Boston – Arizona 4:1 (kon.) | Buffalo – Nashville 4:5 (po pr.) | NY Rangers – Washington 1:4 (kon.)
Philadelphia – Colorado 4:0 (kon.) | Montreal – Columbus 1:0 (po pr.) | Florida – Carolina 3:2 (2:0 po s.n.)
St. Louis – Edmonton 1:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:6 (kon.) | Dallas – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Calgary – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Vancouver – Detroit 2:3 (po pr.) | San Jose – Toronto 3:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
6:2 (0:2, 2:0, 4:0) Stav série: 2:2
HC Plzeň 1929
Středa 01.03.2017, 17:00 • Ostravar aréna • Play-off extraligy st. dorostu • Osmifinále

Z Ostravy je to pro dnešek už opravdu vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit opět někdy na počtenou. (19:34:09)

Vítkovičtí srovnávají sérii na 2:2 a o postupujícím tak bude muset být rozhodnuto v pátém utkání, které se odehraje na ledě Plzně. Výsledek vyznívá pro hosty hodně krutě, pravdou je, že toto utkání bylo těžké pro obě strany. Plzeň byla v první třetině jako vítr a nebýt pozorného Malíka v brance Vítkovic, nemusela tato část skončit jen dvoubrankovým rozdílem. Ve druhé třetině se domácí začali dostávat do zápasu, Malík svou klec zamkl a domácí během tří minut srovnali stav jen chvíli před odchodem do šaten. Hned zkraje třetí třetiny se z gólu radovali hosté, ale sudí jim branku neuznal. Bojovalo se dál, vítkovičtí začali být aktivnější a gólem Mrvy strhli vedení na svou stranu. Po necelých dvou minutách přidal branku Konečný a s hosty to nevypadalo moc dobře. Vítkovice pak hrály uvolněně a přidaly další dvě branky, jednu z toho do prázdné klece. Uvidíme, kdo na rozhodující bitvu nasbírá více sil – Plzeň bude rozhodně chtít využít své domácí prostředí. Ale.. na tento zápas si budeme muset ještě pár dní počkat.

59:45
    Vítkovice mají puk pod kontrolou, dnešní výhru už jim nikdo nevezme.

59:22
    Plzeň se dostává do pásma, Malík hasí chybu svých spoluhráčů a v přerušení se hodně zlobí.

58:49
    Vítkovice okupují svůj útočný prostor a ostřelují gólmana.

58:05
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Tak to je neskutečné, vítkovičtí dělají z posledních minut tohoto zápasu téměř exhibici. Po půlminutě hry navyšuje vedení domácích VIKTOR KONEČNÝ – 6:2. Asistence: Jozef Baláž, Jakub Mrva.

57:35
    Kolář se vrací do své klece.

57:35
    Neuvěřitelná situace... vítkovičtí kombinovali u prázdné branky, ale až napotřetí vyšel pokus, na jehož konci stál JAKUB LEWANDOWSKI – 5:2. Asistence: Jakub Kylnar, Radim Toman.

57:26
    Vítkovice posílají puk na opuštěnou klec, ale Eret stihl dojet kotouč a dostat jej do rohu.

57:15
    Kolář zůstává na střídačce, hosté chtějí v početní výhodě zvrátit nepříznivý stav.

57:15
    Oddechový čas pro hosty.

56:24
    Vynikající šance pro Roubala, ten jel v situaci jeden na jednoho na vítkovickou klec, bránícího hráče si obhodil a poté i přesně vystřelil, Malík byl ale ve střehu.

55:55

55:41
    Vítkovice se dostávají na poslední vteřiny do útoku.

55:18
    Domácí sice kontrolují puk, ale nedaří se jim dostat z pásma.

54:44
    Hosté už podruhé vyhodili a nyní se i přesunují za kotoučem.

54:23
    Domácí se usazují v pásmu.

53:55
    Vítkovický hráč si najel k brance hostů, objel ji, ale k tyči nezakončil, dorážet do odkrytého prostoru mohl Žemba, ale byl hákován. Na trestnou lavici tedy usedá Houdek.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 36. Vojtovič (Beránek, Mrva), 39. Ficek (Baláž), 49. Mrva (Beránek), 50. Konečný (Baláž, Kučera), 58. Lewandowski (Kylnar, Toman), 59. Konečný (Baláž, Mrva) – 12. Eret (Pour), 17. Pour (Eret)

HC Vítkovice Ridera: N. Malík (Piták) – Bílý, Ficek, Kaláb, Takáč, Kučera (A), Vacula, Kunc, Z. Malík – Vojtovič, Žemba, Fridrich (C), Baláž (A), Toman, Beránek, Mrva, Kylnar, Konečný, Lewandowski
    HC Plzeň 1929: Kolář (R. Červenka) – Houdek, Kaňák, Štěpánek, Staněk, Lokajíček, Čada, Šilhán, Beneš – Reitspies, Procházka, Přikryl, Matiášek, Hajžman, Pour, Roubal (C), Straka, M. Červenka, Eret, Váňa (A), Kovařík (A)

Rozhodčí: P. Mikula – R. Adamec, M. Poruba