Osmanlispor – Olympiakos 0:3 (kon.) | Besiktas – Beer Ševa 2:1 (kon.) | AS Řím – Villarreal 0:1 (kon.)
Zenit – Anderlecht 3:1 (kon.) | Ajax – Legia 1:0 (kon.) | APOEL – Ath. Bilbao 2:0 (kon.)
Lyon – Alkmaar 7:1 (kon.) | Fiorentina – Mönchengladbach 2:4 (kon.) | Sparta – Rostov 1:1 (kon.)
Tottenham – Gent 2:2 (kon.) | Šachtar – Celta Vigo 0:2 (po pr.) | Kodaň – Ludogorec 0:0 (kon.)
Genk – Astra Giurgiu 1:0 (kon.)
FK Zenit Petrohrad
3:1 (1:0)
RSC Anderlecht
Čtvrtek 23.02.2017, 19:00 • Stadion Petrovskij, Petrohrad. Kapacita: 21,570 diváků. • Evropská liga • Play-off

Petrohrad byl po celou dobu odvetného utkání lepším týmem a po dvou brankách Giuliana, mezi nimiž se prosadil Arťom Dzjuba, ještě v 89. minutě utkání postupoval, jenže za pět minut dvanáct skóroval Saac Kiese Thelin a Anderlecht na poslední chvíli vyfoukl ruskému klubu postup, přitom během celého zápasu se marně snažil dostat ke střele. Belgický klub postupuje do osmifinále UEFA Europa League a může se těšit na páteční los v Nyonu. Konečný výsledek: Zenit Petrohrad 3 Anderlecht 1 (Agregát 3:3). (20:57:31)

90+4

90+4
    Brankář Jurij Lodygin ve snaze vystřihnout boční nůžky v blízkosti šestnáctky nakopl jednoho z hráčů Anderlechtu a viděl žlutou kartu. To je konec! Anderlecht postupuje do osmifinále UEFA Europa League a Stadion Petrovskij tomu nemůže uvěřit!

90+3
    Domenico Criscito vypálil z volného přímého kopu a jeho střela se od zdi odrazila na bránu. Rohový kop pro Zenit.

90+2
    Leander Dendoncker fauloval v blízkosti šestnáctky a Zenit bude rozehrávat v závěru nastavení volný přímý kop.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.
    90. Isaac Kiese THELIN - 3:1
    90. Isaac Kiese Thelin (AND) - 3:1

90
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Bram Nutinck po nádherném přetaženém centru z pravého křídla vrátil na vzdálenější levé tyči míč hlavou před bránu, kde si na něj naskočil SAAC KIESE THELIN a krásnou hlavičkou zamířil v poslední minutě utkání pod břevno. Anderlecht dokázal vstřelit gól na hřišti soupeře a nyní je on týmem, který postupuje do osmifinále UEFA Europa League! Asistence: Bram Nuytinck.

89
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Frank Acheampong, přichází Diego Capel.

89
    Střídání v týmu FK Zenit Petrohrad: ze hřiště odchází Danny, přichází Róbert Mak.

88
    Jeden z fotbalistů Anderlechtu se ocitl uprostřed šestnáctky v obrovské šanci, jenže míč promáchl!

87
    Na Stadionu Petrovskij vrcholí obrovské drama! Zenit Petrohrad po fantastickém výkonu vede 3:0, nemusí to ale stačit. V současné chvíli ovšem hráči ruského klubu postupují.

86
    Do konce zápasu zbývá pouhých pět minut a Anderlecht musí vstřelit k postupu jeden gól. Podaří se mu to?

85
    Youri Tielemans si rozehrávku rohového kopu zopakoval a na přední tyč poslal ostrý přízemní centr, vzrušení ale nakonec bylo zbytečné, míč zřejmě opustil během trajektorie hřiště.

85
    Youri Tielemans na levé straně hřiště rozehrál rohový kop a Jurij Lodygin ostrý centr vyboxoval skvěle do zámezí.

84
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Alexandru Chipciu, přichází Bram Nuytinck.

84
    Giuliano se snažil na hranici šestnáctky probít k vysokému míči, nakonec se mu to ale nepodařilo Hosté budou střídat.

Tomáš Reiner

Branky: 24. Giuliano (Dzjuba), 72. Dzjuba (Giuliano), 78. Giuliano (Dzjuba) – 90. Kiese Thelin (Nuytinck)

Karty:   31. Neto (PET), 41. Javi García (PET), 90+4. Lodygin (PET) – 29. Tielemans (AND), 81. F. Acheampong (AND), 90+2. Dendoncker (AND)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:12.
    FK Zenit Petrohrad: Lodygin – Aňukov, Neto, Criscito, Žirkov – Javi García, Giuliano, Maurício – Danny (C) (89. Mak), Dzjuba, Kokorin.
    Náhradníci: Baburin – Lombaerts, Jusupov, Mak, Callagov, Hernani, Ivanović.

RSC Anderlecht: R. Martínez – Najar, Spajić, Deschacht, Obradović – Stanciu (73. Bruno), Dendoncker, Tielemans (C) – Chipciu (84. Nuytinck), Kiese Thelin, F. Acheampong (89. Capel).
    Náhradníci: Boeckx – Bruno, Nuytinck, Capel, I. Doumbia, Sowah.

Rozhodčí: Tasos Sidiropoulos. Asistenti: Damianos Efthimiadis, Polychronis Kostaras. Čtvrtý rozhodčí: Lazaros Dimitriadis. Brankoví rozhodčí: Charalambos Kalogeropoulos, Alexandros Aretopoulos (všichni GRE)