Boston – New Jersey 3:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 1:2 (0:2 po s.n.) | Florida – Dallas 1:2 (kon.)
NY Rangers – Montreal 1:4 (kon.) | Winnipeg – Colorado 6:1 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:2 (kon.)
Washington – Philadelphia 2:1 (po pr.) | Nashville – Chicago 3:5 (kon.) | Edmonton – Detroit 4:3 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 3:4 (kon.) | Calgary – NY Islanders 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 4:3 (kon.)
New Jersey – Columbus 0:3 (kon.)
Washington Capitals
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Philadelphia Flyers
Neděle 05.03.2017, 01:30 • Verizon Center, Washington • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:29:53)

Trestné minuty: 14:10

Washington dokázal nakonec využít domácí prostředí a v prodloužení urvat další výhru. Využili v něm přesilovou hru a přesnou střelou se prezentoval Nicklas Bäckström. Vítězná série na domácím ledě tak pokračuje.

63:25 Nicklas BÄCKSTRÖM - 2:1

63:25
    Washington právě vstřelil branku!
    Přesilovka je využitá a domácí vítězí. Po krátké kombinaci vystřelil z vrcholu pravého kruhu NICKLAS BÄCKSTRÖM a Mason toho přes stínícího Oshieho moc neviděl. Trenér hostů nechal ještě přezkoumat situaci na videu, rozhodčí ale žádné porušení pravidel nenašli a gól uznali. Asistence: Kevin Shattenkirk, Alexandr Ovečkin.

62:20
    Domácí si zahrají přesilovku, ještě před Masonovým zákrokem fauloval Michael Del Zotto a dostal dvě minuty za držení.

62:20
    Neskutečný zákrok ve svém brankovišti předvedl gólman Mason, když se zvládl přemístit a roztáhnutím se zlikvidoval Oshieho střelu z první. Velký kus práce na této akci udělal i Ovečkin, geniální přihrávka ale přišla vniveč po už zmíněném zákroku, u kterého Mason ztratil i masku.

61:57
    Holtby vychytal Del Zotta a domácí jdou snad poprvé v prodloužení do útoku.

61:21
    Filppulova zpětná přihrávka na modrou čáru skončila ve středním pásmu, hosté mohou akci budovat nanovo.

60:57
    Branku netrefil ani Provorov, hosté jsou zatím v prodloužení aktivnější.

60:10
    Hned po buly se hosté dostali do útočného pásma a Voráček pálil z pravého křídla. Těsně minul.

Trestné minuty: 14:8

Ani po šedesáti minutách neznáme vítěze, byť branek jsme se už dočkali. Obě padly hned v úvodu třetí třetiny, nejprve se hezkým sklepnutím předvedl hostující Sean Couturier a v následující minutě srovnal golfákem Dmitrij Orlov. Další šance už zůstaly nevyužité a my si tak dáme pětiminutový nášup.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 43. Orlov (Niskanen), 64. Bäckström (Shattenkirk, Ovečkin) – 42. Couturier (Read, Cousins)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Shattenkirk, Orpik (A) – Oshie, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – J. Vrána, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.
    Philadelphia Flyers: S. Mason (Neuvirth) – MacDonald, Provorov, Manning, Gostisbehere, Gudas, Del Zotto – Simmonds (A), Giroux (C), Weal – Voráček, Filppula, B. Schenn – Read, Couturier, Cousins – Konecny, Bellemare, VandeVelde (A).

Rozhodčí: Furlatt, Morton – Murphy, Sericolo