NY Rangers – Columbus 2:5 (kon.) | Nashville – Edmonton 5:4 (kon.) | Florida – Ottawa 1:2 (kon.)
Chicago – St. Louis 4:2 (kon.) | Arizona – Buffalo 3:2 (kon.)
Rytíři Kladno
6:2 (2:0, 2:1, 2:1) Stav série: 2:0
HC Slovan Ústí nad Labem
Pondělí 27.02.2017, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

59:32
    Petr Přindiš (UNL) je dalším vyloučeným. Tentokráte sekání.

57:45
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Roman Přikryl – 2 min., hákování).

56:43
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Krásná hokejová akce. PETR TON si za brankou vyměnil puk s Přikrylem, který mu jej vrátil krásnou zadovkou. Kladenský střelec pak s trochou štěstí procedil na bližší tyči puk skrz Volkeho. Asistence: Roman Přikryl, Jakub Strnad.

51:20
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ptáček si teď hodně nerozuměl s Tenkrátem, čehož využil napadající Dalecký. Bývalý kladenský útočník posunul mezi kruhy na JAROSLAVA MOUČKU, který střelou mezi Hanuljakovy betony snížil. Asistence: Jan Dalecký.

50:48
    Vladimír Brož (UNL) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

49:02
    David Tůma (KLA) trochu zbytečně fauloval v útočném pásmu, takže přesilová hra domácích je u konce.

47:58
    Zdeněk Doležal (UNL) dostal dvě minuty za nedovolené bránění, a protože si vše šel důrazně vyříkat s rozhodčím, dostal navíc ještě dvě "panenky", tudíž pro něj zápas končí.

42:09
    Burger s PETEREM JÁNSKÝM zopakovali akci z první minuty. Kladenský útočník zase ujel sám na Volkeho a opět byl úspěšný. Je z toho hattrick. Asistence: Jiří Burger.

39:53
    Jaroslav Roubík (UNL) ale hned po buly fauluje. Chvíli se tak hraje ve třech na obou stranách.

39:48
    No tak pozor. Sudí nejprve signalizovali faul Jiřího Burgera a vzápětí se provinil ještě Peter Jánský. Za devět sekund tak začne dlouhá dvojnásobná výhoda hostů.

37:57
    Patrik Husák (UNL) zbytečně fauloval Ulrycha. Jeho rukavice letěly v souboji hodně nahoru, dvě minuty za hrubost.

36:18
    Rychle využitá výhoda. Obránce JAROSLAV KASÍK od modré vyslal střelu po ledě, kterou nechytatelně a nešťastně odklonil mimo Hanuljakův dosah Roman Přikryl. Asistence: David Bernad, Jaroslav Roubík.

36:06
    Petr Ulrych (KLA) zastavil za brankou Vrdlovce a podle rozhodčích nedovoleným způsobem. Dvě minuty za podražení.

33:14
    Strnad na modré čáře přetlačil obránce Vágnera a vznikla pohroma pro hosty. Kladenští totiž vyřešili akci dva na jednoho výborně. Strnad našel před brankou PETERA JÁNSKÉHO a ten už měl situaci ulehčenou. Asistence: Jakub Strnad.

29:42
    Burger z mezikruží spálil tutovou šanci, načež Růžička našel MATĚJE PEKRA, který téměř z brankové čáry nachytal Volkeho na švestkách. Asistence: David Růžička.

28:39
    Patrik Husák (UNL) vysekl Jánskému hokejku z ruky, což znamená, že Rytíře čeká půlminutová přesilovka pěti proti třem.

27:07
    Ladislav Gengel (UNL) srovnává také počet vyloučených. Dostává dvě minuty za podražení.

25:03
    Gratton vypíchl hostům puk a jel sám na brankáře. Volke mu skočil pod nohy a značně unavenému útočníkovi střelu zastavil.

24:32
    Peter Jánský (KLA) dojížděl ústeckou akci a pomohl si faulem. Dvě minuty za sekání a třetí přesilovka pro hosty.

22:30
    Ton posunul na Machače, který měl bez přehánění prázdnou branku před sebou. Místo toho ale trefil tuším horní tyč.

14:58
    Roman Přikryl (KLA) putuje podruhé v utkání na lavici hříšníků. Provinil se vysokou holí.

12:04
    Petr Přindiš (UNL) dohrál za kladenskou brankou Repeho a dostává za svůj zákrok dvě minuty. Hostující bek ani neprotestoval.

07:21
    Hned po vhazování se podražením provinil Martin Mical (UNL), takže Kladno si zahraje přesilovou hru.

07:07
    Hosté s koncem přesilovky neproměnili velmi dobrou šanci z mezikruží a vzápětí pádil sám na Volkeho Ton. Hostující brankář se roztáhl na čáře a velkou šanci zastavil.

04:49
    Roman Přikryl (KLA) za brankou sekl Přindiše a Slovan si zahraje první početní výhodu.

04:07
    Jenže Rytíři se vymanili obloučkem do středního pásma a rozjeli útočnou akci. Tůma zadovkou přenechal na Burgera, který rychle posunul mezi kruhy na JANA KLOZE a bývalý ústecký útočník střelou z první překonal Volkeho. Asistence: Jiří Burger, David Tůma.

00:54
    Kladenští střídali a kapitán Burger od vlastní branky vyslal pas až na útočnou modrou, kam si najel PETER JÁNSKÝ, který střelou mezi betony poslal Rytíře do vedení. Asistence: Jiří Burger, Matyáš Zelingr.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 1. Jánský (Burger, Zelingr), 5. J. Kloz (Burger, D. Tůma), 30. Pekr (David Růžička), 34. Jánský (J. Strnad), 43. Jánský (Burger), 57. Ton (R. Přikryl, J. Strnad) – 37. Kasík (Bernad, Roubík), 52. Moučka (Dalecký)

Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – Repe, P. Hořava (A), Zelingr, David Růžička, Ulrych, Ptáček (A), Kehar – J. Kloz, Burger (C), D. Tůma – J. Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Machač, Ton – Pekr, Zikmund, Gratton – Kubík.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Bernad, Kasík (A), Vl. Brož, M. Vágner (C), Husák, Přindiš, D. Málek – Z. Doležal, Roubík (A), Vrdlovec – Dalecký, Gengel, Moučka – Mical, Moskal, D. Merta – Navarra, Macek.

Rozhodčí: Kubičík, Kašík – Barteček, Ganger