Havířov – Žďár n/S 3:4 (kon.) | Slavia – Tábor 8:2 (kon.) | Olomouc – HK MD Šumperk 3:2 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HK Mladí Draci Šumperk
Úterý 21.02.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Já se s Vámi tímto loučím. Děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u příštích přenosů z olomouckého zimního stadionu. (19:59:13)

Dnešní utkání sledovalo 45 diváků.

Je tady závěrečná siréna a to znamená, že tři body si z dnešního utkání bere domácí Olomouc. Té se ve třetí třetině podařilo odskočit na rozdíl dvou branek po úspěšném brejku Davida Roseckého, ale hosty vrátil do hry dvě a půl minuty před koncem gól Joshua Máchy. Závěrečnou hru bez brankáře však nedokázala ani jedna strana využít a Kohouti tak zvítězili těsným výsledkem 3:2.

59:56
    Mácha také přestřelil.

59:46
    Horký zamířil příliš vysoko.

59:42
    Kašpar je opět na střídačce a vyhození Ondřeje Tichého teď sklouzlo pro změnu po druhé tyči. Opět je pískáno zakázané uvolnění.

59:25
    Šumperk posílá puk jen na zakázané uvolnění a Kašpar se vrací do branky.

59:16
    Robin Kaplan málem při bránění zasáhl prázdnou vlastní branku.

58:56
    Vyhození domácích se otřelo o tyč prázdné klece, ale je pískáno zakázané uvolnění.

58:22
    Střela Kučery končí v Kaplanově lapačce.

57:40

Mladí Draci právě vstřelili branku!
    Hosté jsou opět nadostřel po krásné přesilovkové kombinaci, na jejímž konci stál JOSHUA MÁCHA. Asistence: Jakub Horký, Robin Kaplan.

56:55
    Pospíšil minul branku.

56:36
    Dvořák (OLO) se provinil naražením zezadu a odpyká si tak dvouminutový trest i osobní desetiminutový trest.

56:01
    Grézl se prokličkoval ke Kaplanovi a dokázal si i olomouckého brankáře položit, ale v klíčové chvíli puk poslal jen do boční sítě.

55:30
    Handlovu střelu Kašpar vyrazil ramenem.

54:42
    Jan Tichý se dokázal natlačit až ke Kašparovi, ale mohl jen vystřelit bekhendem a tuto možnost si šumperský brankář pohlídal.

54:07
    Do protiútoku vyrazil Rosecký, ale puk ztratil za modrou čárou.

53:48
    Nahození od modré čáry končí v Kaplanově lapačce, vhazovat se bude po jeho levici.

53:40
    Robin Kaplan nastřelil jen bránícího hráče.

53:10
    Střela Urbana končí za brankou.

52:25
    Veselý se zkusil obtočit kolem tyče, ale přišel o puk a Olomouc se opět osvobozuje.

51:59
    Další vyhození Kohoutů.

51:30
    Plhalova střela ke Kaplanovi nedoletěla, domácí vyhazují.

51:20
    Domácí půjdou do tří. Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Lukáš Přecechtěl.

51:10
    Střela Hrůzka končí mimo branku.

50:35
    Šumperk čeká další přesilová hra. Dvě minuty za podražení si odpyká Rosecký (OLO).

50:00
    Na útočný výlet se dostal Hladiš, který nastřelil Kašpara do ramene. K dorážce se dostali ještě dva hráči domácích, ale na brankáře Šumperku nevyzráli.

49:22
    Po buly se dostal ke střele Kučera, ale zamířil nad Kaplanovu branku.

49:16
    Akci Šumperku zastavuje ofsajd.

49:00
    Tomajko vybojoval puk v útočném pásmu a hledal volného hráče na vzdálenější tyči, zasáhl však jen brusle bránícího hráče.

48:12
    Horký s Kaplanem se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale po nepřesné přihrávce se ani nedostali k zakončení.

47:42
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Dopředu však ujel DAVID ROSECKÝ, který střelou pod beton Kašpara zvyšuje na 3:1. Bez asistence.

47:20
    Kučera vybojoval puk v útočném pásmu.

46:27
    Teď se pro změnu Šumperk nemůže dostat ze své třetiny. Skvělou práci odvádí při napadání Zembol s Roseckým.

46:09
    Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

45:41
    Domácí se provinili ofsajdem a dle soudu rozhodčího úmyslným. Vhazuje se u Kaplanovy branky.

45:30
    Handl s Tomajkem se postarali o závar před Kašparovým brankovištěm, ale šumperský brankář našel puk jako první a ukryl jej v lapačce.

45:07
    Olomouc opět vyhazuje. Za pukem spěchá Handl.

44:50
    Kocián nahazuje ke Kašparovi.

44:25
    Dopředu vyrazil Ondřej TIchý, ale nemá komu by nahrál.

44:01
    Šumperk marně hledá cestu přes obrannou modrou Kohoutů.

43:27
    Mácha se snažil natlačit před Kaplana a tak Lukáš Přecechtěl (OLO) zatáhl za záchrannou brzdu a odsedí si dvě minuty za hákování.

42:44
    Olomouc má potíže dostat se z obranného pásma, drží se ale na puku.

40:45
    Handl však vypíchl puk a poslal ho do bezpečí.

40:37
    Šumperk kombinuje v útočném pásmu.

40:11
    Útok Šumperku zastavuje ofsajd.

40:01

Hráči i rozhodčí jsou na ledě, třetí třetina může začít.

Do poslední třetiny si Šumperk přenese ještě minutu a sedm vteřin přesilové hry.

Druhá třetina pokračovala v podobně vyrovnaném duchu jako skončila ta první a podle toho také vypadá její skóre, 1:1. Domácí si v ní vyzkoušeli první přesilovou hru, v níž však neuspěli a posléze Jakub Horký potrestal jejich zaváhání v obraně a vyrovnal stav utkání. V závěru dvacetiminutovky ale přidal svůj druhý zásah Tobiáš Handl a vrátil Olomouci těsné vedení, které si přenese i do třetí části.

Třetí třetina začne přibližně v 19:23.

40:00

39:51
    Další olomoucké vyhození.

39:33
    Pírek vyváží puk a nahazuje ho ke Kašparovi.

39:18
    Střelu Plhala Kaplan zlikvidoval a poradil si i s dorážkou Drlíka.

39:07
    Další přesilová hra pro Šumperk. L. Přecechtěl (OLO) se provinil napadením.

38:40
    Tomajko nabídl puk Handlovi, ale skákavou přihrávku olomoucký útočník nedokázal usměrnit.

38:23
    Dvořák zaváží puk do pásma.

37:55
    Mezi dvěma hráči zkusil projet Robin Kaplan, ale neúspěšně.

37:31
    Domácí si berou vedení zpět, poté co se TOBIÁŠ HANDL dostal kolem obrany hostů a střelou na lapačku zavěsil do šumperské sítě. Bez asistence.

37:05
    Mácha nastřelil Martina Kaplana do masky a po dorážce se natahovali dva jeho spoluhráči, skákavý puk však promáchli.

36:46
    Blaháček našel jen chrániče bránícího hráče.

36:27
    Plhalova střela končí v rohu.

35:55
    Ondřej Tichý se dokázal protáhnout kolem hostující obrany až k zakončení, ale mezeru pod paží Kašpara nenašel.

35:43
    Do přečíslení dvou proti jednomu zamířili Robin Kaplan s Krejčím, ale střela prvního z nich skončila v připravené lapačce domácího brankáře.

35:00
    Nepřesná rozehrávka domácích zakázaným uvolněním neskončí, Kubíček rozehrává od své branky.

34:17
    Mácha se snažil protlačit do útočného pásma, ale domácí obránci ho odstavili od puku.

33:46
    Horkého střela končí v Kaplanově lapačce.

33:05
    Drlíkovu střelu vyrazil Kaplan za branku.

32:30
    Pospíšil s Roseckým zkoušeli kombinovat v útočném pásmu, ale po příliš prudké přihrávce ztratili puk.

32:00
    Střelu Grézla vyrazil Kaplan před sebe, tam byli jen domácí hráči.

31:48
    Hladišova střela mířila příliš vysoko.

31:23
    Hosty zastavuje postavení mimo hru.

30:29
    V druhém brejku už byli hosté úspěšnější a přesnou střelou se prosadil JAKUB HORKÝ. Asistence: Robin Kaplan.

30:18
    Do brejku se hnal Mácha, ale Kaplan zasahuje.

30:09
    Přesto se nakonec Tichý dostal ke střele, ale zasáhl jen bránícího hráče.

29:43
    Jan Tichý zkusil s pukem projet až ke Kašparovi, ale přichází o něj.

28:53
    Zembolův bekhend mířil příliš vysoko.

28:20
    Ott začíná za vlastní brankou.

27:50
    Pírek nahazuje do pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů neměl potřebnou rychlost.

27:30
    Olomoucká akce končí na modré čáře.

27:17
    Až teď se to hostům podařilo a ti odcházejí střídat.

27:00
    Šumperk se dvakrát pokusil o vyhození neúspěšně.

26:42
    Pospíšil zkusil vystřelit z otočky, ale minul branku.

26:10
    Šumperk vyhazuje.

26:09
    Puk končí v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

25:57
    Také domácí si zahrají přesilovku. Drlík (SUM) se provinil sekáním.

25:47
    Naslepo nahrával před branku Drlík, ale tam byli jen domácí.

25:15
    Přecechtělovo nahození končí za brankou Kašpara.

24:43
    ospíšil se dostal k puku v útočném pásmu, ale okamžitě u něj byli hosté a puk mu vypíchli.

24:08
    Pírkova střela se odráží od Horkého a končí v rohu.

23:46
    Handl vybízel ke střele z první svého spoluhráče před brankou, ale ten byl dobře pokrytý.

23:31
    Útok hostů zastavuje ofsajd.

23:17
    Jan Tichý zamířil do betonu Kašpara.

22:45
    Horký vystihl rozehrávku, ale našel jen hole domácích.

22:10
    Janu Tichému klička nevyšla, puk má Šumperk.

21:32
    Urban rozehrává od své branky.

20:53
    Veselý se natahoval k dorážce do zpola odkryté branky, ale domácí obránci ho včas zablokovali.

20:44
    Zakázané uvolnění domácích.

20:30
    Mácha se prokličkoval až ke střele, ale minul branku.

20:05
    Přecechtěl nahazuje do pásma.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:40.

Do zápasu vstoupili mnohem lépe domácí, kteří Šumperk dlouho nepustili do svého pásma, sami si ale do větších šancí nedostali. Mladí Draci se trochu oklepali až v druhé přesilové hře, ale ani oni nedokázali dosáhnout na branku. To se podařilo až v sedmnácté minutě Tobiáši Handlovi, který zůstal nepokrytý u Kašparovy branky. Do druhé třetiny si tak nesou domácí těsný náskok.

20:00

19:53
    Přecechtěl předal puk před branku Dvořákovi, ale Kašpar si bližší tyč pohlídal.

19:49
    Hosté mají problémy s napadáním domácích, další rozehrávku zachytil Přecechtěl.

19:23
    Šumperk rozehrává od své branky.

18:11
    Blaháčkovu střelu vyrazil Kaplan ramenem a Drlíkovu střelu už raději skryl do lapačky.

17:50
    Pospíšil vyvezl puk, ale klička na obránce mu nevyšla a hrají tak opět hosté.

16:45
    Handl zůstal zcela zapomenut před brankou Kašpara, ale pokusil se ještě nahrát do lepší pozice svému spoluhráči. Ten trestuhodně zasáhl jen beton šumperského brankáře, ale z dorážky puk dostal do sítě právě TOBIÁŠ HANDL. Bez asistence.

15:50
    Přesnou nahrávku před branku dostal Veselý, ale promáchl!

15:37
    Puk je opět mimo hrací plochu a vhazuje se ve středovém kruhu.

15:16
    Hladišova střela se zastavila o bránící hráče.

14:40
    Pospíšil se zkoušel prokličkovat před branku, ale přišel o puk a soupeří o něj v rohu.

14:15
    Po krásné akci hostů se ke střele dostal Kučera, ale také proti jeho pokusu Martin Kaplan obstál.

14:02
    Napodruhé si Pírek najel blíže a Kašpar musel zasahovat.

13:35
    Pírkův pokus končí za brankou.

12:48
    Robin Kaplan vystihl rozehrávku soupeře, ale Martin Kaplan si s jeho pokusem poradil.

12:03
    Kubíček zachytil puk ještě před modrou a vyslal na Martina Kaplana prudkou střelu, ta se ale zastavila o jeho spoluhráče.

11:40
    Olomouc posílá puk ke Kašparovi.

11:36
    Puk končí na trestné lavici a vhazovat se bude na hranici obranného pásma domácích.

11:20
    Tomajko vybojoval puk v útočném pásmu a šetří vteřiny.

10:58
    Domácí se osvobozují.

10:23
    Střelu Robina Kaplana vyrazil jeho jmenovec jen před sebe, ale včas ji skryl pod lapačku.

09:56
    Šumperk čeká další přesilovka. Rosecký (OLO) se provinil faulem loktem.

09:45
    Zembol nastřelil jen holení chrániče nejbližšího hráče.

09:10
    Robin Kaplan se dokázal protáhnout kolem mantinelu, ale poté nepřesně přihrál a dopředu jdou domácí.

08:18
    Střela Plhala minula branku.

07:35
    Olomoučtí beci tratili puk za svou brankou, ale Šumperk si šatně přihrál a kotouč jim vrátil.

06:50
    Proti střele Lukáše Přecechtěla měl Kašpar zakrytý výhled, ale olomoucký bek minul branku.

06:35
    Dvořák střílel zprava a natahoval se i po dorážce, Kašpar však byl rychlejší.

06:04
    Veselý nepřihrál přesně a puk je tak opět na holích domácích.

05:05
    Pospíšil se natlačil před Kašpara, ale ten jeho první pokus vyrazil a dorážka poté zamířila mimo tři tyče.

04:37
    Pírek se dostal až ke střele z kruhů, ale zamířil jen doprostřed hrudi šumperského brankáře.

04:10
    Šumperk se protlačil do útočného pásma, ale tam jeho akci ihned zastavil Tomajko.

03:45
    Akce Šumperku končí u Hladiše, ten opět vyhazuje až ke Kašparovi.

03:25
    Domácí vyhazují ke Kašparovi.

03:21
    Také napodruhé najel jeden z hráčů Šumperku do pásma dříve, vhazování se bude opakovat.

03:16
    Také Šumperk se konečně dostal k puku, ale jejich akci zastavuje ofsajd.

03:08
    Pírek nastřelil jen bránícího hráče.

02:47
    Pospíšil ujel ve vlastním oslabení a jeho střela končí v náručí Kašpara.

02:35
    Hosté si zahrají přesilovou hru. Dvořák (OLO) si odsedí 2 minuty za podražení.

02:20
    Horký vypíchl puk a dokázal vybojovat útočné pásmo pro své spoluhráče, ti ale puk ztrácejí.

01:20
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale hned vzápětí přichází o kotouč.

00:20
    Handl vyzkoušel pozornost Kašpara, který puk vyrazil před sebe. Tam byli jen hosté.

00:10
    Olomouc rozehrává ze svého pásma.

00:01

HC Olomouc: M. Kaplan (Dubský) – Harabiš (C), Hladiš, Nekvapil, Bajer, L. Přecechtěl, Kocián, Pírek – O. Tichý, Handl, Tomajko, Pospíšil Vašíček, J. Tichý, Dvořák, P. Přecechtěl, Zembol, Rosecký.

HK Mladí Draci Šumperk: Kašpar (Kubíček) – Hrůzek, Ott, Cekr, Blaháček – Drlík, Hepnar, Horký, R. Kaplan, Krejčí, Mácha, Plhal, Urban, Grézl, Veselý, Kučera.

Rozhodčí: Held – Novotná, Doleček.

Maximální koncentrace na hru ???????????????? #MadeOfHockey ???? – @hokejkv

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Vyrovnají Kohouti vítězství ve vzájemných utkáních? Nebo se budou radovat Mladí Draci? Utkání začíná v 18:00.

Vzájemná utkání
    Oba týmy se letos potkaly už pětkrát, což znamená, že je čeká poslední vzájemné střetnutí v tomto ročníku ELIOD Extraligy mladšího dorostu. Na ta předchozí vzpomíná o zlomek lépe Šumperk, který si připsal vítězství třikrát, podlehl jen v prvním měření sil na ledě Olomouce a v posledním na tom svém.

HK Mladí Draci Šumperk – 3. místo (49 bodů)
    Úvodní část sezóny se Šumperku příliš nepovedla, z vítězství se radoval jen šestkrát, přičemž jednou to bylo až v prodloužení. S devatenácti body nakonec skončil na osmé příčce a také proto musel do play-out.

V nadstavbové části se pak Šumperku dařilo, zpočátku měl problémy jen s Přerovem a Porubou, s jiným týmem prohrál až v prvním únorovém utkání právě na ledě Kohoutů. Následovala porážka také od Přerova, ale v současné chvíli jsou Mladí Draci na dvouzápasové vítězné vlně.

Nejproduktivnější hráč: Martin Žižlavský (12+3)
    Nejlepší střelec: Martin Žižlavský (12)
    Úspěšnost brankářů:
    David Kašpar 89,23 % (16 zápasů)
    Štěpán Zlatnický 77,78 % (1 zápas)
    Poslední zápas: Výhra nad Brnem 2:1

HC Olomouc – 6. místo (27 bodů)
    Olomouc se letos základní částí spíše protrápila, z osmnácti zápasů se z vítězství radovala jen čtyřikrát a se čtrnácti body skončila na devátém místě, které ji odsuzovalo k bojům o udržení.

Situace se ještě zhoršila ve skupině E nadstavbové části. Na první bod čekali Kohouti čtyři kola, na vítězství pak ještě o dvě zápasy déle, když v posledním zápase roku 2016 porazili právě Přerov. Na přelomu ledna a února se však zvedli a z šesti zápasů čtyřikrát bodovali.

Nejproduktivnější hráč: Tadeáš Pospíšil (6+5)
    Nejlepší střelec: Tadeáš Pospíšil (6)
    Martin Kaplan 88,51 % (11 zápasů)
    Jan Špunar 88,39 % (6 zápasů)
    Milan Ryšavý 86,49 % (2 zápasy)
    Poslední zápas: Prohra se Vsetínem 3:4sn

Příjemný úterní večer z olomoucké Plecharény. Před námi je 15. kolo skupiny E extraligy mladšího dorostu mezi HC Olomouc a HK Mladí Draci Šumperk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 17. Handl, 38. Handl, 48. Rosecký – 31. Horký (R. Kaplan), 58. Mácha (Horký, R. Kaplan)

HK Mladí Draci Šumperk: Kašpar – Kubíček, Hrůzek, Ott, Cekr, Blaháček – Drlík, Hepnar, Horký, R. Kaplan, Krejčí, Mácha, Plhal, Urban, Grézl, Veselý, Kučera.

Rozhodčí: Held – Novotná, Doleček