Carolina – NY Rangers 4:3 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:2 (kon.) | Tampa – Minnesota 4:1 (kon.)
Chicago – Anaheim 0:1 (kon.) | Colorado – New Jersey 3:2 (kon.) | Calgary – Montreal 5:0 (kon.)
Arizona – Ottawa 2:3 (po pr.) | Vancouver – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Nashville 3:2 (po pr.)
San Jose – Washington 4:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Minnesota Wild
Pátek 10.03.2017, 01:40 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Děkuji za pozornost a někdy se těším opět na počtenou! (04:33:55)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:33 (7:9, 13:6, 9:18)
    Zblokované střely – 8:11
    Vyhraná vhazování – 31:30
    Trestné minuty – 8:6
    Hity – 21:22

Je konec! Ve třetí třetině domácí držel především brankář Andrej Vasilevskij, jenž si připsal několik výborných zákroků a povolil hostům snížení až čtyři minuty před koncem, kdy se prosadil Marco Scandella. Výhru Tampy ale potvrdil v čase 58:51 střelou do prázdné branky Nikita Kučerov. Ten byl, spolu s krajanem Vasilevským, hlavní postavou zápasu, vždyť vstřelil dva góly a navrch přidal i asistenci.

59:37
    Po vhazování se dostal ke střele Charlie Coyle. Vasilevskij si připsal další jistý zákrok.

59:30
    Zakázané uvolnění Tampy. Ještě buly před Vasilevským.
    58:51 Nikita KUČEROV - 4:1

58:51
    Tampa právě vstřelila branku!
    NIKITA KUČEROV rozhoduje! Ondřej Palát vybojoval puk, který následně Yanni Gourde poslal po mantinelu na Kučerova a ten zamířil do prázdné hostující svatyně. Asistence: Yanni Gourde.

58:28
    Domácí dostávají puk alespoň do středního pásma.

58:03
    Blesky jsou kompletní, zbývají dvě minuty.

57:20
    Hosté hrají bez brankáře!

57:15
    S ranou Zacha Pariseho si poradil Vasilevskij, jenž přerušil hru.

57:01
    První minutu oslabení domácí celkem bez problémů přestáli.

56:02
    Tohle může být ještě zajímavé! Jason Garrison je totiž navíc vyloučen za vysokou hůl a WIld budou hrát přesilovku.
    56:02 Marco SCANDELLA - 3:1

56:02
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté přeci jen snižují! Nahození Brodina tečoval bránící Garrison nešťastně přímo na hůl MARCA SCANDELLY, který puk zblízka uklidil do odkryté části branky. Asistence: Jonas Brodin a Mikko Koivu.

55:05
    Hosté jsou v plném počtu. Do konce třetí části zbývá pět minut.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 7. Kučerov (Hedman, Palát), 12. Hedman (Drouin, Dotchin), 25. Šustr (Kučerov, T. Johnson), 59. Kučerov (Gourde) – 57. Scandella (Brodin, M. Koivu)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Dotchin, Hedman, Strålman (A), Garrison, Šustr, Coburn (A), Witkowski – Kučerov, T. Johnson, Palát (A) – Gourde, Point, Killorn – Drouin, Naměstnikov, Erne – Paquette, Dumont.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Olofsson, Brodin, Prosser, Scandella – Stewart, E. Staal, Parise (A) – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – White, Hanzal, Niederreiter – Pominville, Haula, Coyle.

Rozhodčí: Charron, McIsaac – Daisy, Brisebois

Diváci: 19092