hadzikič- Larsen, Rotpuller, Filipovič, Martschinko- Serbest, Holzhauser- Venuto, Grunwald, Pires- Kayode
    Náhradníci: Pentz- Friesenbichler, Kvasina, Mohammed, Prokop, Salomon, Tajouri

Rozhodčí: Markus Hameter.

Hráči už jsou na hřišti.

Domácí oblékli černé dresy, hosté bílé.

1

1
    Domácí brankář si dobře vyběhl proti odraženému míči a zachraňuje svoje spoluhráče před velkým nebezpečím.

2
    Hosté jsou v úvodu utkání aktivnější. Luck musel poprvé zasahovat.

3
    Austria kombinuje na své polovině hřiště a čeká na chybu domácích.
    4. Šance Pirese.

4
    Další střela na Locka, tentokrát z dílny Pirese. Domácí brankář byl však pozorný a drží domácí tým nad vodou.

5
    Kayode byl faulován poblíž pokutovému území domácích.

7
    Hra opět pokračuje a hosté jsou nadále dominantní.

8
    Sturm se pokoušel napadat, ovšem hosté jsou trpěliví a chytře si jdou pro fauly.

9
    Žlutou kartu dostává Koch (SK Sturm Graz).

10
    Vídeň stále ještě pořádně nepůjčila míč domácím, neboť si neustále přihrává na své polovině hřiště.

11
    Nepřesná přihrávka Kayodeho končí u brankáře Locka, který bude odkopávat od brány.

12
    Zblokovaná přihrávka Grunwalda končí v autu, hosté budou vhazovat.

13
    Koch dobře zapracoval u postranní čáry a vybojoval pro svůj celek vhazování.

14
    Graz se na míči dlouho neohřál a hned ho ztrácí. Austria si trpělivě přihrává poblíž půlicí čáry.

15
    Hra je teď rozkouskovaná díky častým vhazováním a lehkým faulům.

16
    Ofsajdové postavení hostujícího Kayodeho.

17
    Domácí kapitán Schulz odkopl nebezpečný míč v pokutovém území do zázemí. Austria bude vhazovat.

18
    Rohový kop pro hosty.

19
    Rohový kop nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť byl nepřesně odehrán.

20
    Žlutou kartu dostává Schulz (SK Sturm Graz).

21
    Sturm se hnal do rychlého protiútoku, jenže Huspek nepřesně přihrál na nabíhajícího Alara.

22
    Další domácí útok skončil podobně, Handzikič přihrává svým obráncům, kteří se chtějí pokusit otupit zlepšený výkon domácích.

23
    Alar se hlásil na levém křídle o přihrávku. Míč k němu ovšem nedošel, protože Ovenstad vyslal bídný pas.

25
    Domácí zlepšili svoji hru, hra se vyrovnala.

26
    Rohový kop pro Austrii.

27
    Rohový kop se bude opakovat, protože k odraženému míči se dostal Pires, jehož centr zblokoval jeden z bránicích hráčů.

28
    Ten druhý nenabídl žádnou větší šanci. Domácí nakonec vybojovali i míč a pokusí se ohrozit hostujícího brankáře Hadzikiče.

29
    UPC-Arena je z větší části zaplněna a můžeme sledovat výbornou atmosféru, díky domácímu kotli.

30
    Nepřesnou přihrávku získal Luck, jenže ten nepřesným odkopem našel pouze hostující stopery, kteří byli o pár sekund později faulovaní.

31
    Hra je opět v pohybu. Akce Austrie končí u brankáře Locka.

32
    Filipovič pěknou kličkou nachytal Alara. Následně hosté neudrželi míč a domácí budou mít vhazování.

34
    Nepřesná přihrávka Hierlander končí za brankovou čarou. Brankář Hadzikič bude odkopávat od brány, tedy spíš přihrávat na své obránce.

35
    Agilní Larsen se vydal na další útočný výlet. Vytěžil z něho rohový kop pro svůj mančaft.

36
    Roh byl příliš krátký. Hned první bránicí hráč ho vyrazil do bezpečí.

37
    Austria opět zkouší taktiku častých přihrávek na své polovině hřiště, aby otupila útok domácího Sturmu.

38
    Po pěkné kombinaci se po levém křídle hnal Venuto. Zkoušel odcentrovat do vápna, jenže Spendlhofer ho dobře odhlavičkoval do bezpečí na své spoluhráče.

39
    Další nepřesná akce domácích končí u Hadzikiče.

40
    Rohový kop pro Vídeň.

41
    Žlutou kartu dostává Martschinko (FK Austria Vídeň).

42
    Rohový kop pro domácí Graz.

43
    Kroucený balón přistál v náručí brankáře Hadzikiče, který nikam nepospíchá.

44
    Těžiště hry se přesunulo na střed hřiště, kde neustále oba celky získávají a ztrácejí míče.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí Hameter se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45+2
    Graz bude mít ještě jeden volný přímý kop zhruba z čtyřiceti metrů.

45+3
    Ten nepřinesl žádné nebezpečí a rozhodčí ukončuje první půli.

45+3

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

První půle bohužel nepřinesla žádné útočné hody. V prvních dvaceti minutách dominovali hostující hráči, kteří si ale vytvořili pouze dvě menší příležitosti, které Lock bezpečně lapil. V druhé části poločasu už to bylo vyrovnané. Hra byla většinou na polovině hřiště, kde se bojovalo o každý metr.

46

46
    Ani jeden z trenérů se nerozhodl pro střídání.

47
    Do druhého poločasu vstoupili aktivnější hosté.

48
    Hřiště je plné dýmu z dýmovnice a rozhodčí Hameter běží za pořadateli utkání.

49

50
    Domácí obrana si s tímto rohem poradila a rychle pádí do útoku.

52
    Na zemi leží hostující brankář Handzikič, který po parádním zákroku špatně přistál na zem.
    52. Šance domácích.

53
    Rohový kop pro Graz.

54
    Ani tento roh nepřinesl první branku utkání. Hosté zkouší rychlý protiútok, jenže ten je zastaven dobrým zákrokem Spendlhofera.

55
    Žlutou kartu dostává Serbest (FK Austria Vídeň).

56
    Kayode vybojoval míč a když neviděl nabíhat své spoluhráče do útoku, tak přihrál zpátky na své záložníky a obránce.

57
    Hadzikič má nějaký problém s prstem.

59
    Pokračujeme opět ve hře. Míč má na svých kopačkách domácí Graz.

60
    Austria se hnala do rychlého protiútoku. Už to vypadalo, že míč projde na Kayodeho, jenže Schulz předvedl skvělý obranný zákrok.

61
    Austria Vídeň právě vstřelila branku! Útok hostů pokračoval dál. Z levého křídla odcentroval Venuto. Míč byl odražený, to vyhovovalo ALEXANDEROVI GRUNDEVALDOVI, který pravačkou střílí vedoucí branku Austrie.
    61. GRUNVALD - 0:1

62
    Domácí trenér ihned přichystal střídání.

63
    Opět další dýmovnice. Zdá se, že domácí tým dostane pěkně tučnou pokutu.

64
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Huspek, přichází Atik.

66
    Velice nepřesná střela domácího Ovenstanda končí deset metrů nad brankou Handzikiče.

67
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Ovenstad, přichází Chabbi.

68
    Domácí trenér posílá na hřiště svého druhého žolíka, opět to je útočnější hráč.

69
    Venuto skvěle zasekl ve vápně a šel do osy hřiště, vystřelil, jenže z gólu se nemůže radovat, protože Lock skvěle vyrazil míč na rohový kop.
    69. Šance Venuta.

70
    Roh nepřinesl žádné větší vzrušení. Graz utíká do útoku.

71
    Austria si dobře pokryla další akci domácích.

72
    Austria teď vybojovala balón a takticky nikam nespěchá, přihrává si na své vlastní polovině.

73
    Hosté se pokusili přejít do útoku, jenže kombinace nebyla přesná. Graz je u míče.

74
    Sturm se nemůže dostat přes kompaktní obranný blok Vídně.

76
    Pires leží na hřišti a nejspíš jen natahuje čas.

77
    Rohový kop pro domácí.

78
    Hostující obrana si toto nebezpečí bez problémů pohlídala a odkopává míč do bezpečí.

79
    Austrie pěkně kombinovala poblíž pokutovému území domácích. Když se ale Grunwald pokoušel o finální přihrávku, tak zklamal.

80
    Žlutou kartu dostává Larsen (FK Austria Vídeň).

81
    Domácí trenér si připravil své poslední střídání v utkání.

82
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Schmerbock, přichází Horvath.

83
    Své první střídání si připravil i hostující trenér, který si takticky nechal všechny střídání do poslední desetiminutovky, aby natáhl čas.

84
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Venuto, přichází Tajouri.

85
    Žlutou kartu dostává Rotpuller (FK Austria Vídeň).

86
    Austria nepřesně kombinovala na útočné polovině. Domácí mají míč na svých kopačkách a rychle běží do útoku, zbývá jim už i s nastavením zhruba šest minut.

87
    Kayode se hnal do rychlého brejku. Když se dostal do vápna, pokusil se o střelu. Ránu mu ovšem pokazil dotírající obránce, a tak nemohl zakončit kvalitněji, než aby nechal vyniknout Locka. Rohový kop pro hosty.

88
    Austria Vídeň právě vstřelila branku! LUKAS ROTPULLER vyskočil nejvýše ze všech hráčů a hlavičkou přesně trefuje odkryté místo. Hosté již vedou 0:2 a jsou blízko veledůležitým třem bodům.
    88. ROTPULLER - 0:2

89
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Kayode, přichází Friesenbichler.

90
    Rozhodčí Hameter se rozhodl, že nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Austria Vídeň právě vstřelila branku! Grunwald odcentroval na levém křídle do pokutového území, kde stál dobře připravený KEVIN FRIESENBICHLER, který po dvou minutách na hřišti střílí třetí branku hostů, která stvrzuje vítězství. Asistence: Grunwald.
    90+1. FRIESENBICHLER - 0:3

90+2
    Střídání v týmu FK Austria Vídeň: ze hřiště odchází Grunwald, přichází Mohammed.

90+3
    Austria Vídeň právě vstřelila branku! FELIPE PIRES se nejlépe ze všech zorientoval před hranicí vápna a skvělou střelou k levé tyči střílí čtvrtou branku hostující Austrie, která v poslední desetiminutovce zničila svého soupeře.
    90+3. PIRES - 0:4

90+3

Hostující Austria Vídeň potvrzuje dobrý výkon z prvního poločasu a zaslouženě vítězí 0:4. Branky vstřelili Grunwald, Rotpuller, Friesenbichler a Pires. Poslední tři branky padly v posledních pěti minutách. Austria přeskakuje svého dnešního soka a posouvá se na třetí místo zaručující postup do kvalifikace Evropské ligy. Na Graz mají náskok dva body.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na viděnou. (17:59:35)

Ondřej Klos

Branky: 61. Grunvald, 88. Rotpuller, 90+1. Friesenbichler, 90+3. Pires

Karty:   9. Koch (STG), 20. Schulz (STG) – 41. Martschinko (AUV), 55. Serbest (AUV), 80. Larsen (AUV), 85. Rotpuller (AUV)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:13.
    SK Sturm Graz: Luck- Lykogiannis, Schulz, Spendlhofer, Koch- Jeggo- Schmerbock (82. Horvath), Ovenstad (67. Chabbi), Hierlander, Huspek (64. Atik)- Alar

FK Austria Vídeň: Hadzikič- Larsen, Rotpuller, Filipovič, Martschinko- Serbest, Holzhauser- Venuto (84. Tajouri), Grunwald (90+2. Mohammed), Pires- Kayode (89. Friesenbichler)

Rozhodčí: Markus Hameter