NY Rangers – Columbus 2:5 (kon.) | Nashville – Edmonton 5:4 (kon.) | Florida – Ottawa 1:2 (kon.)
Chicago – St. Louis 4:2 (kon.) | Arizona – Buffalo 3:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:2 (2:1, 1:1, 0:0) Stav série: 2:0
HC ZUBR Přerov
Pondělí 27.02.2017, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Druhý zápas byl opět velice napínavý. Přerov sice i tentokrát v Budvar aréně prohrál, předvedl ale dobrý výkon. Série se na hřiště zubrů stěhuje za stavu 2:0 pro Motor. (20:08:05)

59:30
    Miloslav Čermák mohl trefit od půlky hřiště prázdnou branku, ale trefil posledního obránce!

59:22
    Hra v útočné třetině Přerova je přerušena a hosté si berou oddechový čas.

59:22
    Puk stále ve třetině Motoru, probíhá boj u mantinelu...

58:56
    Ale už jsou Přerovští v útočném pásmu a hrají bez brankáře!

58:34
    Přerov se nedokáže udržet v útočné třetině, i když přesně to by teď potřeboval.

58:11
    Ferenc nahodil na Kváču a zařídil vhazování ve třetině Jihočechů.

57:53
    Hraje se ve třetině Motoru a čas pro zubry už se krátí.

57:06
    Hosté jsou v plném počtu. Ke konci přesilovky měl pěknou šanci Martin Heřman, ale nevyužil ji.

56:33
    Motor je v útočné třetině a drží se na puku. Zatím to pro Přerov nevypadá dobře.

55:06
    Tohle nebyl vůbec hezký zákrok. Kdo jiný, než přerovský Jiří Goiš mohl kolenem sestřelit obránce Motoru Žigu Pavlina. Jeho tým bude kvůli jeho přestupku hrát dvě minuty v oslabení, což se mu teď zrovna moc nehodí.

54:22
    Jakub Babka obkroužil branku Přerova a nahodil na brankáře. Nic z toho ale nebylo.

53:40
    Střely na branku ve třetí třetině: 5 – 3

53:32
    Lukáš Chmelíř zůstal ležet na ledě a s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.

53:24
    Velice pěkná střela Jiřího Fronka nadělala Horčičkovi problémy! Brankář Přerova ale zasáhl ramenem úspěšně.

52:51
    Oba týmy hrají v plném počtu.

52:25
    Až teď vypálil Martin Heřman, ale puk z jeho hole letěl vysoko nad branku.

51:50
    Hra čtyři na čtyři je zatím nezáživná, k žádné šanci se neschyluje.

50:51
    Poměr sil na ledě se vyrovná, hosté jdou do čtyř. Za podražení je vyloučen Martin Novotný.

50:37
    Přísné vyloučení domácího hráče. Filip Vlček bude pykat dvě minuty za hákování.

49:51
    Domácí jsou v mírném tlaku, mladý forvard Ondřej Šulek dělá svým napadáním problémy Přerovským v rozehrávce.

48:29
    Tomáš Vak se dostával do šance, ale v poslední chvíli mu protihráč nazdvihnl hůl.

48:01
    Divácká návštěva je dnes o trochu vyšší než včera – 6206 skvělých fanoušků v Budvar aréně!

47:40
    Filip Novák šikovně nahazoval po ledě od modré čáry a hosté si málem kotouč srazili do vlastní sítě!

47:22
    Mitch Fillman mohl poslat do úniku Vladimíra Škodu, ale jeho žabička byla příliš rychlá a důrazná na to, aby se dala zpracovat.

46:41
    Ke střele se dostal Jan Berger, ale Kváča byl pozorný.

45:48
    Miloslav Čermák dostal krásnou přihrávku a stačilo obejít posledního obránce a mohl jít do úniku! Jeho úmysl ale přečetl hostující obránce.

44:43
    Filip Vlček se pokoušel o střelu po delší době, ale zblokoval ji obránce zubrů.

43:59
    Nyní se neděje nic důležitého, probíhá boj o střední pásmo...

42:51
    Domácí neměli v přesilovce žádnou šanci a zubři už jsou v pěti.

41:59
    České Budějovice se ještě nedostaly k žádné střele. Nyní se chvíli praly o puk v rohu hřiště, ale Přerovští poté vyhodili.

40:51
    Miloslav Čermák je dnes při chuti a za cenu faulu ho teď musel zastavit Jan Berger. Motor bude hrát početní výhodu.

40:19
    Motor hraje v plném počtu.

40:01

Střely na branku: 29 – 16
    Vyloučení: 7 – 8
    Využití: 0 – 1

Druhá perioda byla nejprve v režii domácího týmu, který těsně po polovině zápasu zvýšil svůj náskok na dvoubrankový. Českobudějovičtí hráli dobře, ale na konci třetiny se dvakrát vyfaulovali a Přerov dvojnásobnou přesilovku bleskově využil. Před třetí třetinou je vše otevřené.

40:00

39:35
    Další šance hostů! Obránce Martin Novotný tvrdě pálil na branku Motoru, ale Kváča betonem vyrazil puk do ochranné sítě.

38:24
    Přerov právě vstřelil branku!
    Bleskově využitá přesilová hra Přerova pět na tři! Sýkora vyhrál buly na Pláška, který ihned poslal puk na levého beka. JAKUB FERENC poté napřáhl ke střele a jeho dělovka proletěla Kváčovi nad lapačkou do sítě. Brankář Motoru ale tentokrát na puk dobře viděl. Stále bude pokračovat přesilový hra zubrů. Asistence: Karel Plášek a Tomáš Sýkora.

38:19
    Zcela po právu teď odchází pykat na dvě minuty další domácí hráč a Přerov bude hrát 17 sekund dvojnásobnou přesilovku! Jánko Mucha je vyloučen za podražení.

37:26
    Jakub Ferenc byl zaparkovaný před brankou Motoru, ale ani to nepomohlo hostujícímu celku na vstřelení branky. Puky lítaly kolem Kváčovy svatyně, ale stav se nemění.

36:36
    Za hákování odchází na trestnou lavici domácí harcovník Tomáš Nouza. Zubři budou mít příležitost dostat se zpět do zápasu.

35:13
    Hned dvě střely v krátkém sledu měl domácí Vladimír Škoda. Obě byly nadějné, ale Horčička je dokázal zlikvidovat.

34:24
    Zubři toho v přesilové hře moc neukázali, Motor už je v plném počtu.

33:41
    Rána od modré čáry v podání Rada Paly. Zkušený zadák Přerova ale nepřekonal svou střelou výborně chytajícího Petra Kváču.

32:24
    Motor ovšem bude vzápětí hrát v nevýhodě o jednoho muže. Vladimír Škoda se provinil podražením.

31:12
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Budvar aréna právě viděla třetí branku Motoru, a to už je poměrně bezpečný náskok! Nouza si podržel puk v útočném pásmu a předal ho na střelu obránci FILIPU NOVÁKOVI. Rána domácího kapitána zazvonila o tyč, načež se od zad brankáře odrazila na brankovou čáru. Novák se ale vydal za pukem a podařilo se mu došťouchat ho definitivně do branky. Asistence: Tomáš Nouza a Martin Heřman.

30:40
    Miloslav Čermák se nádherně individuálně protáhl přes dva obránce zubrů a dokázal také vypálit. Pěknou šanci ale chytil Horčička do lapačky!

29:54
    Přerov se snaží dostat Motor pod tlak, ale nedaří se mu to. Českobudějovičtí se teď ale mají hodně co ohánět.

28:36
    Přerovští jsou znovu v pěti mužích na ledové ploše.

28:01
    Krásná šance Motoru! Žiga Pavlin napálil puk šikovně na tečování pro Tomáše Nouzu, který hezky změnil směr kotouče, ale brankář Horčička zvládl zakročit v poslední chvíli betonem.

27:40
    Budějovice se dlouho mazlili s kotoučem v útočné třetině a nakonec vystřelil od pravého mantinelu Miloslav Čermák. Pokus to nebyl nikterak nebezpečný.

26:36
    Tohle se Přerovu nehodí. Motor sice hosté dostali pod tlak, ale sami se vyfaulovali. Milan Procházka odchází na lavici hanby za sekání.

26:32
    A další rána mířila na Kváču. Tentokrát v podání Lubomíra Maliny, kterému střela od modré pěkně sedla na hůl.

26:29
    Hosté si vypracovali přečíslení dva na jednoho a Jan Berger zvolil střelu, kterou Petr Kváča dokázal ukrýt ve výstroji. Českobudějovičtí si teď trochu koledují!

26:11
    Střelu Novotného od modré čáry před brankou šikovně tečoval Tomáš Sýkora. Kapitán hostujícího mančaftu ale nasměroval kotouč těsně mimo tři tyče.

26:01
    Střely na branku: 7 – 3

25:56
    Na Kváču vypálil Jiří Goiš, zubři jsou teď nebezpeční před brankou domácího týmu.

25:51
    Rado Pala vypálil od modré čáry a Kváča musel zasahovat. Vhazovat se bude po jeho levici.

25:35
    Přerovští na chvíli byli před Kváčou a Motor raději vyhazuje na zakázané uvolnění.

24:59
    Zatím se na hřišti nic moc neděje, ani jeden z týmů se nemůže dostat na delší dobu do pásma.

23:46
    Na trestnou lavici ovšem, jak je tomu zvykem, míří oba borci. Lukáš Vágner a Vlastimil Dostálek dostávají dva menší tresty za hrubost.

23:46
    A opět se strhla mela. Tentokrát za přerovskou brankou. Lukáš Vágner se pustil do Vlastimila Dostálka, který ale neměl pražádný zájem se prát. Bude se vylučovat.

23:29
    Miloslav Čermák vybídl ke skórování Žigu Pavlina, ale jeho nadějná střela letěla těsně nad branku.

22:59
    Střelu na Horčičku nyní zaznamenal Mitch Fillman, k následné dorážce se pak dostal Vladimír Škoda. Byla to poměrně nadějná pozice, ale brankář zubrů stál pevně u tyče.

22:35
    Přerovští se dostali do třetiny, ale nedostali se ke střele. Přesto puk raději přikryl Petr Kváča.

22:00
    Hosté jsou v plném počtu, hraje se pět na pět.

21:31
    U střídačky Motoru se schylovalo ke rvačce, ale rozhodčí oba soky včas roztrhnl.

20:16
    Motor se dostal do šancí při přesilovce, ale zatím Přerov drží brankář Horčička.

20:01
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Jiří Goiš – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., hrubost). Trest odpyká Filip Dvořák.
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Mitchell Fillman – 2 min., hrubost).

20:01

Střely na branku: 14 – 6
    Vyloučení: 1 – 3, bez využití

První třetinu začali stejně jako včera lépe hosté, kteří se dostali už v šesté minutě do vedení. Tentokrát však domácí nenechali Přerov odskočit na větší rozdíl a vzápětí vyrovnali. Motoráci byli střelecky aktivnější a svou převahu vyjádřili gólem 16 sekund před koncem třetiny.

Krátce po konci první třetiny se za bránou Motoru strhla mela. V hlavní roli byl opět starý známý Jiří Goiš. Trvalo delší dobu, než sudí hráče obou mužstev dostali od sebe. Budou se udělovat tresty.

20:00

19:44
    Tak přece jen nebude stav po první třetině vyrovnaný. Motor předvedl krásnou kombinaci a Budvar aréna vybuchuje radostí! Pýcha v útočném pásmu našel Roba postaveného na zadním mantinelu. První centr domácích se nerozpakoval a šikovně našel před bránou číhajícího VLASTIMILA DOSTÁLKA. Ten se pohotovou střelou nemýlil a zaznamenává první gól za jihočeský celek! Asistence: Luboš Rob a Pavel Pýcha.

19:20
    Karel Plášek chtěl na zadním mantinelu trefit s pukem jedoucího Miloslava Čermáka, ale netrefil se a bolestivě narazil na mantinel.

18:35
    Českobudějovičtí stále útočí, ale žádnou další střelu nemají. Horčička ale musí být ve střehu.

17:26
    Pavel Pýcha si vzal puk v obranné třetině a založil útok. V útočné třetině si dokonce jako obránce troufnul parádičku, když si prohodil puk šikovně mezi bruslemi. Poté ale skončil s kotoučem v rohu.

16:07
    Jánko Mucha vypálil od modré čáry pěknou střelu na teč, ale nikdo z jeho spoluhráčů nevložil hokejku do dráhy střely. Horčička puk snadno vyrazil.

15:23
    Filip Dvořák si připsal střelu na Petra Kváču, který ale byl připravený. Znovu se bude vhazovat ve třetině Motoru.

15:07
    Střely na branku: 12 – 5

14:39
    Střelu Jakuba Ference od modré čáry vyrazil Petr Kváča maskou do ochranné sítě.

14:15
    První lajna Motoru se dostala do tlaku před Horčičkou, ale puk byl pouze odražený od brusle Luboše Roba, než jej brankář zubrů ukryl do výstroje.

13:47
    Přerovští zkoušeli signál, když obránce sotva přejel červenou čáru a už posílal puk na zadní mantinel na rozjetého spoluhráče.

12:57
    Mitch Fillman vypálil od modré čáry, ale puk těsně minul branku střeženou Lubošem Horčičkou.

12:20
    Střely na branku: 12 – 4

11:49
    Zatím se nic zajímavého neděje. Hra má celkem vysoké tempo, ale šance teď v Budvar aréně k vidění nejsou.

10:55
    Hraje se pět na pět.

10:13
    Jihočeši se drželi dlouho v útoku a kolem brankoviště Horčičky bylo pořádně rušno. Českobudějovičtí se ale vedoucí branky nedočkali.

08:55
    Motor čeká přesilová hra, vyloučeno je vícero hráčů. Menší tresty dostávají hostující Milan Procházka s Janem Bergerem. Z domácích bude pykat Mitch Fillman. Motor bude hrát početní výhodu.

08:23
    Druhá přerovská formace dělá Motoru velké problémy. Milan Procházka s Romanem Pšurným a Janem Bergerem opět zatopili domácím a dostali se do šance. Kváča Jihočechy podržel.

07:30
    Stačila minuta a půl a je vyrovnáno! Vráblík si vzal puk v útočné třetině, natáhl na sebe hráče a z mezikruží vypálil. Horčička puk vyrazil, ale pouze do zadního mantinelu, odkud se vrátil zpět před branku. Tam už číhal MARTIN HEŘMAN, který napálil kotouč na branku, a ten prošel brankáři mezi rukou a tělem do odkryté klece. Signalizovaný trest Přerova se neukládá. Asistence: Roman Vráblík.

05:59
    I ve druhém utkání jdou do vedení jako první hosté. Zubři potvrzují svou skvělou efektivitu proměňování šancí, když skórují z druhé střely. Nikým nepokrytý Pšurný dostal puk na hranici levého kruhu, Kváča proti němu vyjel, ale přerovský lišák poslal puk do strany JANU BERGEROVI. Tomu už se podařilo procedit puk přes obětavého obránce Pýchu do odkryté klece. Asistence: Roman Pšurný a Milan Procházka.

05:31
    Českobudějovický zadák Pavel Pýcha vypálil hned po buly a kotouč ještě pravděpodobně někdo tečoval. Horčička chytá.

05:23
    Miloslav Čermák to v přečíslení vzal na sebe a přes ležícího beka poslal pěknou ránu zápěstím. Střela se odrazila od masky gólmana do ochranné sítě.

04:58
    Obránce Mikuláš Zbořil si připsal první střelu zubrů. Jeho pokus od modré čáry ale snadno Kváča chytil do lapačky.

04:26
    Střely na branku: 5 – 0

03:34
    Čtvrtá formace Jihočechů zahrozila! Jiří Fronk našel přihrávkou z rohu hřiště připraveného Roka Pajiče, jenž střílel pohotově z kruhu. Horčička ale udržel puk ve výstroji. Zatím největší šance zápasu.

03:16
    Hosté oslabení přečkali a už jsou v plném počtu.

03:03
    Málem jsem to zakřikl. Českobudějovičtí dobře zakombinovali a pěkně vystřelil Vlastimil Dostálek. Horčička ale nadále drží čisté konto.

02:23
    Motor se znovu dostal do pásma, ale opět ne na dlouho. České Budějovice mají poslední dobou přesilové hry spíše za trest.

01:55
    Jihočeši se zatím nedokázali udržet v pásmu, nyní Nouzova přihrávka nebyla přesná a hosté vyhazují.

01:16
    Nejzkušenější zubr míří na trestnou lavici. Karel Plášek dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

01:01
    Další střelu zapsal českobudějovický střelec Luboš Rob. Rozhodčí signalizuje vyloučení Přerova...

00:30
    Motor už je v útočné třetině a motá zubry. Nyní vypálil nebezpečně Miloslav Čermák a Horčička si připisuje první zákrok.

00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Suchánek (A) – Dostálek, Rob, Čermák – Nouza (A), Vlček, Heřman – Šulek, Škoda, Babka – Fronk, Vak, Pajič – Guman

HC ZUBR Přerov: Horčička (Klimeš) – Novotný, Ferenc (A), Chmelíř, Malina, Vágner, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora (C), Sikora – M. Procházka (A), Pšurný, Berger – Goiš, Dvořák, Kovařík – Petelin, Král, Ižacký

Rozhodčí: Bejček, Würtherle – Štofa, Beneš.

1. čtvrtfinálové utkání

Odehrálo se včera a málem došlo k senzaci. Favorizovaní Jihočeši totiž prospali úvod zápasu a Přerov vedl na začátku druhé dvacetiminutovky už 3:0! Svěřenci Antonína Stavjani však zvládli vyrovnat na 3:3, a to v úvodních miunutách třetí části.

To stále nebylo vše. Zubři se sice dostali ve druhé a třetí třetině k pouhým pěti střelám, hned tři z nich ale proměnili v gól. Byli to tedy právě oni, kteří vstřelili další branku na 3:4. Domácí tým ale soupeře v posledních chvílích základní hrací doby drtil a v 58. minutě bylo znovu srovnáno. Utkání tak dospělo do prodlužení, kde po necelých třech minutách dopravil puk do branky Luboš Rob.

„Taková výhra je častokrát cennější než vyhrát 6:1. Pro tým je to ten nejlepší doping, bude se nám i lépe regenerovat,“ nechal se po zápase slyšel forvard Motoru Martin Heřman.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – PŘEROV 5:4p (0:1, 2:2, 2:1 – 1:0)
    Branky a nahrávky:
    27. Vlček (Rob, Šulek), 32. Vráblík (Rob), 42. Heřman (Pavlin, Vráblík), 58. Čermák (Novák, Rob), 63. Rob (Čermák, Fillman) – 4. Plášek (TS), 22. Pšurný (M. Procházka, Malina), 23. M. Procházka (Pšurný, Malina), 46. M. Procházka (Chmelíř, Pšurný).

Vítáme vás u on-line přenosu z druhého čtvrtfinálového utkání, které se opět odehraje v českobudějovické Budvar aréně. Domácí ČEZ Motor České Budějovice hostí na jihu Čech celek HC ZUBR Přerov! Utkání začíná v 17:30.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 8. Heřman (Vráblík), 20. Dostálek (Rob, Pýcha), 32. F. Novák (Nouza, Heřman) – 6. Berger (Pšurný, Milan Procházka), 39. Ferenc (Plášek, T. Sýkora)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Suchánek (A) – Dostálek, Rob, Čermák – Nouza (A), Vlček, Heřman – Šulek, Škoda, Babka – Fronk, Vak, Pajič – Guman.
    HC ZUBR Přerov: Horčička (Klimeš) – M. Novotný, Ferenc (A), Chmelíř, Malina, L. Vágner, Pala, Zbořil – Plášek, T. Sýkora (C), Sikora – Milan Procházka (A), Pšurný, Berger – Goiš, F. Dvořák, Kovařík – Petelin, Tadeáš Král, Ižacký.

Rozhodčí: Bejček, Würtherle – Štofa, Beneš

Diváci: 6 206