Žďár n/S – Vítkovice 4:6 (kon.) | Vsetín – Jihlava 1:11 (kon.) | Havířov – Třinec 1:5 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 3:4 (po pr.)
AZ Havířov
1:5 (1:3, 0:1, 0:1) Stav série: 1:1
HC Oceláři Třinec
Pátek 10.03.2017, 17:30 • K&K PNEU Aréna Havířov • Play-off ELIOD extraligy ml. dorostu sk. "B" • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Dnes se na havířovském ledě odehraje druhý zápas ČF série play-off ELMD mezi AZ Havířov a Oceláři Třinec.

V prvním zápase se z výhry 3:2 na třineckém ledě radovali havířovští hokejisté.

Oceláři Třinec – HC AZ Havířov 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
    Branky a nahrávky: 30. Králík (Matěj), 33. Rybnikár (Srníček) – 14. Dufek (Tomeček), 48. Szturc (Tomeček, Koubek), 54. Pindel (Čienčala). Rozhodčí: Mikula – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 287. Střely na branku: 20:33 (6:15, 6:10, 8:8). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Sestava HC Oceláři Třinec: Kučera – Bulava, Mituchovič, Konderla, Srníček, Wantulok, Chovaniak – Králík, Kašpárek, Wardas, Jurzyca, Matěj, Tobiáš Marguš, Lerchová, Mikler, Rybnikár, Macháček

Sestava AZ Havířov: Štipčák – Koubek, Pavelek, Thiel, Grygar, Hrček, Macurák – Čienčala, Tomeček, Wawrzckiewicz, Dufek, Pindel, Szturc, Byčkov, Čempel, Revaj

Havířovští tak mají o kousek blíže k postupu. Ten ale musejí potvrdit ještě druhou výhrou, buď v pátek na svém ledě, případně v neděli v Třinci.

Přestože Oceláři jsou favoritem série 1. utkání ukázalo, že AZ na ně umí zahrát. Vždyť letos byly vzájemné souboje velmi vyrovnané a hned 3x muselo rozhodovat prodloužení nebo nájezdy.

Uvidíme tedy, zda se vyrovnaný hokej bude hrát i v havířovské K&K PNEU Aréně a případně, kdos i z něj odnese vítězství. Utkání začíná v 17:30.
    Mít radost z hokeje je to nejdůležitější!

Hlavní je mít z hokeje radost a to mladší dorostenci @hc_ocelari splňují dokonale???????????????? #MadeOfHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Oba týmy končí své předzápasové rozbruslení, zápas za pár okamžiků začne.

00:01

01:17
    Utkání zatím přineslo jen řadu nepřesností na obou stranách.

01:34
    Icing AZetu.

02:26
    Wawrzckiewicz zatáhl puk do útočné třetiny, ale tam o něj domácí po chvíli přišli.

03:01
    Další útok AZetu táhne Tomeček.

03:30
    Na druhé straně se individuálně prosmýkl z pravého křídla Macháček, Šembera neměl puk po jeho pokusu pod kontrolou, na domácím brankovišti vzápětí vznikl velký závar, ale nakonec kotouč zalehl domácí gólman.

04:35
    Revaj se rovněž z pravé strany přes dva protihráče prokličkoval krásně až do zakončení, ale pak netrefil branku Kučery.

06:19
    Macurákova střela z levé strany míří těsně mimo.

06:55
    Miklerova střela od modré neprošla k Šemberovi přes bránícího hráče.

07:22
    Teď Šembera pohotovým zákrokem na svém brankovišti vychytal hostujícího Peterka.

08:23
    Boj o puk v rohu domácí třetiny, nakonec jej získali havířovští.

08:49
    Bulava nahazuje puk do pásma domácích.

09:41
    Revaj vyvážel puk z vlastní poloviny, byl však tvrdě zastaven dvěma protihráči na útočné modré.

10:01
    Kašpárkova tvrdá střela se od břevna odráží do ochranné sítě.

10:44
    Tomeček nahazuje puk a jde i s většinou spoluhráčů střídat

11:22
    Ale už jsou opět na puku hosté a krouží ve svém útočném pásmu.

11:44
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté se ze svého tlaku dostávají do vedení. PAVEL MATĚJ dostal přihrávku z poza branky a z první překonal Šemberu. Asistence Lukáš Králík a Štěpán Macháček.

11:44
    Oddechový čas pro domácí.

12:33
    Dobrý forčekink AZetu nedovoluje hostům se dostat z obranného pásma.

13:34
    Ale na druhé straně je to podobné, Marguš vystihl domácí rozehru a otáčí hru.

14:36
    Matušovo nahození od mantinelu po teči trochu vystrašilo Šemberu.

15:23
    Revaj proti přesile uspěl u mantinelu, ale nakonec hosté puk ve svém pásmu získali pro sebe.

16:23
    Hosté jdou do vedení 2:0, když MATOUŠ ČMIEL vybruslil s pukem z rohu, natlačil se do brankoviště a Šemberovi trochu nešťastně propadl neposedný puk za brankovou čáru. Bez asistence.

16:43
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Králík – 2 min., hrubost).

17:00
    Hosté se osvobozují.

17:30
    AZ se usazuje v útočném pásmu.

17:56
    Havířov právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovku a snižují na 1:2. Po velkém závaru na třineckém brankovišti se nakonec dostal k dorážce GABRIEL SZTURC, asistence Vojtěch Pindel a Jan Čienčala.

18:20
    Hosté si ale berou rychle svůj dvoubrankový náskok zpět. Po chybě domácích ve středním pásmu se dostal před domácí branku PAVEL MATĚJ a zvyšuje na 3:1. Asistence Lukáš Králík.

19:33
    Hra má po celou třetinu velmi vysoké tempo, teď jsou v útočné třetině na návštěvě domácí.

20:00

První třetina vyzněla lépe pro Oceláře, kteří vedou zaslouženě 3:1, ale ani AZ nebyl bez šancí, takže utkání zdaleka nemusí být rozhodnuto.

20:01

20:01
    Střídání brankářů v týmu AZ Havířov: ze hřiště odchází Šembera, přichází Štipčák.

21:03
    Dufek zavezl puk do útočného pásma, pak pálil od modré Hrček, puk ale neprošel přes bránícího hráče.

21:28
    Ofsajd hostů.

21:55

22:05
    Mikler se dostal ke střele hned po buly, Šembera vyráží betonem.

22:11
    Další icing AZetu.

22:28
    A do třetice tento technický přestupek Havířova.

23:11
    Szturc to zkusil střelou tahem skoro od modré, Kučera neměl problém puk zachytit.

24:42
    Mikler to zkusil středem kluziště, ale byl zastaven hned za modrou.

25:01
    Tomeček sám před hostující brankou, mířil ke vzdálenější tyči, ale netrefil.

25:30
    Pěkná souhra celé útočné trojice a také šikovné ruce JONÁŠE PETERKA vedou ke čtvrté brance Ocelářů. Asistence Matouš Čmiel a Tobiáš Marguš.

27:35
    Domácí budou hrát přesilovku, na ledě zůstává ležet fauovaný a zraněný Koubek, ale zatím je AZetu poskytnuta výhoda.

27:47
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Rybnikár – 5 min., faul kolenem + osobní trest do konce utkání, faul kolenem). Trest odpyká Stročka.

27:47
    Tak pro autora faulu Rybnikára (TRI) utkání skončilo, ale bohužel skončilo i pro zraněného Koubka (HAV).

28:33
    Thielovu polovysokou střelu vyráží Kučera do rohu.

29:07

29:41
    Havířovští se nyní nemohou dostat do útočného pásma.

29:59
    Vhazování před Kučerou.

30:37
    Pavelkova střela od modré sražena do ochranné sítě.

30:55
    Domácí rozehrávají od vlastní branky.

31:15
    Hrčkova střela sražena do rohu.

31:41
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Konderla – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). AZ bude hrát 5 na 3.

31:52
    Grygar pálí od modré těsně mimo.

32:10
    Po další střele Grygara sed dostal k dorážce Čienčala, ale na Kučeru nevyzrál.

32:20

32:47
    Hosté jsou ve čtyřech.

33:15
    AZ je v útočném pásmu ale musí bojovat o puk u mantinelu.

33:41

34:02
    Buly před Kučerou.

34:26
    Peterek si povodil obránce, ale na Štipčáka v domácí brance nevyzrál.

34:55
    Vhazování před Kučerou, který zkrotil v lapačce nahozený puk.

35:50
    Puk za domácí brankou, AZ se chystá k rozehře.

36:21
    Ale hosté se nakonec rychle dostali k puku a Jurzyca málem z blízka překonal Štipčáka – ten na poslední chvíli zasáhl betonem a pak puk uklidili obránci.

36:48

37:44
    Tempo hry už není tak vysoké, ale pořád je se na co dívat.

38:33
    Mikler tečuje před domácí brankou těsně nad puk nahozený z levé strany.

39:22
    Kučera až nadvakrát zkrotil nahození od modré, vhazování před hostující svatyní.

40:00

Ve druhé třetině hosté navýšili o jeden gól své vedení a vypadá to, že míří k vyrovnání série. Uvidíme, co přinese 3. třetina.

40:01

41:52
    Králíkova střela končí ve Štipčákově náruči.

42:45
    Domácí obránce Grygar zastavuje třineckou akci už na modé čáře.

42:52

43:48
    Nepřesnosti z obou stran ve středním pásmu.

44:22
    Oddechový čas pro hosty.

45:19
    Hosté pěkně zakombinovali v rohu útočné třetiny, nakonec střílel z levého kruhu Matěj a puk končí u Štipčáka.

45:54
    Další vhazování před domácí brankou.

46:33
    Szturc pronikal středním pásmem, na útočné modré zastaven.

47:22

47:28
    Králíkova střela sražena do ochranné sítě.

48:19
    Srníček zachytil puk a ještě stihl pod tlakem rozehrát na spoluhráče.

48:46

50:03
    Hosté mají častěji puk na hokejkách a dá se říct, že kntrolují průběh hry.

51:22
    Revaj vyvezl puk z obranné třetiny a z levého kruhu vyzkoušel pozornost Kučery.

52:12
    Hosté přidávají 5. gól a definitivně rozhodují utjkání ve svůj prospěch. DAVID HOMOLA napřáhl na modré a trefil přesně šibenici. Asistence Jonáš Peterek a Matouš Čmiel.

53:38
    Opět se hraje v domácím pásmu.

54:20
    Havířovští chvíli na návštěvě v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostali.

54:32
    Puk skončil na třinecké střídačce, vhazování ve středním pásmu.

55:24
    Štipčák si stáhl lapačkou puk ze vzduchu a přerušuje hru.

56:01
    Zašlápnutý puk v pásmu hostů, hra přerušena.

56:22
    Marguš se protáhl o levé straně a před brankou hledal Čmiela, ten byl pokrytý obráncem.

56:42
    Kučera až na dva pokusy zkrotil Pindelovo nahození na svém brankovišti.

57:57
    Hromadný souboj o puk na třinecké modré vyhrávají hostující hráči.

58:35
    Marguš to zkusil individuálně, ale obránce jej vytlačil do rohu.

59:07
    Thielova střela od modré sražena nad branku.

59:32
    Ofsajd Třince.

59:54
    Ještě jeden zákrok Štipčáka proti Kašpárkovi.

Oceláři přidali i ve řetí třetině ještě jeden gól a nakonec vítězí zaslouženě a jednoznačně 5:1.

Série se tak tedy přesune opět do Třince, kde se v neděli odehraje třetí a rozhodující utkání.

Ode mne je to pro tuto chvíli z Havířova vše, napočtenou u dalších onlajnů. (19:27:27)

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 18. Szturc (Pindel, Čienčala) – 12. Matěj (Králík, Macháček), 17. Čmiel, 19. Matěj (Králík), 26. Peterek (Čmiel, Marguš), 53. Homola (Peterek, Čmiel)

AZ Havířov: Šembera (od 21. Štipčák) – Dabrowski, Koubek, Frančiak, Thiel, Grygar, Hrček, Macurák, Pavelek – Čienčala, Tomeček, Wawrzckiewicz, Backa, Dufek, Pindel, Stromko, Sztuc, Byčkov, Čempel, Revaj
    HC Oceláři Třinec: Kučera (Švančara) – Bulava, Mituchovič, Konderla, Srníček, Wantulok, Weber, Chovaniak, Homola – Králík, Čmiel, Kašpárek, Jurzyca, Matěj, Stročka, Marguš, Mikler, Rybníkár, Macháček, Peterek

Rozhodčí: Zbořil – Novotný, Axman