Mechelen – Lokeren 3:0 (kon.) | Mouscron – Waasland-Beveren 1:2 (kon.) | Eupen – Kortrijk 1:0 (kon.)
Waregem – Sint-Truiden 4:1 (kon.)
SV Zulte-Waregem
4:1 (0:1)
Sint-Truiden VV
Sobota 18.02.2017, 20:30 • Regenboogstadion • Belgická liga • 27. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno, díky za pozornost, mějte se hezky. (22:23:35)

Waregem předvedl ve druhém poločase skvělý obrat, ale utkání zdaleka nebylo tak jednoznačné, jak by mohlo naznačovat skóre. Především v první půli hosté bránili velmi dobře a díky vstřelenému gólu dostali favorita do potíží.

Druhý poločas byl však jasnou záležitosti domácího mužstva a po čtyřech gólech si Waregem připisuje důležité tři body a udržel domácí neporazitelnost. St. Truiden naopak pokračuje v mizerné bilanci z venkovních zápasů, kde v letošní sezoně zatím získal jen čtyři body.

90+2

90+1
    Utkání se už spíše jen dohrává, o výsledku je rozhodnuto.

89
    Waregem vyhraje, druhý poločas zvládl suverénně a tři body budou zasloužené.

87
    Ještě ojedinělý útok hostí, k radosti domácích fanoušků míč ale nakonec skončil vysoko nad Bossutovou bránou.

86
    Poslední střídání Waregemu, místo střelce druhého gólu Leragera si zahraje Bala.

83
    Dobrá defenziva hostů se rozsypala jako domeček z karet, v závěru už sledujeme spíše domácí exhibici.

82
    Změna v týmu hostů: De Sart střídá Ceballose.
    81. ONUR KAYA - 4:1

81
    Waregem právě vstřelil branku!
    Tohle je pro St. Truiden možná až příliš kruté. ONUR KAYA se pěkně prosmýkl do vápna a nechytatelnou bombou pod břevno zvyšuje už na 4:1.

80
    Hosté se v první půli bránili statečně, s postupem času jim ale ubývaly síly a na jejich hře to bylo znát.

79
    Tohle už bude St. Truiden mít ohromně těžké.
    77. M'BAYE LEYE - 3:1

77
    A je asi definitivně rozhodnuto! M'BAYE LEYE vyhrál souboj s obráncem, vyměnil si míč s Gueyem a zvyšuje na 3:1.

75
    Hosté střídají, na hřiště přichází Ukrajinec Bezus místo Gerkense.

74
    Role žolíka vyšla Gueyemu náramně, hru oživil a nakonec se dokázal i prosadit.
    72. BABACAR GUEYE - 2:1

72
    Tentokrát už ale BABACAR GUEYE může slavit! Waregem dokonale rozebral obranu hostů. senegalský útočník dostal ve vápně spoustu prostoru a bezpečně prostřelil Pirarda. Velmi důležitý moment.

70
    Nakonec hlavičkoval Gueye, míč skončil zhruba o metr nad.

70
    Znovu ale musí čelit rohovému kopu.

69
    Po náporu z období kolem šedesáté minuty teď hosté přece jenom dokázali obraz hry trochu vyrovnat.

68
    Boli se snaží napadat rozehrávku Waregemu, je na to ale sám a zlobí se na spoluhráče, že jej nepodpořili.

66
    Teď byl faulovaný Ceballos, hosté mohou hru trochu uklidnit.

64
    Utkání začíná být i emočně vypjatější, za důrazné přistrčení vidí žlutou kartu Cuevas.

63
    Beci hostů situaci tentokrát zvládli.

62
    Pirard si chtěl dojít pro míč na kraj pokutového území, ale na vlhkém trávníku se s ním v rukou sklouznul až mimo vápno. Standardní situace pro Waregem, takový zkrácený roh.

61
    Domácí teď svírají St. Truiden na obranné polovině.

61
    Opakovaný záběr ale ukazuje, že zřejmě měl.

60
    Po tlačenici ve vápně se domácí dožadují penalty za hru rukou, rozhodčí ji nenařizuje.

59
    Další roh Waregemu, tempo utkání se teď zvýšilo.

58
    Na druhé straně se snažil tlačit do šance Vetokele, nakonec ale míč v souboji s obránci přišel.

58
    Ten obrana dokázala odvrátit.

57
    A jsou rozjetí, střílený centr Leragera vyrazil Pirard na roh.

56
    Tahle branka by fotbalu mohla pomoct, domácí teď určitě budou chtít jít za vítězstvím.
    54. LUKAS LERAGER - 1:1

54
    Je vyrovnáno! Kaya nacentroval do vápna, tam vyhrál souboj LUKAS LERAGER a přesnou důraznou hlavičkou srovnal skóre zápasu.

53
    Leye dostává žlutou kartu, v souboji s obráncem se po něm ohnal rukou.

52
    Teď ale byl jeden z jejich hráčů faulován na polovině hřiště, a tak si můžou na chvilku oddychnout.

51
    St. Truiden začal druhý poločas hodně defenzivně, na hru dopředu jako kdyby hosté už rezignovali.

50
    Zajímavě vypadající akce domácích nakonec skončila dobrým zákrokem De Pettera.

48
    Velká šance Waregemu! Po sklepnutí zleva hlavičkoval Gueye do břevna!

47
    U míče jsou v úvodu druhé půle domácí, hraje se ale v bezpečné vzdálenosti od Pirardovy brány.

46
    Místo Baudryho přichází Coopman, druhé střídání domácích.

46

Hráči se vrací ze šaten.

První poločas nenabídl nijak oslnivý fotbal, mnoho šancí jsme neviděli. Waregem se nedokáže prosadit přes zkoncentrovanou obranu hostů a ve finální fázi se trápí.

St. Truiden poctivě brání, a protože mu vyšel jeden rohový kop, dostal se do překvapivého vedení. Favorizovaní domácí mají v druhé části hry co dohánět.

45+1

45+1
    Leye fauloval Kotysche, tohle už by hosté měli do půle zvládnout.

45
    Teď znovu drží míč na vlastní polovině a čekají na poločasový hvizd.

45
    Hosté zatím každopádně hrají přesně to, co potřebují.

43
    St. Truiden jako kdyby teď zjistil, že může s Waregemem hrát vyrovnaně a je o něco aktivnější.

42
    Pěkná akce hostů, na jejímž konci střílel zpoza vápna Ceballos, Bossut byl připravený.

41
    Domácí poprvé střídají už před přestávkou, odchází Lepoint, který i přes ošetření zjevně nebyl ve své kůži a nahradí ho Gueye.

40
    Mezihra je každopádně stále žalostná od obou týmů, kombinace jsou velmi nepřesné.

38
    St. Truiden skutečně hraje defenzivněji, u míče teď jsou hlavně domácí. Jejich snaha je ale neefektivní.

37
    Kayova střela z dálky před Pirardem skočila, brankář hostí míč ale nakonec ztlumit dokázal.

36
    Leye vystřelil technicky přes zeď, bránu však přestřelil.

35
    Faulovaný Meité, přímý kop pro domácí z dvaceti metrů, slibná pozice.

34
    Waregem teď nečeká nic lehkého, dá se očekávat, že hosté se po vstřeleném gólu zatáhnou ještě víc.
    32. STEVEN DE PETTER - 0:1

32
    Sint-Truiden právě vstřelil branku!
    A tentokrát hosté nic nevymýšleli a je z toho nečekaný gól. Míč si v pokutovém území po Gerkensově centru našel STEVEN DE PETTER a hlavou jej poslal za bezmocného Bossuta. Hosté jdou překvapivě do vedení.

32
    St. Truiden rozehrál nakrátko, po zdlouhavé kombinaci nakonec bude kopat další roh z druhé strany.

31
    Teď možnost na druhé straně, roh vybojoval Boli.

30
    Teď už to vypadalo nadějně, Lerager ale po narážečce s Lepointem přihrál mizerně, míč pro hosty.

29
    Tentokrát se však nic zajímavého nepřihodilo.

28
    Další faul St. Truidenu, přímé kopy by mohly být cestou, přes kterou by se Waregem k bráně hostů mohl dostat.

26
    Vynikající centr, po kterém se jeden z domácích hráčů dostal k hlavičce, bránu však těsně minul.

25
    Teď si Leye došel pro faul u levé čáry, standardní situace pro Waregem.

24
    A zatím jim poctivá defenziva vychází, Waregem se ještě takřka k ničemu nedostal.

23
    St. Truiden nastoupil v rozestavení s pěti obránci, priorita hostí je zřejmá.

22
    Hosté teď v klidu kombinují na vlastní polovině.

20
    Oba týmy trápí nepřesnosti v rozehrávce, fotbalová kvalita zatím zápasu schází.

18
    Kombinace Waregemu k ničemu nevedla, po nepřesném nákopu bude Pirard odkopávat od brány.

17
    Lepoint je stále v zámezí, domácí hrají o deseti, ošetřování se trochu protáhlo.

16
    St. Truiden vychází ze zabezpečené obrany a zatím se mu daří bránit dobře, Waregem zatím do ničeho vážnějšího nepustil.

14
    Ten skončil hlavičkou Leyeho vysoko nad, stále 0:0.

13
    Až teď první náznak šance ze strany Waregemu, střelu Cordara Pirard vyrazil na roh.

12
    Nutno uznat, že zatím opravdu nesledujeme žádné úchvatné představení.

11
    Hra je rozkouskovaná, ošetřován musel být i jeden z domácích hráčů.

9
    Za postranní čarou je mezitím ošetřován záložník domácích Christophe Lepoint.

8
    Následný roh se jim pak vůbec nepovedl.

7
    První velká šance zápasu! Gerkens uvolnil Vetokeleho, ten ale střelou z úhlu Bossuta nepřekonal. Hosté mohli jít překvapivě do vedení, šanci ale nevyužili.

5
    Tempo hry je spíše pozvolné, v první pětiminutovce jsme žádné velké fotbalové představení neviděli.

4
    Waregem se dožadoval po tlačenici ve vápně pokutového kopu, hra ale běží dál.

3
    Obrana hostů ale centr bez problémů odvrátila a míč se tak znovu dostává na kopačky hráčů St. Truidenu.

2
    Domácí vybojovali první rohový kop.

1
    První faul hned po dvaceti vteřinách, k míči se po zákroku Vetokeleho dostávají hosté.

1

Domácí nastupují v červených dresech, hosté ve žlutém.

V základní sestavě domácích jsou jen čtyři Belgičané, hosté jich nasazují stejný počet. Uvidíme fotbalisty z nejrůznějších zemí.

SV Zulte-Waregem: Bossut – Dalsgaard, Baudry, Madu, Kaya – Cordaro, Lepoint, Marrone, Meite, Lerager – Leye
    Náhradníci: Steppe – Severin, Bala, Naessens, Gueye, Mühren, Coopman

Sint-Truiden VV: Picard – Kotysch, Bagayoko, Dussaut, Bolingoli Mbombo – De Petter, Cuevas, Gerkens, Vetokele – Boli, Ceballos
    Náhradníci: Bruzzese – De Sart, Proschvitz, Bezus, Ryckaert, Janssens, Valdivia

Rozhodčí: Vertenten – Vanyzere, De Weirdt.

Saint Truiden VV (12. místo, 7-5-14 30:40 26)

St. Truiden je tak trochu mužstvem dvou tváří. Zatímco doma se mu daří pravidelně bodovat, na hřištích soupeřů jsou jeho výkony mizerné. Zisk pouhých čtyř bodů může být v boji o záchranu výraznou komplikací.

Domácí zápasy mužstvo zatím drží na dvanáctém místě tabulky, náskok na týmy za ním však nijak velký není. Na hřišti Waregemu ale St. Truiden může spíš jen překvapit, domácí budou jasným favoritem.

Nejlepším střelcem týmu je třiadvacetiletý Francouz Yohan Boli, který zatím dal šest gólů a patří k tahounům. Komplikací pro hosty je, že jim bude chybět obránce Peeters, který se v minulém kole zranil.

Trenérem je Chorvat Ivan Leko.

SV Zulte Waregem (3. místo, 13-8-5 40:29 47)

Waregem prožívá vydařenou sezonu a stále se drží v blízkém kontaktu s čelem tabulky. Na vedoucí duo Bruggy, Anderlecht ztrácí pět bodů a nachází se na třetí pozici.

V nedávné době však formu přece jen trochu ztratil, z posledních tří zápasů získal jen bod. Nejvíc jej mohla mrzet především prohra z minulého kola, kdy v přímém souboji nejlepších týmů prohrál 2:4 na hřišti Anderlechtu.

Doma každopádně v celé sezoně ještě neprohrál ani jednou, ačkoliv šest remíz ze třinácti zápasů na svém stadionu také není příliš lichotivou vizitkou.

Oporou je zkušený senegalský útočník M'Baye Leye, který se v sezoně dokázal prosadit už desetkrát. Mužstvo vede devětapadesátiletý Belgičan Francky Dury.

Dnes budeme společně sledovat utkání sedmadvacátého kola belgické ligy mezi celky Zulte Waregem a St. Truiden. Jasným favoritem bude domácí Waregem, který je ve hře o titul. Hosté se naopak nachází až ve druhé polovině tabulky, na dvanáctém místě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.