Třinec – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 4:1 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 3:2 (2:0 po s.n.)
Zlín – K. Vary 3:2 (1:0 po s.n.) | Pardubice – Litvínov 4:3 (po pr.) | Sparta – Plzeň 2:3 (0:1 po s.n.)
    Zdroj: Hokejka TV

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
    Autorem vítězného gólu je MIROSLAV INDRÁK.

64:58
    V samém závěru samostatný únik předvedl Pech, avšak Machovský byl v souboji tím silnějším.

62:32

60:32
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Lukáš Pech.

60:24
    Do brejku ujel Michal Řepík, který zkusil bekhendový blafák, jenže Machovský jeho záměr přečetl a vyrazil puk mimo bránu.

59:42
    Po Kumstátově střele zblízka, která skončila v Machovského náručí, se strhla šarvátka, rozhodčí ale nevylučují.

54:23
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Klimek – 2 min., vysoká hůl).

50:46
    Souhra hostů ve třetině Sparty neskončila úspěchem, Indrákovu přihrávku v předbrankovém prostoru místo spoluhráče nalezl bránící sparťan, který se puku ujal.
    47:27 Miroslav INDRÁK - 2:2

47:27
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Západočeši nakonec přesilovou hru využívají. Kubalík obkroužil bránu s kotoučem na holi. Posunul puk na Stacha v levém rohu, ten nalezl mezi kruhy MIROSLAVA INDRÁKA, který napřáhl a trefil se k levé tyči domácí brány. Asistence: David Stach, Dominik Kubalík.

45:37
    Dlouho to však Pražanům nevydrželo, jdou znovu do oslabení. Lukáš Klimek dostává dvě minuty za podražení.

43:34
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Řepík – 2 min., hákování).

42:53
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Richard Nedomlel – 2 min., nedovolené bránění).

42:41
    V ponechané výhodě ujel Svoboda, nicméně měl u sebe dva bránící hráče a nepodařilo se mu vykouzlit nebezpečnější zakončení.

39:45
    Koncovka mohla nabídnout srovnání, ale domácí zachránila horní tyčka Pöpperleho brány.

38:15
    Krásnou individuální akcí, které chyběla jen úspěšná koncovka, se blýskl plzeňský Kratěna. Prokličkoval domácí obranou, dostal se až před bránu, vystřelil zápěstím, ale sparťanský maskovaný muž hbitě zasáhl.

37:34
    Z mezikruží ze kleku vystřelil Kubalík, vedoucí muž hodnocení střelců si ale na Pöpperleho nepřišel.

33:11
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Miroslav Forman – 2 min., podražení).
    28:12 Jan BUCHTELE - 2:1

28:12
    Sparta právě vstřelila branku!
    Dobře sehraná přesilovka nakonec končí pro domácí úspěchem. Gernát poslal do útoku Pecha, ten zavezl puk do třetiny hostů. Pohrál si s pukem a v levém kruhu nalezl najetého JANA BUCHTELEHO, jenž se trefil k pravé tyči Machovského brány. Asistence: Lukáš Pech, Martin Gernát.

26:18
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lukáš Pulpán – 2 min., sekání).

22:01
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Juraj Mikuš – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Miroslav Indrák – 2 min., sekání).
    Hraje se čtyři na čtyři.

18:17
    Ve vlastním oslabení do přečíslení dva na jednoho ujel Mikuš s Pechem. Domácí bek zavezl puk do útočné třetiny podél levého mantinelu, místo přihrávky zvolil střelu, Machovský úspěšně zasáhl a podržel puk.

17:49
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Klimek – 2 min., nedovolené bránění).

13:53
    10:08 Andrej KUDRNA - 1:1

10:08
    Pohlednou souhru přes celé pásmo hostů předvedli sparťané. Uher od zadního mantinelu poslal křižnou přihrávku na Piskáčka u modré čáry, ten vypálil na bránu a v mezikruží úspěšně puk ztečoval za Machovského ANDREJ KUDRNA. Asistence: Jan Piskáček, Dominik Uher.
    04:44 Martin PROCHÁZKA - 0:1

04:44
    Rychlý protiútok nyní předvedli hosté z Plzně. Do útoku poslal dlouhou přihrávkou Kvasnička Kratěnu, který zavedl puk do útočné třetiny, naznačil střelu z pravého kruhu, nicméně pouze ponechal kotouč za sebou. Tam ho nalezl MARTIN PROCHÁZKA a trefil se pod břevno domácí svatyně. Asistence: Ondřej Kratěna, David Kvasnička.

Vítám vás u závěrečného 52. kola základní části hokejové Tipsport extraligy, kdy se proti sobě střetnou domácí sparťané a hosté z Plzně.

Martina Nová

Branky a nahrávky: 11. Kudrna (Piskáček, Uher), 29. Buchtele (Pech, Gernát) – 5. Martin Procházka (Kratěna, Kvasnička), 48. Indrák (Stach, D. Kubalík), rozh. náj. Indrák