K. Vary – Sparta 3:1 (kon.) | Litvínov – Liberec 2:1 (1:0 po s.n.) | Plzeň – Pardubice 5:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Třinec 5:1 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Chomutov 3:1 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 1:3 (kon.)
Berani Zlín
3:6 (2:1, 1:3, 0:2) Stav série: 0:3
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 28.02.2017, 16:00 • Zimní stadion Luďka Čajky • Play-off extraligy st. dorostu • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

PSG Zlín: Kubík (Kořének) – Janošek, Gába, Dřímal, Hamrlík, Suhrada, Dluhoš, Jenáček, Marek – Václavek, Dvořáček, Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Hefka, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Leška

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Beran) – Bernáth, Cankov, Zavřel, Štaif, Přibyl, Ptáček, Brabec, Klejna – Holub, Hudečka, Habr, Maydl, Bečka, Slabý, Prošek, Šik, Tlačil, Halberštát, Hotěk, Křemen

Rozhodčí: Slavka – Blaha, Maťašovský.

00:01

00:02
    Úvodní buly vyhráli domácí a ihned zahájili první útok.

00:42
    Zlín právě vstřelil branku!
    A domácí vstupují do útkání na výbornou! Jakub Jenáček nastřelil z modré čáry puk na Kašpara, kterého tento pokus poměrně překvapil, puk mu projel mezi nohama a před KRYŠTOFEM DVOŘÁČKEM nestál těžký úkol – dostat puk do odkryté brány – 1:0! Asistence: Jakub Jenáček.

01:39
    Domácí jsou dále při chuti. Nyní si připravili dvě slušné brankové příležitosti, z nichž ale ani jedna neskončila brankou.

02:27
    Karlovy Vary si zahrají první přesilovku. Jan Václavek (ZLN) dostává dvě minuty za hákování.

02:52
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A máme vyrovnáno! Hosté po krátké chvíli využívají přesilovou hru. František Klejna přihrál kotouč na hůl TOMÁŠE PŘIBYLA, jenž přesně umístěnou střelou do horního růžku nedal Kubíkovi sebemenší šanci – 1:1! Asistence: František Klejna, Jan Bečka.

04:21
    Nyní Jan Václavek alespoň trošku odčinil své předešlé vyloučení. V přechodu do útoku předvedl skvělou kličku, kterou potěšil přihlížející diváky.

04:49
    Zakázané uvolnění Zlína.

05:17
    Otakar Šik se nyní ocitl v dobré brankové příležitosti, když střílel z mezikruží. Kubík si s touto střelou poradil.

05:36
    Ihned po buly se dostal kotouč k Dobiášovi, který poslal kotouč do úniku Světlíkovi. Ten se řítil sám na Kašpara, který ale předvedl dobrý zákrok a podržel tak svůj tým.

06:10
    Michal Maydl nahazoval nebezpečný kotouč před zlínskou branku, Jakub Kubík ale skvěle vyčetl situaci, puk chytil a raději přerušil hru.

07:07
    A znova pozorný Kubík. Hosté mají nyní více ze hry.

07:24
    Ale to pro následující dvě minuty nejspíše nebude platit. Radek Prošek (KVA) dostává 2 minuty za sekání.

07:53
    Zlínu se ale zatím přesilovka nedaří, berani se nedokážou usadit v útočném pásmu.

08:50
    A tohle trápení Zlína pokračuje. Nyní dokonce Jakub Jenáček nastřelil svého spoluhráče.

09:24

09:48
    Jakub Habr nyní předvedl skvělý hit, kterým odnesl Jonáš Kočica.

10:20
    Ofsajd hostí, který je zastavil v nadějně rozvíjející se akci.

11:57
    JONÁŠ KOČICA se nejprve dostal do dvou slepených střel, z nichž ani jednu neproměnil. Za pár sekund mu Jan Václavek naservíroval kotouč před prázdnou branku a touto šancí již Kočica nepohrdnul. Asistence: Jan Václavek, Kryštof Dvořáček.

13:19
    Karlovy Vary si zahrají druhou přesilovou hru. Vojtěch Dobiáš (ZLN) si odpyká dvě minuty za podražení.

14:55
    A Zlín jde do tří! Vlastimil Hefka (ZLN) se provinil podražením.

15:27
    Zlín hraje již ve čtyřech, během krátké výhody dvou mužů na ledě si hosté připravili hned dvě pohledné kombinace, které ovšem neskončily gólem.

16:16
    Zlín se opět osvobozuje vyhozením a už zbývá pouze 40 vteřin přesilovky.

16:55

17:03
    Pro změnu si zahraje přesilovku Zlín. Jan Tlačil (KVA) si odpyká dvě minuty za hákování.

17:56
    Zakázené uvolnění Zlína ve vlastní přesilovce.

18:32
    Dobiáš nyní z modré čáry napálil prvního stojícího hráče a zlínská přesilovka se krátí..

19:03

19:48
    A do konce třetiny přijde ještě jedno vyloučení. Autor druhého zlínského gólu, Jonáš Kočica, dostává dvě minuty za hákování.

20:00

20:01

20:02
    Úvodní buly vyhráli hosté a ihned se řítí do útočného pásma, jelikož mají ještě přes minutu a půl trvající přesilovku.

20:42
    Zlínu se ale nyní podařilo dvakrát po sobě v řadě vyhodit kotouč přes celé hřiště.

21:13
    Hosté dávají i svůj druhý gól v přesilové hře! MARTIN SLABÝ dostal kotouč od Klejny, zavetl ho do útočného pásma a z pravé strany poměrně nevinně vystřelil. Tato střela ale Kubíka překvapila natolik, že skončila v síti – 2:2! Asistence: František Klejna.

21:45
    A Západočeši během jedné minuty otáčí skóre zápasu! JIŘÍ HALBERŠTÁT se nejrychleji zorientoval v předbrankové skrumáži a zasunul kotouč za Kubíka, který si poslední minuty bude určitě vyčítat – 2:3! Asistence: David Holub.

22:44
    Jakub Jenáček se nyní jako obránce dostal až ke střele, jeho bekhendový pokud ake nepřidělal Kašparovi žádné potíže.

23:40
    Vary jsou nyní opravdu při chuti. V těchto chvílích zcela přehrávají opařené hráče Zlína.

25:04
    Ve Zlíně se dnes konají gólové hody! Ještě nemáme ani polovinu zápasu a diváci už viděli 6 branek. O tu šestou se zasloužil JÁCHYM JANOŠEK, který dostal přihrávku od Jana Marka a propálil Kašpara mezi rukou a tělem – 3:3! Asistence: Jan Marek.

25:52
    Nyní je zase vidět na ledě hlavně Zlín. Vyrovnávací gól ho očividně nakopnul.

27:23
    A na ledě se také přitvrzuje. Vlastimil Hefka nyní tvrdě dohrál Bernátha.

27:53
    Vojtěch Brabec se dostal ke střele od modré čáry, Kubík se ovšem vyznamenal a střelu vyrazil betonem.

28:59
    Na druhé straně trefil Sebastian Fajkus tyč!

29:40
    Zlín si zahraje přesilovku. David Holub (KVA) si odpyká dvě minuty za napadení.

30:40
    Jan Václavek se snažil přihrávkou zpoza branky najít Kočicu, tomu ale hostující obrana účinně zablokovala hůl.

31:40

32:56
    Hra je přerušena, na ledě leží otřesený Lukáš Světlík.

33:48
    Po delší době se dostal do hry domácí brankář Kubík. Přerušil nyní hru a bude se vhazovat po jeho levici.

34:12
    A nyní se totéž stalo na druhé straně, k tomu se ale ještě bude vylučovat.

34:12
    Vojtěch Dobiáš (ZLN) a David Holub (KVA) dostávají dvě minuty za hrubost.

34:42
    Hosté se opět ujímají vedení! A vedla k tomu skutečně pohledná akce. Michal Hotěk zavedl kotouč do třetiny, prohodil si kotouč mezi nohama a předložil jej OTAKARU ŠIKOVI, jenž puk doklepnul za záda Kubíka – 3:4! Asistence: Michal Hotěk.

35:16
    Ještě zhruba minutu se bude hrát v počtu čtyřech proti čtyřem.

36:12
    Oba týmy hrají v plném počtu.

37:03
    V obranném pásmu Varů nyni probíhají velké boje, ze kterých vyšli úspěšněji hosté a vyvezli kotouč.

38:32
    Václavek nyní skvělým pasem viděl Dvořáčka, jenž trestuhodně netrefil ani branku.

39:40
    Matěj Pröschl nyní od modré čáry zkusil pozornost Kašpara, ten betonem puk vyrazil.

40:00

40:01

40:11
    Zlín krátce po úvodním buly zahrává zakázané uvolnění.

40:58
    Jiří Halberštát se dostal k odraženému puku a mohl přidat druhý gól v zápase. Kubík byl ovšem proti.

41:16
    Zlín jde do čtyř. Miroslav Gába dostává dvě trestné minuty za nedovolené bránění.

42:05
    Vary nyní ve vlastní přesilovce nabídli šanci Janu Václavkovi, který se dostal ke střele, kterou pokryl Kašpar.

43:16

43:52
    Pro změnu si zahraje přesilovku Zlín. Vojtěch Brabec (KVA) si odpyká menší trest za hákování.

44:55
    Zlín se teď poprávu může cítit ukřivděně. Ve vlastní přesilovce byl totiž jasně podražen Jan Václavek a Zlín by si zahrál dvojnásobnou přesilovku. Sudí Slavka toto ovšem neviděl, tudíž hra pokračuje dále.

45:52

46:23
    Jakub Kašpar raději přikryl kotouč před dotírajícími hráči Zlína. Vhazovat se bude po jeho pravici.

47:24
    I když se Zlín snaží mermomocí s výsledkem něco udělat, zatím se mu to nedaří. Hosté již hrají velmi jednoduše a chytře, což se Zlínu moc nehodí do karet.

47:42
    A pro Zlín přichází další komplikace, když Tomáš Dřímal (ZLN) dostává 2 minuty za držení protihráče.

48:47
    A je zřejmě rozhodnuto! Karlovy Vary i tento gól dávají z přesilové hře. Puk se dostal k úplně osamocenému JANU BEČKOVI, který skvěle provedenou kličkou vymíchal Kubíka a zakončil do zcela odkryté branky – 3:5! Asistence: Michal Hotěk.

49:44
    A na ledě to poměrně vře. Domácí hráči vystupují podrážděně a po každém přerušení hry vyvolávají potyčky.

50:06

51:48
    Zlín se i nadále snaží. Nyní zkoušel Václavek střílet opravdu z velkého úhlu, Kašpar se ale nenechal překvapit.

53:28
    Ještě jedna šance pro Zlín – přesilová hra. Jan Tlačil (KVA) dostává dvě minuty za podražení.

54:04
    Opět se blýskl Václavek, který projel s kotoučem na holi až před samotného Kašpara, který reflexivně vysunul beton.

55:28
    Hosté v plném počtu. Teď už se šance Zlína na srovnání hodně, hodně zmenšily.

56:18
    Hra je přerušena, kotouč byl zašlápnutý v útočné třetině Zlína.

56:33
    Vyloučení na obou stranách, strhla se totiž menší potyčka. Jonáš Kočica (ZLN) a Martin Slabý (KVA) dostávají menší tresty za hrubost.

56:44
    A Karlovy Vary definitivně stvrzují svou výhru. Radek Prošek našel zpoza branky nehlídaného DAVIDA HOLUBA, jenž z bezprostřední blízky prostřelil Kubíka. Asistence: Radek Prošek.

57:42
    Západočeši to hrají hodně chytře. Nyní jenom nastřelili kotouč do útočného pásma a odjeli střídat.

59:07
    Oba týmy se nyní snaží hrát soupeřovi do těla. Konec utkání se blíží.

59:42
    Ještě jedno vyloučení. Jan Bečka (KVA) je vyloučen na dvě minuty za zdržování hry.

Konec zápasu. (18:14:53)
    Play-off extraligy staršího dorostu je v plném proudu!

Play-off extraligy staršího dorostu ???????????????????? #MadeOfHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Jan Kobylík

Branky a nahrávky: 1. Dvořáček (Jenáček), 12. Kočica (Václavek, Dvořáček), 26. Janošek (Marek) – 3. Přibyl (Klejna, Bečka), 22. Slabý (Klejna), 22. Halberštát (Holub), 35. Šik (Hotěk), 49. Bečka (Hotěk), 57. Holub (Prošek)

Berani Zlín: Kubík (Kořének) – Janošek, Gába, Dřímal, Hamrlík, Suhrada, Dluhoš, Jenáček, Marek – Václavek, Dvořáček, Světlík, Chalupa, Pröschl, Kočica, Hefka, Sedláček, Dobiáš, Fajkus, Kristek, Leška

Rozhodčí: Slavka – Blaha, Maťašovský