Calgary – NY Islanders 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 4:3 (kon.) | New Jersey – Columbus 0:3 (kon.)
Minnesota – San Jose 3:1 (kon.) | Colorado – St. Louis 0:3 (kon.) | Anaheim – Vancouver 1:2 (kon.)
Arizona – Carolina 1:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
8:2 (3:0, 3:1, 2:1) Stav série: 4:1
HC Frýdek-Místek
Pondělí 06.03.2017, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava doma porazila Frýdek-Místek 8:2 a celou sérii vyhrála 4:1 na zápasy, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:18:57)

Končí tak i poslední čtvrtfinálová série. Jihlavští hokejisté si na domácím ledě v pátém utkání proti Frýdku-Místku s chutí zastříleli, když zvítězili 8:2. Hned osm branek z devíti padlo při nerovnovážném počtu hráčů. Dukla využila pět přesilovek a jednou se trefila v oslabení, hosté své dvě trefy také vsítili při přesilovkách. Zatímco pro nováčka z Frýdku-Místku končí první sezona WSM Ligy ve čtvrtfinále, což je jistě úspěch, Jihlava se může těšit na semifinálovou bitvu s Kladnem, jejíž vítěz půjde do baráže.

Také poslední třetina dopadla pro Duklu lépe. A opět v ní přidala góly v přesilových hrách, nakonec Jihlava vstřelila hned pět branek v početních výhodách. Nejprve ve 47. minutě zkompletoval hattrick Adam Zeman. Hned poté využil přesilovku i Frýdek-Místek zásluhou gólu Davida Klimši, který zaznamenal poslední trefu Slezanů v této sezoně. Čtyři minuty před koncem upravil znovu v přesilovce David Březina na konečných 8:2.

59:55
    Dvanáctý trest hostí, Juraj Šimboch, který po šestém gólu vystřídal Lukáše Danečka, jde ven na dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: Na vyloučení: 10-12.
    Vyšší tresty: 1-5.

59:41
    Ještě jeden trest, hostující David Samiec zcela zbytečně u své střídačky fauloval kolenem a dostává dvě minuty.

Na vyloučení: 10-11.

59:37
    Utkání se jasně a v klidu dohrává, Dukla se může chystat na semifinálovou bitvu s Kladnem, naopak pro Frýdek-Místek jeho první sezona ve WSM Lize končí ve čtvrtfinále.

58:28
    Zakázané uvolnění hostí stěhuje puk před Šimbocha.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:17
    Jihlavští fanoušci skandují deset, deset. Deset gólů samozřejmě již dnes padlo, ale domácí příznivci by chtěli deset gólů v síti hostí.
    55:44 David BŘEZINA - 8:2

55:44
    Dukla právě vstřelila branku!
    Pátá využitá přesilovka Dukly znamená osmý gól v síti hostí a druhý inkasovaný gól Juraje Šimbocha. Obránce Kajínek po přihrávce Bilčíka pálil od modré a šikovnou teč nyní ukázal DAVID BŘEZINA, po jehož zásahu projel puk za čáru. Asistence: David Kajínek, Vlastimil Bilčík.

Dnešnímu utkání přihlíží 2056 diváků.

54:54
    A nakonec tu vidíme i bitku, ve které Filip Dundáček skolil na zem Lukáše Jaška a tuto menší boxerskou vložku tak vyhrává. Rozdělení trestů je následující: Filip Dundáček a Lukáš Jašek dostávají 2+10 minut za hrubost, útočník hostí Lukáš Jašek navíc vyfasoval ještě dvouminutový trest navrch.

Na vyloučení: 10-10.

53:40
    Tak se nám konec zápasu trošku protahuje, zejména kvůli častému vylučování. Tomáš Čachotský držel kotouč u mantinelu ve středním pásmu a při souboji o puk viděli hlavní rozhodčí jeho vysokou hůl. Stejně tak faul Michala Kovařčíka, který se provinil držením hole. Ale útočník hostí zřejmě sudí něčím počastoval, dostává totiž deset minut za nesportovní chování a k tomu ještě jeden stejný trest za stejné provinění, který se – stejně jako u Víta Christova – mění na trest do konce utkání. Jeho klasický dvouminutový trest si odsedí David Samiec.

Na vyloučení: 9-8.
    Vyšší tresty: 0-4.

53:20
    Jakub Kania to zkusil střelou z mezikruží, ale ani on se neprosadil. Vzápětí drží domácí kotouč ve středním pásmu poblíž lavice trestoměřičů.

53:09
    Lukáš Jašek se neprosadil ani nyní, ze stejné pozice pálil vedle levé tyčky.

52:50
    Střela Jaška od modré šla mimo i díky dobrému zákroku Svobody.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 4. Zeman (J. Galvas, F. Seman), 4. Jergl (Hubáček), 7. F. Seman (Hubáček, Kajínek), 23. Důras (Jiránek, J. Skořepa), 35. Zeman (Čachotský), 40. Důras (J. Skořepa, Jiránek), 47. Zeman (Čachotský, Kaláb), 56. Březina (Kajínek, Bilčík) – 34. Jašek (O. Kovařčík, Štebih), 48. Klimša (Chmielewski, Kania)

HC Dukla Jihlava: M. Svoboda (Škarek) – Kajínek, J. Říha, Dundáček, Bilčík, J. Galvas, Kaláb, Půža – Diviš, J. Skořepa, Jiránek – Jergl, Hubáček, Důras (A) – Zeman, F. Seman (A), Čachotský (C) – Danišovský, Anděl, Březina.
    HC Frýdek-Místek: L. Daneček (41. Šimboch) – Adámek, Kania (A), Michal Roman, Štebih (A), Bartko, D. Stránský – Miloš Roman, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík – Klimša (C), Jaroš, Christov – Franek, Samiec, Sonnek.

Rozhodčí: Doležal, Sýkora – Beneš, Štofa