Carolina – NY Rangers 4:3 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:2 (kon.) | Tampa – Minnesota 4:1 (kon.)
Chicago – Anaheim 0:1 (kon.) | Colorado – New Jersey 3:2 (kon.) | Calgary – Montreal 5:0 (kon.)
Arizona – Ottawa 2:3 (po pr.) | Vancouver – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Nashville 3:2 (po pr.)
San Jose – Washington 4:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Philadelphia Flyers
Pátek 10.03.2017, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásný pátek! (04:26:05)

3. Frederik Andersen (TOR) 36 zákroků; 94,7%

Je konec. Hokejisté Maple Leafs doma poráží Flyers v poměru 4:2. Do vedení se dostali hosté, v sedmé minutě otevřel skóre Simmonds. Do poloviny utkání bylo otočeno, trefil se Nylander a Bozak. Rozhodující byla branka pět minut před koncem, když se prosadil Marner. Hosté sice ještě snížili, postaral se o to Gostisbehere, ale konečnou podobu výsledku dalo Toronto, minutu před koncem do prázdné klece, autorem gólu byl Kadri.

Střely: 34 – 38

59:29
    Hosté to opět zkouší v šesti v poli!
    Nazem KADRI - 4:2

59:00
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hokejisté Philadelphie měli několik příležitostí ke skórování, ovšem žádná z nich v brance neskončila. K puku se ve středním pásmu dostal po nepřesné přihrávce soupeře NAZEM KADRI, který odkrytou klec trefil – 4:2! Bez asistence.

58:07
    Hosté riskují, hrají v šesti v poli! Neuvirth na střídačce.
    Shayne GOSTISBEHERE - 3:2

57:32
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Hosté se radují ze snížení, závěr duelu bude ještě dramatický. Domácí chtěli vyhodit puk z pásma, zachytil jej Filppula, přihrál na pravý kruh, kam si najel SHAYNE GOSTISBEHERE, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2! Asistence: Valtteri Filppula, Jakub Voráček.

57:23
    Andersen chytil tvrdou střelu od modré čáry. Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Toronta. Domácí dělí od vítězství 157 vteřin.

56:20

55:30
    Více než minuta z přesilové hry je pryč a Philadelphie se zatím k ničemu nedostala, nyní navíc domácí vyhazují puk až k Neuvirthovi.

54:20
    Další trest, tentokrát bude pykat Brown (TOR), který podrazil soupeře.
    Mitchell MARNER - 3:1

53:44
    Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení. MITCHELL MARNERsi sjel s pukem na pravý kruh do střelecké pozice, zakončil přesně – 3:1! Asistence: Morgan Rielly, Tyler Bozak.

53:35
    Podražení, tímto přestupkem se provinil Schenn (PHI), takže domácí si zahrají přesilovku.

53:16
    Nebezpečnou střelu od modré čáry dokázal Andersen vykopnout betonem, protože na ní viděl.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 14. W. Nylander (Gardiner, Co. Brown), 30. Bozak, 54. Marner (Rielly, Bozak), 59. Kadri – 7. Simmonds (Gostisbehere, Giroux), 58. Gostisbehere (Filppula, Voráček)

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, N. Zajcev, Gardiner, Marčenko, Hunwick, R. Polák – J. van Riemsdyk, Bozak, Marner – Komarov, Kadri, Co. Brown – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Sošnikov.
    Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Provorov, MacDonald, Manning, Gostisbehere, Del Zotto, Gudas – Weal, Giroux, Simmonds – B. Schenn, Filppula, Voráček – Cousins, Couturier, Read – VandeVelde, Bellemare, Konecny.