Toronto – NY Rangers 1:2 (1:2 po s.n.) | Montreal – NY Islanders 0:3 (kon.) | Tampa – Calgary 2:3 (kon.)
Nashville – Colorado 4:2 (kon.) | Chicago – Arizona 6:3 (kon.) | Los Angeles – Boston 1:4 (kon.)
po s.n. (1:2)
Toronto Maple Leafs
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
New York Rangers
Pátek 24.02.2017, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Česká stopa v utkání:

Roman Polák (TOR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:32 (05:06:22)

1. Henrik Lundqvist (NYR) 32 zák., 1 gól, 97,0%
    2. Frederik Andersen (TOR) 37 zák., 1 gól, 97,4%
    3. Mika Zibanejad (NYR) 0+0 – rozhodující nájezd

Statistiky: Střely na bránu: 33-38; Zablokované střely: 5-7; Vhazování: 33%-67%; Hity: 21-31; Přesilové hry: 0/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

Air Canada Centre bylo svědky fantastického střetnutí, ve kterém hráli klíčovou roli brankáři Frederik Andersen a Henrik Lundqvist, jejichž souboj po gólech Connora Browna a J.T. Millera musely rozhodnout samostatné nájezdy, přestože se v závěru prodloužení řítil do samostatného úniku Leo Komarov a vzápětí Auston Matthews. Maple Leafs nakonec museli sklonit hlavy, když v samostatných nájezdech proměnil rozhodující nájezd útočník Mika Zibanejad. Konečný výsledek: Toronto Maple Leafs 1 New York Rangers 2 po samostatných nájezdech.

V samostatných nájezdech zvítězil tým New York Rangers.
    Autorem vítězné branky je MIKA ZIBANEJAD.

3. série
    1:2
    Nazem Kadri se hodně soustředil na to, aby puk střelou zápěstím po ledě poslal mezi betony Henrika Lundqvista, brankář Rangers jeho úmysl ale skvěle přečetl.

2. série
    1:2
    Mika Zibanejad to provedl stejně jako Auston Matthews a nad levým betonem Frederika Andersena zamířil k pravé tyči!

2. série
    1:1
    Auston Matthews nevymýšlen nic složitého a nádhernou střelou zápěstím vymetl pravý horní roh brány!

1. série
    0:1
    Mats Zuccarello si hodil puk na bekhend a v blízkosti pravé tyče puk pod ležícím Frederikem Andersenem poslal do brány!

1. série
    0:0
    William Nylander předvedl rychlý bekhendový blafák, který Henrik Lundqvist zastavil pravým betonem.

Samostatné nájezdy začínají.

Neopakovatelný zápas, o který se postarali brankáři Henrik Lundqvist a Frederik Andersen, vyvrcholí samostatnými nájezdy. Skóre po prodloužení: Toronto Maple Leafs 1 New York Rangers 1.

65:00
    Prodloužení skončilo.
    64:46 Ani Matthews neuspěl v samostatném úniku! "Ou!"

64:46
    Auston Matthews se řítil vzápětí také do samostatného úniku, jenže ztroskotal na Lundqvistově pravém betonu! To je závěr.
    64:08 Leo Komarov mohl ukončit prodloužení. Jenže neuspěl!

64:08
    Útočník Leo Komarov se řítil do samostatného úniku a v blízkosti pravé tyče bekhendem zasouval puk mezi betony Henrika Lundqvista, švédský brankář ho ale mezi nimi dokázal senzačně sklapnout a vyvést mimo bránu!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 11. Co. Brown (Bozak, Gardiner) – 51. J. T. Miller (K. Hayes, Pirri), rozh. náj. Zibanejad