Omsk – Vladivostok 2:1 (po pr.) | Magnitogorsk – Kunlun 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 2:5 (kon.)
Kazaň – Ufa 2:1 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (1:1, 0:0, 1:0) Stav série: 1:0
Salavat Julajev Ufa
Středa 22.02.2017, 17:00 • TatNeft Arena • Play-off KHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (19:43:27)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

Jiří Sekáč (KZN) 1+0, 2 střely, čas na ledě 20:00
    Tomáš Mertl (UFA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:27

Obrovské drama se šťastným koncem pro domácí přineslo první utkání série mezi Kazaní a Ufou. Po první třetině platil stav 1:1 a toto skóre se až do samotného závěru zápasu neměnilo, i šancí bylo jako šafránu. Užuž se zdálo, že nás čeká prodloužení, sekundu před vypršením základní hrací doby ale Atte Ohtamaa rozhodl o triumfu Ak Bars!

59:59
    Je to jasné, gól platí a Ak Bars Kazaň si v prvním zápase této série připíše vítězství!

59:59
    Ovšem červené světlo v boxu rozhodčích stále svítí a ještě se něco řeší.
    59:59 Atte OHTAMAA - 2:1

59:59
    Kazaň vstřelila branku!
    Tak to je hodně zajímavé. I když televizní záběr naznačoval, že čas již vypršel, přesto rozhodčí uznávají gól. Rychlou akci a střelu z pravého křídla dorazil za záda Svedberga ATTE OHTAMAA. Asistence: Andrej Popov, Michail Varnakov.

59:59
    Nicméně stále není rozhodnuto. Hala je na nohou a samozřejmě by si přála gól.

59:59
    Zpomalený záběr mluví poměrně jasné, tahle branka by platit neměla.

59:59
    Domácí mají ruce nad hlavou, protože po rychlém protiútoku skórovali. Otázka ale je, zda to stihli ještě před závěrečnou sirénou.

59:41
    Garipov v pohodě vyráží ránu ze středního pásma.

57:35
    Hosté kontrolují puk za svoji brankou, přejít útočnou modrou čáru se jim však nedaří.

54:55
    Oba celky hrají zodpovědně dozadu, nechtějí udělat chybu.

52:06
    Tkačjov s Azevedem neudrželi kotouč v útočném pásmu a hosté následně puk vyhodili do bezpečí tak šikovně, aby neskončil na zakázaném uvolnění.

51:10
    Jevgenij Korotkov to vzal na sebe z ostrého úhlu, Emil Garipov měl úlohu snadnou a zkušeně přerušil hru.

50:16
    Třetí třetina už se přehoupla do své druhé poloviny a stále sledujeme velmi vyrovnané utkání, z průniku Kirilla Kaprizova středem hřiště nic převratného nepramenilo.

49:26
    Čas se oběma týmům začíná rychle krátit a ve vzduchu začíná reálněji a reálněji viset možnost prodloužení, které by se hrálo, než nepadne gól.

48:43
    Vladimir Tkačjov se šikovně prokličkoval až do mezikruží, s jeho následnou střelou si ale Svedberg bez sebemenších problémů poradil.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 15. Sekáč (Azevedo, Tokranov), 60. Ohtamaa (An. Popov, Varnakov) – 19. Kaprizov (Omark, Loginov)

Ak Bars Kazaň: Garipov (S. Galimov) – S. Zacharčuk, D. Musin, Jarullin, Abrosimov, Batyršin, Ohtamaa, Sidorov – Azevedo, Tkačjov, Sekáč – Svitov, Golubev, Tokranov – An. Popov, Glinkin, M. Gluchov – Varnakov, Obuchov, M. Lazarev – Malychin.
    Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Loginov, Lepistö, D. Vorobjov, D. Bodrov, Arzamascev, Gončarov, S. Garejev, Kuljaš – Paršin, I. Grigorenko, D. Makarov – Malcev, J. Bodrov, Omark – M. Majorov, Lisin, Mertl – Kaprizov, A. Lazarev, Korotkov.

Rozhodčí: Odinš, Vasiljev – Šeljanin, Sivov