K. Vary – Sparta 3:1 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:1 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Pardubice 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 5:1 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 1:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC VERVA Litvínov
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Úterý 28.02.2017, 17:20 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga • 51. kolo
    Karel KUBÁT - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
    KAREL KUBÁT nic nevymýšlel a svou střelou pod břevno hostující branky byl jako jediný úspěšný exekutor nájezdů a byl tak rozhodujícím střelcem – 2:1.

64:57
    Michal Trávníček v dobré šanci promáchl a skóre se znovu nemění. V samotném závěru prodloužení tak měl na holi rozhodující gól, ale nestalo se tak, jdeme do nájezdů.

62:25
    Litvínov si bere oddechový čas.

62:25
    Valský dostává dvě minuty za hákování a nabízí tak Litvínovu přesilovou hru. Bude se hrát čtyři na tři.

60:22
    Protože Třinec dnes prohrál své utkání v základní hrací době, o vítězi Prezidentského poháru je rozhodnuto. Liberec už nikdo nemůže předhonit, a tak tento pohár po roce obhájil.

60:00
    Hosté dostali kotouč za záda Petráska, ale hlavní rozhodčí rozpažuje a branku neuznává, protože byla docílena už po siréně. Vše ověří ale ještě videorozhodčí.

54:50
    Po brance Liberce vypadla na zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově světla a čeká nás tak další pauza. Diváci v hledišti okamžitě rozsvěcují své mobilní telefony a v hledišti panuje téměř vánoční atmosféra.
    54:49 Michal BULÍŘ - 1:1

54:49
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté se přeci jenom dočkali a srovnávají stav tohoto utkání. MICHAL BULÍŘ se proháčkoval ze středního pásma až do toho útočného, kde na chvíli ztratil kotouč, ale záhy se k němu zpět dostal a poté svou střelou švihem překonává poprvé Michaela Petráska – 1:1. Bez asistence.

52:02
    Roman Will se znovu prezentoval dalším přesným zákrokem proti najetému Jurčíkovi. Ten tak ve velké šanci nedostal puk za jeho záda. Následuje komerční přestávka.

50:27
    Lukáš Válek se dostal do samostatného úniku, ale těsně před brankou Romana Willa neposlal puk za jeho záda. Verva ale znovu byla nebezpečná a nebyla daleko od pojistky svého vedení.

48:50
    Je dozkoumáno. Video ani z jednoho pohledu nepotvrdilo, že by kotouč prošel za brankovou čáru.

48:50
    Videorozhodčí nyní zkoumají situaci u Petráskovy svatyně, ale zatím stále není jasno, z jakého důvodu. Bylo to po liberecké akci, tak zřejmě, zda neprošel kotouč za brankovou čáru.

48:49
    Dnešní utkání sleduje 5 120 diváků.

48:49
    Jakub Černý ujel všem, podél levého mantinelu se dostal na levý kruh a odtud vyslal pořádně štiplavý projektil. Roman Will ale proti jeho ráně zasáhl a podržel tak znovu hosty!

41:37
    Sklenička sekl protihráče a už sedí na trestné lavici. Dostává za to dvě minuty.

39:08
    A další velká šance Vervy. Černý poslal kotouč na Martina Hanzla, ale jeho střela pak skončila na brankáři hostů, který se musel znovu ve svém brankovišti hodně otáčet.

37:26
    Obrovská skrumáž před Willem. Frolo nahodil puk před hostující branku, kde ho chtěl dorážet Válek, ale to se mu nepodařilo. Kotouč pak proskočil před Doležala, ale ani on ho nepropasíroval za Willova záda. Domácí tak ale byli blízko druhé trefě.

34:36
    Po ní uvidíme přesilovou hru Vervy. Jan Ordoš putuje na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.

31:25
    Síly na ledě se srovnají. Za sekání už sedí na trestné lavici František Lukeš a uvidíme tak hru ve čtyřech hráčích na obou stranách.

29:41
    Mário Bližňák dostává dvě minuty za vysokou hůl a je z toho další přesilová hra pro litvínovskou Vervu.
    20:21 Daniel SÖRVIK - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

20:21
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Domácí dohrávali svou přesilovou hru, kterou přerušila siréna konce první třetiny a hned na začátku té druhé ji využívají. DANIEL SÖRVIK dostal namazáno na modrou čáru, odkud svou střelou dokázal poslal kotouč za záda Romana Willa – 1:0. Verva se tak ujímá vedení. Asistence: Karel Kubát a František Lukeš.

18:56
    Stránský dostává dvě minuty za hrubost a už sedí na trestné lavici. Domácí si tak zahrají v závěru první periody přesilovou hru.

11:14
    Michal Bulíř se dopustil nedovoleného bránění a je tu další vyloučení. Hrát se tedy bude čtyři na tři.

10:56
    Další trest pro Vervu. Hübl dostává dvě minuty za krosček a domácí se budou bránit znovu ve třech.

10:20
    Mela před domácí brankou a po střele Tygrů zazvonila tyč Petráskovy branky! Hosté tak nebyli daleko od vedoucí branky.

09:41
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Daniel Sörvik – 2 min., zlomená hůl / nahrazení).

08:34
    Viktor Hübl zahákoval soupeře a dostává dvě minuty. Hosté si tak zahrají svou vůbec první přesilovou hru a pokusí se otevřít skóre utkání.

02:49
    Další trest pro hosty. Radim Šimek inkasuje dvě minuty za hákování a Verva si zahraje pět na tři.

02:30
    Jan Ordoš dostává dvě minuty za nedovolené bránění a domácí si tak jako první zahrají přesilovou hru.