Havlíčkův Brod – Řisuty 2:4 (kon.) | Mor. Budějovice – Děčín 4:3 (kon.) | Poruba 2011 – Nový Jičín 3:4 (kon.)
Šumperk – Val. Meziříčí 1:2 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 5:1 (kon.) | Klatovy – Pelhřimov 7:4 (kon.)
Žďár n/S – Trutnov 3:1 (kon.) | Vsetín – Kopřivnice 9:0 (kon.) | Kobra – Písek 8:2 (kon.)
Jablonec n/N – Nymburk 3:1 (kon.) | Vrchlabí – Kolín 2:3 (kon.) | Tábor – Klášterec nO 3:4 (kon.)
HC Vlci Jablonec nad Nisou
3:1 (1:0, 0:1, 2:0) Stav série: 1:0
NED Hockey Nymburk
Sobota 25.02.2017, 18:00Play-off 2. ligy, skupina Sever • Osmifinále

Viděli jsme vyrovnaný zápas, ale v závěrečné třetině byli Vlci lepší a zasloužili si vyhrát. Zápas zlomil až necelé tři minuty před koncem gól Kamila Bříšky. Tohle může být dlouhá a vyrovnaná série. Její první díl vyhráli Jablonečtí Vlci. Z místního zimního stadionu vám přeji pěkný večer! (20:20:18)

59:56
    Vlci právě vstřelili branku!
    VOJTĚCH HAVLAS vybojoval puk v obranném pásmu, poradil si se dvěma obránci soupeře a trefil prázdnou branku. Nymburk zkoušel power play, ale dnes už v Jablonci nevyhraje. Bez asistence.

59:47
    Za vzájemnou potyčku jdou na trestnou Ječný a Moravec. Domácí si vzali oddechový čas.

59:47
    Hosté se dlouho nemohli dostat ke střele, ale nakonec se zjevil ve vyložené šanci Barbora, Stejskala ale nepřekonal.

59:16
    Zakázané uvolnění Vlků.

59:09
    Po minele jednoho z domácích beků hasil situaci brankář Stejskal zalehnutím puku. Vhazuje se po jeho pravici.

59:00
    Jablonec vyhodil puk přes všechny čáry a nebude to zakázané uvolnění.

58:43
    Hosté se dostali do útočného pásma, podařilo se jim přerušit hru a nyní si vyžádali oddechový čas.

57:32
    Skvělou práci odvedl KAMIL BŘÍŠKA, který zavezl puk před branku a trochu krkolomně se puk dostal opět ke stejnému hráči, který nadvakrát propasíroval puk mezi Brázdila a pravou tyč nymburské branky. Asistence: Vojtěch Havlas, Michal Nevyhoštěný.

56:35
    Šimek zavezl po dlouhé době puk do obranného pásma Vlků, nakonec se ke střele dostal obránce Kříž, který však trefil brusli obránce před sebou.

56:05
    Nevyhoštěný se ocitl v dobré palebné pozici mezi kruhy, ale pálil zbrkle bez přípravy přímo doprostřed branky.

55:18
    Hezky to zkoušel technickou parádičkou Brokeš, dostal puk před branku, ale spoluhráči puk do sítě nedostali.

53:52
    Nymburští jeli dva na jednoho v oslabení, ale skvělý obranný zákrok obránce Pavlů jim znemožnil ohrozit brankáře Stejskala.

53:05
    Domácí točili Nymburk v pásmu, ale celou minutu vůbec nevystřelili. Až pak se odrazil puk šťastně k Mulačovi, který však hradbu těl neprostřelil a puk se ke gólmanu Brázdilovi vůbec nedostal. Hosté vyhodili.

51:53
    Další přesilovka pro domácí. Za katr jde nymburský Stanislav Eis za krosček.

51:34
    Ojedinělá akce Nymburka zaváněla faulem ze strany domácích, ale sudí odpískali ofsajd.

51:23
    Na nymburskou branku se valí jeden útok za druhým. Teď ale Vlky zastavil ofsajd.

50:40
    Jablonec má převahu a snaží se rozhodnout zápas.

49:20
    Střelu Pavlů od modré čáry tečoval těsně před Brázdilem do sítě Tomáš Zeman. Puk končí v síti, domácí se radují, ale sudí skutečně těsně předtím přerušil hru kvůli postavení Zemana v nymburském brankovišti. Branka není uznána!

48:37
    Frk tečoval střelu z velkého úhlu, ale ta se do nymburské branky nevešla.

48:01
    Kříž ještě vypálil mimo branku a Jablonec hraje v pěti.

47:58
    Další Stejskalův zákrok a přerušená hra.

47:45
    Puk se odrazil od brusle až ke Stejskalovi, který přerušil hru. Ještě 20 vteřin oslabení pro Vlky.

46:45
    Skvělý obranný zákrok Loučky, domácí málem ujeli v oslabení.

46:04
    Pořízek Barbora skončil na ledě poté, co ho sekl Čechura, který si jde odpočinout na dvě minuty.

45:26
    Jablonec má zatím ve třetí části více ze hry, ale teď zahrozil na druhé straně Eis.

44:23
    Havlas to zkoušel po levé straně, ale spoluhráč mu přejel modrou moc brzy a pískal se ofsajd.

43:30
    Nymburk je v plném počtu a do rychlého protiútoku málem čel Ječný, který byl na hranici pravidel zastavený.

43:09
    Nymburk zase vyhodil.

42:29
    Tvrdá rána Pavlů od modré. Brázdil toho mnoho neviděl, ale dobře to pro Nymburk dopadlo.

42:00
    Hosté se osvobodili a domácí se zvolna rozjíždějí k další útočné akci.

41:29
    Ač s tím hostující Bičiště hlasitě nesouhlasí, odchází na trestnou lavici za hákování.

41:01
    Jablonec v prodloužení či v samostatných nájezdech letos ještě neprohrál a ve všech deseti zápasech si připsal prémiový bod. Taková bilance by měla Nymburské strašit a měli by se snažit rozhodnout zápas už ve třetí třetině.

40:30
    Oba týmy hrají v plném počtu.

40:01

Hostům se podařilo vyrovnat ukázkovou tečí Barbory a když přežili složité oslabení, 26 vteřin dokonce ve třech proti pěti, byli ve zbytku druhé třetiny lepším týmem. Je vyrovnáno a ve třetí třetině nás čeká tuhý boj. Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

40:00

39:30
    Ránu nymburského Loučky vyrazil Stejskal betonem mimo.

38:40
    Opět se vylučuje! Na trestnou lavici putuje Ječný za hrubost. Ve stejném čase jde na trestnou i Pavlů z Jablonce za držení protihráče.

38:08
    Hosté početní nevýhodu přežili a jsou teď v dobré náladě. Usadili se v útočném pásmu.

37:11
    Střelu Pilaře zblokoval obětavým pádem kapitán Šimek.

36:40
    Hosté jsou ve čtyřech.

36:12
    Pavlů hledal Havlase, ten chtěl v dobré pozici Brázdila překvapit, ale minul!

35:37
    Jablonecký ofsajd, začíná dvojnásobná přesilovka.

35:22
    Další nymburský hráč, Jan Stehlík, vyloučen na dvě minuty za držení protihráče. Za 13 vteřin čeká domácí přesilovka 26 vteřin pět proti třem.

34:19
    Nymburk právě vstřelil branku!
    Od modré vypálil z pravé strany Knesl a puk tečoval a zároveň zvedl pod víko Stejskalovy branky DOMINIK BARBORA. Je vyrovnáno! Asistence: Aleš Knesl.

34:01
    Do samostatného úniku se dostával v oslabení Demel, ale Kříž ho zahákoval v poslední chvíli a síly na ledě se vyrovnaly.

33:35
    Jablonecký Brokeš kroutí hlavou, ale není mu to nic platné. Dostává dvě minuty za hákování.

32:19
    Hostující Bičiště projel po levé straně a vypálil. Stejskal puk vyrážečkou vyrazil.

30:42
    Nevyhoštěný skvělým forčekingem vybojoval puk, našel Havlase, který pálil z první. Brázdil ale předvedl výborný zákrok.

29:47
    Zakázané uvolnění hostí. Domácí získávají opět výraznou převahu.

29:41
    Jablonec se štěstím udržel pásmo, puk se dostal k Mulačovi, který z levého kruhu prověřil Brázdila. Hostující gólman navíc posunul branku.

29:04
    Po chybě hostující obrany ujížděli dva Jablonečtí na jediného obránce, přihrávku dostal Nevyhoštěný krásnou, ale Brázdil se stihl přesunout a střelu zpacifikoval. Nevyhoštěný se chytá za hlavu.

27:31
    Z otočky pálil domácí Mulač, Brázdil připraven, pokus na druhé straně vyrazil Stejskal betonem.

26:11
    Kapitán hostí Šimek vyškrábl puk u mantinelu a po kostrbaté snaze Nymburských vystřelit, se puk odrazil k Ondřeji Křížovi, který ve velmi dobré pozici těsně minul.

25:08
    Hra je ve druhé třetině velice kouskovaná, prakticky bez střel. Nyní ofsajd Vlků.

24:15
    Domácí se snažili něco vytvořit, ale končí to zakázaným uvolněním.

22:56
    Nymburk má na začátku druhé třetiny mírně navrch, ale domácí obrana mu střely na branku s přehledem blokuje.

21:56
    Domácí Demel po nezaviněné srážce přišel o helmu a po pádu je otřesný, ale hra ani nebyla přerušena a i hráč pokračuje ve hře.

21:08
    Marek Frk střílel z levé strany nahoru, ale Brázdil puk s přehledem přikryl.

20:01

Jablonec byl po celou první třetinu lepší, ale brankového vyjádření se dočkal až necelou půlminutu před koncem úvodní části, kdy se trochu překvapivou akcí blýskl Bříška. Nymburk měl šance jen na samém začátku zápasu, pak hrál velice pasivně. Domácím pomohly k převaze také přesilové hry. Druhá třetina začne přibližně v 18:51.

20:00

19:31
    Dvě vteřiny po vhazování poslal Žalud rychlou přihrávku na KAMILA BŘÍŠKU a domácí vedou! Asistence: Ondřej Žalud.

19:29
    Havlasovu střelu Brázdil kryje.

19:13
    Křížovi se nepodařilo dobře rozehrát puk a nakonec se ke střele dostal domácí Homolka, Brázdil ale chytá.

18:24
    Nepodařená přihrávka Čechury končí zakázaným uvolněním. Vhazuje se před Stejskalem.

17:44
    Další platonický pokus Nymburk v podání Stehlíka, hosté alespoň vybojovali pásmo.

17:08
    Teď to zkoušel z pravé strany nymburský Stehlík, ale bylo to z velkého úhlu a Stejskal střelu bezpečně schoval do lapačky.

16:10
    Domácí stále dobývají nymburské obranné pásmo, ale jsou zatím bezzubí. Hosté se dostávají před Stejskala sporadicky.

14:42
    Ve chvíli, kdy se Barbora vracel z trestné lavice, zahrozila domácí první lajna, ale Nevyhoštěný Brázdila nepřekonal.

13:37
    Brokeš to zkoušel z levé strany., ale střela byla sražena. Domácí mají převahu, ale ta je spíše územní. Soupeřova brankáře moc zatím neohrozili.

12:59
    Dobrá střela domácích, ale Havlas byl v brankovišti a sudí vykazuje domácí z pásma.

12:20
    Barbora hákoval Pavlů a po dlouhém pobytu v obranném pásmu Nymburka přerušil hru. Přesilovka pro Jablonec.

12:00
    Hosté se ubránili, ale puk byl prakticky celé dvě minuty v jejich obranné třetině. Kromě střely obránce Pavlů však jinému bezprostřednímu nebezpečí hosté nečelili.

11:13
    Domácí drží hosty v zámku. Pavlů mířil od modré do horního růžku Brázdilovy branky, ale puk byl sražen.

9:53
    Domácí jsou v těchto chvílích lepší a teď před brankou byla vznikla pořádná mela. Nakonec situaci hasil Jaroslav Rittig, který dostává dvě minuty za napadení. Přesilovka pro Jablonec.

7:41
    Domácí jsou v plném počtu a oslabení přežili. Budou si ale muset dávat na zkušeného Ondřeje Kříže, který hrál řadu let extraligu za Plzeň, Kladno nebo Znojmo. Ten neúnavně hledal cestu k jablonecké brance.

6:38
    Muž s ledovým jménem Eis zahrozil před Stejskalem, ten ale vyrazil puk mimo branku.

5:26
    První přesilovku si zahrají i hosté. Malý háček Brokeše sudí dobře viděli.

5:02
    Domácí se zlobili, protože sudí nejprve odpískali zakázané uvolnění, nakonec se ale vhazuje ve středním pásmu.

4:15
    Z rychlého protiútoku vyslal na Stejskala pumelici obrovitý Barbora, ale ani on se neprosadil.

3:57
    Od modré nečekaně vypálil Žalud, ale hostující brankář kryje.

3:25
    Vzápětí Nymburk vyhazuje a tohle oslabení přestojí bez úhony.

2:35
    Domácí sevřeli Nymburské, ale Brokešovi se nepovedla přihrávka a sám poslal puk do středního pásma.

1:24
    Do útoku se poprvé pustili domácí a Tomáš Dyrynk to přehnal v obraně a půjde si odpočinout na dvě minuty za nedovolené bránění.

0:31
    Stejskal poprvé přikryl puk před dotírajícími útočníky soupeře.

00:01

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Bílek, Hubáček – Nevyhoštěný, Bříška, Havlas, Homolka, Demel, Babec, Mulač, Brokeš, Frk, Pulec, Gecko, Švík. Trenér: Demel.

NED Hockey Nymburk: Brázdil (Matoušek) – Kříž, Knesl, Hes, Loučka, Rittig, Saňa – Barbora, Bičiště, Šimek, Kuzďas, Eis, Ježek, Stehlík, Smejkal, Dyrynk, Čtvrtečka, Kuncek, Ječný. Trenér: Bičiště.

Rozhodčí: Barek – Laczko, Potůček.

Zdravím všechny hokejové fanoušky z jabloneckého zimního stadionu, kde za několik desítek minut odstartuje Vlkům play-off. Ve čtvrtfinále, které se bude hrát na čtyři vítězná utkání, přivítají NED Hockey Nymburk. Jablonec skončil v základní části ve skupině Západ třetí, Nymburk ve skupině Střed šestý. Vlci tak budou hrát na domácím ledě 1. a 3. a případný 5. či 7. zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

David Schlegel

Branky a nahrávky: 20. Bříška (Žalud), 58. Bříška (Havlas, Nevyhoštěný), 60. Havlas – 35. Barbora (Knesl)

Rozhodčí: Barek – Laczko, Potůček