Groningen – Utrecht 2:3 (kon.) | Excelsior – Willem II 0:2 (kon.) | Nijmegen – Sparta Rotterdam 0:1 (kon.)
Heerenveen – Kerkrade 3:0 (kon.)
SC Heerenveen
3:0 (0:0)
Roda JC Kerkrade
Sobota 25.02.2017, 20:45 • Abe Lenstra Stadion (Heerenveen) • Nizozemská Eredivisie • 24. kolo

To je ode mne pro dnešek vše. Doufám, že se Vám přenos líbil, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a u dalších fotbalových zápasů nashledanou. (22:41:47)

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 7:6. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 12:18.

Po bezbrankovém 1. poločasu jsme se přeci jen gólů dočkali. Do druhého poločasu vstoupili domácí opět velmi aktivně. Hosté si situaci velmi zkomplikovali, když se v 60. minutě nechal vyloučit El Makrini. V 60. minutě padl první gól, o který se postaral hlavičkou Doke Schmidt. Od té doby byl Heerenveen zcela dominoval. V 89. minutě přidal 2. branku Henk Veerman a v úplném závěru se z penalty prosadil Reza Ghoochannejhad. Domácí tak potvrdili roli papírového favorita a svého soupeře poráží poměrem 3:0.

90+3
    90+2. Reza GHOOCHANNEIJHAD - 3:0

90+2
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    K penaltě se postavil REZA GHOOCHANNEJHAD a vystřelil po zemi k levé tyči. Ačkoliv si gólman na míč sáhnul, nedokázal ho vytěsnit a domácí tak vedou 3:0.
    90+1. Faul van Peppena (KER), po kterém se bude zahrávat penalta

90+1
    SC Heerenveen bude zahrávat penaltu. Ve vápně fauloval van Peppen.
    89. Henk VEERMAN - 2:0

89
    A je to 2:0. HENK VEERMAN obdržel krásnou přihrávku do běhu, ve vápně se nad ničím nerozmýšlel a napálil míč přesně pod břevno. Brankáč van Leer neměl nejmenší šanci zareagovat. Řekl bych, že je rozhodnuto.

87
    Šance střídá šanci, na centr si nyní krásně naskočil van Aken (HEE) a jeho hlavička jen těsně míjí branku van Leera.

87
    Zblokovaná střela Larssona (HEE) skončila jen těsně vedle hostující branky.

85
    Pojď sem, kam jdeš! Krásná klička Arbera Zeneliho (HEE) ve vápně domácích. Následně Zeneli přihrál svému spoluhráči, ale jeho střela byla zblokována.
    83. Hvězdné okamžiky van Leera (KER)

83
    Teď Benjamin van Leer (KER) dvakrát podržel svůj tým. Vyrazil jak ostrou střelu z levé strany tak následnou dorážku z bezprostřední blízkosti. Skóre tak zůstává 1:0.