Nové Zámky – Martin 4:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Trenčín 2:4 (kon.) | Banská Bystrica – Zvolen 3:4 (po pr.)
Poprad – Žilina 3:2 (po pr.) | Košice – Nitra 6:1 (kon.)
HK Poprad
3:2 (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
MsHK Žilina
sk Pátek 10.03.2017, 17:30 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 53. kolo

V predĺžení napokon o výhre Popradu rozhodol Svitana. Poprad teda získava z tohto zápasu dva body, Žilina odchádza pod Dubeň s jedným bodom.

Ďakujeme za pozornosť. (20:00:18)

60:40 SVITANA - 3:2

60:40
    Poprad dal gól!
    Je rozhodnuté! Druhý bod z tohto zápasu si vezme domáci celok. PATRIK SVITANA obkorčuľoval bránu, dostal sa k strele z pravého kruhu a prekonal Mikoláša prudkou strelou.
    Asistencie: Andreas Štrauch, Štefan Fabian.

60:18
    Fabian urobil chybu v obrannom pásme. Puk získal Hovorka, prihral Handlovskému, ktorý vystrelil z pravého kruhu. Fokin strelu bezpečne vyrazil.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sa podarilo vyrovnať Mlynarovičovi počas 53. minúty. Následne sme už gól nevideli, a tak bude zápas pokračovať v predĺžení. Oba tímy už majú isté po jednom bode.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:53
    Odpískané zakázané uvoľnenie Žiliny. Hra sa presúva pred Mikoláša.

59:32
    Tak až po oddychovom čase Popradu.

59:32
    Pri mantineli ostal ležať zasiahnutý Štrauch. Rozhodca odpískal po niekoľkých sekundách. Štrauch ide bez problémov na striedačku. Buly v strednom pásme.

59:22
    Hovorka nahodil puk do pásma, no následne ho získal Suchý.

59:06
    Oddychový čas pre Žilinu!

59:05
    Fabian prevzal zodpovednosť na seba. Pretlačil sa po pravom krídle a vystrelil. Mikoláš nemal problém túto pomerne ľahkú strelu zachytiť.

58:01
    Dinda mal na hokejke vedúci gól Popradu! Šikovne sa dostal z pravého kruhu až na opačnú stranu. Mikoláš však skvelo kopíroval jeho pohyb a vyrazil strelu betónom.

57:35
    Mikoláš vyhadzoval puk smerom na mantinel. Hvila si ho síce sklepol, ale hlavný rozhodca odpískal hru vysokou hokejkou.

56:47
    Hovorka napriahol pri modrej čiare a príklepom vystrelil. Puk skončil na Fokinových betónoch a hra pokračuje ďalej.

55:33
    Fabian rozprúdil akciu z vlastného obranného pásma. Nakoniec sa rozhodol nahodiť puk spoza pravého kruhu, no Grman mu ho odrazil na ochrannú sieť.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 7. Fabian (Svitana, Guliajev), 53. Svitana (Mlynarovič, Štrauch), 61. Svitana (Štrauch, Fabian) – 4. Handlovský (Hruška, Hovorka), 25. Švihálek (Konečný, Brejčák)

HK Poprad: Fokin (Šúrek) – Guliajev, Fabian (C), Suchý (A), Dinda, Davydov, Pokovič, Ibragimov, Ježek – Lichanec, Zagrapan, Hvila – Štrauch, Mlynarovič (A), Svitana – Bondra, Murček, Matúš Paločko – Abramov, Troliga, Bjalončík
    MsHK Žilina: Mikoláš (Tomek) – Ťavoda, Čížek, Juraško, Brejčák (A), Macejko, Grman, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka (C) – Konečný, Švihálek, Stupka (A) – Rogoň, Ondruš, Gmitter – Zlocha, E. Švec, Váňa

Rozhodčí: Lokšík, Štefik – Gavalier, Jobbágy

Diváci: 1 017