NY Rangers – Columbus 2:5 (kon.) | Nashville – Edmonton 5:4 (kon.) | Florida – Ottawa 1:2 (kon.)
Chicago – St. Louis 4:2 (kon.) | Arizona – Buffalo 3:2 (kon.)
Rytíři Kladno
6:2 (2:0, 2:1, 2:1) Stav série: 2:0
HC Slovan Ústí nad Labem
Pondělí 27.02.2017, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Žádné opakování historie se nekoná. Kladno si dnes poměrně v poklidu dokráčelo pro druhý bod a série se na sever Čech stěhuje s příznivým skóre pro Rytíře. (20:21:59)

59:32
    Petr Přindiš (UNL) je dalším vyloučeným. Tentokráte sekání.

59:00
    Začala poslední minuta dnešního utkání, ve kterém domácí kráčí za vítězstvím a vedením v sérii 2:0.

57:45
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Roman Přikryl – 2 min., hákování).

56:43
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Krásná hokejová akce. PETR TON si za brankou vyměnil puk s Přikrylem, který mu jej vrátil krásnou zadovkou. Kladenský střelec pak s trochou štěstí procedil na bližší tyči puk skrz Volkeho. Asistence: Roman Přikryl, Jakub Strnad.

56:14
    Roubík se na modré neprotlačil přes Ulrycha.

Domácí už dohrávají bez Matyáše Zelingra. Mladý obránce odstoupil ze zápasu ve druhé třetině.

54:27
    Husák čekal za brankou na vystřídání, Ústí by rádo ještě zdramatizovalo druhé čtvrtfinále.

53:04
    Růžička protáhl od modré Volkeho, který kotouč spolehlivě ukryl do lapačky.

52:57
    Slovan hraje kompletní.

52:26
    Burger mířil od modré hodně nepřesně, Kladno už se ale vrátilo do pásma soupeře.

51:51
    Hosté vycítili šanci a i ve čtyřech se snaží přimáčknout Kladno do defenzivy.

51:20
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ptáček si teď hodně nerozuměl s Tenkrátem, čehož využil napadající Dalecký. Bývalý kladenský útočník posunul mezi kruhy na JAROSLAVA MOUČKU, který střelou mezi Hanuljakovy betony snížil. Asistence: Jan Dalecký.

50:48
    Vladimír Brož (UNL) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

50:25
    Je signalizovaný další trest pro hosty. Kladno hraje v oslabení, takže se snaží kotouč držet.

49:47
    Brožova zdánlivě snadná střela měla pěknou trajektorii a Hanuljak se musel mít na pozoru.

49:02
    David Tůma (KLA) trochu zbytečně fauloval v útočném pásmu, takže přesilová hra domácích je u konce.

47:58
    Zdeněk Doležal (UNL) dostal dvě minuty za nedovolené bránění, a protože si vše šel důrazně vyříkat s rozhodčím, dostal navíc ještě dvě "panenky", tudíž pro něj zápas končí.

47:25
    Průběh je teď hodně klidný. Skoro se zdá, že hosté se smířili s tím, že dnešní zápas nevyhrají.

45:42
    Hanuljak si vybral první slabší chvilku, ale Ústečtí nebyli na dorážku připraveni.

44:22
    Gratton s Pekrem dvakrát zopakovali svou spolupráci, Volke ale neměl moc problémů.

43:21
    Ton si troufl na mladého Málka individuálně, ale ten žádný respekt ke starším neměl. Dobrý zákrok beka, který první dvě třetiny nehrál.

42:09
    Burger s PETEREM JÁNSKÝM zopakovali akci z první minuty. Kladenský útočník zase ujel sám na Volkeho a opět byl úspěšný. Je z toho hattrick. Asistence: Jiří Burger.

41:55
    Všichni hráči už jsou na ledě, takže během chvilky se hraje pět na pět.

41:00
    Ústeckým se výhoda čtyř proti třem moc nedaří. Hanuljak ještě nezakročil.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 15-12
    Střely na branku celkem: 30-22

V závěru se z toho stala poměrně divočina. Kladno ale po dvou třetinách kráčí za vítězstvím. Ústí má ještě dvacet minut na to, aby s výsledkem něco udělalo.

40:00

39:53
    Jaroslav Roubík (UNL) ale hned po buly fauluje. Chvíli se tak hraje ve třech na obou stranách.

39:48
    No tak pozor. Sudí nejprve signalizovali faul Jiřího Burgera a vzápětí se provinil ještě Peter Jánský. Za devět sekund tak začne dlouhá dvojnásobná výhoda hostů.

38:51
    Dalekonosná střela Růžičky Volkemu vypadla. Nikdo z domácích ale nebyl poblíž kotouče na dorážku.

37:57
    Patrik Husák (UNL) zbytečně fauloval Ulrycha. Jeho rukavice letěly v souboji hodně nahoru, dvě minuty za hrubost.

36:18
    Rychle využitá výhoda. Obránce JAROSLAV KASÍK od modré vyslal střelu po ledě, kterou nechytatelně a nešťastně odklonil mimo Hanuljakův dosah Roman Přikryl. Asistence: David Bernad, Jaroslav Roubík.

36:06
    Petr Ulrych (KLA) zastavil za brankou Vrdlovce a podle rozhodčích nedovoleným způsobem. Dvě minuty za podražení.

35:14
    Vágnerovu střelu se vydal před branku clonit Doležal. Hanuljak ale stále zůstává nepřekonán.

34:05
    Středočeši jsou při chuti a hosté teď absolutně nestíhají. A to Volke před chvílí chytil další jasné šance.

33:14
    Strnad na modré čáře přetlačil obránce Vágnera a vznikla pohroma pro hosty. Kladenští totiž vyřešili akci dva na jednoho výborně. Strnad našel před brankou PETERA JÁNSKÉHO a ten už měl situaci ulehčenou. Asistence: Jakub Strnad.

32:15
    Aktivní Doležal se prodral k volnému kotouči před Hanuljakem. Kotouč netrefil úplně ideálně, ale přesto musel domácí brankář zasahovat.

30:35
    Pekr je při chuti. Jeho další ránu z úhlu už si ale Volke pohlídal.

29:42
    Burger z mezikruží spálil tutovou šanci, načež Růžička našel MATĚJE PEKRA, který téměř z brankové čáry nachytal Volkeho na švestkách. Asistence: David Růžička.

29:10
    Ústečtí už jsou ve čtyřech, Kladno sice mělo puk, ale prakticky k ničemu se nedostalo.

28:39
    Patrik Husák (UNL) vysekl Jánskému hokejku z ruky, což znamená, že Rytíře čeká půlminutová přesilovka pěti proti třem.

28:16
    Důraznější hosté získali na Tenkrátovi kotouč a osvobodili se.

27:29
    Hosté si zase nepohlídali prostor mezi kruhy, kde byl Tenkrát. Volke ale drží Slovan ve hře.

27:07
    Ladislav Gengel (UNL) srovnává také počet vyloučených. Dostává dvě minuty za podražení.

26:48
    Jánský v obranném pásmu zariskoval a hosté měli šanci, kterou ale neproměnil Mical.

25:54
    Ústecká přesilovka se blíží svému konci. Roubík měl ale dobrou šanci, když zblízka těsně minul vzdálenější tyč.

25:03
    Gratton vypíchl hostům puk a jel sám na brankáře. Volke mu skočil pod nohy a značně unavenému útočníkovi střelu zastavil.

24:38
    Kasíkovu ránu Hanuljak neviděl a vyrazil jí s trochou štěstí.

24:32
    Peter Jánský (KLA) dojížděl ústeckou akci a pomohl si faulem. Dvě minuty za sekání a třetí přesilovka pro hosty.

22:30
    Ton posunul na Machače, který měl bez přehánění prázdnou branku před sebou. Místo toho ale trefil tuším horní tyč.

21:20
    Tenkrát našel před brankou Machače, který se snažil posunout na Tona mezi kruhy. Nahrávka ale byla o chlup delší, než by kladenský veterán potřeboval.

20:45
    Druhá část začala opatrněji než první.

20:01

Střely na branku: 15-10.

První třetina jasně ukázala, kde jsou slabiny obou celků. Jakmile se totiž dostanou v obranném pásmu pod tlak, tak mají problémy. Obě mužstva se dostala do dobrých šancí, i když ty kladenské byly přeci jen o něco nebezpečnější. Především díky efektivitě a výbornému Hanuljakovi tak domácí vedou o dva zásahy.

20:00

19:10
    Burger mohl mít třetí asistenci, když našel před brankou Tůmu. Kladenský střelec si ale nedokázal bruslí zpracovat kotouč.

18:35
    Kasík si sjel mezi kruhy pro střelu, ale ta pravděpodobně ani neprošla k Hanuljakovi. Nebezpečná pozice pro domácí to bezesporu byla.

18:11
    Dvakrát se k dobré střele dostal obránce Brož. Hanuljak byl v obou případech hodně hluboko ve své brance, ale kotouč si pokaždé našel. Jisté zákroky domácího brankáře uklidnily výběr Pavla Patery.

17:48
    Hosté jsou nadále v pásmu Kladna s pukem, ale domácí si zatím dobře hlídají nebezpečné pozice.

17:00
    Přikryl je na ledě, Kladno ubránilo také druhé oslabení v zápase.

16:27
    Hanuljak vyhazoval kotouč, který přizvedl mimo ledovou plochu Dalecký.

16:04
    Strnad ušetřil několik vteřinek pro domácí squadru.

15:37
    Hořava znovu zapracoval výborně v defenzivě a Jurij Repe díky tomu mohl vyhodit kotouč až za Volkeho.

14:58
    Roman Přikryl (KLA) putuje podruhé v utkání na lavici hříšníků. Provinil se vysokou holí.

14:16
    Ústí komplet, ale zatím má s bráněním kladenských přesilovek docela trable.

13:38
    Trpělivou kombinací uvolnili domácí mezi kruhy Machače, který ale napálil puk jenom do Volkeho.

13:10
    Teď Kladenští spíš nasunuli puk na Volkeho, který konečně dostal šanci přerušit hru.

12:54
    Rytíři drží hosty pod slušným zámkem. Ani jedna střela ale nemířila na branku.

12:27
    Jánský rozvlnil síť, ale jen z její vnější části.

12:04
    Petr Přindiš (UNL) dohrál za kladenskou brankou Repeho a dostává za svůj zákrok dvě minuty. Hostující bek ani neprotestoval.

11:30
    Ton posunul Machačovi po přejetí modré a kladenský útočník se nádherně prokličkoval až před Volkeho. Neměl ale prostor ke střele, takže se snažil puk vrátit před branku a tam už si situaci hosté pohlídali.

10:47
    Hosté se osvobodili a byli hodně rádi za vystřídání. Kladenskou útočnou vlnu však v další akci zastavil ofsajd, takže hosté mohou zkonsolidovat síly.

10:12
    Růžička výborně vystoupil na Vrdlovce a Kladno díky tomu uzavřelo Ústí před jeho brankou.

09:21
    Domácí početní výhodu nesehráli zle, přesto gól nedali. Slovan je kompletní.

08:27
    Ptáčkovu střelu tečoval Machač a kotouč se možná otřel o rameno Volkemu, než skončil za brankou.

08:08
    Středočeši udělali na modré prostor Tenkrátovi k tvrdé ráně. Volke si vyjel mírně před brankoviště a chytil kotouč do plastronu.

07:54
    Tůmovu sraženou střelu Volke neudržel, ale zachránil ho hvizd sudího, který ztratil puk z dohledu.

07:21
    Hned po vhazování se podražením provinil Martin Mical (UNL), takže Kladno si zahraje přesilovou hru.

07:15
    Gratton stínil Volkemu a tak se Pekr rozhodl vyzkoušet pozornost ústeckého brankáře střelou z úhlu.

07:07
    Hosté s koncem přesilovky neproměnili velmi dobrou šanci z mezikruží a vzápětí pádil sám na Volkeho Ton. Hostující brankář se roztáhl na čáře a velkou šanci zastavil.

06:33
    Kladenští vydolovali puk od mantinelu a osvobodili se.

06:12
    Daleckého rána od mantinelu vyšla spíš z nouze. Hanuljak si s ní vcelku snadno poradil.

05:34
    Další pokus hostů obstaral Roubík, z mezikruží ale pálil příliš vysoko.

05:07
    Doležal dostal až příliš prostoru k vyjetí na kruh. Jeho prudký pokus ale Hanuljak vyrazil do rohu.

04:49
    Roman Přikryl (KLA) za brankou sekl Přindiše a Slovan si zahraje první početní výhodu.

04:07
    Jenže Rytíři se vymanili obloučkem do středního pásma a rozjeli útočnou akci. Tůma zadovkou přenechal na Burgera, který rychle posunul mezi kruhy na JANA KLOZE a bývalý ústecký útočník střelou z první překonal Volkeho. Asistence: Jiří Burger, David Tůma.

03:58
    Severočeši velmi dobře presovali na kladenské beky, kteří nemohli rozehrát.

03:16
    Doležal se snažil proskočit kolem Kehara, který jej ale důrazně o puk připravil.

02:35
    Z dohrávané akce našel Ton zpoza branky obránce Ulrycha, který se sice pěkně položil do střely, branku ale netrefil.

02:14
    Machač střílel podobně jako včera. Dorážkou ještě zahrozil Tenkrát a také Volke si připsal první zákroky.

01:39
    Poprvé se musel vytáhnout také Hanuljak. Zblízka plácnul do poskakujícího kotouče Jan Dalecký a domácí brankář musel rychle švihnout lapačkou.

00:54
    Kladenští střídali a kapitán Burger od vlastní branky vyslal pas až na útočnou modrou, kam si najel PETER JÁNSKÝ, který střelou mezi betony poslal Rytíře do vedení. Asistence: Jiří Burger, Matyáš Zelingr.

00:15
    Bernad při rozehrávce trefil Tůmu, který ale nebyl dostatečně rychlý v posunutí kotouče na kolegy z útoku.

00:01

Kladno v loňském play-off prohrálo ve druhém domácím zápase s Ústím nad Labem 1:2 po prodloužení. Obě branky hostů tehdy vstřelil David Tůma, nynější útočník Rytířů.

Oba trenéři se rozhodli pro změnu na brankářském postu. Pavel Patera tak navázal na tradiční střídání gólmanů, které aplikoval již v základní části. Hosté se po včerejším nezdaru taktéž rozhodli ke změně v brankovišti.

Severočechům bude v sestavě chybět také útočník Antonín Melka, který se včera zranil v poslední minutě po souboji s obráncem Ulrychem. Hosté místo něj dopsali obránce Dominika Málka.

Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – Repe, P. Hořava (A), Zelingr, David Růžička, Ulrych, Ptáček (A), Kehar – J. Kloz, Burger (C), D. Tůma – J. Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Machač, Ton – Pekr, Zikmund, Gratton – Kubík.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Bernad, Kasík (A), Vl. Brož, M. Vágner (C), Husák, Přindiš, D. Málek – Z. Doležal, Roubík (A), Vrdlovec – Dalecký, Gengel, Moučka – Mical, Moskal, D. Merta – Navarra, Macek.

Rozhodčí: Kubičík, Kašík – Barteček, Ganger.

1. zápas čtvrtfinále

Kladno – Ústí n/L 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 12. Pekr, 27. P. Hořava, 56. Machač – 40. Vágner. Rozhodčí: Valenta, Jílek – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 4 003.

Kladno:Cikánek – P. Hořava (A), Repe, David Růžička, Zelingr, Ptáček (A), Ulrych, Kehar – D. Tůma, Burger (C), J. Kloz – Jánský, R. Přikryl, J. Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Gratton, Zikmund, Pekr – Kubík.

Ústí n/L: Soukup – Bernad, Kasík (A), Vl. Brož, M. Vágner (C), Husák, Přindiš – Z. Doležal, Roubík (A), Melka – Dalecký, Vrdlovec, Moučka – Gengel, Moskal, D. Merta – Navarra, Macek, Mical.

RYTÍŘI KLADNO
    Výsledkově měli domácí ze všech favoritů nejlepší vstup do play-off. I když to je samozřejmě jenom hra čísel. Zajímavé bude sledovat rozhodnutí trenéra Pavla Patery. Ten totiž v průběhu základní části své brankáře pravidelně střídal, nicméně v nedělním utkání předvedl Lukáš Cikánek opravdu skvělý výkon. Uvidíme, jestli bývalý vynikající útočník uplatní nepsané pravidlo o změně gólmana i tentokrát, nebo u něj přesvědčil včerejší startér.

Severočeši včera sice prohráli, ale výkon z prvního duelu je jistě nemusí mrzet. Ústečtí hokejisté totiž zanechali mnoho pozitiv. Nedařilo se jim ale překonat skvělého Lukáše Cikánka. Slovan by rád navázal na překvapivý loňský úspěch, kdy stejného soupeře vyřadil. Loni mimochodem na kladenském ČEZ Stadionu vyhrál právě druhé utkání, které se později ukázalo jako rozhodující, protože jím hosté vybojovali výhodu domácího prostředí na svou stranu. Bude se historie opakovat, nebo si Kladno tentokráte situaci pohlídá?

První čtvrtfinálové souboje nabídly vyrovnané souboje ve všech sériích. Výjimkou nebyl ani souboj Kladna s Ústím nad Labem. Oba celky čeká ani ne den po konci prvního souboje druhá kapitola. Kdo ji zvládne lépe?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 1. Jánský (Burger, Zelingr), 5. J. Kloz (Burger, D. Tůma), 30. Pekr (David Růžička), 34. Jánský (J. Strnad), 43. Jánský (Burger), 57. Ton (R. Přikryl, J. Strnad) – 37. Kasík (Bernad, Roubík), 52. Moučka (Dalecký)

Rozhodčí: Kubičík, Kašík – Barteček, Ganger