Carolina – NY Rangers 4:3 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:2 (kon.) | Tampa – Minnesota 4:1 (kon.)
Chicago – Anaheim 0:1 (kon.) | Colorado – New Jersey 3:2 (kon.) | Calgary – Montreal 5:0 (kon.)
Arizona – Ottawa 2:3 (po pr.) | Vancouver – NY Islanders 3:4 (po pr.) | Los Angeles – Nashville 3:2 (po pr.)
San Jose – Washington 4:2 (kon.)
Calgary Flames
5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Montreal Canadiens
Pátek 10.03.2017, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas vše. Příjemné páteční ráno přeje Petr Sumbal. (05:47:30)

Československá stopa v utkání:
    Michael Frolík (tým) 0+2, 4 střely, čas na ledě 17:00

1. Johnny Gaudreau (CGY) 2+1
    2. Michael Stone (CGY) 1+1
    3. Brian Elliott (CGY) 24 zák., 0 gólů, 100,0%

Je konec a Clagary kromě vítězství 5:0 nad Montrealem slaví historický rekord. Poprvé se jim totiž povedlo vyhrát osm utkání v řadě. Je třeba říci, že za vítězstvím kráčeli od první minuty zápasu. Nejvíce k úspěchu přispěla druhá třetina, ve které se jim povedlo překonat jinak solidně chytajícího Montoyu třikrát. Ve třetí třetině pak na konečných 5:0 uzavřel gólem a třetím bodem v utkání Johnny Gaudreau. Dvě asistence si připsal český útočník Michael Frolík.

59:49
    Elliott si ještě jednou sáhl na puk při rozehrávce za svou brankou.

59:24
    Matthew Tkachuk jen nahodil kotouč do pásma. Už není třeba se někam hnát.

58:53
    Montoya si připíše ještě jeden zákrok. Tentokrát proti střele Bennetta z levého kruhu pro vhazování.

58:22
    K ohrožení branky Elliotta ale nedošlo a na puku jsou už zase domácí.

58:10
    Montreal rozjíždí svou útočnou akci od Byrona.

57:22
    Jemelinovu střelu Elliott byl schopen betonem vyrazit do rohu.

56:57
    Frolíkovu střelu z nulového úhlu chytil Montoya do lapačky. Aktivita Calgary nepolevuje ani tehdy, když už má jisté vítězství.
    56:12 Johnny GAUDREAU - 5:0

56:12
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Pátý gól Calgary je na světě. Po Frolíkově přistrčení střílel od modré Deryk Engelland. Montoya sice jeho ránu vyrazil, ale jen k JOHNNYMU GAUDREAUOVI. Tomu už jen stačilo trefit odkrytou klec. Je to dnešní druhý gól Calgary z dorážky. Montreal dnes není dostatečně důrazný v předbrankovém prostoru. Asistence: Deryk Engellandm Michael Frolík.

55:12
    Přesilovka Montrealu skončila a Elliott si nemusel připsat ani jeden zákrok.

54:28
    Domácí vyhodili puk a stihnou všichni vystřídat.

53:33
    Naopak, mohlo být definitivně hotovo! Backlund ujížděl v oslabení sám na Montoyu. Překonat jej ale nedokázal.

53:08
    Lance Bouma je vyloučen za hákování. Že by šance pro Montreal na zdramatizování zápasu?

53:08
    Weberovu pověstnou tvrdou střelu zablokoval Lance Bouma.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 8. Giordano (Tkachuk, Frolík), 29. Stone (Brodie, J. Gaudreau), 36. Monahan (Stone), 36. Ferland (J. Gaudreau), 57. J. Gaudreau (Engelland, Frolík)

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – D. Hamilton, Giordano (C), Stone, Brodie, Engelland, Bartkowski – Frolík, Backlund, Tkachuk – Ferland (A), Monahan, J. Gaudreau (A) – Brouwer, S. Bennett, Versteeg – Chiasson, Stajan, Bouma.
    Montreal Canadiens: Montoya (Price) – S. Weber (A), Markov (A), Petry, Jemelin, Jo. Benn, Beaulieu – Gallagher, Danault, Pacioretty (C) – Lehkonen, Galchenyuk, King – A. Shaw, T. Mitchell, Byron – Flynn, Ott, Martinsen.