Ottawa – Winnipeg 2:3 (kon.) | Buffalo – Chicago 1:5 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 6:4 (kon.)
Columbus – Nashville 3:4 (kon.) | Carolina – Toronto 0:4 (kon.) | Colorado – Tampa 2:3 (po pr.)
San Jose – Boston 1:2 (po pr.) | Anaheim – Los Angeles 1:0 (kon.) | Vancouver – Philadelphia 2:3 (kon.)

Michal Neuvirth (PHI) 60 minut, 20 zákroků, 2 góly, 90,0%

Je konec, je dobojováno. Domácí hokejisté přes tlak v závěru zápasu nedokázali překonat výborně chytajícího Michala Neuvirtha v brance Philadelphie, která vyhrává tento dramatický zápas 3:2. Ve třetí třetině jsme gól sice neviděli, ale o zajímavé momenty nouze nebyla.

59:50
    Pierre-Édouard Bellemare vyhazuje puk do středního pásma, pro hosty do vypadá dobře.

59:14
    Elitní formace je v útočném pásmu, Michal Neuvirth má plno práce. Wayne Simmonds skvěle zablokoval střelecký pokus od modré.

59:00
    Poslední minuta hry a Vancouver se nemůže probojovat do útočného pásma.

58:39
    Jakub Voráček zkušeně obloučkem posílá puk do středního pásma, hosté tak mohou vystřídat.

58:11
    Necelé dvě minuty nás dělí od konce zápasu, domácí odvolávají brankáře, zkouší to v šesti.

57:53
    Jakub Voráček se po rychlé akci dostal do střelecké pozice, na holi měl rozhodnutí, ale domácího brankáře překonat nedokázal. Dale Weise následně dorážel, ale ani on neuspěl.

57:21
    Ryan Miller výborně zastavil střelecký pokus i dorážku Braydena Schenna.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, mnoho času už domácí na vyrovnání nemají.

56:35
    Hostující celek operuje v útočném pásmu, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.

55:30
    Shayne Gostisbehere se probojoval do zakončení, s jeho ránou si dokázal brankář Canucks poradit.

55:01
    Dostáváme se do finální části ve třetí třetině, Philadelphia stále drží jednobrankové vedení.

54:37
    Chris VandeVelde výborným obranným zákrokem zastavil akci domácích. Následně na druhé straně Ryan Miller chytil střelu z mezikruží.

53:53
    Elitní formace udělala hostující defenzivě pořádné problémy, Michal Neuvirth s velkými problémy dokázal zastavit střelecký pokus Henrika Sedina.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. M. Granlund (D. Sedin, H. Sedin), 33. Hansen (Horvat, B. Hutton) – 6. Simmonds (Gostisbehere, Provorov), 22. Voráček (Couturier, Gostisbehere), 23. B. Schenn (Gostisbehere)

Vancouver Canucks: R. Miller (Markström) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton, Trjamkin – D. Sedin, H. Sedin, M. Granlund – Burrows, Horvat, Hansen – Eriksson, B. Sutter, Megna – B. Gaunce, Chaput, Boucher.
    Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Provorov, Manning, Streit, Gostisbehere, Del Zotto, Gudas – B. Schenn, Giroux, Simmonds – Weise, Couturier, Voráček – Raffl, Cousins, Read – VandeVelde, Bellemare, Ljubimov.

Rozhodčí: Schlenker, Kozari – Gawryletz, Rody

Diváci: 18 865