Sparta – Litvínov 3:1 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Liberec – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Plzeň – K. Vary 4:2 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 1:3 (kon.)
Olomouc – Zlín 3:0 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
5:4 (0:1, 2:2, 2:1 - 1:0) Stav série: 1:0
HC ZUBR Přerov
Neděle 26.02.2017, 17:00 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Utkání v českobudějovické Budvar aréně dnes nechybělo téměř nic. Favorizovaní domácí prohrávali na začátku druhé třetiny už 0:3, přesto dokázali na začátku třetí části vyrovnat. Ani to však zubry nepoložilo a ve 46. minutě šli opět do vedení. Motor se tak musel snažit znovu a diváci se dočkali i další vyrovnávací branky.

Za stavu 4:4 tak šel mač do prodloužení, v němž stačily Českým Budějovicím necelé tři minuty na to, aby zápas rozhodly. Střelcem vítězné branky se stal Luboš Rob!

Nutno říci, že Přerov sehrál dobré utkání a vzhledem ke svému vedení 3:0 dnes mohl klidně vyhrát. Ve druhé a třetí třetině však vyslal na branku Motoru pouhých pět střel, ze kterých se radoval třikrát z gólu. (19:53:49)

62:50
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Z vítězství v prvním zápase čtvrtfinálové série se raduje domácí Motor! Českobudějovičtí se usadili v útočné třetině a ke střele přes clonícího hráče se odhodlal Čermák. Jeho pokus došel až ke Klimešovi, který ho ale dokázal jen vyrazit před sebe. Osamocený LUBOŠ ROB se pak chopil puku, a i když mu to chvíli trvalo, nakonec zametl kotouč mezírkou mezi betony do klece. Asistence: Miloslav Čermák a Filip Novák.

61:49
    Brankář Klimeš vyjel poměrně riskantně k rozehrávce, která se mu navíc vůbec nepovedla. Nahrál na Romana Vráblíka, který se ale neodhodlal zkusit trefit ze středního pásma prázdnou branku.

60:52
    Lubomír Malina vyzkoušel Gábovu pozornost rychlou střelou od modré hned po buly. Českobudějovický gólman ale nepustil puk za svá záda.

60:18
    Závar před Klimešem po střele Luboše Roba. Pro Přerovské nakonec situace dopadla dobře.

60:01

Za malou chvíli začne desetiminutové prodloužení. Poté případně rozhodnou o vítězi prvního čtvrtfinálového utkání nájezdy.

Střely na branku: 33 – 17
    Vyloučení: 7 – 10
    Využití: 2 – 1
    V oslabení: 0 – 1

Šedesát minut vítěze dnešního napínavého duelu neurčilo. Přerov předvádí českobudějovickým fanouškům lekci z efektivity proměňování šancí. Z pěti střel, které měl celkem ve druhé a třetí třetině, proměnil tři! Zubři přitom klidně mohli odejít ze zápasu jako vítězové, kdyby dvě minuty před koncem nevyrovnal domácí Miloslav Čermák.

60:00

59:49
    Jedenáct sekund před koncem základní hrací doby se bude vhazovat ve středním pásmu.

58:50
    České Budějovice se ale s vyrovnáním nechtějí spokojit a sevřely zubry v jejich obranném pásmu! Znovu se jim podařilo dostat Klimeše mimo ideální postavení, ale ani Babka ani Dostálek si nepočínali s pukem ideálně.

57:09
    Přerov smutní, domácí jsou v extázi, je znovu vyrovnáno! Kapitán Novák střílel téměř z modré čáry a puk se před brankou odrazil do vzduchu od ramene hostujícího obránce. Kotouč si ale šikovně sklepl MILOSLAV ČERMÁK, muž se zabijáckým střeleckým instinktem, jenž se postaral o dopravení puku do odkryté klece. Asistence: Filip Novák.

55:36
    Neuvěřitelné... České Budějovice si vypracovaly obrovskou šanci, Klimeše vyšachovaly z brány, ale Jakub Babka poté netrefil naprosto prázdnou branku!

55:02
    Hosté hrají v pěti a čas Motoru na vyrovnání se krátí.

54:55
    Filip Vlček nahazoval od pravého mantinelu, ale před Klimešem nikdo netečoval, a tak s tím neměl žádnou práci.

54:38
    Domácí ale nehraj v přesilovce dobře a dlouho se v pásmu neudrželi.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 27. Vlček (Rob, Šulek), 32. Vráblík (Rob), 42. Heřman (Pavlin, Vráblík), 58. Čermák (F. Novák), 63. Rob (Čermák, F. Novák) – 4. Plášek (TS), 22. Pšurný (Milan Procházka, Malina), 23. Milan Procházka (Pšurný, Malina), 46. Milan Procházka (Chmelíř, Pšurný)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (24. Gába) – Fillman, Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Suchánek (A) – Dostálek, Pajič, Čermák – Nouza (A), Vak, Heřman – Šulek, Vlček, Rob – Babka, Škoda, Fronk
    HC ZUBR Přerov: Klimeš (Horčička) – Novotný, Ferenc (A), Chmelíř, Malina, Vágner, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora (C), Sikora – M. Procházka (A), Pšurný, Berger – Goiš, Dvořák, Kovařík – Petelin, Král, Ižacký

Rozhodčí: Dědek, Doležal – Zídek, Polák

Diváci: 6 168