Los Angeles – Anaheim 4:1 (kon.) | Columbus – NY Islanders 7:0 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 3:4 (po pr.)
Nashville – Washington 5:2 (kon.) | Toronto – Montreal 2:3 (po pr.) | Pittsburgh – Philadelphia 4:2 (kon.)
Colorado – Buffalo 5:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:4 (kon.) | Dallas – Boston 3:6 (kon.)
Carolina – Calgary 1:3 (kon.) | NY Rangers – Columbus 2:5 (kon.) | Nashville – Edmonton 5:4 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Calgary Flames
Neděle 26.02.2017, 21:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Česká stopa v utkání:

Michael Frolík (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:28 (23:52:57)

1. Johnny Gaudreau (CGY) 2+1
    2. Brian Elliott (CGY) 34 zák., 1 góly, 97,1%
    3. Victor Rask (CAR) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 35-24; Zablokované střely: 11-11; Vhazování: 50%-50%; Hity: 17-11; Přesilové hry: 1/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.

???????????? #CGYvsCAR

Příspěvek sdílený Calgary Flames (@nhlflames),

Carolina vstoupila do utkání lépe, když se v přesilové hře zásluhou Victora Raska ujala vedení, jenže v prostřední části dvakrát zazářil Johnny Gaudreau, který nejprve přihrál na vyrovnávací gól fantastickou kolmou bekhendovou přihrávkou z obranného pásma na vyrovnávací gól Micheala Ferlanda po samostatném úniku, a vzápětí sám utkání otočil gólem, ke kterému ve třetí části přidal ještě jeden, a celkem tedy zaznamenal tři kanadské body. Konečný výsledek: Carolina Hurricanes 1 Calgary Flames 3.

59:16
    Eddie Läck rychle vystartoval z brány a Carolina to znovu zkouší při hře bez brankáře, jenže prohrává o dva góly!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:56
    Už se mi chtělo říci, že do konce zápasu zbývá odehrát jedna minuta, Carolina ale vyhodila puk na zakázané uvolnění, což znamená, že Eddie Läck se vrátí do brány.

57:46
    Jordan Staal se v blízkosti levé tyče dostal ke střele a Brian Elliott jeho pokus po rychlém sevření betonu vyrazil, zatímco Eddie Läck nastoupil na střídačku! Brána je prázdná! Carolina to zkouší při hře bez brankáře.

57:23
    Eddie Läck si v blízkosti své levé tyče poradil se střelou Flames z ostrého úhlu a sevřel puk ve svém náručí. Necelé tři minuty před koncem nás čeká poslední komerční přestávka, po které jsme ihned zpět.

56:46
    Phillip Di Giuseppe se po nádherné kolmé přihrávce svého spoluhráče ocitl v levém kruhu pro vhazování ve slibné střelecké pozici, jeho následný pokus ale zamířil nad.

55:45
    Michael Frolík na pravém křídle spěchal za pukem, jako první u něj ale byl pozorný Jaccob Slavin.

54:55
    Jeden z hráčů Calgary se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci, Eddieho Läcka ale propálit nedokázal.

54:28
    Calgary se znovu nepodařilo rozehrát a puk během pár sekund potřetí zamířil na zakázané uvolnění.

54:22
    Calgary se nepodařilo rozehrát a puk zamířil na zakázané uvolnění, které se po pouhých sedmi sekund opakovalo.

53:41
    Sean Monahan se na pravém křídle nedokázal prosadit zády k bráně a Klas Dahlbeck mohl vzápětí v klidu rozehrát, následný útok ale žádné nebezpečí nepřinesl.

52:42
    Brian Pesce se pokusil odčinit dvě smolné teče v dnešním zápase střelou z mezikruží, která byla před bránou zablokována, a Brian Elliott zasahovat nemusel.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 5. V. Rask (Skinner, Hanifin) – 27. Ferland (J. Gaudreau, Brodie), 35. J. Gaudreau, 52. J. Gaudreau (Monahan, Brodie)

Carolina Hurricanes: Läck (C. Ward) – Slavin, Faulk (A), Hanifin, Pesce, Dahlbeck, R. Murphy – Aho, V. Rask (A), E. Lindholm – Teräväinen, J. Staal (A), Di Giuseppe – Skinner, D. Ryan, Stempniak – Nordström, McClement, Stålberg. Hlavní trenér: Bill Peters.
    Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Stone, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Brouwer (A) – Bouma, Stajan, Chiasson. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Rozhodčí: Chris Lee, Francis Charron. Čároví: Michel Cormier, Steve Barton

Diváci: 14112