Bayern – Hamburg 8:0 (kon.) | Leverkusen – Mohuč 0:2 (kon.) | Darmstadt – Augsburg 1:2 (kon.)
Freiburg – Dortmund 0:3 (kon.) | RB Lipsko – Kolín nad Rýnem 3:1 (kon.) | Hertha – Frankfurt 2:0 (kon.)
RB Lipsko
3:1 (2:0)
1. FC Kolín nad Rýnem
Sobota 25.02.2017, 15:30 • Red Bull Arena (Leipzig) • Německá Bundesliga • 22. kolo

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek víkendu. (17:24:04)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 12:5.
    Střely mimo: 5:1.
    Rohy: 3:0.
    Ofsajdy: 3:1.
    Fauly: 13:10.

Je za námi konec utkání, které bylo velmi zajímavé a nabídlo čtyři branky. Domácí Lipsko potvrdilo roli favorita a Kolín porazilo v poměru 3:1. Již v páté minutě se trefil Forsberg, dvoubrankové vedení přidal vlastním gólem Maroh. Hosté se vrátili do zápasu v 53. minutě, kdy se prosadil Osako. Definitivní podobu výsledku dal o dvanáct minut později Werner. Nutno podotknout, že domácí vyhráli zaslouženě.

90+3

90+2
    Na útočné polovině vybojoval faul na svou osobu Khedira. Lipsko je u míče.

90+1
    Kaiser střílel z dálky, ale míč mířil mimo branku Kesslera. Ten bude vykopávat ze země.

90
    Rozhodčí se dívá na hodinky, mezitím je oznámeno nastavení ve výši tří minut.

88
    Domácí si jsou vědomi svého náskoku, takže nikam nespěchají. Nyní navíc bude od branky odkopávat Gulásci, který ušetři cenné vteřinky.

87
    Zápas se blíží svému konci, ale hosté jsou stále aktivní. Modeste upadl ve vápně, jenže rozhodčí faul neodpískal.

86
    Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Naby Keïta, přichází Dominik Kaiser.

85
    Domácí neměli z nařízeného přímého kopu nic nebezpečného, obrana Kolína si může oddychnout.

85
    Střídání v týmu RasenBallsport Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Davie Selke.

84
    Hector vidí žlutou kartu za svůj faul před vápnem.

82
    Na druhé straně Keita běžel po levé straně, naběhl si do vápna a vystřelil, Kessler chytá.

81
    Hosté zahrávali přímý kop, ze kterého ale nic nebezpečného pro branku Gulásciho nebylo.

80
    Aktivní Keita poslal další centr z pravé strany, ale obrana Kolína je pozorná a kulatý nesmysl odvrací.

78
    Do konce zbývá necelých patnáct minut, domácí pozorně brání dvougólový náskok. Nyní Gulásci chytil centr z levé strany a posílá míč na polovinu hřiště.

77
    Hosté si přihrávají na vlastní polovině, útočnou aktivitou zatím nehýří.

76
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Marco Höger, přichází Miloš Jojić.

Milan Šplíchal

Branky: 5. Forsberg (Werner), 34. Maroh (vla.), 65. Werner (Keïta) – 53. Osako (Olkowski)

Karty:   62. Ilsanker (RBL) – 7. Maroh (KLN), 39. Rausch (KLN), 67. Höger (KLN), 84. Hector (KLN)

Střely na branku: 12:5. Střely mimo: 5:1. Rohy: 3:0. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:10.
    RB Lipsko: Gulácsi – Schmitz, Orban (C), Compper, Halstenberg – Keïta (86. Kaiser), Ilsanker, Demme, Forsberg (64. R. Khedira) – Sabitzer, Werner (85. Selke).
    Náhradníci: Müller – Bernardo, Kaiser, R. Khedira, Palacios-Martinez, Selke, Upamecano.

1. FC Kolín nad Rýnem: Kessler – Maroh (46. Zoller), Subotić, Heintz – Olkowski, Höger (76. Jojić), Hector (C), Rausch – Modeste, Clemens, Osako.
    Náhradníci: Müller – Hartel, Jojić, Klünter, S. Özcan, Rudņevs, Zoller.