K. Vary – Sparta 3:1 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:1 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Pardubice 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 5:1 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 1:3 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
HC Sparta Praha
Úterý 28.02.2017, 17:20 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 51. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.

Základní část hokejové Tipsport extraligy míří do svého finiše a na programu má již pouze poslední dvě kola! V rámci toho předposledního pro vás budeme mimo jiné sledovat i souboj Karlových Varů s pražskou Spartou.

HC SPARTA PRAHA

Hokejisté pražské Sparty mají oproti svému dnešnímu soupeři diametrálně odlišné starosti. Se ziskem 93 bodů drží třetí příčku ligové tabulky a reálně ještě mohou atakovat druhý Třinec, na který ztrácí tři body. Sparťané navíc krátce před startem play-off disponují skvělou formou, když vyhráli poslední pět utkání v řadě s impozantním skóre 19:4! Ve svém kádru mají dvojici nejproduktivnějších hráčů soutěže, Lukáše Pecha a Petra Vránu.

HC ENERGIE KARLOVY VARY

Karlovy Vary poslední léta vzpomínají na slavnou éru pod trenéry Zdeňkem Venerou a následně Josefem Palečkem, které přinesly klubu největší úspěchy v čele s mistrovským titulem v roce 2009. Svěřenci kouče Jana Tlačila sice předvádí na pohled důrazný a bojovný hokej, nicméně často ztrácí body po individuálních chybách a navíc se jim hrubě nedaří v prodloužení či samostatných nájezdech, kde uspěli jen jedinkrát z jedenácti případů. I proto tak energetici drží dvě kola před koncem základní části předposlední příčku a mohou se pomalu připravovat na baráž o udržení nejvyšší soutěže.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Na oba týmy čeká poslední letošní vzájemný duel. Všechny tři předchozí utkání sice pokaždé vyhrál tým Sparty, ale dnešní soupeři vždy odehráli vyrovnaný zápas.

19:59
    Úvodního kotouče se ujímají hosté, kteří ihned míří před Závorku.

01:14
    Energie zakládá nový útok, ten končí ve středním pásmu.

01:37
    Energie se dostala do šance a rovnou dvakrát vypálila na Pöpperleho.

02:00
    Dvořák krouží k pukem ve vlastní třetině, následně se hra přesouvá před sparťanského gólmana.

02:45
    Po špatné rozehrávce se málem dostali hostí do šance, pro štěstí domácích tomu tak nebylo.

03:05
    Při přechodu do útočného pásma se Sparta dopustila ofsajdu.

03:28
    Karlovy Vary se drží v útočnému pásmu. Tomáš Harant tvrdě vypálil, ale jeho dělovka mířila mimo branku hostů.

03:59
    Hra se přesouvá na druhou stranu, však Sparta si nedokázala dostat domácí pod dostatečný tlak.

04:33
    První vážnější zákrok si připisuje Tomáš Závorka, kotouč dokázal zpacifikovat po svém. Následně branka vypadla ze svého postaven, tak se čeká na úpravu.

04:46
    Sparta se drží u Závorky, kotouče okamžitě ujímají Vary, kteří letí na druhou stranu kluziště.

05:10
    Následuje zakázané uvolnění Sparty. Hra se přesouvá k Pöpperlemu.

05:35
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Denis Kindl ujel spolu s ONDŘEJEM BERÁNKEM na Pöpperleho. Prohodili si kotouč přímo před hostujícím gólmanem a druhý jmenovaný přes zavěsil do odkryté části branky. Asistence: Denis Kindl, Jakub Flek
    05:35 Ondřej BERÁNEK - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

06:39
    Sparta se nechce nechat zahanbit, a tak urputně tlačí na domácího gólmana. Ten je přesný.

06:57
    Odpískáno zakázané uvolnění Karlových Varů.

07:05
    Tomáš Závorka si připisuje další zákrok a přichází komerční přestávka.

07:06
    Před zahájením zápasu si cenu za Hořkou výzvu od Tomáše Haranta převzal vedoucí fanclubu.

08:35
    Tomáš Rachůnek pálil na Pöpperleho, ten byl tentokrát přesný.

09:03
    Petr Stloukal zaváží puk do útočného pásma, kde se Energie i na okamžik zabydluje.

09:38
    Sparta zakládá nový útok a zkouší se dostat před Závorku.

10:00
    Další zákrok domácího Závorky.

10:05
    Energie je s kotouče za svou branku a snaží se dostat do útoku, Sparta výborně napadá domácí rozehrávky, tak se domácí vcelku zapotí. Následuje zakázané uvolnění domácích.

10:19
    Po chybné rozehrávce přichází Sparta o pásmo. Michal Vachovec se snažil proniknout do útočného periody, ale zastavil ho ofsajd.

10:42
    Milan Mikulík tvrdě vypálil, dělovka mířila mimo Pöpperleho.

11:20
    Máme tu další zakázané uvolnění hostů. Petr Kumstát odehrává 900. utkání!

11:30
    Sparta se drží v útočném pásmu, ale Karlovým Varům se daří osvobodit z jejich sevření.

12:13
    Praha však ihned míří zpět před Závorku a bojuje o vhodnou pozici ke střele.

12:39
    První vyloučení zápasu patří Viktoru Baldajevovi (KVA) na dvě minuty odchází zpytovat svědomí na trestnou lavici za zdržování hry.

13:30
    Sparta se zmocnila útoku a snaží se vybojovat vhodnou pozici ke střele.

14:08
    Ve vlastním oslabení se dostaly Karlovy Vary do velké šance, bohužel Michal Vachovec pálil nepřesně.

14:56
    Domácí již hrají v plném počtu.

15:05
    Rovnou dvojitý zákrok si připsal Tomáš Závorka, který nyní zřejmě ani nevěděl, kde má ruce a kde nohy.

15:30
    Sparta rozehrává nový útok, který končí za brankou Závorky.

15:52
    Energie se dopustila zakázaného uvolnění a hra míří opět před domácího brankáře.

15:57
    Další zakázané uvolnění pro domácí tým. Vhazovat se bude u Závorkovy svatyně.

16:17
    Pražané se drželi v útočné periodě, nakonec se podařilo domácímu týmu vyhodit kotouč do bezpečné vzdálenosti. Sparta znovu zkouší proplout k Tomáši Závorkovi.

17:20
    Jan Švrček poslal dělovou ránu od modré, ale Závorka zasáhl včas.

17:59
    Po zásahu zůstává na ledě ležet Tomáš Rachůnek, který se po chvilce zvedá a odjíždí na střídačku.

18:05
    Milan Davídek vyváží kotouč do bezpečí.

18:26
    Petr Vrána (SPA) si vysloužil od sudích trest formou dvou minut za nedovolené bránění.

19:27
    Zbývá poslední půl minuta zápasu. Energii se nedaří usadit v útočném pásmu.

19:58
    Velká šance pro domácí, ale Pöpperle byl přesný jak hodinky.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Domácí se dokázali střelecky prosadit již v 6. minutě a autorem branky se stal Ondřej Beránek. Následně nepřinesl zápas žádné vyložené šance, tudíž si budeme muset počkat do druhé části, která začne v 18:12

Sudí spolu s oběma týmy již krouží na ledové ploše.

20:01

20:01
    Prvního kotouče se zmocňují domácí, kteří se ihned ženou dopředu.

20:28
    Hosté hrají v plném počtu.

20:39
    Sparta přebírá puk a pokouší se proniknout do útoku.

21:00
    Nakonec jí to daří, ovšem nebezpečná šance z jejich pobytu nevznikla.

21:22
    Marek Baránek zastavuje kotouč ve středí periodě a posílá svůj tým dopředu.

21:52
    Za domácí brankou proběhl souboj o kotouč, ve kterém byl úspěšný Henri Tuominen. Akce zastavuje až Pöpperle.

22:03
    Hosté se provinili zakázaným uvolnění, tak se hra přesouvá zpět před Pöpperleho.

22:15
    Karlovarští hokejisté se zdrželi v útočné třetině, ale nedokázali si vybudovat smysluplnou akci.

22:52
    Vyloučení pro domácí tým. Na dvě minuty odchází Dávid Gríger (KVA) za podražení.

23:10
    Spartě se však nedaří proniknout skrz karlovarskou obranu.

23:33
    Kdykoli hosté nakouknou do útočné třetiny, Energie je ihned vyžene. Při přechodu do útočného pásma se domácí dopustili ofsajdu.

23:43
    Forman nahrál volnému Pechovi. Zakončení druhého jmenovaného nebylo úplně ideální.

24:32
    Sparta se pořád motá okolo karlovarské branky.

24:48
    Petr Vrána minul zcela odkrytou branku!

24:49
    Domácí Energie hraje v plném počtu.

25:02
    Sparta stále pečlivě napadá a snaží se o zničení manka.

25:14
    Další ofsajd domácích hokejistů.

25:23
    Následuje ihned zakázané uvolnění Sparty. Hra se přesouvá před Pöpperleho.

25:28
    Sparta se opakovaně dopouští zakázaného uvolnění.

25:36
    Vojtěch Tomeček si připravil krásnou akci pro lidské oko. Sám se pokusil prostřelit Pöpperleho z jemné otočky. Zakončení ale nebylo ideální.

26:52
    Pražané bojují o kotouč v útočné třetině a hledají vhodnou pozici ke střele.

27:27
    Energii se však daří osvobodit. Před Pöpperlem však nedokázal nic předvést.

27:50
    Sudí píská postavení útočícího hráče v Závorkově svatyni a následuje komerční přestávka.

27:51
    Energie nebyla daleko k tomu, aby navýšila skore zápasu. Sparťanská obrana se dokázala probudit včas.

28:35
    Michal Barinek pálil, ale rána mířila mimo branku.

28:55
    Lukáš Cingel (SPA) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za hákování.

29:04
    Energetici zakládají nový útok a snaží se dostat do obranného pásma hostí. Sparta dobře napadá domácí rozehrávky, a tak nemají Karlovy Vary velkou šanci.

29:43
    Denis Kindl vypálil, ale označkoval jen plexisklo za Pöpperlem.

30:27
    Další střela Denise Kindla, ale hostující gólman si střelu pohlídat a ukryl ji do bezpečí.

30:40
    Střela Tomáše Dvořáka byla také nepřesná.

30:57
    Již odbila poslední sekunda z Cinglova trestu, když se probudil VOJTĚCH TOMEČEK. Z kraje kruhu vypálil a ukázkově zavěsil kotouč pod víko Pöpperleho branky. Asistence: Jakub Flek
    30:57 Vojtěch TOMEČEK - 2:0

31:22
    Další vyloučení na straně Sparty. Na trestnou lavici odchází Brian Ihnačák (SPA) za držení.

31:53
    Karlovy Vary se stále trápí s přechodem do útočné třetiny.

32:12
    Vojtěch Tomeček se dopustil ofsajdu při přechodu do útočného pásma.

32:24
    Energie se drží pásmu, ale nedokáže se střelecky prosadit.

33:07

33:46
    Sparťané se konečně osvobozují. Kotouč si však vyhlédl Václav Skuhravý a Pöpperle musel zakročit. Následuje komerční přestávka.

34:05
    Karlovy Vary uklidňují hru a snaží se dostat do útoční pozice. Nakonec hru zastavuje Tomáš Pöpperle.

34:36
    Klimek se pokusil o snížení manka, ale Tomáš Závorka ukryl kotouč pod lapačku.

34:47
    Kotouč vylétl mimo hrací plochu. Hra se výrazně uklidnila a nedochází k žádným tvrdým osobním soubojům.

35:05
    Sparta se dopustila přihrávku rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

35:35
    Ondřej Beránek obětavě lehl do střely.

36:02
    Karlovy Vary si přebírají puk a snaží se dostat dopředu. Ovšem poté co kotouč přišly, tak se Sparta dopustila ofsajdu.

36:22
    Zápas plný zakázaného uvolnění a ofsajdů. Zakázaného uvolnění se dopustili domácí, a tak se vhazuje u jejich branky.

36:33
    Sparta si zahraje přesilovou hru.

36:34
    Tomáš Dvořák (KVA) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za držení.

36:38
    Sparta se drží u Závorky, ale nakonec o pásmo přichází díky důkladné obrané domácích hokejistů.

37:00
    Hosté hledají vhodnou pozici ke střele, ale domácí obrana je důsledná.

37:37
    Gernát pálil od modré, ale marně.

37:57
    Sparta začala hrát divočejší hokej. Zřejmě platí pořekadlo, že tichá voda břehy mele. Nyní jde do osobních soubojů s chutí, až to vypadá na řádnou potyčku.

38:33
    Což dokazuje Tuominen s Formanem, kteří si dali trochu do čumáku, ovšem nešlo o nic velkého. Ovšem přichází i vyloučení.

38:33
    Henri Tuominen (KVA) a Miroslav Forman (SPA) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

38:47
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

38:57
    I Energie výrazně přidala na intenzitě své hry a nenechává Spartě nic zadarmo.

39:17
    Zbývá poslední minuta druhé části.

39:30
    Sparta spěchá do útoku, ovšem Vrána zajel do branky spolu s domácím Závorkou. Máme tu další potyčku, tentokrát Ondřej Beránek a Jan Buchtele, ti se obejdou bez trestů.

39:46
    Vyloučení přijde až teď, a to pro karlovarského hokejistu.

39:52
    Milan Mikulík (KVA) odchází na dvě minuty za podražení.

39:59
    v poslední vteřině se málem podařilo Spartě snížit, ale Tomáš Závorka zakročil včas.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Hra nabrala úplně jiný spád, ale lepším týmem jsou stále domácí, kteří si připsali další gól. O ten se postaral Vojtěch Tomeček, který nádherně zavěsil kotouč pod víko. Následovalo pár potyček a osobních soubojů. Více ve třetí třetině, která začne v 19:09.

40:01

40:01
    Kotouč ihned míří k Pöpperlemu, tam se ho ujímají hosté, kteří se ihned ženou kupředu.

40:25
    Sparta touží po zmenšení manka, ale zatím jen hledá vhodnou pozici ke střele.

41:05
    Tomáš Závorka nevěděl, kde se puk nachází, ale domácí beci se rozkoukali. Následně se domácí osvobozují ze sevření pražanů.

41:49
    Sparta uklidňuje hru ve vlastní třetině a chystá se nový útok.

41:56
    Energie hraje v plném počtu.

42:10
    Sparta opět dobívá pásmo domácích. Energie vyhazuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

42:49
    Energie se nenechá zatratit a snaží se také dostat do útoku.

43:07
    Hra se přesunula zpět k Závorkovi. Michal Řepík vypálil z mezikruží a Tomáš Závorka předvedl ukázkový zákrok lapačkou.

43:41
    Sparťané se opět tlačí dopředu a dobývají pásmo energetiků. Ale Tomáš Závorka si připisuje další zákrok a v dnešním klání je prozatím stoprocentní.

44:22
    Praha opouští útočnou třetinu kvůli vlastní chybě, ale bleskurychle se vrací zpět.

44:55
    Jan Švrček vypálil od modré, ale domácí gólman si střelu pohlídal a vyrazil ji betonem až do ochranné sítě.

45:17
    Puk vylétl mimo hrací plochu, zaviněním Václava Benáka (KVA), který tak odchází na trestnou lavici na dvě minuty za zdržování hry.

45:39
    Sparta se tak znovu dostává k přesilové hře, které se dnes absolutně nedaří ani jednomu z týmů.

46:05
    Karlovaráci se snaží vyhodit kotouč do bezpečné vzdálenosti, ale marně. Na puku se drží stále hosté, kteří se pokouší vymyslet vhodnou pozici.

46:47
    Do šance se dostal Václav Skuhravý, který byl kousek od navýšení skóre, ale střela mu nesedla.

47:15
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta využívá přesilovou hru. LUKÁŠ PECH získal přihrávku k mezikruží od Miroslava Gernáta a zcela jednoduše zasadil puk na své místo. Asistence: Martin Gernát.
    47:15 Lukáš PECH - 2:1

47:39
    Jakub Flek vypálil, ale Pöpperle zareagoval včas. Po této akci následuje komerční přestávka.

48:05
    Rachůnek ujímá kotouče před brankou Závorky a míří dopředu.

48:18
    Martin Gernát (SPA) odchází na dvě minuty na trestnou lavici za podražení.

48:50
    Václav Skuhravý se rovnou dvakrát pokusil prostřelit Pöpperleho, ale k jeho smůle byl přesný.

49:11
    Sparta se osvobozuje a napadá karlovarské rozehrávky. Domácí se nenechají nijak zastrašit a míří do obranného pásma hostí.

49:42
    Tomáš Dvořák se pokusil o střelu, ale ta označkovala jen plexisklo za gólmanem.

49:57
    Konečnou střelu připsal Tomáš Rachůnek, ale hostující brankář již nechce chybovat a kotouč si podržel.

50:03
    Sparta se opět osvobozuje z karlovarského sevření.

50:19
    Sparta Praha hraje v plném počtu.

50:30
    Ihned se uhnízdila u Karlových Varů a bojuje o každý kousek ledu v KV Aréně.

50:54
    Karlovým Varům se nedaří vyhodit. Hru zastavuje Tomáš Závorka svým zákrokem.

51:16
    Lukáš Pech uklidňuje hru a zakládá nový útok.

51:45
    Martin Gernát vypálil od modré, ale střela šla zcela mimo brankoviště.

52:04
    Dominik Uher vystřelil od modré, ale jeho pokus byl také marný. Píská se ofsajd a komerční přestávka.

52:31
    Richard Nedomel se pokusil o snížení manka a pálil od modré, Tomáš Závorka byl přesný.

52:52
    Sparta se drží u domácí svatyně a hledá vhodnou pozici ke střele.

Dnešní utkání sleduje 2717 diváků.

53:33
    Na dvě minuty odchází Tomáš Harant (KVA) za hrubost a Lukáš Klimek (SPA) za stejný prohřešek.

53:40
    Sparta uklidňuje hru a snaží se dostat před Závorku.

54:01
    Václav Benák nahodil kotouč na Pöpperleho. V obranném pásmu si přebírá kotouč Sparta. Ovšem po nepřesného rozehrávce se dostal do šance Milan Mikulík, ten minul odkrytou branku.

54:31
    Sparta se dopustila ofsajdu.

54:52
    Forman vypálil, ale trefil jen Závorkovu masku.

55:10
    Jakub Flek těsně minul branku Pöpperleho.

55:26
    Marek Báranek zřejmě přišel o některé své zuby po zákroku Michala Řepíka (SPA) za vysokou hůl. Jelikož byla krev na ledě, ujal se toho Václav Skuhravý s Milan Davídkem a led odklidili i bez ledařů.

55:29
    Sparta hraje velmi agresivní hokej a strhla se velká bitka mezi všemi hráči. Na zemi zůstává po zákroku ležet Tomáš Rachůnek a drží si hlavu. Nakonec se zvedá za pomoci svých spoluhráčů.

55:43
    Sparta si vysloužila od domácích fanoušků velký nesouhlas s jejich zákrokem na Tomáše Rachůnka, který si nyní leduje postiženou oblast.

55:43
    Jan Buchtele (SPA) si vyloužil od sudích dvou minutový trest za napadaní a deset minut za nesportovní chován.

56:23
    Energie se motá kolem branky Pöpperleho.

56:44
    Karlovým Varům se podařilo prosadit v přesilové hře. Energie se několikrát snažila dostat kotouč za záda Pöpperleho, ale marně. Nakonec si našel Dávid Gríger volného VÁCLAVA BENÁKA u kruhů. Ten vypáli a prostřelil již bezmocného Tomáše Pöpperleho. Asistence: Dávid Gríger, Denis Kindl.
    56:44 Václav BENÁK - 3:1

57:13
    Nastal zde nějaký problém, který se nyní řeší. Jedná se o to, že byl smazán špatný trest.

57:13
    Bude se vracet čas do vstřelení gólu.

57:36
    Dávid Gríger se dopustil hry vysokou holí.

57:47
    Sparta Praha se dostává do útoku.

58:09
    Do konce zápasu zbývají dvě minuty.

58:24
    U domácí branky probíhá souboj o kotouč, ze kterého vychází vítězně Energie, které se nedaří osvobodit.