Washington – Dallas 2:4 (kon.) | Ottawa – Boston 4:2 (kon.) | Tampa – NY Rangers 0:1 (po pr.)
Winnipeg – San Jose 2:3 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:1 (0:1, 0:0, 3:0) Stav série: 1:0
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 07.03.2017, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off extraligy st. dorostu • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
    Play-off staršího dorostu je v plném proudu!

Play-off extraligy staršího dorostu ???????????????????? #MadeOfHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Dobrý den, ještě jednou vítejte u čtvrtfinále play-off extraligy staršího dorostu. Všechny čtyři čtvrtfinálové série začínají právě v úterý 7. března 2017 a jedna z nich i na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě, kde se domácí HC Dukla Jihlava utká proti HC Energii Karlovy Vary. Zápas startuje přesně v 18 hodin.
    Pozvánka k utkání na FB Dukly Jihlava

Cesta obou týmů do čtvrtfinále:
    Dukla Jihlava zvládla postoupit do čtvrtfinále v nejkratším možném termínu, když doma dvakrát porazila Slavii Praha (5:1 a 4:1). Poté se radovala i na ledě Pražanů, když zvítězila 4:3.

Karlovy Vary nedali v osmifinále prakticky žádnou šanci Zlínu. Doma jej porazili 4:1 a 3:0 a poté na ledě Ševců proměnili hned první mečbol výhrou 3:6.

Oba dva týmy se dozvěděly až v sobotu, že na sebe narazí ve čtvrtfinále. Čekalo se totiž, jak dopadne série mezi Plzní a Vítkovicemi. Západočeši nakonec vyhráli rozhodující pátý zápas a svedli tak Jihlavu a Karlovy Vary proti sobě.

Letošní vzájemné zápasy:
    Dukla – Karlovy Vary 2:3
    Branky a nahrávky: 59. Vala (Kadleček), 59. Najman (Veleba) – 39. Holub (Tlačil, Bečka), 45. Přibyl (Ptáček, Petrov), 52. Bečka (Holub).

Karlovy Vary – Dukla 4:2
    9. M. Slabý (Tlačil, Cankov), 31. Habr (Halberštát, Hotěk), 40. M. Slabý (Hotěk, Šik), 43. Halberštát (M. Slabý) – 34. Adam (Jindra), 51. Vala (Filip, J. Slabý).

HC Dukla Jihlava: Šťastný (Juřička) – Trávník, Mareš, Havelka, Vála, Marek – Jindra, Kadleček, Daňhel – Strnad, J. Slabý, Vala – Musil, Filip, Hrbatý. Trenér: Štěpán Moravec

HC Energie Karlovy Vary: Kašpar (Beran) – Klejna, Brabec, Přibyl, Zavřel, Štaif, Bernáth, Cankov, Kořán – Tlačil, Šik, Hotěk – Habr, Bečka, M. Slabý – Prošek, Halberštát, Holub – Maydl, Ptáček, Petrov. Trenér: Václav Eismann

Rozhodčí: Barek – Čížek, Potůček.

Krásný podvečer z Horáckého zimního stadionu v Jihlavě. Za deset minut zde vypukne čtvrtfinále extraligy staršího dorostu. Jihlavská Dukla v něm přivítá karlovarskou Energii.

Oba týmy už jsou na hrací ploše. Za chvíli můžeme začít.

Halou duní bojové pokřiky.

00:01

01:05
    Utkání začalo ve slušném tempu. Oba týmy bruslí jak zběsilé. A gólman Kašpar si na své konto připsal první zákrok.

02:30
    Vary vysouvají presink hodně vysoko. Jsem zvědav, jak dlouho jim tahle aktivita vydrží.

02:35
    Ou! První velká šance Dukly. Kadleček, tuším, že to byl on, kotouč minul. Dukle nechybělo moc!

04:00
    Karlovarské nahození na branku trefilo jen Havelku. Nevyšel ani pokus číslo dva. Hraje Jihlava.

04:57
    Výborný obranný zákrok Mareše. Odebrání puku jak z učebnice hokeje.

05:20
    Jihlavskou akci 3-1 zkazila jedna přihrávka. Najednou to bylo 3-5. A to se překonává těžko. Aneb jak je důležité házet si puk před sebe.

05:45
    Filip jen do prvních bruslí před sebou.

06:01
    Máme tu první vyloučení. Karlovy Vary si zahrají přesilovku. Vyloučen Jakub Filip za podražení.

06:20
    Už to zvoní, už to cinká u jihlavské branky!

07:15
    Jihlava si teď musí připadat jako na kolotoči. Karlovarští domácí hráče slušně povozili. A navíc úplně zadarmo.

07:20
    Šťastný asi potřetí v řadě parádně zasáhnul!

07:22
    Hned dva borci odchází do chládku. Trávník s Bečkou budou dvě minuty odpočívat na trestné.

09:02
    Směrem dopředu to z jihlavské strany není nic moc. Dozadu to je při plném počtu hráčů na ledě slušná paráda. Na Šťastného nic moc neprochází. Čisté zákroky jak z partesu.

10:28
    Západočeši hrají výborně. Na ledě se nezastaví, neúnavně tlačí. Ne nadarmo se jmenují Energie, energií totiž přímo překypují.

11:55
    Během tohoto střídání došlo asi k pěti dohraným soubojům. Už se přitvrzuje, a to je to stále 0:0.

12:25
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    JAN TLAČIL ztečoval Šikovu ránu od modré a nadzvednutím puku nad beton nedal Šťastnému sebemenší šanci k tomu zakročit – 0:1! Asistence: Otakar Šik, Filip Bernáth.

12:58
    Teď byli hosté až příliš aktivní. Přesilovku si zahraje Dukla. Vyloučen Klejna za napadení.

14:22
    Karlovarský čtverec je pevný a dobře postavený. Dukla trvalo minutu a půl, než pochopila, že musí zkusit vystřelit z vrcholu. Nakonec z toho bylo... No spíš nahození na bránu.

14:57
    Filip ve slušné palebné pozici, puk netrefil. A pak znovu Kašpar, který měl odkrytý výhled a mohl se vytáhnout se svou lapačkou. Přibližně třicet přítomných fanynek jistě sotva zalapalo po dechu.

16:35
    Zelená síla teď trochu přestává fungovat a vyhazuje puky. A ne, opravdu nemám na mysli marihuanu. Mluvím o hráčích z lázeňského města, kteří září v zelených dresech.

17:10
    Slušná hrubka v rozehrávce Jihlavy. Jenže Proška nabídnutá šance tak zaskočila, že přestřelil.

19:05
    Bečka si vzpomněl na písničku Dalibora Jandy Hráli jsme kličkovanou. Projel tak asi tři čtvrtiny hřiště. Pak to domácí přestalo bavit, puk mu sebrali a přepnuli na další song.

19:38
    Strnad si doslova narazil o zadní mantinel, ovšem ani napodruhé nebyl úspěšný. Všechno se dohrávalo ještě v předbrankovém prostoru. Ale emoce už zase zchladly a jedeme dál.

20:00

Po první třetině vedou hosté 1:0. Nutno dodat, že s ohledem na množství a nebezpečnost šancí je to takhle asi fér. Nic to ale nemění na faktu, že s blížícím se závěrem první dvacetiminutovky měla Dukla trochu více ze hry. Pokud na to naváže i ve druhé třetině, máme se jistě na co těšit. Druhá perioda začíná v 18:44.

Na ledě je zeleno-pruhovano. Chybí už jen žlutá.

Nyní už jsou na hrací ploše všechny potřebné barvy k tomu, aby se mohlo začít. Druhá třetina je tady.

20:01

20:40
    Tlačil se protlačil do útočného pásma a vyprášil Šťastnému betony.

21:50
    Zatím to vypadá, že si Dukla ten lauf z první třetiny zapomněla v kabině. Měl by pro něj hodně rychle někdo doběhnout!

22:03
    Jihlavské vyloučení je komentováno poměrně peprnými výrazy z hlediště. Ani ty ale rozhodčí neobměkčily. Trest za hráčskou lavici odpyká Filip.

23:20
    Hoték se proháčkoval až před Šťastného. Tváří v tváří jihlavské jedničce s dvojkou na zádech selhal.

24:15
    Strnadova rybička umožnila jemu samotnému vystřídat, hlavně ale celé čtveřici na chvilku vydechnout. Diváci to ocenili zaslouženým potleskem.

25:20
    Karlovarská rozehrávka je teď chvílemi tak statická, že kdyby stál fotograf u mantinelu, nepotřeboval by ani sportovní režim. Nikdo neudělal ani krok.

26:15
    Chyba v karlovarském střídání a krásný pas na najíždějícího Slabého. Jeho zakončení bylo vskutku slabé. Napálil jen hruď Kašpara. Škoda přeškoda pro domácí, mohlo být srovnáno!

27:20
    Gólman Kašpar teď prosí na kolenou své spoluhráče o to, aby mu už asi minutu podali hokejku. Gestikuluje, kroutí hlavou. Kluci očividně nechápou. Nakonec to nevydržel Habr, půjčil mu svou hráčskou a jen se modlil, aby z následné šance nebyl gól. Nebyl. Moc k tomu ale nechybělo.

27:43
    Brabec odjíždí na trestnou lavici. Bude pykat za podražení. Dukla má další přesilovou hru.

28:30
    Jenže duklácké přesilovky jsou dnes prachbídné. Docela se divím trenéru Moravcovi, že je na střídačce tak v klidu. Já bych asi vyskočil z kůže.

29:16
    První šance Dukly v přesilovce. Ale ta stála zato. Rychlík Slabý dostal puk před branku. Udělal skvostnou piruetu a… Netrefil prázdnou bránu.

29:55
    Můj kolega Petr Svěcený by řekl „znovu on“! Slabý v další tutové šanci. A zase selhal. Ten kluk si dnes vzal asi špatnou hokejku, jinak to snad ani není možné.

32:57
    Kličkování mezi žlutými kužely mají Karlovarští zmáknuté na jedničku. To už jsme viděli několikrát. Ještě by to ale chtělo zapracovat na střelbě z pohybu, tam už je to podstatně slabší.

33:15
    Kašpar dostal pukem na solar. Asi ho to zabolelo, podstatné je, že chytil ten kus černé gumy.

35:46
    Vary šly do přečíslení tří na jednoho, aby z následné šance málem dostaly gól. To se jen tak nevidí. A opět stačilo pokazit jeden jediný pas.

35:55
    Kašparova lapačka je pevná a neprodyšná. Skoro jako tesil, populární materiál z dob nedávno minulých. Další slušný zákrok,

37:15
    Kadleček se mohl před brankou zeptat, kam to Kašpar chce. Asi gólmanovi Varů špatně rozuměl odpověď, protože vypálil přímo do jeho hrudi. To je škody!

37:18
    Vála si odpočine. Prohřešil se podražením.

37:35
    Přibylova bomba jen do připraveného Šťastného. Ten teď perfektně vykryl střelecký úhel.

38:18
    Šik prováhal ideální moment a místo střely z první vymýšlel nevymyslitelné. Podle toho to taky dopadlo. Klasicky do prvních bruslí.

38:58
    Marek zachytil puk na středu a užuž se vydával do úniku. Když viděl tři zelené obry proti sobě, tak si to rozmyslel a puk poslušně odevzdal.

39:50
    Pěkná Strnadova bomba, kterou navíc někdo šikovně tečoval. Kašpar mohl děkovat všem svatým, že ho tahle střela trefila. Proti tomuhle by zasahoval těžko.

40:00

Právě skončila druhá perioda dnešního zápasu. Přestože se dle výsledku může zdát, že to je nuda, tak to rozhodně není pravda. Hraje se ve velmi slušném tempu, které rozhodně odpovídá důležitosti zápasu. V play-off se už totiž není na co šetřit. Na posezonní posezení u iontového nápoje a energetického gelu se vždycky síly najdou.

Definitivní rozuzlení přinese třetí třetina. Anebo možná nepřinese. A pak by nás čekalo prodloužení. Třetí perioda začne v 19:27.

Přestávkový pohled do hlediště jen potvrzuje, že žijeme v době mobilní. Asi tak devadesát procent lidí kouká na displej svého telefonu. Doufám, že aspoň čtou tenhle onlajn, když už tak upjatě na ten svítící přístroj hledí.

Karlovarské Energii stačí deset minut na regeneraci. Když se vede, to se pak hraje snadno. Uvidíme, zda to kluci ze západu příliš neuspěchali.

A už to tu zas vypadá jak na jaře na louce. Zelená, žlutá a k tomu všemu bílý sníh. To je předzvěst závěrečné dvacetiminutovky.

40:01

40:28
    Kadleček hledal před brankou mého jmenovce. Místo toho našel jen tělo některého z karlovarských hokejistů.

40:36
    Vyloučen hostující Brabec za nedovolené bránění. Snad Jihlavané přesilovky v šatně trochu poladili.

41:04
    Dukla právě vstřelila branku!
    To byla paráda! Krásné najetí před branku, pak ukázková klička ve stylu "pivo-párek" a je vyrovnáno! Kašpar se málem roztrhl, ale proti JAKUBU FILIPOVI neměl šanci. Asistence: Milan Strnad, Jiří Slabý.

42:34
    Kašpar v poklidu pokryl puk. Filip mu dal spršku sněhem. A za odměnu dostal nadílku od soupeře. Tohle obránci nemají rádi.

43:25
    Taktéž Vary mají svého Slabého. A jak je vidět, tohle jméno dnes góly nedává. Martin Slabý napálil jen hráče před sebou.

44:37
    Jindra plácl do puku, který by dostal Duklu do 100% šance. Doslova za vteřinu dvanáct zaklekl Přibyl a svým tělem uhájil Kašpara před pohromou.

45:40
    Slabý zkoušel ukličkovat Havelku. Jenže má dnes ukázkový defenzivní postoj. Neměl šanci projít.

46:27
    Jindra je očividně při chuti. Nyní zkoušel švihem prověřit Kašparovu pozornost.

46:55
    Hoték sražen na zem, za což je potrestán Jiří Marek. Sekání.

48:01
    Síťka za Šťastným se rozvlnila. Šlo však jen o její boční část. Následně zaúřadoval král v jihlavské svatyni.

48:28
    Prošek svedl bruslařský souboj s Marešem. Jejich duel přerušil hvizd rozhodčích. Zakázané uvolnění.

49:23
    Ze střídačky Karlových Varů se ozývá "pojďte dát góla". Mají totiž k dispozici další přesilovku. Vyloučen domácí Vála.

49:33
    Šťastný sevřel betony. Tudy by nepronikla ani myška.

50:00
    Před Bečkou zapracoval Kadleček. Jinak by hostující hráč střílel zcela nekrytý na Šťastného.

50:34
    Luxusní pásmový pas od Valy na MILANA STRNADA. Ten ujel od modré, nic nevymýšlel a ranou do růžku posílá Duklu do vedení 2:1. Pavoučci z šibenice nemají kde spát. Asistence: Tomáš Vala.

50:53
    Na ledě to řádně jiskří. Frustrace Varů je očividná a celkem pochopitelná. Hotěk dostal osobní trest jako bonus k vyloučení za vysokou hůl.

51:36
    Velmi tvrdý zákrok u hrazení. Píšťalka rozhodčího zůstává němá, nikoli však diváci v hledišti. Těm se tohle krutě nelíbilo, což dávají značně hlasitě najevo. Je fakt, že podobné zákroky do hokeje nepatří.

52:39
    Vála vypálil od modré, Kašpar mohl znovu vytrčit svou lapačku. Chytá velice dobře.

53:05
    Slabý zkoušel bekhendem zasunout puk mezi Kašparovy betony. Gólman Energie tuhle kulišárnu čekal.

54:00
    Habr potrestán na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

54:19
    Že by bylo hotovo?! LUKÁŠ JINDRA uplatnil důraz na brankovišti a zvyšuje na 3:1. Asistence: Milan Strnad, Jiří Slabý.

55:32
    Havelka doslova přišpendlil soupeře na mantinel. To se setkává s aplausem ze střídačky.

57:10
    Jelikož Vary prohrávají o dvě branky, čekal bych nějaký drtivý tlak z jejich strany. Vypadá to ovšem, že se na nich inkasované branky tak podepsaly, že už nemají sílu na to se zápasem něco udělat.

58:13
    Musil zachytil puk na středu. Jenže puk trefil spíš golfově jako Tiger Woods, což v hokeji moc efekt nepřináší. Byl z toho takový vršovický dloubák v jihlavském podání.

59:15
    Akcie Sokolovské uhelné, hlavního partnera Energie, povážlivě klesají. Vypadá to, že západočeský celek už je smířen se svým osudem.

59:36
    Tak ještě poslední nadechnutí. Hra bez brankáře.

59:58
    Dukla netrefuje prázdnou branku. To jí ale jistě vůbec nevadí.

Je dobojováno. Otrávení hosté rovnou z ledu zamířili do šaten. Není se čemu divit. Dlouho to vypadalo, že dnes mohou reálně pomýšlet na výhru. Místo toho nemají nic. Ovšem nutno dodat, že si to dnes prohráli jen a pouze oni sami.

Dukla prokázala větší odhodlání a takové to pomyslné sportovní srdíčko. Proto se může těšit z výhry 3:1.

Já se s vámi loučím z Horáckého zimního stadionu, který byl dnes svědkem krásného play-off utkání dorostenecké ligy, a budu se těšit u dalších nejen hokejových přenosů z metropole Vysočiny. Hezký večer, dobrou noc a sladké sny. (20:04:47)

Petr Jindra

Branky a nahrávky: 42. Filip (Strnad, Slabý), 51. Strnad (Vala), 55. Jindra (Strnad, Slabý) – 13. Tlačil (Šik, Bernáth)

Rozhodčí: Barek – Čížek, Potůček