Boston – Detroit 6:1 (kon.) | Winnipeg – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Dallas – Ottawa 2:5 (kon.)
Winnipeg Jets
4:7 (3:2, 0:4, 1:1)
Pittsburgh Penguins
Čtvrtek 09.03.2017, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Dramatickou podívanou nabídla první třetina. Viděli jsme mnoho potyček, trestů a zajímavých šancí. Po dvaceti minutách vedli střelecky aktivnější domácí hokejisté 3:2 a nutno dodat, že se diváci sledující tento duel rozhodně nenudili. Skvěle vyšla hostům druhá třetina, vyhráli ji 4:0. Celkově vedou 6:3. První tři branky v této třetině vstřelil hostující celek během sedmapadesáti sekund. Jets tuto pasáž hry absolutně nezvládli. Ve třetí třetině jsme viděli v závěru dvě branky, nejprve vstřelil gól hosté, a pak Marko Daňo stanovil konečný výsledek na 4:7. (05:02:21)

1. Nick Bonino (PIT) 3+0
    2. Jevgenij Malkin (PIT) 2+1
    3. Justin Schultz (PIT) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Marko Daňo (WPG) 0+1, 2 střely, čas na ledě 08:40

59:35
    Patrik Laine se nedokázal probojovat do zakončení, jeho pokus byl zablokovaný.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.
    58:45 Marko DAŇO - 4:7

58:45
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Nakonec se dočkali snížení také domácí hokejisté. Winnipeg se prosazuje v předposlední minutě hry. Andrew Copp vypálil, a pak jeho pokus na hranici brankoviště dokázal za brankovou čáru usměrnit MARKO DAŇO. Asistence: Andrew Copp a Paul Postma.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, sleduje poklidný závěr třetiny, ani jeden celek se nyní nikam nežene. Domácí vědí, že tento duel nedokáží výrazněji zdramatizovat.

56:02
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Conor Sheary – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2 min., krosček).
    56:02 Jake GUENTZEL - 3:7

56:02
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Sedmou branku přidávají hostující hokejisté, Char Ruhwedel vypálil od modré čáry a jeho ránu výborně mimo dosah brankáře tečoval holí JAKE GUENTZEL. Asistence: Chad Ruhwedel a Conor Sheary.

55:34
    V poklidném tempu se zápas dohrává, Phil Kessel byl na malý moment volný před brankou, kotouč se k němu ale nedostal.

55:01
    Mnoho času už do konce třetí třetiny nezbývá. Další zákrok si připisuje domácí brankář, který přerušuje hru. Vhazovat se bude v útočném pásmu Penguins, kteří míří za výhrou v tomto zápase.

54:16
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Adam Lowry – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

54:04
    Vhazovat se bude v obranném pásmu Jets. Diváci se momentálně baví hudbou, kterou vytvořil mladý DJ Martin Garrix. Jedná se o skladbu Animals, která své maximální popularity dosáhla před několika lety.

53:07
    Matt Murray si počkal na střelu domácího Patrika Laineho, který nedokázal proměnit ojedinělou střeleckou příležitost svého celku.

52:10
    Jake Guentzel dostal hodně prostoru, přes dva obránce se probojoval až do zakončení, se kterým si brankář Michael Hutchinson dokázal poradit. Aktivní hra hostů pokračuje dál.

Dnešní utkání sleduje 15 294 diváků.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Matthias (Lowry, Chiarot), 9. Ehlers (Trouba), 17. Byfuglien (Scheifele, Chiarot), 59. Daňo (Copp, Postma) – 5. Bonino, 12. Malkin (Kessel, Dumoulin), 30. J. Schultz (Crosby, Malkin), 30. Bonino (Sheary, Streit), 31. Malkin (Hagelin, Ruhwedel), 39. Bonino (Ruhwedel, Streit), 57. Guentzel (Ruhwedel, Sheary)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (31. Hutchinson) – Enström, Byfuglien, Morrissey, Trouba, Chiarot, Postma – Ehlers, Little, Wheeler – Perreault, Scheifele, Laine – Matthias, Lowry, Armia – Daňo, Copp, Thorburn.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, J. Schultz, Streit, Hainsey, Cole, Ruhwedel – Kunitz, Crosby, Sheary – Hagelin, Malkin, Kessel – S. Wilson, Bonino, Guentzel – Tom Sestito, Cullen, Kühnhackl.

Rozhodčí: McCauley, Meier – Shewchyk, Nowak

Diváci: 15 294