Boston – Detroit 6:1 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Dallas – Ottawa 2:5 (kon.)
Dallas Stars
2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Ottawa Senators
Čtvrtek 09.03.2017, 02:14 • American Airlines Center, Dallas • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Amerian Airlines Center v Dallasu sledovalo 17 689 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (04:58:06)

3. Jason Spezza (DAL) 1+1

Dnešní utkání je tedy u konce a dva body si připisuje hostující Ottawa. Ta již ve 24. minutě vedla 3:0 a nic na tom příliš nezměnilo ani poměrně rychlé snížení. Hosté totiž na gól Dallasu vždy okamžitě odpověděli, díky čemuž si tříbrankové vedení udrželi až do samotného závěru. Rozhodly především první dvě třetiny, neboť v té poslední už se oba týmy prosadily pouze jednou. Nejprve snižoval Jason Spezza, ale o 57 vteřin hostům tři góly náskoku vrátil Cody Ceci.

Střely na bránu

Dallas Stars – 37 (7/13/17)
    Ottawa Senators – 23 (14/7/2)

59:53
    Ještě jednou domácí dostali puk do rohu útočného pásma, ale tohle už Ottawa zvládne.

59:26
    Vyhození Ottawy šlo přes všechny čáry, ale ofsajd se samozřejmě nepíská. Hosté totiž hrají v oslabení.

59:04
    Dvakrát se puk dostal do neutrální zóny. Kýžený tlak Dallasu zatím nepřichází.

58:29
    Antti Niemi je na střídačce a domácí to zkoušejí s prázdnou bránou. V pásmu Ottawy je tak šest útočících hráčů!

58:29
    Oddechový čas pro domácí.

58:29
    Domácí ještě dostávají možnost přesilové hry. Za hrubost je vyloučen Dion Phaneuf (OTT).

58:29
    Další velký zákrok Craiga Andersona. Tentokrát si hostující gólman poradil s nebezpečnou dorážkou Radka Faksy!

57:41
    Parádní přihrávku vytáhl Devin Shore, jenž hledal zcela osamoceného Seguina. Ten promáchl před prázdnou bránou!

57:19
    Pyatt dobře napadal rozehrávku soupeře a nakonec puk získal pod kontrolu. Zakončit ale nedokázal.

56:57
    Přerušeno je tentokrát kvůli hostům, kteří puk vyhodili na zakázané uvolnění. Někteří fanoušci Dallasu mezitím odcházejí z hlediště.

56:22
    V posledních minutách velmi aktivní Ritchie teď zakončoval z vrcholu levého kruhu. Anderson zasáhl pravou vyrážečkou.

55:58
    Špatná rozehrávka v podání Dallasu. Výsledkem je postavení mimo hru, po kterém je hra přerušena.

55:14
    Tyler Seguin mohl zakončovat z levé strany, avšak z bezprostřední blízkosti pořádně netrefil prudkou přihrávku.

54:53
    Po dvou solidních zakončeních se hra přesunula do středního pásma, nicméně teď už Spezza vrací puk k Andersonovi.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 25. Seguin (Spezza, Elie), 49. Spezza (Hemský, Lindell) – 14. Ch. Wideman (Stålberg, Ceci), 16. Claesson (Z. Smith), 24. Pageau (Wingels, Claesson), 39. Stålberg (Phaneuf, Hoffman), 50. Ceci (Hoffman, Mark Stone)

Dallas Stars: Lehtonen (24. Niemi) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Johns, Oleksiak, Nemeth – Ja. Benn (C), Spezza (A), Seguin – Elie, Eakin, Hemský – D. Shore, Faksa, Sharp (A) – McKenzie, Cracknell, B. Ritchie.
    Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Ch. Wideman, Borowiecki, Claesson – Burrows, Brassard, Mark Stone – Hoffman, Pageau, Pyatt – Dzingel, Z. Smith, Stålberg (A) – Kelly, Wingels.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Kelly Sutherland – Tony Sericolo, Bryan Pancich

Diváci: 17 689