Vladivostok – Omsk 0:2 (kon.) | Barys – Čeljabinsk 2:1 (kon.)
Sobota 04.03.2017, 08:00 • Fetisov Arena • Play-off KHL

Československá stopa v zápase
    Vladimír Sobotka (OMS) 1+0, 6 střel, čas na ledě 20:34
    Dominik Furch (OMS) 60 minut, 17 střel, 0 gólů, 100 % (10:22:12)

Velmi dobře vstoupili hosté do tohoto zápasu. Dokázali se prosadit hned po osmačtyřiceti vteřinách. Po přihrávce Valentina Pyanova se přesnou střelou prezentoval Ilja Michejev. Díky jeho brance vedl Omsk po dvaceti minutách o gól. Ve druhé třetině hrál Omsk velmi dobře takticky, držel jednobrankové vedení a hru daleko od branky Dominika Furcha. Nakonec se Avangardu podařilo přidat druhý gól, po krásné akci se prosadil střelou do odkryté branky Vladimír Sobotka. Ve třetí třetině už gól nepadl, a tak vyhrávají hosté 2:0 a postupují v play-off KHL dál. Naopak pro Admiral sezóna končí.

59:33
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Michail Fisenko – 10 min. osobní trest + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku).

59:33
    Hra je přerušena z důvodu zranění domácího hráče. Ten inkasoval úder od Davida Bootha, který jej při souboji o kotouč podrazil.

59:07
    Oddechový čas pro domácí.

58:32
    Domácí to zkouší v šesti, odvolávají brankáře.

58:23
    Ilja Zubov jel hodně pomalu svůj nájezd, počkal si na první pohyb brankáře, ale nedokázal jej překonat. Domácí stále prohrávají o dva góly, ale času už mnoho nemají.

58:23
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Igor Bobkov – trestné střílení, zdržování hry / posunutá branka).

58:02
    Hra je přerušena pro posunutí branky domácích. Igor Bobkov si může na malý moment odpočinout, na led jsou povoláni ledaři, kteří musí ukotvení branky upravit.

57:33
    Minuta přesilové hry Avangardu je pryč, hosté hrají závěr zápasu velmi dobře, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře. Omsk už ví, že tento zápas dobře dopadne.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, navíc hrají domácí hokejisté v početní nevýhodě. Dva góly se Admiralu podaří vstřelit jen velmi obtížně.

56:33
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Jegor Jakovlev – 2 min., hákování).

56:10
    Necelé čtyři minuty zbývají do konce třetí třetiny, Omsk stále vede o dva góly, a tak má výrazně blíže k výhře v tomto zápase.

55:15
    Jeden z hráčů Vladivostoku ze středního pásma vší silou napálil kotouč na branku soupeře. Dominik Furch dokázal propagační pokus ztlumit a vyrazit před sebe, kde byl obránce Vitalij Meňšikov.

54:28
    Závěr zápasu se blíží velmi rychle, oba týmy hrají bez zbytečného přerušování. Domácí fanoušci stále hlasitě podporují své oblíbence. Hráči Admiralu však mnoho času na vyrovnání už nemají.

53:30
    James Wright a Vladimir Tkačjov se dostali do přečíslení dva na jednoho obránce. Ani jeden z nich se k zakončení neměl, a tak tato akce končí bez přímé střely na branku. Přihrávku netrefil Wright.

52:06
    Michail Juňkov se dostal do výborné střelecké pozice. Položil si brankáře, udělal mu kličku a chtěl zakončovat do odkryté branky. Prostor vymezený třemi tyčemi však z ostrého úhlu nedokázal trefit, a tak stav zápasu zůstává nezměněný.

51:10
    Tlak domácích vrcholí, Furch se musí pořádně ohánět, aby neinkasoval. Nutno poznamenat, že mu znovu výborně pomáhají obránci, kteří se nebojí i za cenu zranění padnout do střely.