Omsk – Vladivostok 2:1 (po pr.) | Magnitogorsk – Kunlun 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 2:5 (kon.)
Kazaň – Ufa 2:1 (kon.)
Avangard Omsk
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:0, 1:0) Stav série: 1:0
Admiral Vladivostok
Středa 22.02.2017, 14:00 • Omsk Arena • Play-off KHL

To už je z naší strany vše. Děkujeme za pozornost a přejeme příjemně strávený večer! (18:27:28)
    Nekonečné utkání rozhodl Alexandr Kučerjavenko.

Hity – 8:12

Úvodní zápas série mezi Omskem a Admiralem trval téměř 106 minut! Rozhodnutí přišlo až ve třetím prodloužení, kdy střelecké trápení Avangardu protrhl po Burdasovově nahrávce Alexandr Kučerjavenko. Omsk Arena tak může slavit nesmírně cennou výhru a především vedení 1:0 na zápasy.

Stav série – 1:0.

105:16 Alexandr KUČERJAVENKO - 2:1

105:14
    Avangard právě vstřelil branku!
    Domácí nakonec vítězí! Z velkého náporu vytěžili gól, kterým ve 106. minutě rozhodují. Výborně to udělal Anton Burdasov, který si vyjel s kotoučem zpoza branky a předložil ho volnému ALEXANDROVI KUČERJAVENKOVI, jenž nedal z mezikruží Bobkovovi šanci. Asistence: Anton Burdasov.

104:37
    Přečíslení 3 na 2 zakončoval střelou mimo Ilja Zubov.

103:48
    Nejinak je tomu i po ráně Lemťugova, který z levého kruhu přestřelil.

103:27
    Ani střela Vladimíra Sobotky se neujala. Nekonečný zápas pokračuje.

102:57
    Hra je po zákroku Bobkova přerušena. Z ostrého úhlu ho prověřil David Booth.

101:38
    Pozorný byl nyní Dominik Furch, který si pohlídal střelu z levé strany.

100:58
    Hosté jsou v plném počtu.

100:46
    Od modré vypálil Jevgenij Medveděv, který svým pokusem rozpoutal obrovský závar u brankoviště Vladivostoku. Igor Bobkov ale kotouč za brankovou čáru nepustil!

100:03
    Domácí ještě dohrávají necelou minutu z přesilové hry.

100:01
    Začalo třetí prodloužení.

Třetí prodloužení začne přibližně v 18:06.

Martin Augustin

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 10. Ahnelöv (Sobotka, Gustafsson), 106. Kučerjavenko (Burdasov) – 28. Kazakov (Zemčjonok)

Avangard Omsk: Furch (D. Kostin) – J. Medveděv (C), Martynov, Gustafsson, Ahnelöv, Grigorjev, Meňšikov, Děrvuk, Orlov – Pěrežogin (A), Sobotka, Lemťugov – I. Michejev, Zubov (A), Pjanov – Burdasov, Chochrjakov, Kučerjavenko – Juňkov, Pestuško, Booth.
    Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Mnacjan, Blum, Volčenkov (A), Morrisonn, Zemčjonok, Bartulis (C), Koněv, Kurašov – Krasnoslobodcev, Kazakov, Sabolič – Alexandrov, Fisenko (A), Wright – Alexejev, Sajustov, Žafjarov – M. Plotnikov, Sigarjov, I. Ivanov.

Rozhodčí: Beljajev, Sidorenko – Bersenjov, Judin